03.03.2007 mersinde tuttuğumuz mercanların fotoğrafları

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında mercan33 tarafından paylaşıldı.

1. mercan33

mercan33

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    tabiki mercan
    merhaba,ben genelde boğsakta avlanmıyorum boğsaktan denize açılıyorum av yerim tam olarak dana adasının orası ankaradasınız ama buraları benden iyi biliyorsunuz valla,ben daha sekanın kokusunu hiç bilmiyorum:eek: kısmeti yaratmakta sizin elinizde gelirseniz haberimiz olsun belki balığa çıkarız,bende ankarayı hatırladım orayı özledim bak şimdi

2. mzfozt

mzfozt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    balık kaçtıkça büyür
    tebrikler bereketli bir av olmuş. yalnız balıkların birazı küçük geldi bana. keşke bir ayırım yapıp küçükleri bırakabilseydiniz....
    saygılarımla

Son düzenleme: 13 Mart 2007
  3. jeqo

jeqo

Favori Kamış:
    Olta ve rat
    En İyi Avı:
    Domuz balığı-450 gram
    hocam öncelikle tebrikler, çok güzel av olmuş fakat sizden bişey rica etmek istiyorum, fotograflarda çok küçük balıklar da var. En azından balıkları tutmuş olmak için tutmamak gerekiyor bence.

Küçük balıkların tutulmasına karşı birisi olarak keşke onları denize geri bıraksaydınız, umarım bundan sonraki avlarınızda daha büyük balıklar tutarsınız ve küçük balıkları büyümeleri için denize geri bırakırsınız.
    Saygılar

4. mercan33

mercan33

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    tabiki mercan
    sana kesinlikle katılıyorum ve zaten bırakabildiğimiz kadarını bıraktık ,daha doğrusu bırakılabilecek durumda olanları,ama orada gördüğünüz balıklardan bazılarından iğneleri kargaburunla zor çıkarttık o durumdaki bir balığı suya bıraksak bile taktir edersinizki pek şansı yok,birde biz resim çekerken balıkları yanyana dizmedik tepeleme olarak çekildi o fotoğraflar birazda görüntüden kaynaklanabilir diye düşünüyorum yoksa balıklar genelde hep standart geliyordu,yinede uyarınız ve doğaya saygınızdan dolayı teşekkürler

5. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Suates, Poyraz zamanı bir karavanın ve bir ağacın suya sürüklendiğini hatırlıyorum. Birde o rüzgar ile beraber kumların insanı dövüşünü hiç unutmam. 7-8 yıl aralıksız kamp yaptık Boğsakda. Bozulmamış olmasına sevindim. Mümkün olsada yine gitsem.
    Mercan33 e de haber verir avada çıkardık. :) 13 yaş civarında ordan sübye ile çok büyük bir balık yakaladım. Çupraydı sanırım. gerçekten büyüktü:) Sabaha karşı almıştım.

Ovacıkta da çok bulundum. Orda Hayat motel vardır. Sahibi arkadaşımız olmuştu zamanla, Konyalı bir beydi. O da orda zıpkınla ava çıkardı. Ovacıkta balık vardı yani Mersin tarafına göre çok daha fazlaydı. Ama şimdi çok sayıda yazlık ev vs yapılmış sanırım orayada.:(

6. deepbourne

deepbourne

Favori Kamış:
    Olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    Adabeyi 1,5 kg
    Ellerinize sağlık güzel ve berektli olmuş. :)

7. suates

suates suat ateş

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    fangri
    aylin
    boğsaktan ovacığa doğru balık bayağı iyi
    özellikle dana adası etrafı olta için halen iyi ama sekanın önü kum mahallesi önleri boş
    gelelim ovacık tarafına orada da yapılaşma fazla değil orada aynı sayılır
    her zaman söylüyorum iyiki yollar berbat, virajlı ve dar yol yapılaşmayı ve insanların işgal etmesini engelliyor.
    inşallah gelirsen çıkarız balığa
    suat ateş