bodrum da kıyı avı

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında vetheklevent tarafından paylaşıldı.

1. vetheklevent

vetheklevent Levent

Favori Kamış:
    dandik 2.40 spin
    Favori Makine:
    Remixon teben SR 400
    En İyi Avı:
    levrek 2.5 kg
    selamlar herkese.
    ben bodrumda yaşıyorum. kıyı avını haftanın 5 günü, tekne ile avlanmayı ise fırsat bulabildikçe ( eşim cocuğum ve işimden ) yapmaya çalışıyorum. ancak azimli bir şekilde geceleri kıyı avına çıkıyorum, havaya rüzgara yağmura bakmazsızın.
    turgutreis bölgesinde yaşadığım için geceleride bu bölge ve yakın kıyılara ( akyarlar, kadıkalesi ve gümüşlüğü tercih ediyorum ).
    av tercihim ilk olarak levrek sonra sırasıyla çipura, kalamar, karagöz ve saragoz.
    kendime göre geliştirdiğim ve forumlardan edindiğim tecrübelere dayanarak avlanıyorum.
    ancak istediğim ebatta levrek yada çipura cok nadir yakalıyabiliyorum.
    gezer kurşunlu, sabit dip, kurşunsuz ve her ebatta olta ile denedim. amacım kıyıdaki büyükler.
    bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. bu bölgeyi tanıyanlar değişik avlaklar söyleyebilirmi bana.
    birde farklı avlanma tipleri varmı acaba

2. Aytech48

Aytech48 Engin Aytekin

Favori Kamış:
    Cormoran profiline spin 2.10
    Favori Makine:
    Ryobi Ecusima 3000Vİ
    En İyi Avı:
    Kendi akvaryumumdan yakaladağım 4 cm Sarı Prenses :D
    Sahteyle avlanmayı deneyebilirsiniz.Eminim ki güzel avlarınız olucaktır sahte ile.Tabi şans işi ama levrek varsa güzel bir sahte iş yapacaktır.Bu hafta bizde muğladan güvercinliğe geldik fakat kenardan atıcak pek yer bulamadık maalesef :(

3. vetheklevent

vetheklevent Levent

Favori Kamış:
    dandik 2.40 spin
    Favori Makine:
    Remixon teben SR 400
    En İyi Avı:
    levrek 2.5 kg
    sahte denemelerimde cok oldu ama levrek konusunda sahte ile şansım yok.
    bodrumda güvercinlik dışında nerelere geliyosun

4. Aytech48

Aytech48 Engin Aytekin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Ryobi Ecusima 3000Vİ
    En İyi Avı:
    İlk defa bodruma geldik güvercinliği denedik fakat olmadı onun dışında akyaka marmarise doğru olan avlakları deniyoruz

5. vetheklevent

vetheklevent Levent

Favori Kamış:
    dandik 2.40 spin
    Favori Makine:
    Remixon teben SR 400
    En İyi Avı:
    levrek 2.5 kg
    milas kazıklıyı denedinizmi. iyi kıyı avı verir. teknenizde varsa değmeyin keyfine.
    milası geçin iasos ( kıyıkışlacık ) yolundan girin kime sorsanız tarif eder.

6. Aytech48

Aytech48 Engin Aytekin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Ryobi Ecusima 3000Vİ
    En İyi Avı:
    Yok o tarafa ilk defa geldik ama ilk fırsatta dediğiniz yeride deneriz

7. modena

modena

bravo engin koca güvercinlikte av yapacak yer bulamadın ha...:mad: :mad:

batsın bu dünya...:p :p :p

anlaşıldı beni oraya getireceksiniz...;)

Son düzenleme: 19 Ocak 2011
  8. fish founder

fish founder Özgür

Son düzenleme: 19 Ocak 2011
  9. modena

modena

anladığım kadarı ile veteriner hekimsiniz...öncelikle merhaba demek isterim...

yaşadığınız bölge başından sonuna ayrı bir dünya...eminim çok zevkli zamanlar geçiriyorsunuzdur...avı da doğasıda başkadır bodrumun...ah ah içim gitti vallahi...

umarım en kısa sürede arzuladığınız büyüklükte ki balığı yakalayıp hikayesini burada bizimle paylaşırsınız...

10. hydesigner

hydesigner Hakan

Favori Kamış:
    Tolee kawahagi 2.1
    Favori Makine:
    Ryobi Kobe 3500
    Turgay abi sizde ahh çekiyosanız biz İstanbulun keşme keşinde n'apalım? Levreği bile yok bu şehrin :D

11. seymensedat

seymensedat SEDAT ERDEM

Favori Makine:
    RYOBİ 6000 VI
    Birkaç haftadır, Güvercinlik, kazıklı ve akbük civarı balık avları vasat geçiyor. Sanki balık' da bir iştahsızlık var gibi geliyor. Eski potansiyeli yok gibi. Daha önceleri çupra, kırmızı mercan ları çekerken kamışlarımızın tabiri caiz ise sekiz olduğu, ve o meşhur kafa atışları şimdi ise nadiren hissediliyor. Bu işde bir terslikmi var ?

12. İzmirli51

İzmirli51 Fikret ALAYLIOĞLU

Favori Kamış:
    2,59 cm Shakespeare UglyStik Lite, 2,40cm Dam EMotion 25 IM6X ,
    Favori Makine:
    Sahara 3000FD ve Sonora 2500FB - 4000FB
    En İyi Avı:
    Levrek 1,950 kg
    Levent arkadaşım merhaba,
    Sen avlakları biran önce öğrenmeye bak. Kısmet olursa Nisan ve Mayıs aylarında Bodrum'da olacağım, öğrendiğin avlakları birlikte gezeriz. Ben hazıra konmuş olurum.:)
    2010 un son haftası 3 gün Bodrum'da iken Türkbükü'nde levrek yapabilecek 2 yer belirlemiştim. Geldiğimde oraları da deneriz.
    Gönlünce avlar olsun. Rastgele.

Hasa_ley bunu beğendi.
  13. rapalaci

rapalaci Emre

Favori Kamış:
    Cormoran Bullfighter, Okuma Cromo Jigging, Lineaeffe Extreme 180/440
    En İyi Avı:
    1kg Kefal
    Geçen hafta güvercinlikteydim. Ufak bir lidaki ve mercan dışında kıyıdan bir şey alamadık. Oldukça verimsizdi. Umarım ilerleyen günlerde daha iyi olur...

Bu arada orada yaşayanlarla konuştuk yaklaşık 20-30 tane teknenin gelip körfezin girişinde ve salih adasının yanından tüm boğazı ışıkla ve ağlarla günlerce tuttuklarını söylediler. Hatta tekneleri bağlayacak yer bile bulamamışlar. Onlardan sonra da balık kıtlığı başlamış. Biz de ona denk geldik herhalde...

Son düzenleme: 20 Ocak 2011
  14. fish founder

fish founder Özgür

evet bu bir kıstas emre,
    lakin güvercinlik koyu içinde ciddi miktarda yatak'mera' balığıda bulunmakta,

bu mera balığıda oltaya binmedi ise hava,meteo şartları dışında koy girişinde avlanan teknelerin dip sonarları sanırım ciddi anlamda etkiledi kıyı balığını,

15. rapalaci

rapalaci Emre

Favori Kamış:
    Cormoran Bullfighter, Okuma Cromo Jigging, Lineaeffe Extreme 180/440
    En İyi Avı:
    1kg Kefal
    Aynen öyle Özgür abi, benim korkum bu mera balığını da kaldırdılarsa artık güllük, kazıklı ve akbük dışında kıyıdan balık alınmaz olur oralarda....

16. vetheklevent

vetheklevent Levent

Favori Kamış:
    dandik 2.40 spin
    Favori Makine:
    Remixon teben SR 400
    En İyi Avı:
    levrek 2.5 kg
    kıyı balıkçılığı

selam arkadaşlar.
    hepimizin ortak sıkıntısı avlaklarımızın verimsizliliği. bundan 2 yıl önce turgutreis liman içinde her gece 21:30 ile 01:00 saatleri arasında pelet yem ile günde 1 tanesi garanti olmak üzere kg ve üzeri levrekler yakalardım. bazı günler sayı 2 hatta 3 olurdu. hem havanın yeterince soğumamasından hem çevre ve deniz kirliliğinden bu sene daha toplamda 3 levrek alabildim. ve her türlü avlanma tekniğini aynı anda denediğim halde. yemli dip oltası, sardalya bırakma, sahte ile denemelerim boşuna. dikkat ettiğim en önemli husus ise açıklarda balıkçı teknelerinin deli gibi ağ çevirmesi ve çekmesi. bu işlem tüm gece boyunca yapılıyor. sanki denizin üstü uzay üssü gibi. dev spotlar, teknolojik sonar ve radarlar vede kilometrelerce ağ. maddi hırslar yüzünden denizlerimizi bitiriyorlar. buna ne şekilde ve nasıl müdahale edebiliriz.

17. Yenerbey31

Yenerbey31 Levent AKSOY

Favori Kamış:
    Seytan oltasi
    Bende bodrumda yasiyorum ve nerdeyse yarimadadaki heryeri denedim ama balik yok.Yani isparozlarda olmasa oltaya hicbirsey takilmayacak.Ben daha bu sene basladim baliga ama biraksalar hergun gidcem ole bi hastalik oldu.Kiyidan olta atiyorum 3 ayda yakaladigim en iyi baliklar iki orta boy sargoz bir levrek.Bence Troller baligi bitiriyor.Herseyin bi kapasitesi vardir ve en onemlisi bir dengesi.Cogu seyde oldugu gibi bundada dogru duzgun bir denetleme yok kural yok kanun yok yada kural var uyan yok.Yazik.Bodrum gibi bir yarimadada bile balik yoksa gerisini siz dusunun.