04/02/2007 Zeytinburnu Tekne Raporu

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında SahEmre tarafından paylaşıldı.

1. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Tarih : 04/02/2007
    Yer : Ataköy, Zeytinburnu, Samatya açıkları.
    Takım: Çapari
    Ekip: Nemci Reis, Yvvz Abi (Yavuz Abi), REALGS (Birol), amd_athlon (Emre)
    Hava: Karla karışık yağmur.

Geceden ayarlamıştık. Programı Birol abi Necmi Reisi alıp gelecekti bende saat 7.30 da Çiçeği. Ve yavuz abiyle rendevulaşmıştık o da kadıköyden deniz otobüsüyle gelecekti bakırköye ve barınağa. Gece bende uyku yok tabi, tek derdim sabah hava nasıl olacak. İçim geçmiş...

Sabah 6.00 da kalktım baktım bir mesaj telefonda Çiçek : ben gelemiyorum sanırım yerime başkasını bulun ..

Gelemiyorsun onu anladımda balığa çıkmaya 2 saat kalmış üstelik sabah saat 6
    başkasını bulma mecburiyeti nereden çıktı :D

Neyse.. Be kardeşimi uyandırdım gece bende geleyim demiştide yer yok diye yüz vermemiştim. Hanımefendi tatlı uykusunu bırakamadı ve havayı bahane etti (iyikide etmiş ;) ) Bizim apartman görevlisi Abbas abiyi aradım, balık delisidir. Onunda Muhtar olan abisi gelmiş köyden, muhtarlar birliği toplantısı mı ne varmı ona götürecekmiş abisini gelemem dedi ama içi yandı garibin.

NEyse Birol abide birilerine söylemiş onlarda olmamış sağlık olsun.
    Sabah gittim barınağa, balktım bizim teknenin önünde inle cin müsabakası var in 2-0 galip ben gelince dağaldılar tabi meydan bana kaldı. Fazla geçmedi necmi abiyle birol abi düştüler. Ayak üstü muhabbet falan derken. Yavuz abiyi aradık oda ne . Sis sebebiyle deniz otobüsü 08.45 te kalkacakmış neyse muhabbete devam. Yavuz abinin deniz otobüsünü ufukta görünce ben dedim gidip arabayla alayım zaman kaybetmeyelim. Necmi abi atıldı. Zaten yemliye o tarafa gidicez bu gün gidip tekneyele alalım iskeleden. İYi dedik aradık yavuz abiyi bekle iskelede geliyoruz. Neyse gittik yanaştık aldık. Doğru yemli avlağına. Necmi abi tekeleri hazılamış bayağı bir var. Motor üstü dolan dolan
    köstekbükenden başka birşey yok. Vazgeçtik.

Çapari avlağına gidelim dedik. Tam gaz ileri. Kısa bir züre sonra sürekli avlandığımız yerdeyiz. Deniz sağ olsun istavritler, çinekoplar dökülmeye başladı. Ama dökülen sırf balık değildi :mad: Kar ara ara sıklaşarak yağmaya başlamıştı hemde yağmurla karışık. Tabi ilk başlarda üstümüz ıslansada hem yiğitliğe macun sürdürmemek, hemde üzerimize çok fazla su işlememesinden olacakki kimsede kımıldanma yoktu. Tabi yağış arttıkça durum da değişiyordu.

Kısmi kamaraya girmeler başlamıştı bile. Ama bu arada alacağımı balığıda almış olmanın rahatlığını yaşıyorduk.

Av çok keyifliydi zaten 5 saat denizde kaldıysak ben 3 saat av yapabildim sonlara doğru performans iyice düştü çünkü 10 dakkada bir içeri girer oldum dayanamadım açıkçası sonlara doğru. Allahtan balık yüzümüzü kara çıkartmadı.

Arka taraftan gelen vızıltılara cevabımın gelmesi geç olmadı. İlk çinoyu ben aldım sanırım ve cevap hazır . Bizde çeşit var kardeşim :D
    Sonra tabi git gide forsum söndü Birol abi ve Yavuz abi çinoları topladıkça önden gelen sataşmalara cevap verememeye başladım.
    Çok keyifli bir avdı herkese teşekkürler.
    Av sonrası:
    Dönüş yolunda delilik yaptık balıkları tek tek saydık adam başı 151 istavirt 7 çinekop geldi. Fotoğraflar çekildi. Limana döndük. ve herkes dağıldı.
    Dün akşam ve gece berbattım. Islanan pantolon, üst baş ve bez spor ayakkabılar ve soğuk beni berbat etti. Tekneden indiğimde ayaklarım davul gibi olmuştu ve hiçbirşey hissetmiyordum. zaten arabayı çıkarmak için geri geri gelirkende frene basamadım kaldırıma dokunu verdim.
    Eve geldim yattım 22.00 da kalktım berbatım midem bulanıyor her yanım yanıyor ve üzerimde inanılmaz bir halsizlik neyse kardeşime makarna yaptırdım yedim biraz tv izleikten sonra ilaç alıp yattım sabah turp gibi kalktım sanırım ilaç yaradı. Ama bu hasta olmadığım anlamına gelmiyor asnırım 1-2 gün beklemek lazım hastalık kendini geçt gösterebiliyor ama bu sürede dikkatli olmam lazım.

Neden resim az diyeceksiniz. Resim az çünkü fotoğraf makinesini tutacak parmak yok kimsedeparmaklar odun oldu :D

2. owti

owti

abi bence cok guzel bir av olmus yaa tebrikler bu soguk havada iyi yinede:)

3. DARKSIDE

DARKSIDE

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kefal 1.5 kg
    Sabah yaşadığınız sıkıntılara ve soğuk havaya rağmen balıkları almışsınız. Tebrikler

4. hakseryi

hakseryi

Favori Kamış:
    olta
    Kardes Tebrikler

Bu Soğuk Havada Cesaretinizden Dolayi Kutlarim,,

Not:bol Bol Sicak Ihlamur Iç Bol Limonlu

5. zodi

zodi

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    1.2 kg çipura. Kilo olarak ta 3 kişi 15 kg istavrit (tekneden)
    Elinize sağlık... Yavuz Abi de sığmamış oraya :)

6. yvvz

yvvz

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    denizdeki tüm püsür balıklar
    En son dönerken bir kez kurumak için girdim , buzlarım cözülüp kuruyunca çıkamıyordum nerdeyse

7. NoFe@R!!!

NoFe@R!!!

Favori Kamış:
    TÜRK İCATLARI
    En İyi Avı:
    Kofana Tartmadım :)
    Gerçekten güzel balıklar hava çok kötüydü ama değmiş tebrikler

8. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    teşekkürler arkadaşlar,
    saol hakan abi. iyiyim.
    yavuz abi, o halde kilitlendi kaldı sandım orda. Sonra baktım hafif hafif hareketlenmeler var içim rahatladı.
    eve gidişin tam bir işkence olmuştur eminim abi . çok beklemedinya yollarda.

Son düzenleme: 5 Şubat 2007
  9. yvvz

yvvz

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Deniz otosu bekletti ama dahada zoru eve vardığımda misafir vardı :)

10. NİHATSUNAR

NİHATSUNAR

Favori Kamış:
    olta ve çapari
    En İyi Avı:
    22 tane sargan
    Ellerinize sağlık,o soğukta güzel iş çıkartmışsınız.

11. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    oo kötüymüş gerçekten.
    Peki balıkları yaptınızmı
    birde şunu düşün
    elin boş gitmedin o halde :D
    klasik ıslanmış berbat olmuş ve elinde bir tane bile balık olmayan tiplemesi durumuma düşmedin en azından değilmi. Hele birde misafirlere yediyseniz balıkları forsun o biçimdir :)

12. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Bu havaya rağmen balığa çıktınız ya biz ne söylesek boş. Siz zaten söylenecekleri söylemişsiniz.:)

13. tebrikler emre tebrikler istanbul.. bu şartlarda gitmek bile tebriğe değer..

14. tatlisoy

tatlisoy

Favori Kamış:
    Olta, Kamış, Rapala
    En İyi Avı:
    4 kilo Palamut, Birde bir zamanlar 2 kiloluk sazan
    Emre Kardeşim sizi tebrik ederim çok güzel av olmuş. İyiki çıkmışsınız balığa. Ama kendine dikkat et. Aman hasta olma. Benimde bir tavsiyem var sana. Arkadaşlar bol bol ıhlamur limon demişler. Evet onları al. Ayrıca varsa pekmez takviyesi yap. Acayip iyi gelir. Eğer sadece pekmez içemezsen tahinle bir karışım yap. Off çok güzel olur valla bak benimde canım çekti şimdi.:D :D

15. REALGS

REALGS

Favori Kamış:
    4 kamış+3 makina+örgü misina.Ah birde bol zamanım olsa
    En İyi Avı:
    Çocuklarım......
    Ooooo kendisini ne de çok acındırmış Emre yahu.
    Balık tutamadı diye " acıların çocuğu " konumuna
    girmeye çalışıyor .:D
    Aslanlar gibi gittik,tuttuk balığımızı.,tek derdimiz ellerimizin ıslanmasından dolayı üşümesiydi.Bu bile el oltalarımızla
    balıkları çekmemize engel olamadı.
    Tabii teknenin uç kısmında, kamara üstüne oturup,kamışla balık tutan,
    pardon TUTMAYA çalışan,Yeşilköy sosyetesi için üşüdüm demek normaldir.:D :p :D
    bakın yavuz abiye çıplak elle (eldivensiz) aslanlar gibi balık tuttu ve 1 kez bile ellerim dondu demedi...;)

Şaka bir yana arkadaşlar şehir içinde kendini çok belli etmesede açık denizde hava adamı bayağı bir zorluyor..Zaten tekne hareket halinde diye belli bir rüzgarlama yapıyor,üstüne birde yağış alınca işler
    iyice zorlaşıyor.
    Şimdi soru şu: Biz neden çıktık balığa? Doğrusunu söylemek gerekirse bende bilmiyorum.Emre "balığım geldi,hadi " dedi diye çıktık ama
    kısaca "Allah akıl fikir versin bunlara" durumu oldu....
    Tabii Kutay'ın haftaiçi çıkıp 6 KG almasının altında kalamayıp,7 KG balık alma sevdasıda etkili oldu :D
    en önemliside bir süredir forumda ciddi bir av yapılmamış ve balık av raporuna hasret kalmamızdı.Forum hareketlensin biraz dedik :D

Kutay'cığım 7 KG civarı bir balık aldık ki 11-16 arası 5 saatte.adambaşı 2 KGden fazla balık düştü ,haberin olsun......Rekor hala bizde :D

Son düzenleme: 5 Şubat 2007
  16. Realfb

Realfb

Favori Kamış:
    300 CM ALBA +ALFA 60 MAKİNE
    En İyi Avı:
    Lüfer,çinekop
    Arkadaşlar allah akıl fikir versin iiiymi sizlere :D :D

17. morrigan

morrigan

Favori Kamış:
    olta,çapari,kaşık,rapala,silikonlu yem vsvs..
    En İyi Avı:
    zargana-levrek-uskumru bide kaya balığı:)
    Valla ben de aynı şeyi yazacaktım Gökhan:p

18. Realfb

Realfb

Favori Kamış:
    300 CM ALBA +ALFA 60 MAKİNE
    En İyi Avı:
    Lüfer,çinekop
    yok sana katılamayacağım çiçek,sen gelicem diip sonnada satmışsın çocukları :) :p

19. yvvz

yvvz

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Birol kimi dolduruşa getiriyorsun Kutayı mı bizimi bizsek boşa uğraşma yedekliğim her daim baki hadi de yeter Emreyede yüklenme okadar napsın artık bölgesinden geçen balıkların hepsini tutu

20. Soğuk ama güzel birgün olmuş ..:)

Dün beni aradığınızda içim gitti valla..:(

Çünkü neredeyse 9 aydır ilk kez evde oturmak durumunda kalmıştım bir pazar

günü çünkü hastaydım :(