Yayin avinda çifte mutluluk :)

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında roy tarafından paylaşıldı.

1. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    selam arkadaslar;

gecen hafta oldukca iri oldugunu zannettigim veya balik avcisinin dogasi geregi oyle oldugunu umdugu bir baligi 5 dakikalik mucadele sonra kacirdim. bosluk vermemistim. kamis iyice gerilmisken birden direnc azladi ve kursun dibe oturdu. ignede herhangi bir kopma açilma yoktu.

butun bir hafta bunun uzuntusu ile gecti.

bu sabah 5.30da kalkip avlagin yolunu tuttum. sirp asilli ustam dejan avlaktaki yerini almis, heavy spin takim ile gecen haftasonu kiyiya kadar getirip kacirdigi +80cm turnanin pesinde. ayakustu sohbetten sonra takimlari kurup beklemeye basladim.

saat 7 gibi ilk depar geldi. kamisa el atamadan birakti. 7.30 ikinci depar. ustam da pek yakinimda, kepcesini kapti geldi. mucadele 5 dakika surdu. 125 cm yayin kaldirimda. fotograflar icin kendisine tesekkur :)

baligi geri saldiktan sonra haftanin yorgunlugu, baligin mutlulugu ve efil efil esen ruzgar ile tatli biraz kestirmisim. vzzz diye inceden gelen bir ses var kulagima. alarm caliyor diye dusundum. bes dakika daha uyuyum kalkarim dedim :laughing: sonradan jeton dustu :) daiwa entoh , mitchele compact golda gore daha tok bir kaloma sesine sahip. mitchel depar aldiginda sesi karsi kiyidan duyuluyordur :) bu makinanin kaloma sesi cidden cok hosuma gidiyor. birden bire firlayip tasmayi attim. bobine baktim yariya yakini neredeyse bosalmis :D muhtemelen 100-120 metre yurumus balik. aciga atmis kendini, kaptirmis akintiya gidiyor. kafasini cevirmek biraz zor oldu. aslinda zor degilde ben temkinli yaklastim olaya. mucadele daha uzun surdu. ustam da avlagin tee oteki tarafinda, ancak fotografa yetisebildi. kepceledim yatirdim, 115 cm.

bu hafta kismetimizde cift yayinli , macerali bir av varmis. bakalim ilerki avlar ne gosterecek. hepinize mutlu bir hafta dilerim.

2. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    on numara beş yıldız av olmuş :) ben de yazı bitirecem de balığa gidecem de ohoooo baha gelcek çiçekler açcek ölmede eşşeğim ölme :D

3. Senol_Temur

Senol_Temur Senol

Favori Kamış:
    Shimano Alivio CX 240 Medium Light
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000SRC
    En İyi Avı:
    Sudak 59 cm - Turna 86 cm
    Tebrikler roy güzel bir av geçirmişsin bazen böyle özeniyorum sana arada uyumak filan . Benim gibi spin çalışan adama çok lux şeyler ))) .

4. İnan01

İnan01 İnan Köse

Favori Kamış:
    Daiwa Crosscast 2.59 28-84 / Major Craft Skyroad 2.44 7-23
    Favori Makine:
    Shimano Twinpower HG 4000 / Shimano Stradic Ci4 3000
    En İyi Avı:
    Balık
    Birini yatıraydın mangala :p :D Ne keyif vermiştir onlar :)

5. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Eli boş döndüğün haftalarda " işte aynı ben gibi" diye yalnız olmadığıma güvenle hafif serinlik geliyordu gönlüme ve teselli oluyordun balıksızlığıma.:D :eek: Zaman geçti, şimdi çifte yayınlarla nanik yapıyon gubani, vallahi acayip kıskanır oldum iyi mi?;)

6. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Sagol Metin. Firsat bulunca kacirma bence :)

7. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Bak 2 dua ettik, hemen durumu toparladın. Maaşallah artık çifter çifter çıkarır oldun yayınları. :D

Tebrikler Roy, çok güzel balıklar. Devamı daha irileriyle rastgelsin. :)

8. MertYılmaz

MertYılmaz Mert Yılmaz

Tebrikler güzel ve mücadeleli bir av günü olmuş daha güzelleri rast gelsin.

9. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Valla ilk kez uyumusum senol :) iki dakika da sersemlikle ayilmasam kamis suya giderdi.

10. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Amma etcil adamsin be abicim :) donuste kanat aldim kasaptan, onlari yatirdim mangala :)

11. Senol_Temur

Senol_Temur Senol

Favori Kamış:
    Shimano Alivio CX 240 Medium Light
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000SRC
    En İyi Avı:
    Sudak 59 cm - Turna 86 cm
    Ben hiç uyumasam bile sabah olta elimde suyun kenarında olunca nedense hiç gözümü bile kırpasım gelmiyor .

12. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Nanik mi :laughing:
    Duyan da gobegimi kasiyarak balik tutuyorum sanacak :)
    10 haftalik emek var bu cifte yayinda Nuri abi :)

13. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Insallah :) hedef daha irisi tabiki de. Tutcam iki metrelik bi tane surf yapicam arkasinda :laughing:

14. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Tesekkur ederim. Mucadelenin hatrina tutuyorum zaten :) muthis bir duygu

15. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Evet, epey emek ve zaman harcadın. Doğrusu bu sonucu da fazlasıyla hakkettin abicim. Güzel gönlüne denk nicesi de olur inşallah.:)

Yalnız ben hala tepeye çıkmaya çalışır durumdayım. Ne çıkılmaz tepeymişse artık? Şairin dediği gibi "tepe de tepeymiş ha" çık çık bitmez.:p :D
    Pek umudum da yok ama nasipse 1 Temmuz vira diyecez sazana. Sular çok yüksek, avlaklar oturmadı henüz. Bu hengameden bize düşen ne olur, bakalım.

16. İnan01

İnan01 İnan Köse

Favori Kamış:
    Daiwa Crosscast 2.59 28-84 / Major Craft Skyroad 2.44 7-23
    Favori Makine:
    Shimano Twinpower HG 4000 / Shimano Stradic Ci4 3000
    En İyi Avı:
    Balık
    :suspicious: :becky:

17. orhan

orhan ORHAN

Favori Kamış:
    banax 2000
    En İyi Avı:
    16.700g.sazan
    tebrikler yayına oralarda hangi yemi kullanıyorsunuz dahada güzelleri rasgelir işallah

18. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Sagolun.
    Suni pellet yem kullaniyorum.

19. orhan

orhan ORHAN

Favori Kamış:
    banax 2000
    En İyi Avı:
    16.700g.sazan
    suni pellet yemi biraz daha acıklayabilirmisin roy resmi varsa iyi olur boli türü birşeymi yoksa silikonumsu kokulu bir yem türü

20. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Boili tarzi, 25mm yogun balik yagi iceren kokuku bir yem. Eski raporlarimda fotografi ve nasil kullanildigi mevcut