Kalkan ve Mırmır avı Yeniçiftlik

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında sete_15 tarafından paylaşıldı.

1. sete_15

sete_15 Aytaç UYGUR

Favori Kamış:
    Albastar Kamış Sheakspear makara
    En İyi Avı:
    Kalkan 1,5 Kg.
    Arkadaşlar raporum biraz geç bir rapor olsa bile sizlerle paylaşmak istedim.

27.11.2007 tarihinde Yeniçiftlik Kaptan2 Tatil sitesinin kıyılarından Levrekçi59(Doğan) ve 3 arkadaş ile beraber saat 21:00 sularında avımıza başladık.

Hedefimiz öncelikli mırmır idi fakat tüm gece sabaha kadar hiçbir şey yakalayamamıştık ta ki saat 05:30 sularına kadar.

İlk önce yaklaşık 1,5 kg. ağırlığında iki adet ardından 1Kg. bir adet kalkan takıldı istavrit filetolu oltalarımıza,tabiki kaçırdığımız iki tanesi hariç daha sonra boru kurdu taktığımız oltaya da mırmır geldi bir tane.Gitmemize yakın 2 adet daha kalkan aldık.İnanın biz bile şokta idik bu kadar kalkan Marmara Denizinde olurmu diye.

Ama anladık ki Kasım-Aralık ayları Kalkan balığı açısından Marmara Denizi Geçiş güzergahı imiş.

Ve şunu da söyleyebilirim.Görünüş açısından kötü bir görüntüye sahip olan bu balık inanın çok lezzetli geldi bizlere ve afiyetle yedik.

Sizlere de ısrarla tavsiye ederim lezzetini.

Saygılarımla.

Kaptan2 Tatil sitesinde bize ev sahipliği yapan Mahmut Abimiz ve ilk yakalamış olduğumuz Kalkanlar.:)

Sete_15 (ben) ve Levrekçi59 Arkadaşım.

Ve geceden başlayıp sabahladığımız av maceramızın sonu.

2. levrekçi59

levrekçi59 Doğan DUBA

Favori Kamış:
    okunmuş oltam )))
    En İyi Avı:
    Levrek 4,97 kg
    evet aytaç arkadaşımla beraber güzel bir kalkan avı idi....yalnız oltaları attığımız bölgeyi yemledik.yani flöteden kalan artıkları hep denize attık...

ve kalkan sabaha karşı ard arda vurdu..

3. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    Hemşerim ellerine sağlık , kalkan görsün görmeyenler :) süper bir av:)

Mahşerin 3 balıkçısına duyurulur :D:D:D

4. levrekçi59

levrekçi59 Doğan DUBA

Favori Kamış:
    okunmuş oltam )))
    En İyi Avı:
    Levrek 4,97 kg
    bu kalkanları yine bu siteden gördüğüm bi oltayı hazırlayarak tuttuk.hepimizin bildiği mırmır oltasıda olur fakat hazırladığım oltalara vurdu....

çok zevkli bi avdı ama 6 çuval odun yakarak durabildik orada çok soğuktu hava ama balıklar çıkınca ısındık ve birde kırmızı şarap tabiiiii..

5. Conqueror

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    artık benide davet edersiniz bir kalkan avına :)

6. sete_15

sete_15 Aytaç UYGUR

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Kalkan 1,5 Kg.
    Ayıpsın kardeş haberleşiriz gitmeden bak bu akşam gidicez mesela saat 17:00 gibi müsaitsen gelebilirsin.Bizim bu dönemde gideceğimiz yerler belli Y.çiftlik yada Sultanköy sahili.

7. Conqueror

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    Bu akşam olmaz ,abi naptın çalışıyoruz mesai saat 17.30 da bitiyor ,kısmet başka ava :) Deli mandıra ne tarafa kalıyor bilginiz var mı bana da sordular

Hangi mahalledesinden T. dağ da ben aydoğduluyum ;)

8. sete_15

sete_15 Aytaç UYGUR

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Kalkan 1,5 Kg.
    Valla Ahmet kardeş benim bildiğim bir mandıra var o da Büyükmandıra hani şu tavuk çevirmesi ile meşhur olan :) :)

9. Aslıhan TURAN

Aslıhan TURAN Aslıhan TURAN

Favori Kamış:
    Daiwa Ballistic X 270 cm 14-40 gr. /Fujın Dragon 270cm 8-32 gr
    Favori Makine:
    Daiıwa Fuego 17 LT 3000 DC/Shimano Stradic 4000 XG FK
    En İyi Avı:
    Levrek 2.4 kg
    Allah bereketinizi arttırsın.Bu ne böyle maşşallah.Devamını dilerim rasgele...

10. Conqueror

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    Aynen abi bende orayı biliyorum sadece :)

11. sete_15

sete_15 Aytaç UYGUR

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Kalkan 1,5 Kg.
    İnşallah Aslan kaptan bu akşamda atıcaz bakalım oltaları ne gelecek kısmet:) :)

12. simendifer

simendifer Sennur

Aytaç, şimdi bir şey diyeceğim bana çok kızacaksın. :eek: Ama benim suçum yok inan ki söylemek zorundayım. Orada 40 cm. altında kalkanlar var, 40. cm altındaki kalkanların da avlanması yasak. İki gün üst üste böyle oldu ama senin bunlardan haberin olmadığını biliyorum, konunu kaldıracak da değilim ama bil istiyorum. Biz başkalarından öğrendik, size anlatmak da bizim görevimiz. Kalkan limiti 40 cm. ve kişi başı günlük 2 adetle sınırlı. Bundan sonraki avlarında en azından bunu biliyor olursun. ;) Bu arada tebliğe de göz atmak istersen, benim imzamdan tıklayarak ulaşabilirsin.

Bütün bu yazdıklarımdan sonra, tebrik etmeye de sıra geldi tabii. Avınız için tebrik ederim. Tebliğe uymayan avlar var ama bundan sonrasında dikkat edeceğini biliyorum. :) Mırmırınız da ayrıca çok güzel. ;)

13. sete_15

sete_15 Aytaç UYGUR

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Kalkan 1,5 Kg.
    Abla affına sığınarak adeta Jandarma gibisin hiç bişeyi kaçırmıyosun :) :)

Öncelikle uyarın için teşekkür ederim.

Ama sizde kızmayın biz orada zaten 4 kişi idik yani balıkları paylaşma adına adam başı ancak bir balık düşüyordu.Ben balıkları serbest bırakmak istesem dahi arkadaşlar beni döverdi:rolleyes::D :D

Anlayacağınız üzere daha yeni üye olduğumuz için Tebliğleri de yeni yeni öğreniyoruz ve de size söz veriyorum bu Tebliğleri uygulayıp arkadaşların da uyması için elimden geleni yapacağım.

Sizlere sunmuş olduğum rapor geçtiğimiz yılın kasım ayına ait.Sadece sizlerle paylaşmak istedim.Hepsi bu.

14. simendifer

simendifer Sennur

Yo ben kesinlikle kızmadım zaten. :) Öğrenerek düzeltiyoruz her şeyi, öğrendikçe de arkadaşlarımıza öğretiyoruz. Bugün ben sana söyleyeceğim, yarın sen bir başkasına anlatacaksın, daha güzel ne olabilir ki zaten. :) Yarın yine tebliğ dışı bir av koyarsan yine söylemek zorundayım. Çünkü söylemezsem, başkalarına söylediğimde, ona neden demediniz derler. :) Sen bakma benim jandarmalığıma, benim jandarmalığım av raporunda mırmır görene kadardır. :p Artık bu sene bir mırmır yakalayacağım ama ben de, ahdım var. :)

15. Conqueror

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    Hemşerim Hangi mahalleden sin Tekirdağda :)

16. levrekçi59

levrekçi59 Doğan DUBA

Favori Kamış:
    okunmuş oltam )))
    En İyi Avı:
    Levrek 4,97 kg
    aytaç arkadaşımla ben artık mırmır çıktığında üzülüyoruz buralarda mırmırdan başka balık yok sanki

ben beğenmiyorum eti lezzetli değil ....tavasını yapıyorum ama hiç güzel olmuyor.ama yakalaması çok zevkli çünkü mücadeleci balık sanki 5 kg lık geliyor bi bakıyorsun 800 gr lık bi balık...

17. Conqueror

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    Bana yollayın beğenmiyorsanız ben yerim afiyetle :D:D:D

18. simendifer

simendifer Sennur

İşte hep böyle mücadeleci falan diyorlar ya, sırf o yüzden avlamak istiyorum zaten. Eti beni çok fazla ilgilendirmiyor, salarım gider. Ama o balığı bir kez oltada hissetmek istiyorum. :)

19. Conqueror

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    Sana gel Yayın tutturalım abla ,o mücadele etmiyor direk suya çekiyor :D:D:D tutarsın salarız abla olmazmı :D:D:D

Mırmırı beğenmezseniz yollayın ben Tekir mezesi yaparım onu

20. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Merak ettiğin kadar var gerçekten de.Kıyıya yaklaştığında öyle bir kafa atıyor ki.Hissetmen lazım.Belki Bursa orguna kısmet neden olmasın.