1-2 Temmuz Sazan Avı'nda hüsrana uğrayanların değerlendirmeleri

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında huntercarpio tarafından paylaşıldı.

1. carpangler

carpangler

Favori Kamış:
    olta
    Aytekin bey düşüncelerinize saygı duyuyorum.Çok farklı şeyleri tartışmadığımız anlaşılıyor.Ufak tefek fikir ayrılıkları olabilir elbette,güzel olan ise ilgi duyduğumuz amatör balıkçılık adına medeni bir şekilde karşılıklı konuşuyor olmamız ve yapıcı olmamızdır.Saygılarımla

2. carpangler

carpangler

Favori Kamış:
    olta
    Arkadaşım atıp tutan yok,meseleyi tam anlamak için yazılanları biraz daha dikkatli okumanızı tavsiye ederim.Bizim duyarlı insanlara zaten sözümüz yok

3. AKS

AKS

demek siftah prensibi:) peki ya yenisini yakalayamazsak ,siftah ne olucak?..:)

4. kemalyaman34

kemalyaman34 Kemal

Favori Kamış:
    Muhtelif çap ve markalarda makina ve kamış
    En İyi Avı:
    Turna : 72 cm.
    bilinçli olmak

ben yıllardır ömerlide avlanırım. bundan 3-5 sene evvel aynalı sazanlar çıkardı ordan. her hafta sonuda 10 larca balıkçı. ama ben 2-3 takımımla hiç elim boş dönmezdim bu gölden. resmim altındaki en iyi av turna için. asıl sazan olarak 4-5 kiloluk balıklar aldığımı bilirim. tabi seneler evvel. ama göle israil sazanaı bırakıldı bırakılalı aynalı çıkmaz oldu gölden. gözlerimle görmesen inanmzdım ama bir ağcı gözümün önünde en az 300-350 kilo balık çekti gölden günün birinde. bu sizce kaç balık eder? (balılar ortalama 200 gr.) 500-1000-1500 hangisi. sadece bir ağcının yaptığı katliam bu. bunlardan 10 tane düşünün. 1500*10= 15.000 balık. ve bunu nerdeyse hergün yapıyorlar. şimdi gölün kenerındaki 100 balıkçının hepsi 20 şer balık tutsa. hepsi ancak bir ağcının bir seferde topladığı balık kadar ancak tutuyor. bu da sadece hafta sonları. bizler bilinçli avcılarız. küçük balığa zarar vermeyiz. katliam yapmayız. diğer oltacılar bilinçsiz de olsa ağcılar kadar zarar veremezler. tamam bilinçsizler hiç zarar vermezler demek yanlış ama hesap ortada. bizler ağcıları engelleyelim yeter. bu nasıl olacak, nasıl becerebilieceksek tabi. bilinçsizleri de elimizden geldiğince uyarmaya devam edelim.

5. nicomedia

nicomedia

Favori Kamış:
    uyku tulumu :))
    En İyi Avı:
    3.5 kilo sazan
    Doğal olarak balığa giden herkesin amacı balık tutmak.Yanyana 20-30 olta atanında,küçük bir baraj göletine 200 m ağ atanında amacı balık tutmak.
    Bizim amacımız doğaya saygılı,yasalara uygun balık tutmak olmalı.