09.06.2007 kapulukaya raporu

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında prof_turna tarafından paylaşıldı.

1. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    cumartesi sabah 03:30'da bizim ekip bir de çok sevdiğimiz arkadaşımız sanver ile beraber yola çıktık. avlağımıza vardığımızda bizden önce gelen avcılar birde devriye atan jandarma ekipleriyle karşılaştık. avcılar daha yakın olduğu için önce onlara sorduk jandarma ne dedi diye. onlar yanlarında resmi gazete ile gelmiş jandarma yasak felan demiş ama resmi gazeteyi gösterince ikna olmuşlar. jandarmaya sorduğumuzda bize dedikleri aynen şöyleydi :

-yayın, sazan, kadife yasak turna serbest.
    bizde şişme bot ve akülü motor var, onlar serbest mi? (serbest olduğunu biliyoruz ama yinede eşşeğimizi sağlam kazığa bağlayalım dedik :D )
    -7,5 m.den sonrası ve yakıtlı motorlar yasak diğerleri serbest.
    hemen ibrahime döndüm ve bugün duyduğum en güzel haber dedim :)

hemen botu şişirdik eşyaları yükledik ve bota atladık. buraya kadar hiçbir sorun yoktu taa ki motoru çalıştırıncaya kadar. 2 adet 120 amp. akülü birini taktık bitmek üzere diğeri zaten tık bile demedi :mad: :mad: sanırsam redresörde bir hata var ve aküleri şarj etmiyor :(
    neyse moralimizi bozmamalıyız dedik hemen asıldık küreklere biraz ibo biraz ben avlağımıza geldik. gördüğümüz manzara karşısında biraz hayal kırıklığına uğradık çünkü her taraf yosun kaplamış.
    neyse dedik gene bozmayalım moralimizi başladık at-çek yapmaya. yaklaşık 1 saat kadar uğraştık tık yok derken ilk turnamız ömür abiden geldi :) haydi hayırlı olsun dedik ve ikinci turna benden. arkadaşlara diyorum sıkı durun büyük geliyor. botun kenarına kadar çektim kepçe suda hazır bekliyor ama bi sıçradı kepçenin üstünden sonra botun aldına girdi tekrar sıçradı ve havada 0,30 luk ip misinayı koparttı ve suyun derinliklerine doğru yöneldi bizde arkasından bakakaldık:mad: :mad: :mad: . en az 85 - 90 cm. vardı ama kısmet işte. önce kaçırdığımıza üzüldük sonra ağzında sasy kaldığına. umarım bir yolunu bulur ve kurtulur o sasyden çünkü bu şekilde yaşaması biraz zor.
    daha sonrasında 8 adet daha turna aldık 3'ü limit altı hoop geri büyüyünde gelin diğer 5'i 50-60 cm. arasında değişiyor onlar sepete. günü toplam 6 adet turnayla kapattık. aksilik bu ya fotoğraf makinesini de unutmuşuz cep telefonuyla çektiğimiz resimlerde net olmadığı için onlarıda yayınlayamıyoruz. bu güzel ve bir o kadarda aksilik dolu :) avımızı foğrafla süsleyemediğimiz için herkesden özür diliyoruz. herşeye rağmen çok güzeldi herkese rast gele...

2. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    Makina:Cormoran Super Match Kamış:Balzer Powertrip
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr
    Ekibin teknoloji sponsoru olarak resim koyamadığımız için hepinizden özür dilerim...Tamamı benim hatam....Bu hafta nazar vardı üstümüzde başımıza gelmeyen aksilik kalmadı....Bir daha ki sefere en güzel resimlerle süsleyeceğiz....

3. chiefali

chiefali

Favori Kamış:
    Shimano Alivio 3000R,, Grafit kamış
    En İyi Avı:
    1.2 kilo çipura (didim), 60cm turna (büyüz)
    devamını bekliyoruz arkadaslar,, birde bi dahaki sefere kameranızı yanınıza almayı unutmayın :)

4. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Yakup ve İbrahim kardeşlerim ,6 olsun sağlam olsun tebrikler ellerinize sağlık :)

5. deePblue

deePblue na

hikayeyi okurken kendimi resimlere o kadar hazlamıştımki..
    ama resim yok :p
    oldukça güzel bir gün geçirmişsiniz.cumartesi yağmur olmamasıda büyük avantaj olmuş.
    tebrikler..
    nice daha güzel ve bol resimli avlara :D

6. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Tebrikler arkadaşlar bende resimleri görmek isterdim ama nasip bu hafta da resimsiz okuduk hikayenizi ve güzel bir anlatım olmuş. Ayrıca aksilikler bırakmasa da yakanızı yılmadan moral bozmadan sabretmişsiniz ve karşılığını almışsınız. Daha bereketli ve resimli avlar dilerim. Şansınız açık bereketiniz bol olsun...

7. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Şansınız her zaman bol olsun arkadaşlar:) bi dahaki sefere yanınızda fotograf makinesi mutlaka götürün ama ;)

8. ozan

ozan Ozan

bu kadar aksiliklerle giden bir avda fotoğraflar düzgün olsa havayı bozardı. üzülmeyin fotoğraf problemide ayrı bi tat katmış ortama;)

9. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr
    Arkadaşlar siz fotoğraf makinesi dedikce benim suçluluk duygum artıyor....Bir hata yaptım.Tekrar olursa birdaha balık tutamayım inşallah.....

10. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    tebrikler güzel av olmuş elinize sağlık

11. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    kardeşim kendini suçlama olacağı varmış olmuş. bundan sonra yapacağımız arkadaşlara kendimizi affettirmek olacak :eek: bir dahaki sefere güzel av ve güzel fotoğraflarla rapor veririz umarım :)

12. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    ayırıca bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum ve tekrar özür diliyorum.

13. OMURSAKMA

OMURSAKMA

Favori Kamış:
    ÇEŞİTLİ OLTALAR
    En İyi Avı:
    2 KG KEFAL (DENİZ)
    prof-turna ekibinden

Evet bizim ekibin sessiz elemanı ömürden bütün balıkçı arkadaşlara selamlar ve bol avlar muhabbete bende katılayım dedim. Sağolsun bizim ekip canavar gibi bütün işleri hallediyorlar botun üzerine bir çıktıkmı yakala yakala bildiğin kadar en çokda ibrahim kardeşim ne var ne yok topluyor fakat balığı gördülermi herşeyi unutuyorlar bu hafta malzeme işini arkadaşlara bıraktım öğlen saat 13:00 den Gece 01:00' e kadar aç kaldık ayrıca kamerayı getirecek arkadaşta 3 haftadır kamera getirecek neyse ben büyük olduğumdan arasıra kulaklarını çekiyorum. Herkese selam ve saygılar tekrar görüşmek üzere.

14. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr
    Çok güzel abi fırçasıda yedik.Yokmu daha..

15. Kelanj

Kelanj

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7.5 kg.Sazan.
    Arkadaşlar bu kadar aksilik içinde yinede iyi av olmuş.Yakup'un kaçırdığı balığa üzüldüm gerçekten.Fotoğraf makinası olmaması büyük kayıp.

Son düzenleme: 11 Haziran 2007
  16. ertan_06

ertan_06

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    7 kg aynalı sazan, 68 cm turna
    Resimleride bir dahaki sefere bekliyoruz artık hepimize rasgele....

17. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    tebrikler ellerinze sağlık

18. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.

netten de fırçaladın ya helal olsun ömür abi :D:D:D

19. West_1979

West_1979 Mustafa KARATAŞ

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ANKARA TEAM
    tebrikler szide zor bir hafta geçirmişsiniz bizim gibi:D ;)

20. ybingol

ybingol Yasin

Favori Kamış:
    alamadığım shımano bx 240 kamış
    En İyi Avı:
    balikavi.net dostluğu
    yakup kardeş bizde kapulukayanın ön tarafındaki köprüköyün oralardaydık su çok bulanık tı barajda bulanıkmıydı acaba ayrıca avınız başarılı olmuş kutlarım rast gele