Fish Founder Özgür'den Bodrum dersleri...(Nazireli-Levrekli...)

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Pandeon tarafından paylaşıldı.

1. Pandeon

Pandeon Burak

Öncelikle Fishfounder aranır, kendisinden takım ve bilhassa avlak bilgisi istenir. Sonra Bodrum'dan telefon açılır tekrar ben şimdi 1.No'lu avlağın yanından geçiyorum diye Fish founder'a nazire yapılır, iç geçirmesi sağlanır. Akabinde Bodrum Bodrum şarkısı eşliğinde yola devam edilir.
    Alınan tavsiyeler doğrultusunda geceden gerekli takımlar tamamlanır.
    Kullanılan malzemeler.

At-Çek
    Beden :0,28mm
    Köstek: 0,20mm
    İğne : Mustad 5-6numara siyah
    Yem : Roder silikon sahteler( yüzüşünü bizzat gözümle izledim süper sonuç veriyor)

Şimdi gelelim sonuçlara;

Aslında plan 3 geceyi de levreğe ayırmaktı ama malum ufaklık BABA GEDİİİİ diye bağırdıkça malesef gerçek anlamda 1 geceyi ayırabildim. Ama olsun sonuç önemli:) Amaca ulaştıkmı ? Ulaştık.
    O levrek geldimi geldi. Trofe sayılırmı çok olmasada 1,5kg'luk bir levrek hemde ilk kez çekiyorsak eğer sanırım hepimiz için trofe sayılır.

http://img29.imageshack.us/img29/8931/dsc08552e.jpg

http://img830.imageshack.us/img830/9948/dsc08553.jpg

http://img185.imageshack.us/img185/5660/dsc08556z.jpg

Kalama ayarı tecrübesini iyice olmasa da acemi şansı diyeceğimiz bir şekilde yaptım. Sebebine gelince kalama fazla gevşek değildi ancak balığın takıldığını görünce ben iyice sıktım kalamayı ve balığın o gergin misinayı patlatmadan kaçması mucize oldu diyebilirim. Ama işte bu da iyi bir tecrbe oldu benim için. Zira ben ağırlıklı olarak mercan ve çupra için gittiğimden dolayı avlaklarıma onların yemi yeme stillerine ve tasmalanmasına alışmıştım. Ancak bu sefer yemi yutan balığın bir süre yemi kaçırması esnasında (mercandaki gibi hemen tasmalanmamasını defalarca okumama rağmen) bizzat yaşadığım bu tecrübe ile öğrenmiş bulunuyorum. Şükürki balığı kıyıya çekebildim.:)

Birazda roderrden bahsediyim, ustaların affına sığınarak tabiki. (Roderiin de resmini koyacağım) özellikle at çek denemelerime başlarken önce kullandığım sahtenin ne yaptığını merak ettim ve bi gözlemde buludum. Bu sahtenin suda dipten ve su üstünden gelişini yavaş yavaş ve hızlı çekerek değişik şekillerde izledim. Tek söyleyebileceğim şudurki; bunun peşinden gelen balık sürülerini (yavru kefaller, papaz balıkları vs birçok balık) görmeniz lazım. Zira takımı sudan çıkarttığınız anda bile iz düşümünde kümlenmiş balıklar görüyorsunuz adeta. Notum 10 üzerinden 10.

Şimdi diyceksinizki e hani fotoğraflar. Fotoğraflar akşama ilave edilecek, bu konuyu açmamın sebebi balığı çektikten sonra Usta'yı(Fish founder'ı arayıp bilgiler için hem teşekkür etmiştim hemde İstanbul'da iç geçirmesini sağlamıştım:D ) Şimdi raporu bekliyordur başlığı görünce hevesle tekrar açsın akşamı beklesin ,tekrar nazire olsun diye yaptım:D

Akşam 11de en geç yüklenmiş olur resimler:)

Herkese bereketli keyifli avlar.

Not: Fishfounder 'ın tecrübe ve bilgileri ile yapılmış ona ithafen hazırlanmış bir av raporudur.

Son düzenleme: 1 Eylül 2010
  2. modena

modena

pek sayın moderatör abim canım bir tanem...peki ben neden hiç levrek yakalayamadım...ama aşk olsun ama...:(...:D :D :D :D

bu arada canı gönülden tebrik ederim...bende inşallah bir gün bu mutluluğu yaşayabilirim...

size de ne desem bilemiyorum...sayın fish founder moderatörüm...:D :D :D

3. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Tebrikler.. Levrek tutmak daha nasip olmadı kısmetse seneye ç.kalede deneyeceğim.. oğlunuzunda mahşallahı var allah nazarlardan korusun avlarınız daim olsun

4. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    daiwa crossfire(spin) okuma salina
    Favori Makine:
    shimano catana 400 fb, ryobı ecusima 6000vi, okuma avanger 65
    Tebrikler. başarılarınızın devamı dileğiyle..

5. bahti88

bahti88 Bahtiyar Çelik

En İyi Avı:
    1531 gr. Pullu Sazan, 1150 gr. & 58 cm. Turna
    Avınız daim olsun :)

6. alcedo

alcedo ümit

Favori Kamış:
    Abu Garcia 2.40 7-28 gr
    Favori Makine:
    Abu Garcia Cardinale 3
    En İyi Avı:
    5,5 Kg aynalı sazan, 2,250 Levrek
    Burak Bey tebrikler. Levrek varsa gerisi teferruattır.... Kullandığınız slikonların boyları kaç cm? Bu roderin yüzüşüne ben de hayranım. Bu sene 1 kere kullanma imkanım oldu ancak balık kandıramadım... Beden ve köstekler farklı olduğuna göre fırdöndülü bir takım mı kullanıyorsunuz?

7. zavullu

zavullu Soner

Favori Kamış:
    Alba star
    Favori Makine:
    Okuma Longbow
    En İyi Avı:
    47 cm Zargana,28 cm Kefal
    Şamandıra kullandınızmı? Tekneden mi?Kıyıdanmı?....Atış yaptınız....ben mi anlamadım bu olayı...

8. Pandeon

Pandeon Burak

Silikonlar 5-8 cm olarak degisik boylarda taktim. Uclu takim ve dediginiz gibi firdondu var takimda. Sadece tembellikten dolayi hep fir dondu kullaniyorum. Kiyidan at cek seklinde Turgutreis tarafindan ozel bir merada kiyidan yaptim bu avi. Malumunuz levrek kiyi baligi. Su anda basket macini izliyorum bir saat sonra fotolarida sunacagim

9. alcedo

alcedo ümit

Favori Kamış:
    Abu Garcia 2.40 7-28 gr
    Favori Makine:
    Abu Garcia Cardinale 3
    En İyi Avı:
    5,5 Kg aynalı sazan, 2,250 Levrek
    Burak Bey üçlü takım dediğiniz bildiğimiz klasik üçlü dip takımı gibi ama slikon balık takılmış hali mi? Kurşunlu.. Aslında zahmet olmayacaksa takımın bir fotosu olsa :)

10. fish founder

fish founder Özgür

sevgili burak,

ilgili konuyu okuduğum andaki duygularımı ifade etmem gerçekten çok güç,
    ama şunu çok iyi biliyorum ki levrek artık ruhundan daha çok kanına girdi,
    bu öyle bir illet ki,gece uyutmaz,bir rivayet ve bilgi dahilinde 1000 km yol yaparsın,gecen gündüzüne girer,
    işte bu noktada inşallah bana beddua etmesin :):D

işin latifesi bir yana harika bir av harika bir rapor,
    paşada sende çok yakışıklı çıkmışsınız fotoğraflarda,

artık darısı daha büyük paşa'ların başına,
    ayrıca,
    en kısa sürede beraber bir bodrum avı yapabilme ümitleriyle,

11. fish founder

fish founder Özgür

turgay,
    valla sahte balıklar acaip çarpar adamı :):D

ilgili linkte elinde tuttuğun balık acep nedir ;) :p :D

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=33586

12. modena

modena

ilgili linkte ki balık levrek ailesinden küçük bir levrek ispendeği yani eşek sıpası gibi...:D :D :D ...ve at-çek yaparak tutulmadı...gerçi az kaldı tutuluyordu ama olmadı...:p :p :p

13. deePblue

deePblue na

yakaladığın balığın levrek olduğunu anlayınca insan bi başka oluyor :D
    Tebrik ederim
    Devamını dileriz.

14. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    İnşallah bana da nasip olması temennisi ile tebrik ederim.

15. Oltacıselim

Oltacıselim Selim Kanbur

En İyi Avı:
    Eşkina / Kiloluk Eşkina ve Kiloluk İskorpit
    Maşallah güzel av olmuş tebrikler ...

16. c.polat

c.polat

Favori Kamış:
    olta
    Tebrik ederim çok güzel bir av olmuş,levrek harika :)

17. LapinCash

LapinCash

Tebrikler balık bayağı hoşmuş..

18. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Burak Bey tebrik ederim, çok güzel bir levrek yakalamışsınız. Umarım bundan sonra gönlünüze göre nice levrek avları yapacaksınız. Takımınızın resmini de sabırsızlıkla bekliyoruz:)

Sağlıcakla kalın ve rast gele.

19. Pandeon

Pandeon Burak

Öncelikle herkese teşekkürler. Gerçekten çok keyifli bir av oldu benim içinde. Herkese nasip olsun böyleleri.
    Takımın ve roderin fotoğraflarını da gün içerisinde koyacağım.
    Görüşmek üzere.

20. Pandeon

Pandeon Burak

Ne gecem kaldı ne gündüzüm valla şu Bodrumda zaten sonunda bir akşamüstü nasip oldu bizede kendileri...
    Ben Bodrum uçak biletlerine baktım şimdiden 29tl:) sen uçalım de yeter bana sensei :D Hocamsın büyüğümsün:p