Nerde hata yaptım ?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında balıkçı umut tarafından paylaşıldı.

1. balıkçı umut

balıkçı umut umutcan

Favori Kamış:
    Remixon mauerick300 3.00 mt
    Favori Makine:
    Qunhai SL-500
    levrek avına buradaki raporlara bakıp çok özendim bi sahte balık alıp levreğe çıkmaya karar verdim daha yeniyim ilk defa levrek için gidicem ava nese hazırlıkları yaptım bi heves gittim ava ama yaklaşık 2-3 saat at-çek yaptım azimle :D bu 3 saate balık tutamadım ama sahtemin peşinden koştuklarını dibime kadar geldiklerini gördüm ama bi türlü sahteme saldırmadılar neyi yanlış yapmış olabilirim ?

2. denizleri aşta gel

denizleri aşta gel ONUR

Kardeşim, hiç kafana takma bu levrek ruh hastasıdır cidden öyledir yok böyle bi balık, bi gün atladığı sahteye öteki gün burun kıvırıyor gece atladığına gündüz gelmiyor sen denemelere devam et önerim şu;

Levreğin orada bulunduğunu biliyorsan o meraya git yada tahminen levrek yaşadığını düşündüğün yerlerde avlan.Levreğin yemlendiği saatleri bulmaya çalış bir gün gün doğumunda gidiyorsan diğer gün akşamüzeri güneş batarken git diğer gün gece çık eğer o merada balık gece yemleniyorsa sabahında balık alman zordur.Gece at-çek yapacaksan parlak alıcı renkler kullanmaya çalış her zaman herhangi bir mendirekte veya ışık alan yerlerde avlağa çıkmıyoruz o yüzden gece fark edilir sahteler dene, gündüzde daha mat sırtı siyaha dönük boyuna parlak çizgiler taşıyan sahteler daha verimli olduğu görülmüştür tabi bunlar her zaman doğru olacak diye birşey yok ama güneş altında parlayan sahteler daha iyi iş görür gündüz avlarında.Ama en önemlisi levreğin doğal ortamında ne ile beslendiğini bilmek örneğin bu bir kefal yavrusu olabilir yada diğer küçük balıklar olabilir o ortamda kefal varsa muhtemelen levrek kefallerin peşinden koşacaktır onlarla beslenecektir sende sahte seçiminde kefal benzetmesi sahteler seç ben en son şu sahteyi satın aldım sonuçlarına bakıcam http://img715.imageshack.us/img715/632/sahte.jpg silikon sahtelere de yönelebilirsin gerçekten harika silikonlar mevcut yüzüşleri mükemmel olanlar var linkini bulabilirsem atarım buraya ee gerisi de kısmet tabi hadi bakalım rastgele :D

3. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Değişik sahteler dene..o bölgede yaşayan ufak balıkların benzeri olan sahteleri dene.. belkide yavaş sarıyorsundur biraz daha hızlı sar makineni.. yada aksiyonda hata vardır...

4. balıkçı umut

balıkçı umut umutcan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Qunhai SL-500
    avlağımda müthiş kefal sürüleri var levrek olduğunada eminim levrekten kaçan kefalleri heryerde sıçrarken görebilirsiniz benm sahtemde seninkine benziyo onur.. Aksiyona gelicek olursak hepsini denedim bi zıplatarak çekmediğim kaldı :D
    avlağım konumuda iki derenin arası edindiğim bilgilere göre mutlaka levrek var bu yaz en az bi tane tutucam fane hırs yaptım hihi

5. denizleri aşta gel

denizleri aşta gel ONUR

İşte diyorum ruh hastası bu balık inadı tuttu mu tutuyor :) sen devam et umarım iyi sonuçlar alırsın bende denemelere devam ediyorum hadi ya nasip :D

6. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Arkadaşlar gece avında kullanılacak sahtelerin rengi ile ilgili sevgili Özcan abimizin farklı önerileri de var. İsterseniz bir bakınız.:)

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?p=807437#post807437

7. denizleri aşta gel

denizleri aşta gel ONUR

Nuri abi, çok sağol yardımcı olduğun için ben geceleri açık renkli sahteler kullanıyordum genelde koyu renk sahteler var ama gece kullanmayı düşünmedim hiç özcan abinin tavsiyesiyle denemeyi düşünüyorum ;)

8. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Öğrenci kardeşlerimize yeni masraflar çıkarırım korkusuyla link vermekte biraz tereddüt etmiştim ama, madem elinde uygun sahtelerin varmış, hadi bakalım inşallah güzel balıklar avlarsın.;)

9. balıkçı umut

balıkçı umut umutcan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Qunhai SL-500
    gece pek çıkmıyorum balığa ama bu balık için çıkcam önerdiğiniz sahtelerden alayım ilk önce :)

10. denizleri aşta gel

denizleri aşta gel ONUR

Yok nuri abi, dün iddaa dan aldım güzel bi miktar alışveriş yaparsamda onunla yaparım bi jig takımı kurabilirim aslında ama ehliyet için tutuyorum şuan onu, aklımda sipariş ettiğim ama elime bi türlü ulaşmayan sahteleri almak var şuan :)

11. pitbull

pitbull Furkan Güner

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 2.70- Shimano Alivio BX 1.65
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000 RB- Okuma Pro SPA 25
    En İyi Avı:
    Turna-52cm
    Bildiğim kadarı ile levrek avında su üstü, sıçrayarak giden sahteler çok iş yapıyor ;) :D .

Aşağıdaki gibi, levrek avı için yapılmış sahtelerden..

http://www.avmarketi.com/asp/product/9687/RIVER2SEA-BUBBLE-WALKER-80-SUNI-BALIK

Sırf şu balık avı için üniversiteyi deniz kenarında istiyorum, hiç değilse denize yakın sayılabilecek bir yer olsun istiyorum :). Deniz gibisi yok vallahi :) .

12. ESER BABAOĞLU

ESER BABAOĞLU ESER

Favori Kamış:
    REMİXSON MASTER 4 MT
    Favori Makine:
    REMİXSON MAGNUM 6000
    Nasip Kardeşim,bir Dakine Tutarsin Inşallah,mahsuru Yoksa Bu Avlak Yerin Nerede Istanbulda Falan Mi Acaba,bende çok Isityorum Gitmeyi Ama Istanbulda Levrek çikacağinada Pek Ihitmal Vermyirom Varsada Bize Denk Gelmez.:)

13. balıkçı umut

balıkçı umut umutcan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Qunhai SL-500
    şu yukardaki sahte hoşuma gitti renkleri falan iş yapar gibi duruyo saolun link için :)

14. balıkçı umut

balıkçı umut umutcan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Qunhai SL-500
    abi avlak izmirdedir ama istanbuldada çıkıyo galiba levrek bir iki raporda denk gelmiştim sanki

rastgele...

15. 29519

29519

Bu işe başlamakla hata yaptın. Tamam bitti daha önceki hayatın, şimdi yep yeni bir hayat başlıyor senin için. Kanına girdi at çek bir kere.
    :D

Son düzenleme: 11 Nisan 2011
  16. Seydihan

Seydihan seydihan

Favori Kamış:
    lineaeffe extreme siyah 4.30
    Favori Makine:
    okuma bluehawk 765
    gecmiş olsun kardeşim... aramıza hoşgeldin :D

17. balıkçı umut

balıkçı umut umutcan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Qunhai SL-500
    saolun abiler girdik bikere :D

18. AVCI_28

AVCI_28 mehmetzabun

sadece bir sahteyle olacagını sanmıyorum çünkü herbalıgın rapalası farklı hatta yüzüşleri bile farklı olabiliyor başka sahteleride kullanmanı öneririm balıgı cezbetmen lazım rastgele