Bursa Kıyı Raporları

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında ufuk911 tarafından paylaşıldı.

1. ufuk911

ufuk911 Ufuk

Merhaba arkadaşlar,İstanbul kıyı raporları başlığı çok aktif devam ediyor. Bursa kıyı raporlarınıda bu başlık altında toplasak, nereden hangi balık çıkıyor nasıl tutuluyor vs. faydası olur diye düşündüm. Malum forumumuzda Bursalı da oldukça fazla.

2. emrahsekin

emrahsekin Emrah S.

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-curve 4.20
    Favori Makine:
    Okuma Salina sa55, okuma Cedros 55
    En İyi Avı:
    En iyi av GERİ BIRAKILAN avdır.
    Ufuk bey açmış olduğunuz konu için teşekkürler. İnşallah tecrübeli arkadaşlar bilgilerini paylaşır ve benim gibi deniz balıkçılığında acemilere yararlı olur. Beştir çıkıyoruz ama hep eli boş dönüyoruz nereye ne sallanacak bilmediğimiz için hüsran oluyor. Sadece gemlik iskeleden iki gün önce çapariyle 20.00dan 01.00a kadar birbuçuk kg kadar istavrit çektim budur. Haydi rasgele....

3. Bandırmalı

Bandırmalı mustafa

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    karagöz (1,500gr)Kırlangıç (2kg) Minekop(3kg) Levrek (2kg)
  4. eLaLeMBiaLeM

eLaLeMBiaLeM Ercan

Favori Kamış:
    Lineaeffe S-FLEX / Okuma PL 865
    En İyi Avı:
    Yakaladığımda yazacağım:)
    Bu gece saat 01.00den 04.30a kadar mudanya iskelesinde-burgaz sahilindeki iskeleden dip olta-şamandıralı takım,şeytan oltası vs. hepsini denedik ama tek vruş dahi yoktu.Rüzgar hiç yoktu deniz çarşaf gibiydi ve ilk gittiğimizde hafif sis vardı.Yem olarak tedariksizdik geç saatte gitmeye karar verdiğimiz için 1-2 hafta önceden kalma tuzlanmış karides,tavuk göğsü ve birkaç çeşit balık vardı.

5. zafer_16

zafer_16 zafer

Favori Kamış:
    spezıpower tele 60 d.a.m
    Favori Makine:
    remixon
    En İyi Avı:
    eşkina 1.200 kg
    selam dostlar zafer açtığınız form ilgimi çekti bnde bir iki satır yazma gereği hissettim biz genelde narlı tarafına gider o bölgelerde avlanırız tuttuğumuz balık turude genelde eşkina ıspari ve karagöz olur eli boş ta hiç dönmedik bu gune dek biz genelde akşamları saat 6 gibi çıkar sabaha karsı 5,6 gibi döneriz buradan giderken boru kurdu ve buyuk marketlerden karides alırız buyuk kumlada sahilden ve dere ağzından canlı teke toplarız narlıya vardığımızda da eğere dışarıya atıyosak karagöze el oltası çok hafif kıstırma kursun ile karides veya en iri tekenin içini atıyorum açıkta kesinlikle ağır kursun dip atılmaz takım anında kalır geri gelmez. mendireğin iç kısmından içeri atarsak o zaman 20 gram kursun usttede iki adet 5 umara mustad beyaz iğne kullanır o sekilde avlanırız profil resmimdeki iki karagözüde el oltası kullanarak 1 hafta önce narlıdan tuttum bahsettiğim gibi iri tekenin kabuklarını soyarak hepinize bol avlar rast gele

6. ufuk911

ufuk911 Ufuk

Ben teşekkür ederim, umarım hepimiz bişeyler öğreniriz

iyi fikirmiş, işe yarıyor belliki

7. NoX

NoX barış

Merhaba konuyu bıraz gec gördum ama bende bildiklerimi sizine paylasmak isteiım .
    Şu zamanda verdigi avla en gözde yer narlı dır.( sunuda eklemek ısterım narlının yerlılerının gırgırları engellemek için denıze attıkları beton variller yavaş yavaş işe yaramaya başlamıştır. gırgırlar kıyıya giremediği için daha fazla av vemektedir.) Gunduz deniz anası, karanlık cokunce yanı lapınler cekılıncede boru kurdu mamun ve mıdye ile karagoz alabılırsınız, kullanabılecegınız takım lar ıse mın.7m sıp sıp (ben 5 numara mavi iğne kullanıyorum) ve gezer samandıra dedıgımız makınalı takım randıman verır.
    özellıkle sıpsıpta kullancagınız samandıra hassas olmalıdır. lakin karagöz kurnaz bır balıktır. genellıkle gunduz av veren türü sivri burundur genelde min 350 -750 gr dır son aldıgım sivri burun 1,3 kg ıdı .

Bunun dısın da herkesın tartıstıgı su denız anası mevzusuna degınmek ıstıyorum , buldugumuz denız anasının sapka gıbı olan kafasının hemen altından elımız ıle ayırıyoruz kafası aldıgınızda hemen kafasının altında karnıbahara benzer sumuksu seyer var onları kemık dedıgımız sert kısmında ayırıp ıgnemıze takıyoruz. ne yazıkkı balık onları emmeye bayılıyor

ayrıca gece daha fazla av vermesıne ragmen gunduzde oldukca randımanlı av vermektedır. suan anlatacaklarım bu kadar kafanıza takılan bısı varsa elımden geldıgınce anlatmaya calısacagım

Rastgele

8. Hamzalis16

Hamzalis16 Taner

Arkadaşlar karacabey bogaz tarafına yolu düşen dostlar olursa bende katıla bilirim bilgi edinmek için