05.05.Mayıs.2007 Mordoğan/İzmir Organizasyonumuz...

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Albatros1 tarafından paylaşıldı.

1. Albatros1

Albatros1

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    Papagan 2.5 Kg
    Günaydın DOSTLAR,

Hepinize Sağlık ve Mutluluk Dolu Güzel bir Hafta diliyorum.

Bir organizasyonumuzuda güzel ve hoş anılarla geride bırakmanın mutluluğunu yaşamaktayım.

Bu organizasyon Yahoo gruba bağlı farklı gruplardan katılımcılarla gerçekleştirilmiştir.Organizasyona gelince toplanma tarihimizde sabah 06.45 gibi Ankara'dan gelen Kamil Üçbaş ve eşi Meral Hanım yine yanımızda gruptan Mikail Daglar'la birlikte Mordoğan'a vardık.İlk olarak katılımcı dostlardan Bülent Kaya ve eşini gördük şöyle sabah serinliğinde deniz kıyısında yürüyüş yapıyorlardı sonrasında katılım listemizde olan Cem Liman, Ahmet Tahir ve Eşi, Murat Baş,Tunç Çataloğlu, Ersan Ertekin, Cesur Hoşafçı, Orhan Açıkgöz ve Eşi, Sevgi Norris çifti, Hulki Sönmez, Halil Balkanlar ,Mehmet Çolak, Gürkan Gür derken hemen hepimiz buluşma noktamıza toplandık son anda Sivrice'den katılımcı olacak dostlarımızın (Bazı özel sebeplerden ötürü) gelemiyeceklerini öğrendik sağlık olsun bir sonrakilare diyelim.Serap Akpınar ve Bengi Avun'un biraz gecikecekleri yönünde haber aldık (Tunç bey ben onları daha sonra geri döner alırım dedi ( Bir ara Deniz Taxsi'si oldu tekne zaten ) ha bu arada Tunç bey yeni Tekneniz hayırlı ugurlu olsun kazasız belasız kullanım avlarınız bereketli olsun )katılımcı listemiz dışından yine gruplara üye olup son anda Cem beyle telefonlaşarak gelen arkadaşlarımız oldu kısa bir tanışma ve kahvaltı sonunda bizler için ayarlanmış KOSALİ teknesine doğru Cel Liman eşliğinde hareket edip teknedeki yerlerimizi alarak saat 08.00 08.30 gibi Limandan Denize açılarak Balıkavı yapaılacak meralara doğru yola çıkıldı.(Mordoğan'da kiralanan KOSALİ Teknesinde 20 kişi rahatlıkla av yapma fırsat bulduk bu süre içinde kimsenin oltası kimseyle karışmadı)Bu arada kusuruma bakmayın katılımcı bazı dostlarımın isimlerini yazamadım çünkü şu an için hatırlamakta zorluk çekiyorum yaşanan güzelliklerin sarhoşluğu sebebiyle ama mutlaka sonraki olabilecek Organizasyonlarımızda şu yaka kartı kullanımını hayata geçirmemizde yarar olacagını düşünmekteyim.Yazmaya devam edeyim gidilen farklı avlaklarda tutulan muhtelif türlerdeki ( Mercan,Karagöz,Kalamar, Ahtopot,Kupes,İzmarit ve olmassa olmazlardan olan İSPAROZ ) türü balıklarla yaşananları,hoş sohbetleri ve tekne içerisinde yaşanan ambiyansı muhtelif fotograf makinelerden çekilmiş bilhassa Kamil Üçbaş tarafından çekilenl Video görüntüleri ve Fotograflarla bu yaşanan güzellikleri düzenliyerek en kısa zamanda YABAN TV'de,Av Doğa Dergisi'nin Haziran sayısında görme fırsatımız olabilecek.Tabii diğer çekilen fotograflarlada gelecek rapor eklerindede görme fısatımız olacaktır..Cumartesi akşamı ise Mordoğan AVRUPA YAKASI Restauranta biz grup üyesi arkadaşlarımız için ayrılan masalardaki yerimizi aldığımız sırada saaler 09.00 göstermekteydiki gün boyu tutulan balıklar kumsalda bizler tarafından temizlenerek Cem beye teslim edildi ve pişirtilerek sofralarımıza sıcak sıcak servis edilmesi saglandı yanında çeşitli soguk mezeler salatalar ve ikramlarla mükellef bir sofra eşliğinde tüketildi gecenin ilerliyen saatlerine doğru güzel müzikler ve Tunç beyin kızı Ecem'in sesinden şarkılara eşlik edilerek zamanın nasıl geçtiğini anlayamadık ilerliyen saatlerine dogru bir gün öncenin yorgunlugu ve gün boyu deniz üstündeki güzellikler neticesinde gruptan yavaş yavaş istirahata çekilmeler istendi yemekten ayrılmalar başlamadan önce pazar sabahı balıkavına çıkış saatimizi 07.00 olarak belirtik ve pazar günki balıklar tutanların olup geriye dönerken götüreleceği konusunda anlaştık.Pazar günüde yapılan Balıkavı ve sobetlerle saat 15.00 gibi karaya döndük yavaş yavaş dostlarla vedalaşarak bir sonraki organizasyonda buluşmak ümidiyle diyerek İzmir'im güzel beldesi MORDOĞAN'a aracımın dikiz aymasından bakarak veda ettik.Bu organizazyonumuzla ilgili olarak benim makinemden ve diğer gelen resimleri Moderatör arkadaşımız SteelrockBurak kardeşim müsait bir vakitte raporuma ekliyecek..

Ben bu organizasyonumuz için Mordoğan'da bizlere göstermiş olduğu yakın ilgi ve alakadan dolayı Kalamaravcısı Cem Liman beye çok teşekkür eder nice başka organizasyonlarda hep beraber olmak ümidiyle.
    "BALIK BAHANE,DOSTLUK ve MUHABBET ŞAHANE" diyerek..

Saygılarımla,

2. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Güzel maceranın devamı...:)

3. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Devam...:)

Kalamara Bakarmısınız :eek:

4. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    O kalamar sudan çıktığında hepinize su püskürtmüştür:D :D onun bir boy küçüğünü ben çıkartmıştım sağımda solumda kim varsa hepsine tükürdü namuzsuz :D

5. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Maşallah ellerinize sağlık :)Tebrikler bereketli bir av olmuş :)

6. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Kalamar var mercan var sohbet muhabbet desen tekir eşliğinde doyumsuz olmuş
    Bize de tebrik etmek devamlarını dilemek düşer:)

7. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    elinize sağlık

8. mehmetozbodur

mehmetozbodur mehmet

Favori Kamış:
    olta, bot
    En İyi Avı:
    700gr çupra. 1 kg levrek
    güzel av. güzel dostluk. güzel balıklar. güzel KALAMAR. güzel fotolar daha ne olsun ki. tebrikler. denizden uzak olduğum şu sıralar kıskanmadım değil. maşallah maşallah....

9. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Yaşadığınız güzel güz ve avlarınız adına hepinizi kutlarım :) Yalnız Cem Liman ismi bana pek yabancı gelmedi. Sitemize daha önce üye olmuş olabilir mi :confused: :)

10. Albatros1

Albatros1

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    Papagan 2.5 Kg
    Sevil hanım merhabalar,
    Cem Liman üye listemizde görünmekte bildiğim kadarıyla daha ziyade kendi wep sitesi olan www.kalamaravcisi.com'dan tanınır Mordogan Beldesinde teknesiyle Balık avına gitmek istiyenlerle turlar düzenlemekte.

11. Albatros1

Albatros1

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    Papagan 2.5 Kg
    Aydın kardeşim selam,
    Pek düşündüğün gibi olmadı Kalamarı yakalayanda senin hemşerin elde tutuluş şekliyle o an için kimseye bir sıkıntı vermedi ama kendini savunma amaçlı nasıl mürekkep topladığını gözledik tutulmuş olan balıklar kalamar kovaya konurken tamamıyla mürekkebe boyandı.Kalamarın görüntüsü muhteşemdi dile kolay kalamar 1.650 kg gelmiş..

12. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Selam,ismim Aydın değil Mehmet öncelikle :) resimlere dikkatli bakmamışım kalamarı tutan abimiz Orhan hoca tanıdık orda Hülki abiyide görüyorum hep tanıdık bu arkadaşlar zaten beraber balığa çok çıktık eczacı mehmet derseniz tanırlar benide :)

13. oral

oral Oral ATAK

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Coryphaena hippurus - 77 cm.
    Tebrikler

Merhaba,

Tebrikler ve bizlerle paylaştığınız için Teşekkürler Okan Bey.

14. Albatros1

Albatros1

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    Papagan 2.5 Kg
    Mehmet bey,

İsminiz için Pardon,bilhassa Orhan ağbimizle görüşünce selamlarınızı iletirim kolay gelsin..

15. abi süper bi organizasyon olmuş.Daha ne olsun her renk var.hem balıklar renkli.hemde sohbet...hep böyle kalın..

rasgele...;)

16. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    şansa bir ahtapot 1 kg. babakalede 400 gr. karagöz,80-90 cm pala.
    tebrikler, güzel bir av, güzel bir gün olmuş.

17. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Tamam hatırladım şimdi :) Geçen seneki Mordoğan Şenlikleri' ni belediye ile birlikte organize eden arkadaşımızdı ): Teşekkür ederim :)

18. poseidon1

poseidon1

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan, 5 kg.
    Okan bey güzel maceramızı fotograflarla ve yazıyla çok güzel aktarmışsınız. Teşekkürler.
    Bütün dostların böyle güzel anları yaşayabilmesini diliyorum.
    Herkese rastgele...

19. KaKaMaNia

KaKaMaNia

Favori Kamış:
    Kamışım ve makinam ha bide misinam ve iğnem :)
    En İyi Avı:
    Elle tutulur bişey yok :)
    Cok iyi vakit gecirmissiniz ve balikarla kalamar super gorunuyor.
    Ellerinize saglik.

20. Albatros1

Albatros1

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    Papagan 2.5 Kg
    Günaydın ,
    İlginize teşekkürler hepinizin bu tarz güzellikleri yaşayabilmesi ümidiyle.Şimdiden iyi tatiller kolay gelsin...