01,01,2007 Adana Karatas...

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Dicentrarhus Labrax tarafından paylaşıldı.

1. Dicentrarhus Labrax

Dicentrarhus Labrax

Favori Kamış:
    zıpkın vardı beceremedim oltayla idare ediyorum...
    En İyi Avı:
    Tek kelimeyle LEVREK 1 kğ yeter bana :)
    Karataşa gitmeyinnnnnnn...
    Dun sabahtan yola cıktık aksilikler yolda basladı zaten, (vasıta bulamamak gibi). karatasa vardıgımızda anladıkki deniz yeni kendine gelmiş ve su bulanıktı, ilk gittiğimiz yerde oltalarımızı attık yem olarak karides kullandık 1 saat kadar oyalandık oradan gecen birinin tavsiyesi uzerine yerimizi değiştirdik. gittiğimz yer balıkcıların limanıydı, limanın en uzun olan dalga kıranının sonuna gittik acık denize oltalarımızı attık ama gene bişe yok gene bişe yok. bu denize nollmus dedik ve gene yerimizi değiştirdik, karatası bilenler aslan kayalıklarını bilir orası cok guzel bir avlaktır oraya gidelim dedik, gittiğimizde suyun seviyesinin dusmus oldugunu gorduk. resimlerde de goreceksiniz ki aslan kayaları denizin belirli bir parcasını kıyıya doğru havuz biçimide kapatıyor, diğer tarafı ise acık deniz, oltalarımızı attık suya ama nerdeee balıkllar hiççç tık yok sabredelim dedik 2-3 saat sona dayımın oğlu servet kimliği belirsiz renkli bir balık yakaladı onunda fotosunu cekmek için içinda az su bulunan kayadaki oyuga koyduk tekrar baktımızda balıgın oradaki deliklerden birine girmiş oldugunu anladık onuda kaybettik. benim oltama hiç bir balık yaklasmadı balığın vurus anını ozlemiştim oda olmadı. biraz da acık denizde rapala deneyim dedim kaylıkların arkasında, rapalayı denize fırlattıgımda bi baktim ki ip makaradan karısmıs hemen cekemedim rapalayı ipi acana kadar, yeni almıştım rapalayı, kayaya takılmıs malesef oda orda koptu, sonra tüy atayım dedim baya bi deneme yaptım hiç birsey yokkkk sona Servet bana seslendi bi balık tutmus gene kimliği belirsiz. onun fotosunu cekebildik goreceksiniz resmi bilen varsa solesin lutfen nedir bu.. bende dusundum tamam artık balık gelmeye baslar diye hemen oltamı değiştirdim, yemledim oltayı denize attım bekle bekle bekleee nerdeee tık yok ama acık denizde gozum dalgaların ustundeki balıkları gorebiliyordum tekrar tüy'e döndüm, uzun denemelerin ardından eve donme vakti geldi diye bu son atışım dedim ve fıtlattım tüy'ü gidiş o gidiş misine koptu :mad: ve ben Servetin fotograf makinesini suya dusurdum kayaya sert carptı galiba birazda ıslandı hala calısmıyomus :mad: boylelikler balık avımızı noktalarık ve dedikkiiii tekne olmadan kışın bu denizden hiçbirşey alamayacagızzzz.. sanırım uzun bi muddet kıyıdan av yapmayacagız...

Güzel manzaralar ve avlıgın resimlerini ekliyorum ve tutmuş oldugumuz 1 balığı...

limanın dalga kıranından goruntulerr..

servet

aslan kayalıklarının sahilden goruntusu

avlandıgımız yer

buda Benimmm

Buda tuttugumuz balik

2. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    Daiwa Saltiga Surf,Daiwa Tournamnet Entoh
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Sevgili Alper , Seni uyardık demi kardeşim :( Ya Karagöçere git yada Seyhan Barajına diye,Neyse tecrübe edinmiş oldun en azından:) :) :)

Adanaya selamlar
    Rastgele

3. Dicentrarhus Labrax

Dicentrarhus Labrax

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    evet valla uyardınız ama napalım sıkıntı işte karagöçelide iyi bilmiyorum ama bidahakine uyarıları dikkate alıcam :)

4. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    neyse hiç olmazsa temiz hava almışsınız arkadaşlar,bizler iş yerlerini terkedemiyoruz hafta ortalarında,her hafta sonu avada çıkamıyoruz evdeki 2 şeytanın yüzünden:D ama tespit olarak tekne her zaman en iyi fikirdir tabiki hava şartları izin verdiği taktirde :)

5. AYDINDH

AYDINDH Aydın

Alper, daha önce de söylediğim gibi şu anda bizim buralar olta balıkçılığı yönünden çok verimsiz durumda. Neyse, siz de değişik bir ortamda biraz stres atmışsınız, temiz hava almışsınız. Bir dahaki sefere inşallah.

6. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Valla öyle bir anlatmışsınız ki geçmiş olsun demek geldi içimden:) Ne yapalım sağlık olsun deyip başka seferlere bakalım. Bidaha ki sefere çok keyifliydi diye başlayan bir mesajda görüşmek üzere...:)

7. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    2 kamış 2 makina detaylara girmeyelim
    En İyi Avı:
    Kocaman kocaman istavritler
    eli boş dönme konusunda uzman biri olarak :rolleyes: şunu söyleyebilirim :
    Hep böyle olmaz mı? eğer gitmeseydiniz "keşke gitseydik" demeyecek miydiniz?

ayrıca tutulan o balık Lapin sanırım. Lapin gibi atladım mı yoksa:D :D

8. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Herşey ters gitmiş her cümlede bir sinir bozucu durum. Ama hepsi bir araya geldiğine göre bir daha böyle bişr şeyle karşılaşmazsınız herhalde
    sevgiler.

9. mehmetozbodur

mehmetozbodur mehmet

Favori Kamış:
    olta, bot
    En İyi Avı:
    700gr çupra. 1 kg levrek
    vallahi alper öyle bi anlatmışsın ki bu hafta gitmekten vazgeçicem neredeyse. benim de böyle bir iki vakam olmuştu. çok sinir bozucu. geçmiş olsun. balık kaya levreğine benziyor.

10. Dicentrarhus Labrax

Dicentrarhus Labrax

Favori Kamış:
    En İyi Avı:

valla abicim benim bundan daha beter vakaalarımda oldu ama gitmekten gene vazgecmedim, kıyıdan avlanmayı dusunuyorsan bence bosuna :) yok stres atıcam diyosan daha cok stres yapabilirsin... rastgele

11. Dicentrarhus Labrax

Dicentrarhus Labrax

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    inşallah... heleki levrek yakalarsam parti vericem :)

12. Dicentrarhus Labrax

Dicentrarhus Labrax

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    walla bende inanamadım. herkes diyordu bu aralar balık cıkmıyor diye ben inanmak istemedim, gercekmiş cıkmıyormus :)

13. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    kazalardan dolayı geçmiş olsun alper

sağlık olsun inşallah bidahaki yapacağınız avda herşey yolunda gider rastgelsin:)

14. TuRKLoRD

TuRKLoRD Polat

Favori Makine:
    Banax sx 5000

O balıktan daha önce izmir alman adası tarafından 3,5 tane tutmuştum...

balıkgı gördüğümde bende tanıyamadım.oradakilere sorunca yosunların içinde yaşıyan bir levrek türü oldugunu söylemişlerdi.ama eti bildiğimiz levrekle alakası yokmuş.yavan bir tadı varmış.

Ben de bir kaç abimizin yalancısıyım...

15. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Zaten balığın dış rengi böyle yanarlı dönerli oldumu tadı bi işe yaramıyor demekki kayabalığı lapin bubalık vs. Balık dediğin ya pullu olacak şöyle el kadar yada parlak derili olacak şöle kol kadar :D:D:D