03/03/2007 mersin raporu

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında mercan33 tarafından paylaşıldı.

1. mercan33

mercan33

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    tabiki mercan
    arkadaşlar biliyorsunuz cuma günü yarın mersinde hava nasıl olacak diye konu açmıştım,gönderdiğiniz uyarılar için çok teşekkür ederim,ıslanırken ve üşürken hepsi aklıma geldi.Dün sabah 5 te üç arkadaşımla beraber gözümüzü karartıp boğsağa gittik,giderken denize bakıp duruyorduk.Deniz çok sakin gözüküyordu ama bulutlar sizlerin haklı olabileceğini gösteriyordu,boğsakta teknenin yanına geldiğimizdeyse yağmur başlamıştı bile .Biz acaba çıkalımmı çıkmayalımmı diye düşünürken gözümüzü karartttık ve açıldık,daha önceden mercan avladığım ve kerterizini aldığım avlağımıza tekneyle birbuçuk saat yolumuz vardı,giderken sırtı çektik ama arkadaşın tekneye alamadığı tombikten başka bir hareket yoktu.Av yerimize geldiğimizde çok ciddi sağanak yağmur yağıyordu zaten ıslandık ıslanacağımız kadar deyip oltaları indirdik ve ben daha indirir indirmez hayatınızda duyabileceğiniz en güzel vuruşu aldım ve çekmeye başladım,çığlıklar eşliğinde tekneye çıkardığım güzellik yaklaşık 350 gr mercandı,biz yarım saatte yaklaşık 4 kilo balık aldı,bulunduğumuz yeri mersinliler bilir DANA ADASI derler,rüzgar çok esmeye başlayınca adanın arka tarafına geçtik ama orada hiçbir hareket yoktu,saat ikiye doğru artık resmen ıslanmadık yerimiz kalmamıştı ve donuyorduk.O yüzden adaya çıkıp ateş yakalım dedik,tabi dalgalardan dolayı tekneyi adanın kayalıklarına sabitlemek pek kolay olmadı ama bizim kaptan yetenekli doğrusu,adaya çıktık ve kocaman bir ateş yaktık bayağı bir ısındıktan ve kurulandıktan sonra tekrar açılıp yine mercan avlağımıza döndük ve mercanlar hala bıraktığımız gibi duruyordu,ama tabiki mercanlarla beraber başbelası balon balıklarıda vardı,ben bu sefer hazırlıklı gitmiştim,ipek misina ve uzun saplı balon iğnesi kullandım,deniz tekrar kudurana kadar balık aldık ve saat 5 e doğru dönmeye karar verdik,bayağı bir fotoğraf çektim pazartesi günü bilgisayara yükleyip sizlerle paylaşacam,o kadar eziyet çekmiştik ama limanda tartıda 10 kiloyu görünce değdi doğrusu,herkese yaklaşık 2,5 kilo balık düştü kısmerse bu akşam götürürüz,ama bir daha balığa çıkarken forumdaki arkadaşların dediklerini mutlaka dinleyeceğim.

2. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    şansa bir ahtapot 1 kg. babakalede 400 gr. karagöz,80-90 cm pala.
    hasta olmaya değer o kadar balık, dimi :) afiyet olsun, tebrikler av için.

3. AYDINDH

AYDINDH Aydın

Tebrikler avınız için. Ellerinize sağlık, fotoğraflarını bekliyoruz.:)

4. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Avlandığınız yer sanırsam,tisan-mavikent sitesi kıyısı ile dana adası arasında kalan yer.O bölgede tekneden hiç avlanmadım ama kıyıdan çok avlandım.kıyıdan da zaman zaman mercan aldığımız olmuştu.Tekne ile daha iyi oldğunu örenmemiz iyi oldu.Yalnız adaya mı yakındınız avlanırken yoksa kıyıya mı ya da tam ortalarda mıydınız? ve derinlik tahmini kaç metre idi? bir de yem olarak ne kullandınız?

bu arada adanın arkasında zaman zaman yunuslar çıkar ortaya,özellikle kıbrıs-taşucu seferi yapan gemilere eşlik ederler.Keşke size de eşlik etseydi biraz ö güzellikler...neyse..bir daha ki sefere artık.Resimleri bekliyoruz.

5. Dicentrarhus Labrax

Dicentrarhus Labrax

Favori Kamış:
    zıpkın vardı beceremedim oltayla idare ediyorum...
    En İyi Avı:
    Tek kelimeyle LEVREK 1 kğ yeter bana :)
    guzel av yapmıssınız tebrikler, hava daha guzel olsaydı daha iyi olurdu... umarım hasta olmazsınız ve denize dikkattt boyle havalarda nezaman ne olacağı belli olmaz, size küçük bir tüyo vereyim acıklardayken arada bi dahada ilerileri gozleyin denizde beyazlıklar gorunduğu zaman son surat kaçın :D deniz patlayacak demektir, allah korusun.. aman dikkat bidaha...

6. mercan33

mercan33

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    tabiki mercan
    kerterizi şöyle anlatayım mavikente arkanızı dönüp saat beş yönüne alıyorsun yüzün adaya dönük adaya olan mesafemizde yaklaşık 100 metre sanırım açıklayıcı olmuştur,yunusları göremedik ama dediğiniz gibi inşallah bir dahaki sefere zannedersem hava kötü diye çıkmadılar.Yem olarakda karides kullandık

7. mercan33

mercan33

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    tabiki mercan
    önerin ve verdiğin tüyo için çok teşekkürler,dün biz o kadar motive olmuştuk ve o kadar gözümüz dönmüştükki direk o senin dediğin beyazlığın içine gittik.Şaka bir yana denize açılırken ya çıkalım çok kötü olursak adaya çıkarız diye konuşmuştuk ama bugünkü aklımla çıkmam,gerçi şu an denizi görmüyorum sahile inersem yine fikrim değişir muhtemelen,ya hastalık bu herhalde

8. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    teşekkürler.İnşallah bize de nasip olur ilk silifke seferimizde.

9. mersinli

mersinli Nuri

Favori Kamış:
    speedmaster surf ve spin
    Favori Makine:
    shimano exsence ve ultegra
    En İyi Avı:
    2,8KG BARAKÜDA
    Tebrikler hemşerim.Fotoları bekliyoruz.