07.04.2007 İstanbul'dan Kareler

Konu, 'Fotoğraflar' kısmında avcı22 tarafından paylaşıldı.

1. avcı22

avcı22 Mesut Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 3.4 kilo
    Hafta sonu bir akraba ziyareti dolayısıyla İstanbul'a gittim.Cumartesi sabah erkenden kalkarak yola çıktım.Siemenx CX75 telefonumun kamerasıyla çektiğim görüntüleri sizlerle paylaşmak istedim.
    [​IMG][/URL][/IMG]
    [​IMG][/URL][/IMG]
    [​IMG][/URL][/IMG]
    [​IMG][/URL][/IMG]
    [​IMG][/URL][/IMG]
    [​IMG][/URL][/IMG]
    [​IMG][/URL]
    [/IMG]
    [​IMG][/URL][/IMG]
    [​IMG][/URL][/IMG]

2. avcı22

avcı22 Mesut Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 3.4 kilo
    Fotolara devam edelim.

[​IMG][/URL][/IMG]
    [​IMG][/URL][/IMG]
    [​IMG][/URL][/IMG]
    [​IMG][/URL][/IMG]
    [​IMG][/URL][/IMG]
    [​IMG][/URL][/IMG]
    [​IMG][/URL][/IMG]
    [​IMG][/URL][/IMG]
    [​IMG][/URL][/IMG]

3. avcı22

avcı22 Mesut Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 3.4 kilo
    [​IMG][/URL][/IMG]
    [​IMG][/URL][/IMG]
    [​IMG][/URL][/IMG]
    [​IMG][/URL][/IMG]
    [​IMG][/URL][/IMG]
    [​IMG][/URL][/IMG]

4. mehmetozbodur

mehmetozbodur mehmet

Favori Kamış:
    olta, bot
    En İyi Avı:
    700gr çupra. 1 kg levrek
    güzel fotolar paylaşım için teşekkürler. epeydir gidemiyorduk oralara iyi geldi bu...

5. avcı22

avcı22 Mesut Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 3.4 kilo
    İstanbul Galata Köprüsü ve Kabataş İskelesinde balık tutanların tuttuklarına baktığımda balıkların çoğunun serçe parmağım kadar büyüklükte olduğunu görünce içim burkuldu.Bu balıkları tavaya atsan sadece kılçığı kalır.Heralde bunlara "Kıraça"diyorlar.Bunların yanında iri boy kefal tutanlar da vardı.Bu yaşıma kadar ikinci kez Galata Köprüsünden geçtim.Dolaşmadığım yeri kalmadı.Boru kurdunu ilk defa Galata Köprüsünde yem satan birisinde gördüm.Resimlerini buraya ekledim.Galata köprüsünden Kabataş yönüne geçerek yürüyerek av malzemesi satan dükkanları dolaştım.GalataMarin'i büyük bir yer zannederdim.Öyle değilmiş.Fiyatlar Edirne'ye göre bana pahalı geldi.Edirne Ayşekadın'da bulunan İlkay ve Baybora'nın fiyatları çok makul.GalataMarin'le aynı güzergahta bulunan ismin hatırlamadığım bir av bayiinden içine su doldurulan şamandırayı 2,5 YTL'ye aldım.Fransız malıydı.Kabataş İskelesinin hemen arkasında bulunan başka bir av bayiinden Kısık malı aynı özellikte şamandırayı 75 kuruşa aldım.Bu bayiide Rus Botu vardı.Fiyatı 450 YTL idi.Hoşuma gitmedi.İğne ile kolayca delinir gibi geldi bana.Oradan ikinci hobim olan bilgisayar Yazıcıoğlu İşmerkezine gitmek için TURYOL'un Kabataş iskelesinden Kadıköy'e geçtim.Çektiğim balıkçılar Kabataş İskelesinin hemem arkasındaki balıkçılardır.Balık fiyatları Edirne'ye göre çok ucuzdu.Kadıköy'den 14.25'de TURYOL'un Eminönü'ne giden vapuruna bindim.Sisin ortasında kaldık.Kaptan gemileri uyarmak için devamlı siren çalıyordu.Benim gözümde yüzme bilmediğim için can yeleklerindeydi.Millet korkudan ne yapacağını şaşırmıştı.Bol bol dua ediyorlardı.Sahile yakın sis siten eser yoktu.Sisin fotosunu yukarıda ekledim.Biz Eminönü iskelesine yaklaşırken yola çıkan vapur maalesef kaza yapmış bir vatandaş vefat etmiş.Kendisine Allah'tan rahmet dilerim.Benim için yorucu bir gün oldu ama değdi.

6. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Bizi de bu geziye dahil ettiğin için teşekkürler Mesut :) Bayağı iyi geldi :);)

7. Spider

Spider Mert Eren

Kesinlikle katılıyorum

özellikle benim gibi İstanbul'da olmayıp
    İstanbul'da balık tutmayı sevenler için