PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yayın, Turna ve Sazan Balığı avında kullanılan yemler...

balıkçı hikmet
23-06-2007, 19:38
Merhaba arkadaşlar...ben burada başlıkta belirttiğim balıklar için kullanılan yemlerden bahsedeceğim...:rolleyes:

Yayın Balığı:1)Sülük(Kara sülük)
2)solucan
3)kurbağa
4)fare
5)balık(ölü veya canlı)
6)baharatlı sakatat(evde kendinizde hazırlayabilirsiniz)
7)danaburnu ve yusufcuk böceği
8)dalak(kanlı)
9)et,bağırsak,tavuk derisi vb...
10)suni yemler(kaşık,yapay balık,sassy,mr.twister,mepps...)

Turna Balığı:1)Sülük(Kara sülük)
2)solucan
3)kurbağa
4)fare
5)balık(ölü veya canlı)
8)dalak(kanlı)
9)et,bağırsak,tavuk derisi vb..
Yayın balığı ile aynı yemleri paylaşır...

Sazan Balığı:1)Mısır
2)hamur
3)küspe(mısır, ayçiçek ve susam)
4)boili
5)ekmek
6)patates
7)salam, sosis, sucuk vb...
8)ufak tatlısu balıkları
9)buğday ve vb. tahıllar...
10)kuru üzüm
11)boncuk

ben kullandığım yemleri yazdım...eğer sizinde kullandığınız yemler varsa yazın...umarım bütün balıkçılara faydalı bi konu olur...

eğer bu yemlerin nasıl hazırlandığı konusunda merak ettikleriniz varsa yazın cevaplayalım...teşekkürler;)

RASTGELE...

balıkçı hikmet
23-06-2007, 19:40
unutmadan...daha iyi sonuçlar almanız için koku hissi uyandırmayan yemlere ULTRABITE esansların damlatılması ile daha iyi sonuçlar alacaksınız(kendi görüşüm)...

cLark
28-06-2007, 03:17
ultrabite ın hiç etkisi olmuyor.. Denedim.. Boşa Kesenizi Boşaltmayın..
Genelde bu avrupa ülkelerinde etkili oluyor sebebi ise AdamLar Ultrabite siz balığa gitmiyorLarr Artık Balık alıştımışlar..ayrıca Ultrabite Açlık hissi uyandırıyor..

OKAN ATMACA
31-10-2007, 14:54
arkadaşlar sazan balığı için bence en güzel yem solucan

wolfalone
01-11-2007, 14:06
sazan balığında solcan ve mısırı tek geçerim :) ,tatlı su kefalinde çekirge,yayında kan sülüğü,turnada beyaz fosforlu silikon

osmanaltunel
01-11-2007, 14:32
unutmadan...daha iyi sonuçlar almanız için koku hissi uyandırmayan yemlere ULTRABITE esansların damlatılması ile daha iyi sonuçlar alacaksınız(kendi görüşüm)...

Güzel bilgiler paylaşımın için teşekkür ederim.

mc_avci
03-11-2007, 13:42
özkan bilgiler için saolasın:) ben sazan da mısır ve solucan kullanıyorum bide kendi hazırladııgım haburlarda var bu arada bizim buraların sazanı msıra ve solucana hayır diyemez:) :)

paşabayırlı
03-11-2007, 13:52
sazan için kuzu yemi mızır unu karışımlı hamura biraz vanilya birazda vişne suyu ve yumurta akı karıştırılarak katılaşıncaya kadar hafif pişirilirse müthiş oluyor.

birde dere kenarlarında kuru söğüt kabuklarının altında bulunan kahverengi delikli koza içerisindeki yeşil renkli kurt

yayın için ise cırcır böceği larvaları (yöresel olarak kadı lokması yada mayıs böceği de denir)
turna için se küçük tatlı su kefali veya kızılkanat canlı olması daha ideal

sabri altuntas a
06-01-2008, 14:11
slm arkadaşlar ben biraz acemiyim kırşehir tarafında sazan ençok hamura ve mısıra geliyor

sabri altuntas a
16-01-2008, 23:42
:confused: selm lar arkadaslar woyager bot hakın da bilgisi olan varmı bana yardımcı olurmusunuz kullanan varmı kullanışlımı tavsiye edermisiniz gölde gidermi hepinize şimdiden teşek kür ediyorum saygılar

kermit11
01-02-2008, 00:51
Merhaba arkadaşlar...ben burada başlıkta belirttiğim balıklar için kullanılan yemlerden bahsedeceğim...:rolleyes:

Yayın Balığı:1)Sülük(Kara sülük)
2)solucan
3)kurbağa
4)fare
5)balık(ölü veya canlı)
8)dalak(kanlı)
9)et,bağırsak,tavuk derisi vb...

Turna Balığı:1)Sülük(Kara sülük)
2)solucan
3)kurbağa
4)fare
5)balık(ölü veya canlı)
8)dalak(kanlı)
9)et,bağırsak,tavuk derisi vb..
Yayın balığı ile aynı yemleri paylaşır...

Sazan Balığı:1)Mısır
2)hamur
3)küspe(mısır, ayçiçek ve susam)
4)boili
5)ekmek
6)patates
7)salam, sosis, sucuk vb...
8)ufak tatlısu balıkları
9)buğday ve vb. tahıllar...
10)kuru üzüm
11)boncuk

ben kullandığım yemleri yazdım...eğer sizinde kullandığınız yemler varsa yazın...umarım bütün balıkçılara faydalı bi konu olur...

eğer bu yemlerin nasıl hazırlandığı konusunda merak ettikleriniz varsa yazın cevaplayalım...teşekkürler;)

RASTGELE...
ipek böcği de akarsuda avlanalara faydalı olur. ipek böceği derken . kozayı kaynatıp çıkarıyolar. bunlarda .ölüyo işte ondan bahsediyom

OKAN ATMACA
01-02-2008, 23:25
Arkadaşlar sazan balığı mevsimi en erken ne zaman başlıyor. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.Benim düşüncem cemre suya düştüğü zaman. Sizlerinde tavsiyelerini bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

mertcan
10-05-2008, 01:07
ya abiler tuaf ama bende makarnayla ve sünger ile sazan ları müthiş yakalıyorum

esabi
10-05-2008, 23:37
ya abiler tuaf ama bende makarnayla ve sünger ile sazan ları müthiş yakalıyorum

sazanı bilemem ama parmak kadar doğranmış süngerleri kana bulayıp kurutursan gecede oltana takarsan yayın yakalayabilirsin

fatih
25-05-2008, 13:42
solucanla ne kadar uğraştiysam büyük sazan alamadim .küçükler dakkasinda didkleyip hallediyorlar.

dana burnu hem sazan hemde yayın için güzel bi yem bu sezon açilir açilmaz bu yemi deniycem artik .aslinda gümüş baliğida büyük sazan için güzel bi alternatif fakat avlandiğim suda yok.

dana burnu toplamaya başlamiştim ama vazgectim birbirlerini yiyiyorlarmiş ayni yerde olunca .:)
sazanı bilemem ama parmak kadar doğranmış süngerleri kana bulayıp kurutursan gecede oltana takarsan yayın yakalayabilirsin

güzel bir yönteme benziyor

kızıl sakal
08-06-2008, 21:14
selam abilerim sazan deyince ilk önce solucan ve mısırdır hep sonuç verir benim için solucan daha iiiiiiiiii:) :) :)

BATILI_22
02-08-2008, 23:34
Yayin Avinda El Sabununu Deneyin Derim Ben...:) :)

TheCloUd_Bursa16
04-08-2008, 15:33
yayın avında sabunu çok kullandık ama balık bu yemle sadece oynadı...anlıyacağınız birçok kez balık geldi ama yakalayamadık....

serase
11-06-2009, 16:46
tüm balıkçı arkadaşlar lütfen biraz duyarlı olalım ve bu sezonda da yakalayacagımız kücük balıkları tekrar suya salalım balıkcılıgımızın devam etmesi icin

sazancıı
11-06-2009, 22:44
güzel paylaşım ama benim turna konusunda kafam karıştı solucan,ciğer ve sülüğe gelmez diye biliyorm ...:confused:

carp
12-06-2009, 16:40
güzel paylaşım ama benim turna konusunda kafam karıştı solucan,ciğer ve sülüğe gelmez diye biliyorm ...:confused:

Tavuk ciğeri ile iri turnalar yakalandığını duydum ama solucan ve sülükten ben de pek emin değilim :confused:

nejat vardar
12-06-2009, 23:16
Tavuk ciğeri ile iri turnalar yakalandığını duydum ama solucan ve sülükten ben de pek emin değilim :confused:

Solucan ile de turna yakalanıyor. Ama büyük turnalar değil. Daha çok 30-50 cm olanlar rağbet gösteriyor.

balikci3
13-06-2009, 01:36
sazan için bir öneride benden arkadaşlar.Bizim yöremizde patates kurdu dediğimiz.genelde eski koyun gübresi içinde yaşayan.belli bir dönem sonra kurtçuk olmaktan çıkıp kelebeğe dönüşen,bazende eski çürümüş kavak ağaçlarının dış kabuklarında bulunabilen bir yem var.Özellikleeee..aynalı sazan çok sever ,,meraklısıdır bu yemin.
Rastgeele

mavi
25-01-2010, 17:35
hocam eline sağlıkta turna konusunda sülükten eminmisin bir sonuç aldınmı?

TheCloUd_Bursa16
05-02-2010, 22:53
hocam eline sağlıkta turna konusunda sülükten eminmisin bir sonuç aldınmı?

aldık hocam bikac yıl önce küspeli takım serbestken küspenin üzerine bikac tane solucan veya sülük takardık turna anında atlardı

LapinCash
05-02-2010, 23:08
Abi tamda bunu arıyordum sağolasın..

gece_kahvesi
05-02-2010, 23:47
paylaşımın için çok saolda... birşey dikkatimi çekti bu balıklar fare'demi yiyor

Kırıkolta
16-02-2010, 15:05
paylaşımın için çok saolda... birşey dikkatimi çekti bu balıklar fare'demi yiyor

Turna'nın ve deniz levreğinin fareyle yakalanabildiğini biliyorum. Hatta sahte yem olarak fare bile vardır.

ömer lütfi
17-02-2010, 18:30
kardeşim sazan solucana geldiyi gibi turnada solucana gelir yemi aynı yayın balıgınyemleri daha fazla canlı yemlerdir saygılar.

ilo
17-02-2010, 19:04
slm dostlar şubat mart ayında ist da veya civarında iri sazan nerde avlayabilirim ve hangi yemleri denememi tafsiye edersiniz şimdiden teşekurler bilgileriniz için ...

m-a-v-i
17-02-2010, 19:20
slm dostlar şubat mart ayında ist da veya civarında iri sazan nerde avlayabilirim ve hangi yemleri denememi tafsiye edersiniz şimdiden teşekurler bilgileriniz için ...

İlyas bey öncelikle hoşgeldiniz, tanışma bölümümüze kendinizi tanıtan bir başlık açarsanız diğer arkadaşlarımız da hem sizi tanımış olur, hem de hoşgeldiniz demek fırsatını bulurlar.

Sorduğunuz soruya gelince konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar sizi tanımadıkları için bu bilgileri paylaşmaktan doğal olarak çekiniceklerdir. Takdir edersiniz ki avlak bilgilerini bu şekilde her kesim ve düşünceden insanın okuduğu bir yerde paylaşmak çeşitli sıkıntılara sebep oluyor.

Bu nedenler ile forum içerisinde ki paylaşımlarınız arttıkça diğer arkadaşlarımız sizi tanıyacak ve kurduğunuz dostluklar sayesinde size güvenen dostalarınız bu bilgileri sizlerler seve seve paylaşacaklardır.

Ayrıca şunu da hatırlatmak isterim ki, sazan av yasağı 15 Mart itibari ile başlamaktadır.

ilo
18-02-2010, 19:08
sevgili maderator abim vermiş olduğunuz bi,lgiler için teşekür ederim bu konuları hiç düşünmemiştim kusura bakmayın daha bu sitede yeniyim tam kavrayamadım bazı konuları zamanla tüm profilimi günceleyip sizlere yapmış olduğum avları yayınlayacağım rasgele...

sazanmili
07-07-2010, 17:14
sazan balığında kokulu sığır yemı yemlemek acısından ıyı oluyor sabah saat6 cıvarında balık yaylıma cıktıgında yemleyıp tutmak daha kolay olur olta da kullanıılcak yem de;solucan,sincap beyini (kanlı olucak) ciğer, dalak, 1 gun onceden kurutulmus kanlı sünger buyuk balık cekıyor bunlar kanlı olursa daha ıyı olur

sances
07-07-2010, 19:00
deneyen oldumu bilmiyorum ama sazan'a boru kurdu kullanan varmı ? yada kullanabilirmiyiz.

sazanmili
07-07-2010, 21:51
ipek böcği de akarsuda avlanalara faydalı olur. ipek böceği derken . kozayı kaynatıp çıkarıyolar. bunlarda .ölüyo işte ondan bahsediyom

yazdığınız yemlerı nasıl kullanmalıyım

eakbaba
08-07-2010, 14:21
ankara da sazan av yeri varmı

koate
08-07-2010, 18:12
sazan balığında kokulu sığır yemı yemlemek acısından ıyı oluyor sabah saat6 cıvarında balık yaylıma cıktıgında yemleyıp tutmak daha kolay olur olta da kullanıılcak yem de;solucan,sincap beyini (kanlı olucak) ciğer, dalak, 1 gun onceden kurutulmus kanlı sünger buyuk balık cekıyor bunlar kanlı olursa daha ıyı olur

sincap beyni mi? nasıl yani ya? sazan tutacağız tamam da sincapı nerden bulacağız? hadi bulduk öldürdük beynini nasıl çıkartacağız? hepsinden geçtim de sincap beynini yem yapmak aklınıza nerden geldi?:confused:

sances
08-07-2010, 18:21
sincap beyni mi? nasıl yani ya? sazan tutacağız tamam da sincapı nerden bulacağız? hadi bulduk öldürdük beynini nasıl çıkartacağız? hepsinden geçtim de sincap beynini yem yapmak aklınıza nerden geldi?:confused:

toplumda sazan kelimesi o kadar yaygınlanmıştır ki neredeyse aptallığın diğer adı sazan olmuştur, "Sazan gibi" değimide belki de buradan gelmiştir.

Buradan şunu anlıyorum ki, sazan o kadar aptal bir balık değil, ve böyle bir değimi haketmiyor.

Amatör balıkçılıkla ilgili bu kadar site var, sazan için yapılan çalışma ve emek hemen hemen hiçbir balığa yapılmıyor, hep derim bir elime oklava alıp börek açmadığım kaldı. Bu gidişle yakında onuda yapacağım.

Gelelim sincap beynine :) (Allahım aklıma mukayyet ol)
Ben bu sitede, sazan tutacağım diye eğer düşmeden sağ sağlim bir şekilde daldan dala zıplayarak, ağaç dallarında sincap yakalayacak, üstüne birde öldürüp beynini çıkaracak adam tanımıyorum gelecekte de olacağını sanmıyorum.

Şahsım adına söylüyorum, dünyada tek balık kalsa, o da sazan olsa, deselerki yemide sincap beyni, yapamam arkadaşım, lütfen imkanlar dahilinde önerilerde bulunalıp, milletin aklını karıştırmayalım.

egemennil
09-07-2010, 01:16
sazanı tanımaya başlayınca SAZAN GİBİ ATLAMA deyimini kullanmamaya başladım :)) aslında balık çook olduğu zaman doğru atlıyorlar ama eskide kaldı o günler...
SAZAN için ben solucanı bir numara geçerim haa temiz iş olsun ben solucan bulamam diyorsanızda un-civciv yemi-vanilya-yumurta dan oluşan kulak memesi kıvamında hamuru kullanıyorum.onuda yapamıyorsanır mısır..tercih sizze kalmış avlağınızda ne yeme alışkın balık o da çook önemli gerçi..
TURNA için en iyisi yorulana kadar avlak yerindeki balıklara benzer silikon,kaşık yırulduktan sonra da canlı gümüşlü şamandıralı olta..
herkese bol şanslar..

sazanmili
13-07-2010, 16:32
[QUOTE=koate;730118]sincap beyni mi? nasıl yani ya? sazan tutacağız tamam da sincapı nerden bulacağız? hadi bulduk öldürdük beynini nasıl çıkartacağız? hepsinden geçtim de sincap beynini yem yapmak aklınıza nerden geldi?:confused:[/Qbır gun balık tutarken av tüfegımle sıncap vurdum merak ettım deneme yanılma yontemıyle ıc organı taktım gelmedı balık bı de kafa tasını kırıp beyın denedım cok guzel sonuc aldım

mehmet arslan
30-08-2010, 13:15
selam arkadaşlar ben bu siteye yeni üye oldum ve kendim tatlı su balıkçısıyım sazan hastasıyım fakat kullandığım yemlerin hiç birtanesinde fayda göremiyorum bana çokdaha farklı sazan küspesi öneren varsa çok memnun olacağım

balıkların_efendisi
20-09-2010, 15:03
Turna'nın ve deniz levreğinin fareyle yakalanabildiğini biliyorum. Hatta sahte yem olarak fare bile vardır.

Yapısında kan bulunan bütün yemlere yayın ve turna gelir.Ben yakaladım ( ciğerle,sülükle,dalakla,solucan,) sizlerle paylaşmak istedim.

balıkların_efendisi
20-09-2010, 15:05
selam arkadaşlar ben bu siteye yeni üye oldum ve kendim tatlı su balıkçısıyım sazan hastasıyım fakat kullandığım yemlerin hiç birtanesinde fayda göremiyorum bana çokdaha farklı sazan küspesi öneren varsa çok memnun olacağım

Selam sazan için mısır küspesi kancalara solucan kesinlikle sonuç alırsın.

bahti88
20-09-2010, 18:16
Selam sazan için mısır küspesi kancalara solucan kesinlikle sonuç alırsın.

Abi yalnız küspeli olta yasak. :)

(2) Küspeli olta, parakete, sualtı tüfeği, zıpkın, pinter ve sepet gibi tuzakların kullanılması yasaktır. Boyutları belirlenerek ilan edilmiş olan yemlik uzatma ağı dışında her türlü ağın (tırıvırı, germe, uzatma, sürütme, çevirme, serpme vb.) avlakta bulundurulması ve kullanımı yasaktır. (Değişiklik, 5.11.2008 tarih/27045 sayılı RG)

memoli72
29-10-2010, 01:34
ben sadece yayın için konuşayım.dana burnuna (gever böceği) çok güzel vuruyor .tavsiye ederim ( nerden bulalım derseniz gübreliklerde çok )

stillborn19
04-11-2010, 20:40
Yemler iyi güzelde siz fare ile balığı nasıl tuttunuz geri salmak pahasına bile olsa ben asla fareye ne elimi nede ayağımı değmem eldiven bile olsa asla hadi tuttuk :D 35 kg lık bir yayın getirdik eve temizledik balığı misafirleri çağırdık tek başına olmaztabi adamlar sordu EeeEEeE anlat bakalım bu büyük balığı nasıl tuttun dolayısıyla bende Ee İlk önce fare yakaladım yakaladığım fareyide kancaya öldürmeden taktım attım suya balıkta onu yemek için yuttu kancada boğazında kaldı bende çektim
millet içinden IıIIıIIıĞIııIĞII diyecek tabiki elinize sağlık çok güzel olmuş diyip bidaha balık yemeye tövbe edecekler :D Ya Fareyi yazmayın diyeceksinizki bu balık fareyi sen istesende istemesende yiyor e kardeşim Göz Görmeyince gönül katlanır bile bilede bu mındarı yedirecek halimiz yok kurbağa desen neyse temiz hayvan

yamansukru
30-12-2010, 14:45
sazan avı için boncuktan başka bişey kullanmam....

avkolik-çıtak
24-01-2011, 16:15
arkadaşlar yem konularını tartışırken şunu unutmamak lazım
her avlağın kendine has yemlenme alışkanlığı vardır
onun için gideceğimiz avlağın hangi yemle iş yapacağını kesinlikle
öğrenmemiz lazım ozaman daha iyi verim alırz
AYRICA YETİŞKİN EN APTAL SAZAN ÜNİVERSİTE MEVZUNUDUR

sazancıı
24-01-2011, 17:41
arkadaşlar sazan için MISIR ,
YAYIN için kurbağa ve kara sülük,
turna için CANLI GÜMÜŞ tek geçerim tecrübeyle sabittir.
değişik yemlerlede yakalanır ama bunlar her bölgede tutan yemlerdir.

angelmen33
06-02-2011, 15:12
Sazan için mısır ve solucanı bende tek gecerim cankırı ve cevre illerde bu taktik ile saglam av yapıyorlar
ama ankarada kendim denemelerime ragmen adam akıllı 1 sazan tutmuslugum yok malesef :)

Hatreddd
15-04-2011, 12:38
Ben daha kenevirle balık nasıl tutulur Onu Ögrenmek İstiyordumda Baya bi denedim ama Kenevir suda şişmiyor Bunun İcin bi yardım ala Bilirmiyim yada Bildiginiz daha ii teknikler varsa

macir_ertan
15-04-2011, 12:47
Bildiğimiz iii teknik şu keneviri suda kaynatıyoruz o zaman suda şişmesede kaynayınca şişmiş hale geliyor rasgele

balli
15-04-2011, 23:20
Bildiğimiz iii teknik şu keneviri suda kaynatıyoruz o zaman suda şişmesede kaynayınca şişmiş hale geliyor rasgele

Ustam merhaba,:)

Kenevir tohumunu mu kaynatıyoruz,
Hangi balık için kullanıyorsun,
İğneye uygulanışı nasıl; tek mi, çoklu mu takılacak?

alphinist-fisherman
16-04-2011, 20:32

İlyas kardeş iri sazanları hangi yemle avlayabileceğin konusunda yardımcı olurdum ama sirküleri ve av yasaklarını bilmiyorsun galiba.önce okonuda bilgilen sonra bizlerden bilgi paylaşımı iste olur mu?
Bahsettiğin aylarda sazan havyar bıraktığından kesinlikle avcılığı yasaktır.Temmuz ayında yeniden bilgi istersen tüm amatör balıkçı arkadaşlar seve seve bilgi vereceklerdir...

tolga76000 ığdır
26-07-2011, 13:48
bence en iyisi solucan

BarbarosTUGRUL
10-08-2011, 18:08
ultrabite ın hiç etkisi olmuyor.. Denedim.. Boşa Kesenizi Boşaltmayın..
Genelde bu avrupa ülkelerinde etkili oluyor sebebi ise AdamLar Ultrabite siz balığa gitmiyorLarr Artık Balık alıştımışlar..ayrıca Ultrabite Açlık hissi uyandırıyor..

bahsedılen esansın bolgeye gore faklılık gosterdıgı kanısındayım hook

Volkan0690
12-09-2011, 01:48
ben canlı kurbağa ile denemiştim bi kaç vuruş oldu ama tek iğneye taktığımdan dolayı kaptırdım yemi ve bi dahada takmadım zaten canlı bi şekilde kurbağayı yem yapmakta hoş bi olay değildi.

probzen
24-09-2011, 14:44
yayında canlı kurbağa,turnada silikon kurbağa favorimdir,sazanda ise kokmuş mısır

Balıkçı Baba
09-10-2011, 14:25
Benim favori yemlerim sazanda kokulu mısır ve hamur, yayında canlı kurbağa ve tavuk ciğeri, turnada ise küçük gümüş balığı...
hamurun içine civciv yemi koymak sazan için en etkili yöntem bence...

volkanules
22-01-2014, 18:12
yayın için size ufak bir tüyo iynenin basına sabun takın =)

Tarık yılmaz
26-03-2014, 01:29
Arkadaşlar bende çok şey denedim ama büuük balıkları
Pellet dipyemi mısır guluteni soya unu ithal
Balık unu betain ve tatlandırıcı kullanarak aldım tek
İğne 4 numara ve iğneye boli sistemi şeklinde
Kokulu mısır yada boiliyle aldım ve önemli
Bir noktada pva poşet gerisi hikaye

Talısubalıkçısı
04-06-2014, 20:56
.U49TtHYvjKh

şu sahte yemlere sazan gelir mi acaba?

LNR243
04-07-2014, 18:22
sazan için kuzu yemi mızır unu karışımlı hamura biraz vanilya birazda vişne suyu ve yumurta akı karıştırılarak katılaşıncaya kadar hafif pişirilirse müthiş oluyor.

birde dere kenarlarında kuru söğüt kabuklarının altında bulunan kahverengi delikli koza içerisindeki yeşil renkli kurt

yayın için ise cırcır böceği larvaları (yöresel olarak kadı lokması yada mayıs böceği de denir)
turna için se küçük tatlı su kefali veya kızılkanat canlı olması daha ideal

Mayis bocegi aslinda Alabalik icin en iyi yemdir ve Alabaligin larvayi gorup dayanabilmesi ve almamasi mumkun degil.Mayis bocegi larvasinin koruma acisindan bir cok ulkede ozellikle Avustralyada kullanimi yasaktir. Yayin icin hic denemedim.

Senol_Temur
12-07-2014, 09:43
Bence belirli bir liste yapılamaz balıkların bulunduklari göl ve akarsulardaki yeme alışkanlıklarını bilmek lazım . Kimi yerde mısırla çok iyi tutulurken kimi yerde solucan çok iyi sonuç verir o yüzden avlanacağınız mekana göre yem seçmek daha etkileyici sonuçlar verecektir .

hasankurt
12-07-2014, 18:51
kara sülüğü sadece bir kez denedim, belki merada balık olmadığından belki de yemleme denemediğimdendir ancak tek bir vuruş bile alamadım. sadece deneme için attığım solucan ve mısırdan verim alabildim. onlar da kilonun altında kalan sazanlardı ve suya iade edildi. orda başka bir üstadın söylediğine göre karabalık ağustos ayında sülüğe sararmış. daha erken kullanırsan çalışmaz dedi.

LNR243
12-07-2014, 21:54
kara sülüğü sadece bir kez denedim, belki merada balık olmadığından belki de yemleme denemediğimdendir ancak tek bir vuruş bile alamadım. sadece deneme için attığım solucan ve mısırdan verim alabildim. onlar da kilonun altında kalan sazanlardı ve suya iade edildi. orda başka bir üstadın söylediğine göre karabalık ağustos ayında sülüğe sararmış. daha erken kullanırsan çalışmaz dedi.

Kara suluk Kasna icin en iyi yemdir benim bildigim.

Vedat Abayoğlu
12-07-2014, 22:11
Bence belirli bir liste yapılamaz balıkların bulunduklari göl ve akarsulardaki yeme alışkanlıklarını bilmek lazım . Kimi yerde mısırla çok iyi tutulurken kimi yerde solucan çok iyi sonuç verir o yüzden avlanacağınız mekana göre yem seçmek daha etkileyici sonuçlar verecektir .

ceviz içiyle sazan alanı biliyorumyer Bigave içinden geçen akarsu.