09.05.2007 Kurtboğazı Barajı Ankara...

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında godofwar tarafından paylaşıldı.

1. godofwar

godofwar

Favori Kamış:
    her tür olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 6,5 Kg Tatlı su Kefali 3,5 Kg
    bu gün sabah 10,30 baraja ulaştık , iki kişiydik , dutözü mevkiinden , sete doğru yani sağ tarafa gittik , 5 mt lik gümüş ağını attık ve şansımıza 2 adet gümüş yakaladık , 2 adet şamandıralı takıma bu gümüşleri bağladık , şasi ve söğüt yaprağı meps kaşıkla at çek yaptık toplam 3 turna alabildik 2 si 30 cm civarındaydı suya iade ettik , bitanesi 65 cm geldi :) , iki küçükğün biri mepse vurdu , biri gümüşe , 65 cmlik olan canlı yeme geldi akşam saat 6 gibi geri döndük , ama ilginç olan barajda nerdeyse su kalmamış olması :( , bide kızdım etraftakilere bi karış boyunda yavruları tutuyolar ve atmıyolar suya :( , biz iki balığı suya salarken enayi gibi bakıyolardı bize , yıl 2007 ama zihniyet değişmiyo maalesef :(.....

2. KaKaMaNia

KaKaMaNia

Favori Kamış:
    Kamışım ve makinam ha bide misinam ve iğnem :)
    En İyi Avı:
    Elle tutulur bişey yok :)
    Abi tebrik ederim iyi bir av olmus anlattigina gore.Fotograf varsa paylasirsan sevinirim uzun zamandir o boyutta bir turna gormedim (en azindan bizim yakinlarimizda yakalanan).Dedigin gibi minicik baliklari alip atiyorlar sepete boyle devam ederse iyice azalan baliklar neredeyse hic kalamayacak o zaman ne tutacaklar merak ediyorum.
    Paylasim icin tesekkurler.

3. Sevgili godofwar,

tebrik ederim sizi;) :)

İmzanıza isminizi yazmamışsınız sanırım ,o yüzden isminizle hitap edemiyorum;) Eklerseniz iyi olur:)

Rastgele...

4. mehteran

mehteran Gürkan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan
    Burası Türkiye kardeşim. Ne desen boş kimseler birşey anlamıyor. Afedersin istersen biryerlerini yırt, imam bildiğini okuyor. Malesef yapacak birşey yok. Üzme kendini. Saygı ve sevgilerimle.

5. godofwar

godofwar

Favori Kamış:
    her tür olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 6,5 Kg Tatlı su Kefali 3,5 Kg
    saolun arkadaşlar , bilmiyorum nasıl engel olacaz bu mantıksızlara , ben kurt boğazına 1992 den beri giderim , o zamanalar elinde kamışlı makara takımı olan kimse yoktu , bi tek gördüğüm turistler kullanırdı bu yöntemi , barajda çok iyi sazan yakalanıyodsu , hatta dayımlar benim gitmediğim bi avda (maalesef orda değildim) 16 kg lık bi aynalı sazan yakaladılar , tuttuğum en büyük tatlısu kefali olan kefali orda yakaladım yıl 1996 idi , 1998 e geldiğimizde kıyıdan şamandıralı takımla sazan avı moda oldu , herkes makinalandı , biz yine küspe yine dip oltası diyoduk , arkadaşlar balığı yemliyodu , sazan yemlenmeden tutulmaz , iyidir balıklar besleniyo dedik , ama bu ayaşın , kızılcahamamın ağcıları ne zaman girdi kurtboğazına , o zaman ağzımızın tadı kaçtı , oltamıza takılan ağları çekiyoduk ve yakıyoduk... , son durum bu baraja kim aşıladı bu turnayı , aslında iyi biliyorum büyük çaplı malzeme ithalatçılarının işi , barajın suyu öyle çekilmişki , malzemeyle gitmenize gerek yok , daha önce avlanan avcıların takıp kopardığı takımları toplayın , gene eliniz boş dönmezsiniz , yani bu adamlar öyle malzeme satıyoki işleri tıkırında yürüyo , ben çok özlüyorum o aynalı sazanlı , çay balıklı günleri , biz 2 gece kamp yapardık bu barajda , iyi balık tutardık çok eğlenirdik , sazanı tutan bilir çok kuvvetlidir , kıyıya yanaştımı oltadan kurtulmanın türlü yolunu dener , kurt boğazında 50-60 lık misinalarımızı kıran çok sazan vardı , ben gözümle gördüm , başıma geldi 50 lik misinayı kırdı balık , yani bu at çek işi bana çok tuhaf geliyo :( balık avının eski tadı kalmadı nediyim...

6. okidoki59

okidoki59

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN 7 KİLO,TURNA 60 CM.
    abi tebrikler avınız iyi olmuş.fakat dediğin gibi ufacık balıkları yakalayıp geri salmıyorlar bunun sebebide herhangi bir yaptırım olmaması ve önüne gelen herkesin balık avcılığı yapmasıdır.tarım köy işleri 5 lira karşılığı herkese belge veriyor fakat bunun hiçbir manası yok neden çünki kontrol yok.bence bu belge bu kadar kolay ve uçuz verilmemeli. bu belgeyi alabilmek için insanlar bir çaba sarf etmeli ve uçuz olmamalı ve bunu aldıktan sonrada kontrol edilmeli.kurallara uymayanlar ağır şekilde cezalandırılmalı.bakalım ozaman bi karış balıkları livarına alıyomu.biz her yabancı ülkelerin balık kanalındaki balıkları görüp iç geçiriyoruz.onlarda var bizde yok diye tabiki bizde olmaz çünkü bizde balık zihniyeti var.yakaladığımı yerim boyuna bakmam...........:( :( :(

7. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

tebrikler kardeşim.

8. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Tebrikler avınız hep bol olsun :)

9. aynalı_sazan

aynalı_sazan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 kğ Turna
    rast gele

bende cmtesi günü k.bogazına gitttim..ama birsey alamadım 7tane şamandırları oltayı da suya bıraktım... ya k.bogazında degişik bir balık türü var resmini gördüm gecenlerde adını bilen varmı? sazanın küçük boyutun da nedir o öyle ya??

10. carp

carp Mehmet

Sizi avınızdan ve duyarlılığınızdan dolayı tebrik ederim. Afiyetle yiyin balığınızı.
    Ama o bir karış turnaları salmayan, kendini avcı sanan şahsiyetlerin de boğazlarında kalır inşallah :mad: :mad: :mad:

11. turna

turna

Amin.öyle sütü bozuklara.

12. suts

suts

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    hiç tartmadım
    havyar

ayın 6sında bende kurtboğazındaydım ama ne yazikki tuttugum balığın birinden havyar çıktı halen yumurtasını atmayan turnalar var demekki aldığım tüm zevk bir anda bitti ve sinirimi bozan birşeyde sanki millet balığı bir seferde bitirmeye gelmiş adam 20 30 kadar canlı yemli olta atmış tırı vırı atanlardan söz etmeye bile gerek yok kurtbogazı geçen seneye göre resmen bitmiş geçen sene balık şapır şapır oynuyodu bu sene ise baraj ölmüş insanların artık akıllanıp bilinçli avlanması gerekiyor yoksa ilerde balıkları sadece resimlerde görecegiz

13. ybingol

ybingol Yasin

Favori Kamış:
    alamadığım shımano bx 240 kamış
    En İyi Avı:
    balikavi.net dostluğu
    gümüş balığı

selam arkadaşlar ben foruma yeni katıldım haftaya kurtboğazına turnaya gitmeyi düşünüyoruz fakat canlı gümüş balığı satan yada yakalayabilecegimiz bir yer var mı

ben anakaradan yasin

14. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    abicim elinize sağlık siz doğru olanı yapmışsınız. benim felsefem "üzüm yemek değil bağcı dövmek" yani ben avdan elim boş dönsede hiç dert etmiyorum çünkü oraya gidiş amacım stres atmak bu durumda sirkülere uymayan balıkları alan avcı müsvettesi arkadaşları kınıyorum hatta kınamakla kalmıyorum gördüğüm anda jandarmaya şikayet ediyorum. bütün duyarlı arkadaşları da bu avcı müsvetteleriyle mücadeleye çağırıyorum.

15. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    yasin kardeşim imza ayarına yaşınıda eklersen yanlış hitap etmeyiz diye düşünüyorum. eğer keçiören'e yakın isen yada gelebilirsen tufan akvaryum diye bir yer var oradan canlı yem bulabilirsin. gerçi geçen sene biz alıyorduk ama bu sene halen satıp satmadığını bilmiyorum 357 44 20 nolu telefonu ararsan kendilerinden daha ayrıntılı bilgi alabilirsin.

16. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    üstat eline sağlık sen sana yakışanı yapmışsın umarım herkes sonunda senin gibi olur selamlar saygılar

17. ybingol

ybingol Yasin

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    balikavi.net dostluğu
    taşekkürler

Yakup kardeşim Uyarın için teşekkür ederim forumda yeni olduğum için bilemedim kusura bakmayın

yasin bingöl
    Ankara/Demetevler
    1975

18. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.

estağfirullah ne demek kusuru mu olur bunun.
    gümüş için verdiğim numarayı aradın mı? satıyorlarmıymış halen?

19. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    Makina:Cormoran Super Match Kamış:Balzer Powertrip
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr
    Yakup'un verdiği telefonda halen gümüş satıyorlar 35 krş. Aramışdık 24 saat yaşıyor ambalajında oksijen basıyorlar içine.Biraz pahalı ama..

20. ybingol

ybingol Yasin

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    balikavi.net dostluğu
    Teşekkür

Teşekkür ederim yakup kardeş aradık 35 krş bu hafta gidemedik nasipse haftaya inşaallah demet evlerde oturuyorum ama arkadaşım k.örende oturuyor ona söyleyip alalım diyorum birde mesaj yazdıktan sonra devamlı adım altta yeralsın nasıl yapacağız yardım lütfen