02/12/2006 Eski Foça ilk çipuralarım

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında lustral tarafından paylaşıldı.

1. lustral

lustral osman karatepe

Favori Kamış:
    klasik 3'lü takım
    En İyi Avı:
    sazan 7.250gr
    merhaba en sonunda oldu işte en sonunda bende tutmayı başardım o asil balıkları egenin meşhur çipurasını.
    15 gün önceden kardeşimle telefonda başladıkı planları yapmaya o eskişehirden gelecek bende buradaki işleri halledeceğim plan sorunsuz işliyor bende heyecen şimdiden artmaya başladı.Şimdide tekne ayarlamaya geldi sıra işte sitemizi bu paylaşım ortamından dolayı çok seviyorum Manisa dan Serdar arkadaşımla görüştüm (perdeciserdar) foçadan meşhur Yahya kaptanı önerdi on gün öncesinden aradım kaptanı notu aldı işlem tamam bende heyecan giderek artıyor tabi takımları hazırladım yemler sipariş edildi cumartesi sabah 05:30 da çıkacağız Foça'dan....
    Perşembe akşam çıkacak bizimkiler eskişehir'den gece oniki bir gibi menemen'deler kardeşim volkan (hatırlayanlar için sazanı taytın içine sokan:D )arkadaşı Kemal teyzem yeğenlerim Cansu Kadir vede biricik kızım Gülay beklemeye başladık perşembe akşam saat dokuzda telefon çaldı arayan volkan ses tonu hiç iyi değil abi geç kalırsak merak etme .....eeee ne oldu volkan ....abi araba arıza yaptı yağ lambası yanı bende stop ettim petrole çektim usta bekliyorum ....allah allah nyse volkan olan olmuş bekleyelim bakalım .Usta gelmiş bakmışlar sorun büyük sabaha kaldı araba gece olmuş bir çolu cocuk Uşak sokaklarında otel aramaya sbah çekiciyle araba tamirhaneye motor aşşa yağ pompasını çalıştıran mille fren vakumunu çalıştyıran mildeki dişliler sıyırmış parça uşakta yok çocuklar hala otelde saat öğleden sonra 15.00 ben izmirde arıyorum parçayı var ama ikisi 1.000 ytl eyvaah bizim balık macrası şimdiden bin ytl oldu hadi hayırlısı çıkması yokmu bunun var ikisi 400 ytl ama temizi ankaradan gelir oda pazartesi hayırlısı olsun dedik yapacak bişey yok ....
    Bizimkiler 24 saat sonra evde volkan2da stres tavan yapmış güya ster atmaya geldi çocuk.Uşak'tan izmir beş kişi 90 ytl kiralık araba iki günlüğü 80 ytl araba kiralayıp gelmiş foça2ya nasıl gideriz sabah 05:30 da arabasız çoluk çocuk yorulmuş ertesi gün kalkış 05:00 erken yatmak lazım mamunları alıp geldik gece hanım börek falan yaptı hazırlıklar tamam kimse arabadan konuşmuyo o kaldı pazartesi'ye........
    bu kısım maceranın sorunlu tarafı evet şimdi heyecan başlıyor

2. lustral

lustral osman karatepe

Favori Kamış:
    klasik 3'lü takım
    En İyi Avı:
    sazan 7.250gr
    02/12/2006 Eski Foça ilk çipuralarım 2. bölüm

evet sabah kalk borusu 05:00'da öttü KOĞUŞ KALK..
    herkes heyecan içinde kimi yüzünü yıkıyor kimi giyiniyor malzemeler geceden hazır kahvaltı yok deniz tutarsa diye aç götürdüm elemanları. biraz rüzgar var ama Menemen'de hep var zaten.
    Yoldayız artık Foça'ya varış 5:45 Yahya kaptanla buluştuk ama Foça'da çok rüzgar var kaptan çıkacak mıyız dedi kaptan yapma etme neler çektik bi bilsen..benim için sorun yok siz rahat edermisin dedi valla biz tahta salların üstünde bile gideriz artık
    tamam dedi kaptan çıkalım hadi allaaah hemen teknenin yanına bu arada ekip ben volkan kemal yeğenim kadir. tekneye bindik herşeyi aldikmı volkan aldık abi aldık güneş doğmamış daha rüzgar var çıktık artık yerimize vardık kaptan çapayı attı biz acemiyiz tabi nerde çıkmışız denize nerde çipura bizim bozkırlarda:) hemen atalım oltaları hayır dedi işin piri tekne dönsün önce tamam dedik malzemeleri hazırladık manzara süper güneş güzel ve sıcak yüzünü göstermek üzere, evet tekne döndü takımları açtık kaptan bismillah deyip saldı kendi takımını suya. geçen hafta telefonda olta hazırla kaptan bana demiştim ama kaptan bana hazırlayacağını unutmuş hazırlamış takımları ama kime:) bizden önceki ekibe vermiş saolsun onlarda hiç seslerini çıkarmadan almışlar takımları parasınıda vermemişler neyse allahtan kendi çapımda dört zokalı takım yaptım ama pek iş yapmaz gibi ben kaptanın sarkıtmasını aldım volkan da benim zokalardan birini açtı hadi bismillah rasgelsin. Kemal hayatında balık tutmamış bizi seyrediyor şimdilik oda ne kaptan çekiyor oltayı hoop çupraların ilki kovaya girdi bile biz hayran hayran bakarken ikinci çipurada geliyor kaptan hadi acele edin aşağıda sürü var demesiyle bizde panik başlıyor nihayet volkan çekiyor bi tane süper diye bağırıyor volkan sonunda bende çekiyorum nasıl bir zevk bu böyle hele suyun içinde görünmeye başlayınca parlamalarını görmek bile çok büyük bir şey kaptan beş yaptı çupraları ben üçledim volkan ikide sonunda kemalde dayanamadı onada açtık bi tane zoka taktım bitane mamun doğru suya hayatında hiç balık tutmayan kemal'de tuttu bi tane çupra artık bizde mi şans vardı çupralarmı açtı bilmiyoum ama sadece biz on tane çupra aldık ee kaptanıda yabana atmamak lazım allah razı olsun ondan çipra seyrekleşince volkan dört iğneli takımla sülünez takıp makaralı kamışla indirdi suya şimdide mercanlar başladı bir iki bieş derken 21 tanede mercan aldık dört kopez bi istavrit iki karagöz bu arada hüseyin abiyede telefon edip çağırdık onuda hava çok güzel oldu bukadar şanssızlıktan sonra allah güldü yüzümüze (allah beterinden saklasın)sonra hüseyin abide geldi lojistik45 ama biraz geç kaldığı için kaçırdı çupraları benim zokaların iğneleri küçük olduğu için mercanda aldım zokayla ayrıca karagözlerde zokayla ve mamunla alındı ama yemler küçüktü bide biz sabah hızlı davranamadık cemiliğimize geldi kolaymı ilk çupralarımız bunlar 1.000 ytl lik çupra bunlar ama herşeye değdi volkan'da ne stres kaldı ne moral bozukluğu relax bi şekilde bitirdik günü şimdide merakla beklediğiniz resimler
    kardeşim volkan ve ben sabah kaptanı bekliyoruz
    kadir ve volkan av bölgesine haraket fotolar biraz kötü ama olsun artık
    gün doğarken Foça
    kaynakçı ve çupracı kemal
    volkan'a gelen ilk balık mercan

3. lustral

lustral osman karatepe

Favori Kamış:
    klasik 3'lü takım
    En İyi Avı:
    sazan 7.250gr
    02/12/2006 Eski Foça ilk çipuralarım 3. bölüm

başladı çupralar
    volkan'ın istavrit
    aman kaçmasın:)
    ganimetin yarısı
    kaptana birkez daha teşekkür

4. lustral

lustral osman karatepe

Favori Kamış:
    klasik 3'lü takım
    En İyi Avı:
    sazan 7.250gr
    02/12/2006 Eski Foça ilk çipuralarım final

bi mercan daha volkan sevdi bu işi
    dönüş yorgunluk belli ediyor kendini
    keyfe bak be
    kaptan ve ben heyecandan kaptanın resmini çekmeyi unutmuşuz:eek:
    işte gün sonundaki toplam balıklar

5. lustral

lustral osman karatepe

Favori Kamış:
    klasik 3'lü takım
    En İyi Avı:
    sazan 7.250gr
    son fotolar

hüseyin abinin tuttuğu ahtapot salatası güzel oldu
    kaptan ve ben
    allah bütün isteyene nasip etsin böyle bir av

6. Muratın Takası

Muratın Takası

Favori Kamış:
    oltam
    En İyi Avı:
    Gelse :)
    Valla helal olsun abi onca aksiliklere rahmen pes etmeyip organizeyi devam ettirmişiniz, tebrikler :), ne güzel bolda balık yakalamışınız, ne dert ne keder kalmıştır. Afiyet şeker olsun

7. lustral

lustral osman karatepe

Favori Kamış:
    klasik 3'lü takım
    En İyi Avı:
    sazan 7.250gr
    teşekkür

bizlere bu güzel saatleri yaşatan kaptanımız yahya abiye çok teşekkürler hüseyin abiyle tanışmış olduk şu saatlerde avcıperdeci serdar'da yahya kaptanla balıktalar onlarada bol şans diliyorum nasipleri açık olsun herkeze rasgele.....

8. lustral

lustral osman karatepe

Favori Kamış:
    klasik 3'lü takım
    En İyi Avı:
    sazan 7.250gr
    saolasın birader

9. ahmet10

ahmet10 Ahmet

Favori Kamış:
    Olta ve Sabır
    En İyi Avı:
    Henüz denizde geziyor
    Osman süper tüm maceranı okudum. Sanki ben yaşamış gibi heyecan ve zevk aldım. Tebrik ederim. Darısı başımıza.:D

10. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Tebrikler...Şansın ve keyfin bol olsun :)

11. İSMAİL AKYAR

İSMAİL AKYAR

Favori Kamış:
    DAM Spezipower tele 200 3,50 m kamış,Pelikan PLUTO 700 makine
    En İyi Avı:
    yaklaşık 1 kiloluk palamut
    Osman bir balık avı bu kadar güzel anlatılırdı.Yaşadığın heyecan dolu saatleri bizlerle paylaştın ve bize de yaşattığın için çok sağol.Ben de askerliğimi Foça da bahriye olarak yapmıştım.Tekrar beni buralardan alıp oralara getirdiğin için çok sağol.Yeni fotolarını sabırsızlıkla bekliyoruz.Görüşmek üzere....

12. Osman Kardeşim ,Herşey çok güzel olmuş balıklar resimler tatilin;
    Ancak anlamadıgım şu oldu,

Aynı konuyu ayrı ayrı 5 yere açacagına tek bir başlık altında anlatsaydın ya !!!

Yinede ellerine sağlık

13. lustral

lustral osman karatepe

Favori Kamış:
    klasik 3'lü takım
    En İyi Avı:
    sazan 7.250gr
    sayfa almıyor diye öyle yaptım ama alıyormuş sonradan farkettim

14. lustral

lustral osman karatepe

Favori Kamış:
    klasik 3'lü takım
    En İyi Avı:
    sazan 7.250gr
    teşekkür ederim ismail kardeşim inşallah eklerim foto

15. lustral

lustral osman karatepe

Favori Kamış:
    klasik 3'lü takım
    En İyi Avı:
    sazan 7.250gr
    bazı fotoğraflar iki kere açılmış yanlışlık yaptım heralde :confused: :confused:

16. AKIN74

AKIN74

Osman tebrik ederim, hem keyifli hem de bereketli bir gün olmuş...:)

17. lustral

lustral osman karatepe

Favori Kamış:
    klasik 3'lü takım
    En İyi Avı:
    sazan 7.250gr
    teşekkürler akın hepimize bereketli avlar dilerim

18. tebrikler osman hocam.. foça yine bereketli geçmiş..

19. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    :) tebrikler osman azimle selameti bulmuşsunuz
    güzel av olmuş daim olsun

20. lustral

lustral osman karatepe

Favori Kamış:
    klasik 3'lü takım
    En İyi Avı:
    sazan 7.250gr
    teşekkürler hepinize sabrettik ama değdi doğrusu:)