04.08.2007 Adana/Karatas

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Dicentrarhus Labrax tarafından paylaşıldı.

1. Dicentrarhus Labrax

Dicentrarhus Labrax

Favori Kamış:
    zıpkın vardı beceremedim oltayla idare ediyorum...
    En İyi Avı:
    Tek kelimeyle LEVREK 1 kğ yeter bana :)
    Ben ve kuzenim cumartesi aksamı ani kararla karatasa balığa gittik, aksam saat 21.30 da limana vardık bir tekne sectik ve en arka bolumune gidip yemlermizi hazırlayıp oltalarımızı attık, Sardalya ve karides kullandık... karidesten sonuc alamayınca sadece sardalya kullanmaya karar verdik ve uzun bekleyisler sonucu ben yerdeiştirmek istedim busefer teknenin arkasından ön tarafına gecmeye karar verdim oltamı suna indirdim 1 dk. sonra muthiş bir cekiş oldu ama olta bostu ne oldugunu annamadan birdaha aynısı oldu ve misina parmaklarımın arasından hızla kaymaya basladı, hızlıca yukarı dogru cekmeye basladım su ustune cıktıgında napacagımı sasırdım elimdeki misinaya gore baya buyuk bir levrek gelmiş, etraftaki balıkcılar bana bakıyor nasıl cıkartacam diye hiç umursamadan misinayı hızlıca yukarı dogru cektim ve tekneye bıraktım olta karısmasın diye yer degistirdim, iğneden cıkartana kadar ellerime dikenleri battı.. uzun bekleyişin ardından buyuk bi heyecan yasadık, kuzenimde teknenin ön tarafına gecmeye karar verdi, o da 5 dakika sonra elinde bir levrekle kosa kosa yanıma geldi benim resimdekinden biraz daha kucuk (resmi evde cektim balık kuzenimde oldugu icin burada gorunmuyor).... saatler gecmeye basladı biz buyuk umutlarla kefalleri ve cipuralari bekliyorduk, saat gece 3 oldu hiç bi balık belirtisi yok, kuzenim dayanamayıp uyumaya karar verdi, bende elimde olta tekneye yıgıldım kaldım, tam dalmak uzereydim ki oltaya bişeler oldu asagı yukarı saga sola gitmeye basladı uyku sersemliginden yerimden bile doğrulmadan misinayı cekmeye basladım, tekneye carpa carpa geldi balık kaldırdım yan tarafıma dustu feneri yaktım bi baktım bu guzel cipura gelmiş, ben once sinarit sandım cunku dişleri oyle gorunuyordu, sonra farkettim ki okadar hızlı çekmişimki balığı dudağı kopmus tekneye vardıgında, dişleri meydana cıkmıs... butun uykum kacmıstı buyuk heycanlarla yeniden gelir diye kuzenimide uyandırdım sonuc 2 levrek 1 cipura baskasi yok yok yok, deydi dogrusu hepinize rastgelsin....

[​IMG][/URL][/IMG]

Son düzenleme: 6 Ağustos 2007
  2. beyazkartal

beyazkartal selim

Favori Kamış:
    hertürlü malzm
    En İyi Avı:
    kofana eşkina yayın herhalde 1kg yakın
    Tebrikler kardeşim güzel av olmuş:D ama bak sen şu balığın yaptığına uykudanda uyandırmış :D :D

3. paylaşım için tesekkurler

4. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Shot with Photosmart M417

Bu güzel Levrek ve Çipura için tebrikler kardeşim...
    Uykusuzluğuna değmiş...

5. İSMAİL

İSMAİL

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    600 GR MIRMIR
    Tebrikler ellerinize sağlık. Güzel bir av olmuş.

6. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Güzel bir av olmuş tebrikler :)

7. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Anlatilinca neyin ne oldugunu ancak anlatanin ne dedigini yasamissak bir fikrimiz olabilir. Coguna "iki balik tuttum"dediginde , kulaklarina kolay gelir. Butun gun ve hatta gece elinde misina beklemek nedir bilmezler, bir balik vuracakta, onu alacaksin da... Birak dusunmeyi hayalini bile kuramazlar. ! Saat gecer su koyvermeye baslarlar. Biz oylemiyiz?Aylar , haftalar, gunler ve geceler bekleriz onu. Oltamiz elimizdeyken yada degil, hic farketmez. Ve bir gun bulusuruz dusumuzle. Iste o an zevkin dorugudur. Ki oyle bir yerdir ki o,
    hemen bize, daha buyugunu yakaliyacagimiz gune yelken actiracak hayali salar gonlumuze. Iste bu yuzden biz amator balikciyiz. Ne para , ne de Dunyanin keyfi tutamaz yerini, doneriz geriye, bir elimizde olta ,bir elimizde avimiz... Biz bu ise boyle asigiz...

Kutluyorum dostum muthis avinizi ve azminizi. Dahasina rastgele....

8. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Deniz turnası 70 cm 900 gr.
    Tebrikler güzel balıklar ve güzel avlanma zamanı geçirmişsiniz.

9. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Herşeye değimiş,balıklar çok güzel...Tebrikler..

10. Dicentrarhus Labrax

Dicentrarhus Labrax

Favori Kamış:
    En İyi Avı:

cok guzel yazmissin Huseyin abi... gercekten de oyledir emek verdigin birseyde basari cok gecte gelse bir sonraki icin cok buyuk moral asiliyor insana, yazini okurken aklima 3 gun luk balik avim geldi... butun gun balik avinda ac susuz sigarasiz sabahtan aksama kadar 1 tane bile balik tutmadan bekledim, ama vazgecmedim elimde oltanin olmasi oltaya yem takmam denizin havasi dalgalarin sesi bunlar bile yetiyor aslinda, 3. gun deniz sabrima karsilik 15 tane cipura vermisti bana, gecen hafta ve onceki haftada boyle bir balik avim olmustu gene yilmadim gene yilmadim her hafta baliktayim, hersey bir yana balik 1 tanede tutsak 10 tanede tutsak bunada sukur diyoruz...

11. icemaster

icemaster Hüseyin

balıklar için tebrikler ve ilginç bişey

genelde ya cetvel ya da sigara paketi kullanılıyor balığın boyunu belirtmek için :))) buradan ise hemen hemen her balıkçının sigara kullandığını üzülerek belirtmek istiyorum :(

niye kimse meyvesuyu şişesi ile balık boyu göstermiyor ki :)) ?

12. Dicentrarhus Labrax

Dicentrarhus Labrax

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    haklısınız aslında, balik tutanlarin cogu sigara iciyor, ama sigara icen biri olarak sunu diyebilirim; balık tutarken o bekleyişle beraber sigara icmek biraz keyifli oluyor... :rolleyes:

13. mertdikici

mertdikici

Favori Kamış:
    malzeme çok
    En İyi Avı:
    hayatımda yakaldığım en büyük balık oğlum :)
    selam hemşerim ellerine sağlık güzel balık

14. svr0607

svr0607

Favori Kamış:
    Şu sıralar sadece zıpkın
    En İyi Avı:
    71cm 1.6kg denizturnası,1.2 kg levrek 10 kg civarı bir akya gözlerimin önündeydi....
    vallahi güzel:)daha büyüklerine inşallah

15. Kelanj

Kelanj

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7.5 kg.Sazan.
    Tebrik ederim güzel ve sabırlı bir av olmuş.Afiyet olsun.

16. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Tebrikler Güzel Levrek ,tabiki Çupra'da ellerine sağlık bu balıklar için uyanmaya değer,,:)

17. kovboy

kovboy MESUT

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    89cm turna 4,350kg
    tebrikler güzel av olmuş