BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, 'Hayata olta at!' SPOT BALIK, 'Hayata olta at!'

Go Back   BALIK AVI > Raporlar & Fotoğraflar > İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Sazan yumurtlama zamani

18-11-2008, 10:34   #1
_S3S_
Ali / Gaziantep

_S3S_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Olta,Kamiş
En İyi Avı: 57 Kğ Agirliginda Nisanlim :)
Selamunaleykum arkadaslar ... Gecen pazar gunu balik tutmak icin Gaziantep/ islahiye tahta köpru barajina gitmistim ve guzel sonuclarla evime dondum ama cok tuafima giden bir durumla karsilastim evde ... Tuaf olan Sazanlarin 4 tanesinin yumurtali olmasiydi.. Benim bildigim kadari ile 1 mart ile 1 haziran aylari arasinda yasak donemi yani yumurtlama zamani ... Sazanlari yumurtali gorunce pisman oldum ama elden gelen bir sey yok..Bu durumla karsilasan arkadaslar var mi acaba ??? Yoksa bu kuresel isinmadan dolayi olan bir durum mu acaba ... Bu olayi sizle paylasmak istedim... Saygilarimla Rastgele
_S3S_ çevrimdışı  
18-11-2008, 10:37   #2
bigcarp64
alperen

bigcarp64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sazan yıl 12 ay havyarlıdır dostum ancak en yoğun havyar yapıp uremeye en makul zamanıda o yasak dönemidir bu nedenle yasak dönem bu zamanlardır dığer zamanlar ise havyarın en düşük seviyede olduğu dönemler olduğundan dğerlenmeye alınmamıştır
bigcarp64 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
18-11-2008, 13:50   #3
denizci_kaptan
Sami / İstanbul

denizci_kaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_S3S_
Selamunaleykum arkadaslar ... Gecen pazar gunu balik tutmak icin Gaziantep/ islahiye tahta köpru barajina gitmistim ve guzel sonuclarla evime dondum ama cok tuafima giden bir durumla karsilastim evde ... Tuaf olan Sazanlarin 4 tanesinin yumurtali olmasiydi.. Benim bildigim kadari ile 1 mart ile 1 haziran aylari arasinda yasak donemi yani yumurtlama zamani ... Sazanlari yumurtali gorunce pisman oldum ama elden gelen bir sey yok..Bu durumla karsilasan arkadaslar var mi acaba ??? Yoksa bu kuresel isinmadan dolayi olan bir durum mu acaba ... Bu olayi sizle paylasmak istedim... Saygilarimla Rastgele
Aleykümselam... Sanırım havaların sıcak gitmesi bunu tetikledi. Kasım bitecek daha havalar yeterince soğumadı. Bu küresel ısınmamı Allah garibanın yüzünemi bakıyor bilemem ama bazı ağaçların çiçek açtığını bile görüyoruz. Böyle durumlar normal karşılanmalı artık..
denizci_kaptan çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
18-11-2008, 17:58   #4
esabi
SENIOR MEMBER / istanbul

Favori Kamışı: reklama gerek yok
Favori Makinası: favori kamışım bölümünde yazıyor
En İyi Avı: pulu imzamda
_S3S_
o sazanlar israil sazanı olabilirmi
esabi çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
18-11-2008, 18:00   #5
esabi
SENIOR MEMBER / istanbul

bigcarp64
sazan yıl 12 ay havyarlıdır dostum ancak en yoğun havyar yapıp uremeye en makul zamanıda o yasak dönemidir bu nedenle yasak dönem bu zamanlardır dığer zamanlar ise havyarın en düşük seviyede olduğu dönemler olduğundan dğerlenmeye alınmamıştır
nereden baksan 20 seneden fazladır sazan avlarım böyle bir tezi ilk defa duyuyorum
18-11-2008, 18:32   #6
lvnt
levent / konya

lvnt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

esabi
nereden baksan 20 seneden fazladır sazan avlarım böyle bir tezi ilk defa duyuyorum
sazan senenin bi kaç dönemi havyarlıdır arkadaşlar ama erkek balık döllemeyi sadece yasak dönemde daha verimli yapar.
lvnt çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
18-11-2008, 22:03   #7
waffen

waffen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: olta
En İyi Avı: Lüfer 475 gr
benimde bu konu ile ilgili duyduğum
balığın kışın derine inmeden oradaki enerji ihtiyacını karşılamak üzere havyarlandığıdır
waffen çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
18-11-2008, 23:17   #8
esabi
SENIOR MEMBER / istanbul

lvnt
sazan senenin bi kaç dönemi havyarlıdır arkadaşlar ama erkek balık döllemeyi sadece yasak dönemde daha verimli yapar.
peki bana yazın ortasında veya kışın ortasında tuttuğunuz bir havyarlı sazanın resmini gösterebilecek kimse varmı
18-11-2008, 23:18   #9
esabi
SENIOR MEMBER / istanbul

waffen
benimde bu konu ile ilgili duyduğum
balığın kışın derine inmeden oradaki enerji ihtiyacını karşılamak üzere havyarlandığıdır
aydın sakın o havyar zannettiğiniz beyaz şeyler yağ torbaları olmasın
18-11-2008, 23:57   #10
waffen

waffen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: olta
En İyi Avı: Lüfer 475 gr
esabi
aydın sakın o havyar zannettiğiniz beyaz şeyler yağ torbaları olmasın
olabilir
ama bende kasım ayında avlandığımda böyle bir durumla karşılaşmıştım
nedenini sorduğumda aldığım cvp bu olmuştu