09.05.06 Lara

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında MGB tarafından paylaşıldı.

1. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    Kamış olta, yapay yemler, sırtıyı pek severim :) ...
    En İyi Avı:
    Umarım yakında İRİ bir LEVREK :)
    09.05.06 Lara Av

Bugün izinliydim, öğleden sonra soluğu doğruca lara kıyısında aldım. Şansıma deniz çok kötüydü... Dalgalı ve rüzgarlı... Neyse, bu hal benim ve eşimin çokta neşesini kaçırmadı... Baktık bugün balık alamayacağız, azgın sulardan; bizde oltaları atıp bu arada beklemeye başladık... İlkin 50 gr lık kurşun kullandığımdan takımlar bir türlü suyun içinde kalmıyor, az sonra kıyıya vuruyordu... Baktım olmayacak bende 100 gr lık kurşuna geçtim (normalde kıyıdan bu kadar ağır kurşun pek kullanmam!) bayağı bir fırlattıktan sonra takımı, oturup beklemeye başladık... Tabi bu arada da bir taraftan birşeyler atıştırırken bir taraftan da gözümüz sürekli oltaların ucunda idi... Birden kamışın ucu iyiden iyiye eğilmeye başladı, ilkin rüzgar ve dalgadan dolayı olduğunu düşündüm ve çok ilgilenmedim (çünkü rüzgarın şiddeti sürekli kamışı eğiyordu...) Derken bir de baktım ki, takım sağa doğru gitmeye başladı, kalktım ve oltayı elime aldım, sarmaya başladığımda, boşluğunu alır almaz farkettim ki ucunda bir şey var, tabi ucunda 100 gr kurşun olunca hissiyatta bir o kadar zorlaşıyor... Takımı kıyıya çektiğimde bir de ne göreyim bu bugüne kadar hiç tatmadığım bir deneyim... VATOZ... :eek: İlk defa tuttuğum bu balık beni bayağı bir heyecanlandırdı.... Bu anı sizlerle paylaşmak istedim.... Balığın alt karın tarafında bulunan ağzı ve çevresindeki solungaçlar dikkatli bakılınca bir bebeğin yüzünü andırıyordu... Ben ve eşim bu balığın ölmesine izin vermek istemedik ve yakaladığımız gibi suya bıraktık.... Ava ait videoyuda ilerleyen günlerde yine forma gönderirim...
    Sevgiler, saygılar....;)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 11 Mayıs 2006
  2. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Önce hoşgeldiniz.

Tebrikler,
    ilginç bir av, güzel bir tecrübe ve örnek bir davranış.
    Eşinizle birlikte sizleri kutluyor, Allah'tan sizin için daha bereketli ve zevkli avlar vermesini diliyorum.

3. erol hoca

erol hoca Erol

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    :(
    Hoşgeldiniz...
    Arkadaşlar görüyor musunuz? O yabancı kanallarda izlediğimiz balığı bırakma kurgu değilmiş. Bizde de aynı şeyler olabiliyor.
    Sizi kutluyor ve tekrar hoşgeldiniz diyorum.

4. Sohbetcibaba

Sohbetcibaba

Favori Kamış:
    Olta balikciligi
    En İyi Avı:
    Morina Baligi 1.18cm 23 kg
    vatoz

Sizi ve esinizi kutluyorum ornek bir balikcisiniz

5. hezekiel

hezekiel

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Palamut 700-800 gr
    selamlar 2 gun once bende antalyadaydım gercekten super bıryer benım ılk gıdısımdı ıs ıcın gıttgımden ancak pazar gunu dolasabıldım o dolastıgım saatlerdede nerde ne balık tutarlar onu arastırdım gercekten antalyadaki arkadaslar cok sanslı bence cunku dolasırken larayı gecıp bırazdaha ılerde kundun sanırım orda bır kopru var altından su akıp denıze karısıyor orda bır suru balık tutan vardı durdum ızledım abı adamlar bır dunya kefal tutuyor kefal resmen kaynıyor ve boylarıda oldukca ıyı anlatılanları dınlıyorum gecenlerde bırı yayın cekmıs yayına dıyorlar ıstedıgını at burda domatese bıle gelıyormus cok ama kımse tutmuyor enteresan bız arayıp bulamıyoruz adamlar yayını tutmuyor dıyorkı bır tanesı az ılerde koca koca levrekler cıkıyor yanı suda yok yok dedım ne sanslısınız yaw bız ıstanbulda ıstavrıtı beklıyoz bogazda kanaldan cıksın dıye :) ah ah antalyada sole sahılde ufak bır baraka olacaktı sımdı deyme keyfe ;)

6. MESUT_GULAN

MESUT_GULAN mesut

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çuvalla MAVRAKİ
    öncelikle aramıza hoş geldiniz.... engüzelide ailecek avlanmanız o heyecanı paylaşmanız bereketli avlar dilerim

7. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Hepinize tekrar tesekkür ederim, tekrardan hosbulduk.... Vatoz bu neticede ölüsünün bana hic bir faydası olmayacaktı, bende saldım suya... Hep alacak değiliz ya denizden ara da vermekte lazım... Oltama ufak balık gelirse, canlı yem yatıklarım dısındakileri hemen salarım ki büyüsünler diye... Görüyorum insanlar kim daha fazla tutacak telası icideler, o balıgı tutsan ne tutmasan ne.... Dilerim yurt dısında ki bilincli avlanma bizde de hızla yayılmaya baslar, ve dilerim tuttugu balıgın hemen hepsini almayı düsünmek yerine, gerekenleri suya salmayı düsünenlerin sayısı gün gectikce artar....
    Sevgiler, saygılar

8. MGB ESKİ DOSTUMUZ; Yeniden aramızda seni görmekten çok mutlu oldum GÖKHAN KARDEŞİM, arkadaşlar arkadaşımız sitemi yenilenmeden önce bizlerle birlikteydi ama turizm sektöründe olduğu için iş yogunluğundan şu sıralar bizimle olamıyordu, çok güzel resimleride malesef diyer sitede kaldı bundan sonrada aynı av hikayelerini burda ondan beklerim..hoşgeldin MGB "GÖKHAN" DOSTUM :D

9. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    :) merhabalar, tekrar hoşgeldiniz. uzun zamandan beri yoktunuz. Balık keyfini ailecek yaşamanız çok büyük şans ve keyif. Ne şanslıyım ki bizdede aynı durum söz konusu:) Eşinize de burdan selam ve saygılar.
    Oltamın ucunda vatoz görsem benzer bir duyguyu bende yaşardım sanıırm şaşırtıcı.. Vatozlar hakkında çok az bilgim olan canlılar..
    Yem olarak ne vardı, neye geldi çok merak ettim.. Çekerken mücadele ediyor mu? Hiç oltaya gelen vatoz duymamıştım.

Ayrıca duyarlı yaklaşımınızdan ötürü tebrikler. Aynı duyarlılığı keşke herkesden görsek. Tek bir canlı belki ama her canlının hayatına saygı göstermek çok önemli. Ne yazık ki balık avına gönül vermiş pek çok kişi tarafından balık yenmeyecek olsada heder ediliyor:( Zaten insan olarak dünyaya ve çevreye verdiğimiz zarar ortada:((

10. Bu konudada sana yardımcı olacak bir şeyleri yazmak istedim, olta attığın yer kumluk bir yere benziyor yanılmıyorsam ve böyle azgın dalgalarla oltanın boğuşa bilmesi kurşunun önünüze gelmemesi için sana bir öneride bulunayım,

bazı satıcılarda bulabileceğin capalı kurşun eger bu kurşunu kullanırsan sorunu cöze bilirsin :D

11. simendifer

simendifer Sennur

Gökhan, bir geldin pir geldin :) Tebrik ederim.... Ben de hiç vatozla karşılaşmadım bugüne dek... Aylin'in sorduğu sorulara ben de cevap bekliyorum açıkçası... Yeni fotolarını da bekliyoruz.. Bu arada duyarlı davranışın için ayrıca teşekkürler... Dilerim, bahsettiğin dileklerin de gerçekleşir ve hepimiz için hayırlı olur.. Sevgiler :p

12. arm59

arm59

Favori Kamış:
    Olta:Dam,daiwa,banax
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 kg.(1994)
    Vatoz kumluk yerleri çok sever kuma kendini gömüp avını bekler kumluk yerlerde denize girerken (özellikle gece) vatozun üstüne basmanız muhtemeldir.

13. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    melih abi kafama takıldı bu çapalı kursun dibe takılmazmı normalde kursun dibe tekıldıgında dipten veya ortadan kopuyor takım bu kurşun nasıl kullanılıyor abi

14. can

can

Selamlar MGB,
    lara beach´e yakin oturuyorum ve is cikisi zaman zaman yürüs icin o taraflara iniyorum böyle bir baligin kiyidan yakalandigi ilk senden duydum tebrikler dilerim kismetin bu sekilde devam eder.
    Ayrica cok örnek bir davranista bulundugun icin kutlamak istiyorum.Selamlar Can

15. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Herkese tekrardan teşekkürler...

Öncelikle teşekkür ederim Melih Reis, can-ı gönülden hoşbulduk tekrar... Eskisi gibi sıcak bir ortam içinde karşılanmak gerçekten çok güzel... Aylin Hanım size de çok eşekkür ederim, HANGI YEM? :confused: sorusuna cevabım karides... (Antalya' da halk arasında yanıç diye tabir edileni diğer bir adı teke olan...) Takım her zaman kullandığım klasik katil.... (8 no capraz, galvaniz igne, dipte hırsız ile beraber 5 köstekli takım)
    Şennur Hanım size de ayrıca teşekkür ederim, bugüne kadar bende sizin gibi vatoz ile daha önceden hiç karşılaşmamıştım, tamamen süpriz oldu. Bundan sonra ki avlara ait fotoarı ve hikayeleri de elbette paylaşacagım sizlerle... Melih abinin dediği gibi sezona cok hızlı girdik, o yüzden vakit buldukca girmeye calısıyorum siteye, sizlerle aynı ortamı paylasmak gercekten cok güzel.... Melih abi capalı kursun tavsiyen icin cok sagol bir daha ki sefere denerim, gayet mantıklı...;)
    Balık takıldıgında takımı ve 100 lük kursunu bayagı bir sürükledi... (bulundugu yerden yaklasık bir 20 m. kadar sola dogru sürükledi) ardından cekmeye basladıgımda oldukca agır ve arasıra cırpıntı gibi bir titreşim aldım, ama diger balıklar gibi sürekli cırpınan ve hareketli bir yapısı yok... Özellkle kıyıya cıkardıktan sonra hic hareket etmedi desem yeridir... Sadece agız ve solungac hareketleri dısında...
    Bir daha ki avda görüşmek üzere,
    Sevgiler, saygılar

16. bu kurşunu yanlızca kum olduğunu bildiğiniz yerlerde kullana bilirsiniz ve bu kurşunun çapaları yumuşak bir telden yağpılıyor o yüzden çabuk kurtuluyor ,kum oluncada sorun olmuyor ama taşlık yerde tabiki diyer kurşunlar gibi oda takılır :)

17. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    anladım abi çok sagol

18. çılgınispari

çılgınispari

Sevgili Arkadaşlar aslında bu çapalı kurşun diye tabir ettiğimiz donanımı sizlerde çok rahatlıkla yapabilirsiniz 150Gr bir kurşuna açacağınız deliklerle argon telini geçirip boncukları yerleştireceğimiz kısma ise matkapla yuvarlak açaraktan bayağı bir ucuza mal edebilirsiniz
    Bu Kurşunlar spot piyasada 3ytl ama siz 0,50ykr maal edebilirsiniz biz bu kurşunları yalıköyde kalkan avında tercih ediyoruz orası kumluktur
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

19. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    abi eline saglık büyüklerimizde olmasa bunları ogrenemeyecegiz iyiki varsınız

20. Sohbetcibaba

Sohbetcibaba

Favori Kamış:
    Olta balikciligi
    En İyi Avı:
    Morina Baligi 1.18cm 23 kg
    Yassi Balik

tum yassi balik lar icin onerdigim alt beden