Boru Kurdu, Sülünes Takma Aparatı

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında Nicolas79 tarafından paylaşıldı.

1. Nicolas79

Nicolas79 Aytaç ÇAKICI

Favori Kamış:
    Remixon 240 cm Spin Kamış
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av-30
    http://www.youtube.com/watch?v=2aAtKhMcrEY&feature=related

Ufak bişey ama işe yarıyor :) Sülünesi ve borukurdunu önce çubuğa geçiriyorsunuz bütün olarak. Boru şeklinde olan çubuğun ucunu iğnenin ucuna getiriyor ve yemi iğnenize bütün olarak transfer ediyorsunuz. Acaba malzeme satan mağazalarda bunu bulabilirmiyiz. Yoksa uydurmaca bir aparat mıdır? Aklıma takılan diğer soruda sülünesi ve boru kurdunu bu şekilde bütün olarak iğneye ve misinaya sarmak av verimliliğini artırır mı? Teşekkirler.

2. nejat vardar

nejat vardar nejat vardar

İstoç'ta bir mağazadan yıllar önce almıştım. 15 cm kadar bir iğne... Sülünes, boru kurudu solucan v.s içinden geçir, arkadaki deliğe iğneni ucunu tak olduğu gibi aktar. Çok kolay.. Ben tatlı suda dibi ot olmayan göllerde boili takımına solucan takarak sazan avlıyorum. Hiç ufağı gelmiyor:p

3. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Bu aparat sitemizde verilmişti.Zannedersem radyo anteninden yapılmıştı.Arama yaparsanız bulabilirsiniz.Ben gerek görmüyorum.Biraz uğraşmak lazım işin zevki orada.

4. fish founder

fish founder Özgür

yemleme şişi sülünesden daha çok kurt takılışı için daha büyük kolaylık sağlıyor.
    kolaylık bir tarafa tek seferde iğneye aktarıyor olmak ve kurdu şişe tek seferde takıyor olmak,kurdun daha geç ölmesini dolayısı ile iğne üzerinde daha uzun süre canlı kalmasını sağlıyor.

5. megos62

megos62 Onur

Favori Kamış:
    DAM Python Power Spin 2.70
    Favori Makine:
    MITCHELL Ultracast 6000
    En İyi Avı:
    2,5 kg. Sazan , 74cm. Turna
    eczanelerden 0.9 mmx90 mm lik bir spinal enjektör iğnesi almanız sizin işinizi görecektir.(2-3 TL) fiyatıda uygun.

6. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Elbette bulabilirsiniz.

Bu yem takma tığı basit ama çok yararlı bir aparattır.

Cengiz balıkcılığa telefon edin size birkaçtane yollasınlar çok işinize yarayacaktır ve illaki büyük balıkta iş görecektir.

Sevgiler

7. aukesen

aukesen ahmet Uğur Kesen

Favori Kamış:
    Yuki Neox R8,Vercelli Spyra Amarella,Daiwa Prime Caster II,Lineaffe Surf Mill,Shimano Speedmaster
    Favori Makine:
    Shimano aero fliegen,Daiwa Castizm 25QD,Daiwa EmblemZ4500,Shimano ultegra 12000,Penn surfblaster7000
    yem şişi baya etkili bir aparat olmakla birlikte yem ipi ile birlikte kullanmıyorsanız şişi etkin bir biçimde kullanamazsınız
    kullanım deneyimlerime göre özellikle sülünezde daha etkili çünkü daha yumuşak ve sulu bir canlı olduğundan iğneye takmak boru kurduna göre daha zor tüm takmak için söylüyorum boru kurdunda ise püf nokta şişi kurdun kafa kısmından geçirmemeye dikkat etmek lazım daha uzun yaşamasını sağlamak için tüm takmak için söylüyorum
    tüm takmayacaksanız bence yem şişi kullanmaya gerek yok