Kiyi Balikciliği

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında melih ergin tarafından paylaşıldı.

1. melih ergin

melih ergin melih

Selam Abilerim Ve Kardeşlerim öncelikle Herkese Bereketli Ve Hayili Bir Sezon Dilerim Kiyi Ve Tekne Balikciligi Basladi Artik Ben Hiç Marmara Bursa Raporlari Görmüyorum Acaba Bu Sitede Hiç Bursali Yokmu Diye Düşünmedim Değil.yaklasik 1_2 Aydir Takip Ediyorum Bu Siteyi Cok Iyi Paylasimlar Var Ama Dediğim Gibi Bursa, Kurşunlu ,Mudanya, Narli Gibi Bölgelerden De Raporlari Görmek Bilgilenmek Beni Cok Sevindirecek şimdiden Ilgilenen Herkese çok Teşekkür Ederim ..saygilarimla...:):)

2. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Melih kardesim,zaman zaman Bursa'dan narlı,Armutlu av raporları diye paylasımlar cıkıyor.Sanırım kacırmıssındır.Keyifli paylasımlar dilerim.

3. melih ergin

melih ergin melih

TEŞEKKKÜRLER TEVFİK ABİM BALIK COK AZALDI BU BÖLGELERDE HEP MÜJDELİ HABERLER DUYMAYI BEKLİYORUZ AMA NAFİLE GECEN SENE İSTAVRİT HİÇ YOKTU EŞKİNA VE KARAGÖZ AVLADIK ODA NADİR GÜNLERDE YANİ İZMARİT MEZGİT DE HİÇ YOKDU İKİ SENE ÖNCESİNE GÖRE BU SENE İNSALLAH OLUR İZMARİT BAŞLADI DİYE DUYUMLAR ALDIM AMA GİTMEDİM DAHA İNSALLAH OLUR

4. Alper Çentez

Alper Çentez Alper

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spirit Surf 4,20 - Okuma Safina-X Spin 2,40
    Favori Makine:
    Spro Super Long Cast FD 460 - Ryobi Ecusima 4000Vi
    En İyi Avı:
    30cm civarı geri iade Turnalar
    Bu haftasonu Kumsaz'a, Mudanya'ya yada Uluabat-Karaağaç'a gideceğim kısmet olursa. Geçen hafta Karaağaca gittim ama turnalar geldiğimi farketmediler herhalde, tık yok :). gerçi kimsede yoktu, bir kaç tane kızılkanat yakalamışlar. Onları da jandarma gelip, suya geri salmış (alkış). Sene boyunca aynı kararlılıkta devam ederler inşallah.

Başlığı "Bursa avlak durumları" olarak değiştirebilirsen iştirak artabilir. Hemen herkes merak ediyordur avlak durumlarını. Kıtlıkta tüyolara çokça ihtiyaç var.

Bu arada Melih, şu senin izmaritlerin adresini ver bakalım :) nerede başlamış.

5. melih ergin

melih ergin melih

yeni konu açalım ozaman ben veya başkası farketmez..izmarit ise kurşunlu yat limanı fenerin oldugu yerden 20-30m ileri dip oltası ile avlanabilirsin yem olarak karides en iyisi

6. Alper Çentez

Alper Çentez Alper

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Arkadaşımı anca turnaya ikna edebildim hafta sonu için ama bakarsın cuma günü yan çizmeğe başlar :) o zaman ya dediğin yere giderim ya da Kumsaz'ı yoklarım.

Kurşunlu limandan 20-30 metre ilerisi de taşlık mı, yoksa kuma mı dönüyor? 10-15 metre açığa attığımda kurşunları dipte bırakmışlığım çok oldu, o sebeple soruyorum. Teşekkürler bilgi için.

7. melih ergin

melih ergin melih

hayır arkadaşım takılmaz dedigim yerden merak etme fener var ucta sahile paralel bir şekilde fenere sırtını ver at oltanı atabildigin kadar gece gidersen aynı bölgede cok iyi eşkina avlarsın:)ama bi sıkıntı var oltayı sararken son iki metre kala kamışın ucunu yukarrı kaldırarak daha hızlı sar kenarda ki taşlıklara takılmasın en önemli noktası bu eşkina hep orda kacar

Son düzenleme: 26 Nisan 2011
  8. Alper Çentez

Alper Çentez Alper

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Akla gelen başa da gelirmiş :) Kumsaz yolları göründü bana. Cumartesi kıyıdan, yağış olmazsa pazar günü de kayıktan deneme yaparım. Gel cumartesi gel.:D

9. Alper Çentez

Alper Çentez Alper

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Mevcut, Denizlerimizden Güncel Av Raporları / Bursa Güncel Av Raporları.
    http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=35470

Gerekirse daha sonra "Bursa güncel kıyı rapoları" açabiliriz ama şimdilik gerek yok gibi. Hmmm bir de tatlı su için lazım tabi. Balığı ilk tutan başlığı açar :)