09.04.2007 Sazlıbosna Raporu

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında AynalıCarp tarafından paylaşıldı.

1. AynalıCarp

AynalıCarp

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kg turna
    05Elmacı nickli Bülent arkadaşla (kendisi iş arkadaşım olur) saat 15:00 sularında hava alma amacıyla Şamlar köyünden Sazlıbosna barajının Mermer ocakları mevkiine gittik.Hem turnayı yoklamak hemde bi göl havası alalım dedik.Hava parçalı bulutlu ,hafif rüzgarlıydı.Şamlar köyünden itibaren gittiğimiz avlağa kadar gölün birçok yerinde ağlara rastladık.Avlağa gittiğimizde orada birgün önceden geceleyen bir grup balıkçı vardı.Sabaha karşı kaşıkla 2 tane turna almışlar.Turnalar 60-70 cm civarında,Boyları güzeldi.Bizde o heyeceanla kaşıkları çıkarıp attık ama saat 18:30 a kadar çalışmamıza rağmen balığa rastlamadık.Akşam üzeri gelmemize yakın 3 genç balıkçı daha geldi.Onlardan biri ilk atışlarında büyük bir turna aldı.Kısmet işte.Ondan başkada turna yapmadı.Turnayı silikon balık ve kaşıkla aldılar.Uzun lafın kısası arkadaşlar turna yavaş yavaş yapmaya başlıyor.Dönüşte hemen mermer ocağının yakınlarındaki küçük koy'a boydan boya ağ atan bir grubu üzülerek gördük.Adamlar araçlarını kenara çekmiş ateşlerini yakmış,anlaşılan orada geceleyeceklerdi.Yetkililerin bunları denetlememesi dolayısı ile adamlar işi iyice azıtmış.

2. alperalg

alperalg

Keşke jandarmayı arasaydınız sayın Özyurt!!
    Lütfen bir dahaki sefere haber verin!

3. AynalıCarp

AynalıCarp

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kg turna
    Merhaba dostum.Zaten 156 yı cepten aradık.Ordaki görevlinin bize söylediği o bölgenin polis mıntıkası olduğu ama Kırsal bir yerin,bir göl kenarının nasıl polis sorumluluğunda olduğunu anlayamadık?Yada jandarmaya yeri tam olarak biz tarif edemedik.

4. alperalg

alperalg

Sizi anlıyorum, bu adamlarla uğraşmak ya da laf anlatmak taşa anlatmaktan farksız. o yerin kimi şikayet edilebileceğini bulursanız beraber arayalım.
    Büyük ihtimalle jandarma ama belki polis de olablir.sonuçta onların görevi dekanunu korumak...

5. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    Selamınaleyküm AynalıCarp sazlıbosna gölü için devamlı cebimde taşıdığım jandarma şikayet telefonlarını sizler gibi duyarlı arkadaşlarla paylaşmaktan onur duyarım...;) buraya Hadımköy Jandarma bakıyor.

Santral:0212-771 20 09 - 0212-771 44 71 Şükrü komutan
    yarım saati bulmuyor land roverin suyun dibine inmesi sadece tam olarak yer tarifi yapmanız gerekli,eşgal tarifi,aracın markası,rengi,kaç kişiler...Ben baya iki ayaklı balık yakaladım bu yöntemle:D hadi bakalım bu da balıkçılığın başka bir versiyonu tekrar rastgele...onlar attığı ağla yakalıyorlar ya balıkları kolayca!!!,inanın kendileri o ağlarla yakaladıkları balıklardan daha kolay yakalanıyorlar bana....

Son düzenleme: 6 Mayıs 2007