şamandralı takımhakkında

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında aliformen tarafından paylaşıldı.

1. aliformen

aliformen ali

Favori Kamış:
    alba
    En İyi Avı:
    sazan 2.5
    meraba arkadaşlar şamandıralı takımla sazan avında şamandranın boyu nekadar olmalıdır ben bukonuda baya zorlanıyorum herzaman bir buçuk ila iki metre arası yapıyorum ama bunun suyun derin ligine göre degişip degişmiyecegini bilmiyorum bilgilerinizi paylaşırsanız sevivinirim :) :confused:

2. Ali26

Ali26

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg Yayın 3,5 kg Turna 3 kg
    adaş öncelikle merhabalar ,
    kendi tecrübelerime göre avlandığın mekanda önce keşif yapman , şamandıralı takımda sazan avlıyorsan , yem tabana değmeli , bildiğin gibi sazan yerden yemlenir , fakat
    sazan bu dönemde yani, Mayıs ayında ( av yasağı var ) canlı yeme fazla saldırır ve fazla derin olmayan şamandıra ile avlanılması sonucu iyi avlar olur.
    ( 1986-1995 ) yılları arası Eskişehir porsuk barajında bu şekilde çok sazan yakalamıştım . şimdi Porsukta balık yeme gelmiyor , taban yosun oldu

3. loflaz

loflaz

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sudak ,52cm ,1.450 kg
    Merhaba usta sayılmam ama haddim olmayarak ,avlandığınız yer suni göletse zemin büyük ihtimalle kum ve topraktır şamandıra kullanmaman dha iyi olur balık zeminde olacaktır.Bot kullanmıyorsan derinliği tespit etmen zor.orta bir kuşun ve 2 yada 3 iğneli bir olta 1,5 metre mesafaye yayar ve oldukca uzağa atarsan başarı getirir sanırım.( bölgeyi bimeden konuşuyorum ) tabi bu anlattıkları 1 Temmuzdan itibaren olmalı ,Rastgele...

4. tiptirivsi

tiptirivsi

ali kardeş sen avlağı söyle temmuzda beraber gideriz teorik olarak değil de pratiğini yaparız olmaz mı? sanırım yozgttasın ve gelingüllüde avlanacaksın:D

5. aliformen

aliformen ali

Favori Kamış:
    alba
    En İyi Avı:
    sazan 2.5
    yardııım

arkadaşlar dün de biryerlere yazmıştım ama galiba yanlışyere yazdım bulamıyorum şamandralı takımla avlanırken şamandranın boyu nekadar olmalıdır ben genelde bir buçuk ila iki metre arası yapıyorum stoperle ama bunu bi ayarlama yada suyun derinligini ölçme teknigi varmı bilenler paylaşırsa sevinirim

Son düzenleme: 4 Mayıs 2007
  6. güroloflu

güroloflu Gürol Ofluoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg lık kofana
    Arkadaşım bildiğim kadarını aktarayım.Onun belli bir ayarı olmaz tutacağın balığa suyun derinliğine göre ayarı değişir.Derinliği deneme yöntemiyle ölçeceksin.Şamandıra ne zamanki batmaz o zaman derinliği anlamış olursun.Her halde stoperin ne olduğunu biliyorsundur onunla ayarlıyacaksın.

7. aliformen

aliformen ali

Favori Kamış:
    alba
    En İyi Avı:
    sazan 2.5
    arkadaşlar paylaşım için herkese çok teşekkürler ve taner keşke yozgatta olsaydım ankaralıyım ama şuan siirteyim ve taa elazıg keban barajına gidiyorum avlanmaya ama 7. ayda ankaradayım bi organizasyon yaparsanız muhakkak gelirim

8. istanbulteam

istanbulteam Alparslan Altan

Favori Kamış:
    Yasal olan tüm oltalar
    En İyi Avı:
    96 adet istavrit
    Ali abi Yozgatın neresinden

9. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

kanımca sezonun ilk başlarında şamandıralı oltada derinlik ayarı pek fazla önemli değil çünkü balık il sıcakları beklediğinden suyun zaten genelinde ilk 1_1.5 metre kadar derinliğinde seyereder diye düşünüyorum ama iri sazanlar fazla o seviyede kalmazlar çünkü onların daha küçük olanlarına oranla vücut ısılarını ayarlaması kısa sürer daha çabuk motive olurlar illaki şamandırlı yapacam diye düşünüyorsanız eğer suyun derinliği hakkında en azından bi fikriniz olması daha iyi olur ve bu durum karşısında yemleme yapmak artık şart diyebiliriz şamandıran hassas veya yarı hassas olan tiplerden olursa dah rahat eder ve balıkoltaya vurdukça zevkıne doyamazsın bol şans ( lütfen sezonu bekleyelim ve gereğinden küçükleri ve fazla irileri bırakalım küçükler büyüsün en irileri daha çok havyar bıraksın diye ) rastgele

10. tiptirivsi

tiptirivsi

anladım ali ben yozgattayım ama 7. ayda ankarada olurum inşallah yaparız bi organizasyon sana rastgele...

11. aliformen

aliformen ali

Favori Kamış:
    alba
    En İyi Avı:
    sazan 2.5
    meraba alparslanben yozgatın merkeze baglı pempecik köyündenim ama dogma büyüme ankaradayım:)

12. aliformen

aliformen ali

Favori Kamış:
    alba
    En İyi Avı:
    sazan 2.5
    selam taner inşallah ayarlarız ve tanışma fırsatımızda olur :)