Eşkina Raporu

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında gececibarış tarafından paylaşıldı.

1. gececibarış

gececibarış

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    1,850 kg Levrek/2.000-2.500 kg palamutlar
    Arkadaşlar selam! Uzun süredir yazamadım kusuruma bakmayın.Eşkina için çok konuştuk, bende nisanın başlarında eşkina için denemeler yapmaya başladım, şu anda dip oltası ile caddebostandan itibaren kıyı şeridi boyunca eşkina başlamıştır yaklaşık 10 gün kadar önce dip oltası ile dragos tarafından 9 adet eşkina alık her biri yaklaşık 750 gr üzeri idi ardından iki gün sonra gittik 11 adet aldık yine hepsi çok iriydi(köstek kopartanlar kaçanlar hariç...)en son iki gün önce gittiğimizde biraz rüzgar olmasından oltamıza mukayet olamamamızdan dolayı 3 adet alarak geri döndük.Arkadaşlar bu balıklar dip oltasıyla alınmıştır ışıklı şamandıra için henüz erken,3 numara iğne ve 50 gr kurşun 40/40 misina kullanılmıştır üçlü ve ikili takımla yakalanmıştır.Arkadaşlar fotoğraf çekemedim telefonum çekmiyor(parasızlığın gözü kör olsun:) )Bilgi almak isteyen arkadaşlara yardım edebilirim.Hoşçakalın.

2. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Barış teşekkür ederim bilgilendirdiğin için.
    Yeşilköy kayalıklarında da başladığına ve her gece 3-5 er tane alındığına dair duyumlarım var. Yakında bende gidip deneyeceğim.

3. ALP

ALP ALP

barış yem olarak ne kullandınız canlı teke ,mi yoksa baska bırseymi

4. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Sevgili Alp,

Burada marina içinden kepçeyle duvarları tarayarak çıkardıkları teke ile güzel eşkina alıyorlarmış yarın bende takılıcam abilerime herhalde.

5. murat303

murat303 Murat

Favori Kamış:
    4.20 Shimano Nexave BX TE Surf
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra CI4 5500 XSA
    En İyi Avı:
    52cm Kofana/ Dragos'tan
    Sn, Gececibarış

Bende Dragos tarafına çok gidiyorum fakat hiç Eşkina yakalamadım.Bu konuda biraz daha bilgi verebilirseniz çok sevinirim.Dragosta hangi bölgede avlanıyorsun, kaç metre uzağa atıyorsun, yem olarak neler kullanılıyor.Gece hangi saatler arasında yapıyor v.s. gibi konularda bizleri aydınlatabilirsen çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

6. balıkçı metin09

balıkçı metin09

Favori Kamış:
    kamış olta
    En İyi Avı:
    5.750 sazan
    selam arkadaşlar

emre kardeş giderken haber ette bizde gelelim ben teke çıkarırım

7. flexmen

flexmen

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Kara sazan 6.400 kg
    Emre bende yeşilköye yakın oturuyorum.Bu hafta sonu eşkina yoklamaya niyetim vardı istersen bu hafta sonu bir organizasyon yapalım.

8. cranberries666

cranberries666

eşkinayı gece mi avlamak gerekir gündüzde çıkarmı, ilk defa deneyeceğim için fazla bilgim yok eşkina hakkında.

9. ALP

ALP ALP

ozaman yeşilköy tarafına bır operasyon yapmak gerekli :) :) teşekkürler emre

10. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Eskinaniz bol olsun
    Fotograf makinanizi unutmayin..
    Rastgele..

11. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    valla bende ilk defa gidicem gidebilirsem, gündüz yuvasında pinekleyip gece ava çıkan bir balıkmış gündüz avı olmuyormuş gece oluyormuş ama tam iyi av verdiği saatlşeri bende bilemiyorum sanırım hava tamamen karardıktan sonra başlıyor ve okuduklarıma göre sabah karşı en iyi vuruşları veriyormuşşşş.

12. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Arkadaşlar bence duyumlara göre gaza gelmeyin genelde duyumlar sonucu gidilen avın sonucu hüsran oluyor, benimde durumum belli değil hatta yüzde 70 gidemeyeceğim (birinin evini taşıma durumu varda). ama gittiğim takdirde burada durumu ilan ederim ona göre gaza gelir veya gelmezsiniz.

13. flexmen

flexmen

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Kara sazan 6.400 kg
    Emre ben iki haftadır gaza gelmiş durumdayım zaten. Ben cuma yada cumartesi ordayım.Pendiğe daha önce gittiğim avlağıma gitme niyetim vardı ama buralarda varsa o kadar yol yapmama gerek kalmıycak.Bakalım hafta sonu varmı yokmu göreceğiz.:)

14. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    bence birkaç kişiden daha sor araştır. Bir aralar samatyadaki ssk hastenesinin önündeki kayalıklar için iyi eşkina yapıyor deniyordu yaklaşık 15-20 gün önce zaten o zaman yapıyorsa şimdide yapıyordur. Ama yinede araştırmak laızm soruşturmak lazım.

15. flexmen

flexmen

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Kara sazan 6.400 kg
    Sorsakta sormasakta en güzeli gidip denemek.Yoksada deniz havası almış oluruz.Varsa 1-2 yakalar sever öper geliriz.:)

16. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Orası öyle tabi ama duyum alınan bir yere gitmek daha heyecanlı oluyor.

17. flexmen

flexmen

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Kara sazan 6.400 kg
    Arkadaşlar sizi bilmem ama bu eşkina(Mavruşgil,siyah kötek,kaya levreği) yokmu çok fena alışkanlık yapıyor insanda.Hele 1-1.5 kg lıkları öyle sinsi vururki oltaya küçük balık zanneder zamanından önce veya sonra hamle yaparsanız ardına bile bakmadan kaçar.İşin kötüsü sürüyüde beraber götürür yanında.Misina elde beklerken kıtır kıtır ses gelir misinadan kalbiniz güm güm beklersiniz balık tatlı bir hamle yapar nazikçe sıra sizde sert bir zımpa ve balık oltada hele büyükse eşkina o sudaki gezmeleri deli eder insanı.Zaman zaman eşkinaya olta atıp levrek minekopta geldiği olur.Minekopu denk getirdik ama levrek bizim şanslı balıkçıya denk geldi 3 sene önce çatalzeytin sahillerinde.5.5 kg gelmiş dediğine göre ama vardı o kadar.benim minekop 1.200 gr kadardı.en büyük eşkinam 1.700gr kadardı.4-5 kg a kadar olduğu söyleniyor ama görmedim o kadar büyüğünü..Hadi tren kalkıyor yok mu gaza gelen...:)

18. güroloflu

güroloflu Gürol Ofluoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg lık kofana
    Arkadaşlar eşkina biz mavrişgil deriz öyle alıştık ben her sene haziran aylarında akşamları başlarım genelde akşam üzeri tam hava kararırken vurmaya başlar bir iki saat devamlı vurur sonra tekler birde sabaha yakın vurur ama dikkat edilecek en önemli husus bu balık ışığı sevmez.En iyi sizin teke dediğiniz bizim karides dediğimiz yeme vurur.Birde izmir tarafında olan boru kurduna iyi vurur.Ben eşkinanın 5-6 kiloluğunu görmedim ama minekopun 12 kg lığını gördüm.Birde kayalık yerlerde ben işiklı şamandıra ile tutarım takılma riski daha az oluyor.Birkaç gün öncede yazmıştım köstek yerine agır bir çivide takılma riskini azaltır.Hepinize rastgele.

19. gececibarış

gececibarış

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    1,850 kg Levrek/2.000-2.500 kg palamutlar
    Arkadaşım merhaba,
    Sana iki yer söyleyebilirim şu anda tütün fabrikasının önü ve kartalda eski batık var bilirmisin bilmiyorum sahilde balıkçıların az ilerisinde garanti verebilirim.Dragos tepesinin önü eski karagöz mekanıdır şansa çıktığıda olur sen oltanı biraz açık atmalısın şu anda balık biraz derin suda,yem olarak teke kullanıyorum kuyruk altından geçirip sırtına saplıyorum ve boynuzlarını kırmıyorum(kırılınca çabuk ölüyor) bu şekilde üzün süre canlı kalıyor.Hangi saatler arasında yaptığı hala muamma benim için çünkü değişiklik gösteriyor,en güzeli yeterli tekeni hazır edip saat 20:00 dan itibaren sabah hava ışıyana kadar beklemek,en iri balıkları saat 01:00 den sonra aldım,otlanı attığında derinliği misinandan kontrol et ki derin olması gerekiyor,dediğim gibi biraz derinde balık henüz kıyılamadı.Işıklı şamandıralı takımı denedim bir defa vurdu aldığım tüm balıkları dip takımıyla aldım sende dip takımı yap bence.Sana şimdiden rastgele.Saygılarımla

20. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Çok güzel tecrübe ve paylaşımlar teşekkür ederiz.
    Yeteri kadar gazı aldıkmı arkadaşlar yoksa devam etsinler mi :D:D:D