DROP SHOT TEKNIGI ILE PERCH

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında roy tarafından paylaşıldı.

1. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    tekrardan selamlar arkadaslar...

aksam yemegimi yedikten sonra hanimi ve kizimi alip araba ile 4-5dk mesafedeki nehirde aldim solugu. aslinda tvde almanya yunanistan çeyrek final maçi da vardi fakat balik aski agir basti :)

bugunku avi jighead+silikon, kasik, mepps yerine drop shot teknigi ile gerçeklestirdim.

kisaca bu teknikten bahsetmek istiyorum. resimlerden de anlasilacagi gibi bir metre kadar florocarbon ( ben 0.30 kullandim ) misinanin tam ortasina palomar dugumu ile halkali ignemizi takiyoruz. kullandigim igne vmc 9299 4numara. taktigim silikon reins marka rockvib. misinanin alt ucuna aslinda drop kursunu eklemek lazim. bunlar genelde kendinden kilitli misket kursunlar oluyor. çantamda olmadigindan 20gr armut kursun kullandim.

takim dibi bulunca kisa darbelerle kursunu havalandirip silikona hareket veriyoruz. takimin isleyisi bu sekilde.

bir saat içinde tutulan balik adeti 4. kiz uykuya dalinca evin yolunu tuttuk :)

not: baliklar suya geri iade edildi

Uploaded with ImageShack.us

resimleri çeken esime de tesekkur ederim :)

2. nertetiker

nertetiker ÖNER

Favori Kamış:
    REMIXON STORM SURF KAMIŞ 100-275G 420CM
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40 makine
    En İyi Avı:
    AVIN İYİSİ KÖTÜSÜ OLMAZ :)
    tebrikler çok güzel bi rapor.
    ailecek bu işten zevk almanız ayrı bi güzellik.
    bende yakın zamanda nişanlıma bi balık aşısı yapmayı düşünüyorum evleniince zorluk çekmeyelim. kızınzın yanaklarından öperim

3. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Birader, sen bu tatli su isine iyice kaptirdin bakiyorum. :)

Yine cekmissin alli yesilli levrekleri. :) Saliverdigin icin de tebrikler.

Artik sirada timsah yavrusu var. Bekliyoruz... :)

4. Senol_Temur

Senol_Temur Senol

Favori Kamış:
    Shimano Alivio CX 240 Medium Light
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000SRC
    En İyi Avı:
    Sudak 59 cm - Turna 86 cm
    Tebrikler levrekler güzel görünüyor abi :) . Avlakta turna varsa dikkat et arkadaşlar o slikonu paramparça ederler :D .

5. fthstorm

fthstorm fatih

Favori Kamış:
    Shımano Vengeance Shad 2.70 Cormoran Bull Fighter 2.70 DAİWA Crossfire 2.70
    Favori Makine:
    Shimano Exage 2500 FC Okuma Travertine TR40
    En İyi Avı:
    3.5 kg. Levrek
    Tebrikler,
    Her daim bereketli avlar dilerim.
    Rast gele..

6. vurgun-01

vurgun-01 Mustafa Can

Favori Kamış:
    Shimano catana 2,70
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500 FC
    En İyi Avı:
    7.000 sazan - 2.785 Sudak - 1.370 Akbalık - 3.100 Turna
    Tebrikler Roy. Tutup ta saldığın balıklar için teşekkürler.

7. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Tebrik ederim Roy, iyice ustaya bağladın olayı. Bakıyorum da Drop shot teknikler falan. Allah Allah.... :D Her geçen gün balık adeti de artmakta. :)

Bu Drop Shot sanki bana texas rig'le aynı yöntemmiş gibi geldi. Varmıdır farkları üstadım ? :D

(Ben acemilikten, deneyimliye bile geçemedim halen:D)

8. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    tesekkur ederim Öner. ben alistirmalara daha öncesinde baslamistim :D

simdi dedigin gibi zorluk çekmiyorum.

9. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:

Ibrahim abi düsün iste birde deniz dibimde olursa neler olur :)

turna beni sevmii. bu sabah yine ise giderken bir saat kasik attim gelmedi. hooked

10. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    sagol Senol :) avlakta turna varda bana gelmez onun için problem yok:D zaten bu sistemde turna silikona vursa bile takimi göbekten patlatir. bu sistem sudak ve tatlisu levregi için

11. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    tesekkurler :)

12. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    tesekkur ederim :) iri baliklar bu ara yumurtadan çikan yavrularla besleniyor galiba. daha çok bu el kadarlar rabet ediyor.

13. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:

elimin ayarini tutturdukca adet artiyor Volkan :) tuzlu suyun kaldirma kuvveti fazla ya, tatlisuya geçince acemilik çekiyorum :D :D :D

dropp shot ve texas rig tekniklerinin ortak yönü silikon ile avlaniliyor olmasi. texas rigde makinadan gelen misina direk jighead veya silikonu taktigin çiplak ignenin halkasina baglaniyor. direk halkaya bagladigin zaman önüne yerine ve kamisina göre 2-20gr arasi ortasi delikli zeytin kursun koyuyorsun.

14. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Çok artistik pozlar vermişsin Roy, sen bu avlarda Gülizar'ı ayırma yanından:)

Bu drop shot tekniği ilginçmiş. Sahteyi misinenin ortasına koymanın amacı nedir? Neden kurşun arkası yapmıyorsun? Turna gibi dişli bir balık atlasa takımı kesmez mi?

15. Senol_Temur

Senol_Temur Senol

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000SRC
    En İyi Avı:
    Aslında buradaki kanalda ben bu teknigi denesem verim alır gibiyim ama bilmiyorum :) bir ara deneyeceğim .Biraz okuyup öğrenmek lazım sanırım .

16. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:

silikonun ortada olmasinin amaci eristeden yüksekte tutup görünürlügü arttirmak. yazdigim gibi altinda misket kursun olmasi lazim. takilmalari önlüyor böylece. turnaya gelince evet... atlayacagi tutarsa patlatir bu takimi.

17. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    street fishingin önemli bir teknigidir bu Senol. kanallarda özellikle köprü ayaklarinda sudak almak için ideal bir sistem. 2metre derinlik ve üzerinde çok ise yariyor. youtubeda ben de çok video izledim bu teknik üzerine. muhakkak senin avlakta da çalisir.

18. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Tebrikler sevgili Dünya.

Tertemiz görünüşün,titiz ve intizamlı bir genç adam intibaı verdi bana.

Kendim dağ adamı gibi olup sanki öylede yaşadığımdan senin gibi intizamlı gençleri pek severim.

Devamını,daha büyüklerini ve iri bir turnayıda yakalamanı diliyorum.

Sevgimle kal

19. Senol_Temur

Senol_Temur Senol

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000SRC
    En İyi Avı:
    Denemek lazım ama nedense slikonla daha balık alamadiğim için pek için ısındı diyemem . Slikon olayında benim bir yanlışım var belki bilmiyorum ama nedense su an kadar sıfır yani ))) .

20. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:

Tesekkür erderim Vedat amca. iri bir turna iri bir sudak hedeflerim arasinda.

begeninize mazhar olmak da ayrica sevindirdi :)