Bursada Teke Yetiştiren Yada Satan Yerler

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında TheRasputiN tarafından paylaşıldı.

1. TheRasputiN

TheRasputiN Doğu Murat

En İyi Avı:
    Hangi Birini Sayim ?
    Uzun zamandır kafamı kurcalayan baş sorulardan birisidir aslında. Bursa civarı
    canlı yem temin etmek aslında kolay gibi görünsede çok zor. Özellikle ekim ile
    mart ayları arasında aşırı derecede canlı yem sıkıntısı çekilmekte. Kısa bir araş
    tırmadan sonra aslında çokta meşakkatli bir olmadığını anladım. Bursa civarında
    bu işi yapan yemci yada av malzemesi satan dükkan sahipleri varsa yada bilen
    arkadaşlarımızdan ricam bilgilerini bizlerle paylaşması yönündedir. Zira eğer yok
    ise Canlı yem yetiştiriciliğine özellikle ve ağırlık tekede olarak başlamak niyetin
    deyim. Şimdilik deneme amaçlı olarak 5 damızlık tekeden kısa zaman içinde
    yavru alacağız. Ama tabi yumurta adetleri fazla olacağı için daha sonra büyük
    bir akvaryumda bu işe girişeceğiz. Bilgisi olan , duyduğu gördüğü yada uygula
    dığı yöntemleri olan abilerimden yardımlarını esirgememelerini rica ediyoruM ..

Saygılarımla.

2. dace

dace İbrahim

Daha önce ticari olarak teke yetiştirildiğini hiç duymadım. Akvaryumlarda tatlı su karidesi hobi olarak beslenilebiliyor. Bir tuzlu su akvaryumunda tabiki teke yetiştirilebilir ama diyelimki tekeleri yetiştirdiniz yavru aldınız büyüttünüz ve sıra geldi paketlemeye , tekeleri ölü olarak satmayı planlıyorsanız birşey diyemem ama ben tekelerin canlı olmasını tercih ederim benim gibi düşünen birine tekeleri nasıl satacaksınız.Tekeler oksijensiz bir ortamda 30 dk. dan fazla yaşayamaz.

3. TheRasputiN

TheRasputiN Doğu Murat

En İyi Avı:
    Hangi Birini Sayim ?

Zaten Ticari olarak Teke yetiştirecek olan kimse ; ilk yavrulamadan sonra
    yaklaşık olarak 1 ay yada 20 gün kadar ısı ve ışığın doğru oranda kullanmasıyla
    beraber ilk sürümü elde edecek. Alacak adamda zaten bunu canlı olarak alacak.
    2. yöntemde Genelde Deniz Av malzemesi satan yerlerde tuzlu su akvaryum
    larında müşteri istediği zaman gerek canlı yem kovasıyla yada içinde deniz
    suyu olan kovasıyla balığa çıkmadan önce yemini temin edip öle gitmesi
    şeklindedir. Mersinde Yazın marinanın içinde olan Amatör avcılar derneğinin
    önünde Günlük olarak bu işi Yapmıştım ama sadece hobi olarak :D Hiçbir
    ticari güdü yoktu. Sadece avcıların ne kadar raabet edeceğini ölçmek istedik
    5 boy tekeden adet olarak 500 er tane çıkarmıştık. 7 günlük tespitte
    1. ve 2. gün sadece 100 adet 3. gün 400 küsür tane 4. ve 5. gün kalanların
    hepsi satılmıştı :D Yani 1 kez yer ederse avcılar arasında '' Falancada Devamlı
    canlı teke var ordan temin edebilirsin '' Yada '' Filanca satıyor 1 yokla istersen ''
    gibi yayılmalar söz konusunu olursa bazen yem bile yetişmeyecek zaman olacaktır :D:D