1. Geleneksel Bursa Deniz Organizasyonu

Konu, 'Gerçekleştirilen Organizasyonlar' kısmında Atos tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Atos

Atos Bülent ERDİK

Favori Kamış:
    OLTA + ZIPKIN
    En İyi Avı:
    47 kg önce ben tuttum sandım ama galiba o beni tutmuş hala evliyim :=)
    Evet 3 Hafta önce başlattığımız ve ilki olacak 1. Geleneksel BURSA Organizasyonu’nu eksikleri ile Fazlalıkları ile bitirmiş bulunmaktayız. Bu organizasyonda aşağıda da sık sık isimlerinden bahsedeceğim tüm Balık Sevdalılarına teşekkürü bir borç biliriz.

Bildiğiniz gibi sıkıntılı zamanlar geçirdik hava durumu ile ilgili olarak ama şükürler olsun hava gayet güzeldi. Bu arada sabah erken saat de kalkıp Bandırmadan Bursa ya bize yem getiren Mustafa ağbime sonsuz teşekkür ve minnetlerimi sunarım.

Evet gelelim organizasyonumuzun resim vede muhabbetlerine…

Erken saatlerde hummalı çalışma başlamış ANKARA TEAM ekipleride çok erken saatlerde Bursa da olmuş ve organizasyon alanında hummalı bir çalışma başlamış idi.

(bora + ben + ömer abi ve barış biraz utangaçtır da ) :=):=)

Çadırlar kurulmuştu sağ olsun Ömer abimin transatlantik kayığını da :=) masa haline getirdikten sonra Bursa Team olarak hem konuklarımız hemde kendimiz için hazırlattığımız güzelim mangallıkları pişirmek üzere mangal işlemleri başlamıştı bile…

Bu arada çim adam olan arkadaşımızda Bora dır bilginize :=) ( emeklerin için çok ama çok teşekkürler)
    Mangalda yandığına göre yemek muhabbetine geçebiliriz diye düşündük vee

(Ufuk + Bülent + Bora)

Ve Turgay abim acayip acıkmış Adam. EE Ankara dan sonra organizasyona yetişeceğiz diye hiç durmamışlar sonuç da bu olmuş acından ölecekmiş neredeyse :D

2. Atos

Atos Bülent ERDİK

Favori Kamış:
    OLTA + ZIPKIN
    En İyi Avı:
    Evet Turgay ağabimin karnı doyduktan sonra şükürler olsun ki hepimiz doymuştuk (yada biz öyle olduğunu düşünmüştük)

Ve sonrasında Ankara Team im demlediği o müthiş çayları içerek koyu bir muhabbetin içinde dalmıştık.

Ve bu arada Turgay abim denizden taze toplanmış ancak arkadaşlara İzmir den geldi diyerek misler gibi tazecik ve katkısız midye ve deniz yosunlarını midye dolma ve deniz marulu diye ikram etmez mi :D

3. Atos

Atos Bülent ERDİK

Favori Kamış:
    OLTA + ZIPKIN
    En İyi Avı:
    Saatler ilerlemişti. Ancak balık tutmak için kimse özel bir caba sarf etmiyordu. Muhabbet ve paylaşım o kadar tatlı ve güzeldi ki denize atılmış oltalar bile unutulmuştu. Arada bir yeniden yemlenip tekrar denize salınmaktaydı. Ve bu arada sayın emniyet güçlerimizin ziyaretleri de gerçekleşti ve (Komutan) Ali ağbimin (activist) Ömer ağbimin ve de Kral balıkçı Turgay ağbimin Hikmet ağbimin muhabbetleri ile daha da güzel bir ortam yakalanmıştı

Ve bu arada Bursa Team afişinin yaratıcısı (Tr16hunter) Cahit ağbicim ve (Jrfisherman) İbrahim kardeşim ve 2 misafirleri ile aramıza katıldılar… Tabiî ki levent arkadaşımı Serkan arkadaşımı ve selim arkadaşımı unutmamak gerekmekte. Sağ olsunlar gece boyunca her türlü işin bir ucundan tutup yardımlarını esirgemediler.

Unutmadan (bassiptar) Taner abi ve (eşkina) Sedat abim ile 2 arkadaşı da bizlere katıldılar. Sağ olsunlar her türlü yardımı tarafımıza sundular. Ancak bizim bulunduğumuz bölgede kum kalın taneli olduğundan onlar şanslarını başka yerde denemek üzere yanımızdan ayrıldılar. Peki biz peki bizzz boş mu durduk kesinlikle hayır oltalarımız denizde ne bulursak alıyoruz kıyıya

Evet saat 01.00 sularına yaklaşmış ve beklenen zaman yavaş yavaş yaklaşmış bulunmaktaydı.
    Beklenen kan geliyordu. Müjjjjjjdattttt ağbiiiiiiii
    Pür dikkat saat den gözümü ayırmıyordum…

Ve saat 01.30 da Mudanya/güzelyalıdan Bursa ya doğru yola çıktık ve Beklenen kan müjdat
    ağbimi alıp onu sevenlerin aynına yetiştirdik ( Bu arada İzmir ve diğer bölgelerde de sevenleri vardır mutlaka aman yanlış anlaşılmasın polemik çıkmasın :D)

4. Atos

Atos Bülent ERDİK

Favori Kamış:
    OLTA + ZIPKIN
    En İyi Avı:
    Ve Müjdat ağbiminde gelişi ile deniz bize nimetlerini sunmaya başlamıştı
    Eee ( balık az olunca herkes resim çekiniyor yapacak bir şey yok )

Bu balıklarda çekildikten sonra da muhabbetimiz kaldığı yerden devam etmişti.

Vee etrafta kimseler kalmamıştı. Müjdat abi + Ömer abi + Ali amca (gerçi o sıralar ofline durumdaydı) ve Cahit abi ayakta kalmıştı sadece (resimlerini koymuyorum hesap edin uykusuz hallerini o yüzden mazur görün )

Sabah erkenden günün ilk ışıklarıyla oltalar tekrar yemlenip suya atıldılar ( Bu arada gece müthiş bir yakamoz mevcut du)

Bu arada selim gece atıp bıraktığı kamış ve makinesini çaldırdı. Epeyce bir arandık ama nafile

Ve oltanın takılı olduğu kayalıkta tek görgü tanığı da buydu ama maalesef konuşturamadık

5. Atos

Atos Bülent ERDİK

Favori Kamış:
    OLTA + ZIPKIN
    En İyi Avı:
    Vee sabah olmuş gün ağarmıştı . Şimdi kahvaltı zamanıydı ki bizde öyle yaptık zaten

(kahvaltı için değerli yorumlarımı yapmadım çünkü herkes çok aç dı :D:D:D)

6. Atos

Atos Bülent ERDİK

Favori Kamış:
    OLTA + ZIPKIN
    En İyi Avı:
    Kahvaltımız bittikten sonra kimimiz koyu bir Sohbete daldı

Kimimizde balık yakalamaya devam etti

Barış ın oğlunun yakaladığı ve gelecekte büyük bir trofe olacak olan gümüş :D

Ömer abi ve oglu Umut un olta başında bir resmi

Ve İzmir den kopup gelmiş başka bir arkadaşımız Ali beyin (Türkport) yakaladığı tammmm 0,30 gr lık lapin

Ve onu suya geri salarken ( aman ha sirkülere uyulmuyor falan olmasın resmin orjinali bende :D)

Son düzenleme: 5 Kasım 2007
  7. Atos

Atos Bülent ERDİK

Favori Kamış:
    OLTA + ZIPKIN
    En İyi Avı:
    Bunlarda

1. GELENEKSEL BURSA ORGANİZASYON HATIRALARI…

ANKARA TEAM+BURSA TEAM+İZMİR TEAM (VEKALETEN)

ağbicim ( sünnet fotolarımı şu anda scan edemiyorum idare edin :D)

evet böylece 1. Geleneksel Bursa Organizasyonu sona ermiş oldu. Bu organizasyonun oluşmasında gelişmesinde ve iyi bir şekilde sonuçlandırılması için yardımlarını esirgemeyen ve ayrım yapmadan düz bir şekilde = Ercan (la-travita) + Ömer abi (Activist) + Barış (Mallarca) + Güvenç (İhtiyar balıkçı) + Taner Abi (Bassiptar) + Sedat Abi (Eşkina)Misafir olarak Bursa dan gelen Muharrem ve İrfan bey + İyi dostum Ufuk arkadaşıma (Nuyageva) ve yanında gelen murat arkadaşıma + Cahit abim ( tr16hunter) ve oglu İbrahim e ( jrfisherman) yanlarında gelen yine Bursalı dostlarımız olan İbrahim Süngü ve oğlu Emre süngüye + Serkan kardeşime (Le_serkan) + Ali amcama (komutan) + İyi dostum Bora arkadaşıma (boraarhan) + çok saygıdeyer hikmet ağbime + Kadir arkadaşıma (kadir özgül80) + Selim kardeşime (slim selim)ve yanında gelen engin arkadaşıma + Güzel insan Levent Arkadaşıma ( lear)

Bittabi

Bandırmadan sabahın köründe yollara düşen bize yem bırakıp tekrar işe dönen Mustafa Ağbime

Ankara dan sabah erken saatlerde yollara düşen ve türlü zorluklarla karşılaşmalarına rağmen yılmadan Bursa ya ulaşan ve bizleri yalnız bırakmayan başta Turgay ağbime ve Tüm Ankara Team Üyelerine (içlerinde Beşiktaşlı olsa da :D)

Ve İzmir den kalkıp gelen ve bir fiil organizasyonun her safhasında görev yapan Ali Koç Kardeşime

Ve elbette Onur konuğu olarak kabul ettiğimiz Müjdat Ağbimizin bizi kırmayarak Organizasyona katılmasına

Kendim Adıma Çok ama Çok teşekkür ederim.

8. Atos

Atos Bülent ERDİK

Favori Kamış:
    OLTA + ZIPKIN
    En İyi Avı:
    Ve son olarak ta hem gelen hem de bu konuyu okuyup yorumlayan ya da yorumlamayan tüm arkadaşlara sürçü lisan ettiysek af ola diyoruz.

BU ARADA BALIK BAHANE MUHABBET ŞAHANE :D:D:D

Saygılar Benden …

9. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Ben geldim burdayım ;) :D

Yorumlar daha sonra şimdi az işim var;)

Hepinizi canı gönülden kucaklıyorum ;) :)

10. Aramis

Aramis

Off Offf bundan daha güzel bir anlatım olamazdı kardeşim tebrik ediyorum seni defalarca

11. slimselim

slimselim

Favori Kamış:
    Tarzan Zıpkın , Albastar olta Rambo bıçağım Fotoğraf makinam
    En İyi Avı:
    2 kg aynalı sazan 1.5 kg RusKefali
    Resimlerden de belli organizasyon çok güzel geçti. Diğer illerden gelen arkadaşlar ve abilerimiz başta olmak üzere herkese teşekkür ederim. Eminim ki birdaha ki Bursa organizasyonu daha da iyi olacak. Bülent abiyede hazırladığı sayfa ayrıca için teşekkürler.

Benim oltayıda o kuş götürdü abi eminim ben. Ucundaki koca balıkla kaptı kaçtı . Umarım satamadan geri getirir. :) Sağlık olsun

12. activist

activist ömer ekemen

Favori Kamış:
    gezer kurşunlu dip oltası
    En İyi Avı:
    LEVREK-KIRLANGIÇ-MIRMIR
    Ellerine Kollarina Sağlik Hep Söylediğimiz Gibi Balik Bahane Gerisi şahane ;) Bundan Sonraki Organizasyonlarda Hep Beraber Olmak Ve Tekrar O Güzelliklerin Paylaşimlarin Tadina Varabilmek Için Sabirsizlaniyorum.
    Gelenede,gelmek Isteyipte Son Anda Işleri Ve Mazeretleri Oluşan Arkadaşlarimizin Hepsine Teşekkür Ediyoruz

13. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    bende herkezi canı gönülden tebrik ederim :) çok güzel miş herşey teşekkürler bursa team :D

14. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Bursa organizasyonunda

Başrolleri oynayan Bülent ve Barış arkadaşların nezninde tum bursalı arkadaşlara şukranlarımı iletiyorum.

Ankaradan yola bu org katılmak için benim yanımda KRAL_BALIKÇI-06pike00-GECEKONDU06-West_1979 _asigecekondu ve bir kardeşimizide alarak yola çıktık.Eskişehire ulaştığımızda cahit abiyi telle arayarak tanışmak istediğimizi söyledik.Oda bizleri kırmayarak yolda karşıladı.Bolca muhabet ve çaylarımızı içtikten sonra yola çıktık.

Sabahın erken saatleri olduğundan Bursadan bazı arkadaşlarımı ziyaret edip organizasyon alanına ulaştık.Bizleri beklemekte olan Bülent,Ömer,Bandırmalı
    Barış ile ilk temaslarımızı kurarak avlak yerinin düzenlemesi için hep beraber çalışmaya başladık.
    Bu aradada tüm arkadaşlarımız gelmeyede başlamış oldu.Bu aradada düzenlememizi yapmış olduk.
    Hasta hasta Sırf bizleri görmek için gecenin bir saatinde sitemiz üyesi boynu tutulan bir arkadaşım bizi kırmayarak yanımıza gelmesi beni çok duygulandırdı.
    kısaca ismini sayamadığım ve bu organizasyonda emeği geçen tüm dostlara bizlere gösterdikleri yakın alakadan dolayı teşekkürler.

SANA GELİNCE ORGANİZASYONLAR KRALI (derya_kuzusu)KRALLIĞINI BİRDAHA ORTAYA KOYDUN

15. Lear

Lear

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    ilk tuttuğum balık lapin
    teşekkürler

Öncelikle Bandırma’dan onca sülünesi yakalayıp sadece onları getirmek için gelen Mustafa Abi ye tanışamamamızın üzüntüsüyle o kadar yolu kısa bir süreliğine geldiği için.
    Misafirlerimiz Ankara Team ‘e o kadar yolu Cumartesi günü erkenden buluşma yerine gelerek çadırları kurdukları için aydınlatma sorununu halletikleri için bizden daha fazla ev sahipliği misyonunu üstlendikleri için.
    Özellikle Turgay abiye kardeşi Serkan’a güzel sohbetleriyle balık yokluğunu muhabbetle kapattıkları için ayrıca Mustafa ya çaylar için.
    İzmir den kalkıp gecenin 2 sinde Bursa ya gelen Müjdat a güzel sohbeti için. Plaket sunamamanın üzüntüsüyle tabi.
    Organizasyon için başağrısı pahasına koşturan Bülent’ e ve Barış’a herşey için.
    Fahri ev sahipliğini yapan Ömer Abi’ye emeklerini esirgemeyen Saygıdeğer Eşine Organizasyondaki Aile havasını yaşattıkları için ayrıca Ömer Abi’nin cıvıl cıvıl çocuklarına ki evlerinden servis için emeklerini esirgemediler.
    Komutanımız (Organizasyonumuzun Ağası) emniyet delegasyonumuz görevini üstlendiği için Ali Ağabey’ime ayrıca kendi el yapımı çaparileri arkadaşlara dağıttığı için.
    Mutfakta Bora arkadaşımıza mangal başında is kokma pahasına etleri pişirdiği için öncesinde onca sarmısağa terbiye için katlandığı için. Onla birlikte ufuk arkadışımıza.
    İzmir den gelen Ali arkadışımıza gece yarısı mangalı için Ercan’a
    Bursa Team afişi için Cahit abi’ye güzel sohbetleriyle beraber.
    ayrıca Selim’e, Serkan’a ve diğer tüm arkadaşlarıma.
    Katılmak isteyip de gelemeyen dostlara.
    1.Geleneksel organizasyonumuzun gerçekten geleneksel hale gelmesi dileklerimle.
    Sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

16. MURAT44

MURAT44 Murat İNCE

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    :))))
    arkadaşlar herkesi tebrik ediyorum çok güzel bir org.dostluk adına bülent kardeşim seninde emeğine sağlık paylaşımlar için teşekkür ederiz ama bu arada balıkları göremedik onların fot.daha yüklenmedimi:) :)

17. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Eveeet arkaşdalar sizlere farklı resimlerinizi yüklerseniz daha da zenginleşmiş olur konumuz.Nereden başlasam bilemiyorum.Ama Bursamızın bu ilk organizasyonunda bizleri yanlız bırakmayıp Angaralardan katılan saygıdeğer hemşerilerim Turgay abime,tükenmez muhabbeti ile renk katan serkankardeşime(06 gecekondu06),ağırbaşlılığı ve çalışkanlığı ile takdir ettiğim mustafa kardeşime(west1979) ,çlaışkanlıkları ile aferim dedirten,turgay abimin bir göz hareketi ile arı gibi çalışan saygılı kardeşlerim alicansın(06pike06),tanju (asi gecekondu) ve ismini hatırlamadığım (özür dileyerek) diğer kardeşime teşekkürlerimi bir borç bilirim.Müjdat abime de eğer nescafesini içti ise söylemek istediklerim ; abicim gecenin o saatinde kalkıp otobüslerle Bursalara gelip biz kardeşlerini onure etmen bu sitedeki ekolüne yaraşır bir davranıştı.Bunu gecede sana söylediğimde estf.sadece dostluk ve muhabbet için geldim demen de ayrıca nasılalçakgönüllü olduğunun bir göstergesidir.Ankaralı tecrübeli arkadaşlar gibi sana plaket vermedik ama senin sohbetini kalbimizin köşesinde bir plaket gibi saklayacağız.

Bursalı arkadaşlardan Ömer abi ye sonsuz teşekkür ederim.Ömer abi ile birlikte saygıdeğer eşi yengeme de Hakkını helal etmesini isterim.Geride kendisini göremesekte arka planda benim oğlumu kendi evlatlarından ayırmayıp sütüne kadar ilgilenmesine,kahvaltı malzemelerimizi hünerli öpülesi elleri ile terbiye etmesine vs daha sayamayacağım bir çok emeğine teşekkürlerimi borç bilirim.
    Bora arkadaşımızın ve ufuk arkadaşımızın mangalda yarattığı leziz mucizelere ki Boranın etleri terbiye etmesini bir görecektiniz o terbiyeyi aslana yapsa kesin kedi olurdu valla.

Le serkan,Lear-Levet arkadaşlarımızın çevrede pervane olan tutumlarına ve sohbetlerine çok teşekkür ederim.

Cahit abime o pankartı hazırlamasındaki emeklerine çok teşekkür ederim.Artık profosyonel olma yolunda ilk adımımızı atmış bulunuyoruz.Yanlıs cahit abi(16 trhunter)o senin çocuklar neydi abi sabaha kadar gram uyumadan,olta attılar,sabah oldu daha hala bitmek tükenmek enerjileri ile zıplayıp duruyorlardı.

Tecrübesi ile bizlere destek olan Ali Komutanıma

Sabah kahvaltısında ekmekleri yetiştirmemde baş rol oynayan ve muhabbeti ile göz dolduran Hikmet abime

ercan(la travia) arkadşıma ve sayamadığım tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimi borç bilirim
    http://img458.imageshack.us/my.php?image=1bursabalkavnetorganzasab8.jpg

Ankara ekibi inşallah çadırlarının ağzını bidaha hep kapalı tutarlar.Valla ne yaptılarsa kedileri çıkartamadılar. :)

18. hikmet cengiz

hikmet cengiz Hikmet CENGİZ

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    zargana
    Bülent kardeşim gerçekten emek vererek hazırlanmış bu organizasyon anlatımın için seni kutlarım.Ayrıca organizasyona katılan ve çok güzel bir dostluk ortamı yaratan tüm ağabey ve kardeşlerime dostluk ve muhabbetleri için teşekkür ederim. saygı ve sevgilerimle..

19. Portos

Portos

Favori Kamış:
    olta çeşitleri
    En İyi Avı:
    palamut
    Dostum yapmış olduğun organızasyon gibi anlatımında süper olmuş.Katılan tüm herkese tşkler emınım onlarda en az benım kadar memnun olmuslardır... artık katılamayanlar biraz iç geçirirler:D :D :D

20. Bandırmalı

Bandırmalı mustafa

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    karagöz (1,500gr)Kırlangıç (2kg) Minekop(3kg) Levrek (2kg)
    evett bu org en şanssız insanı benim heralde :eek: bide fazla geç kalmayayım diye iş yerinden 1 saat izin alıpta çıkmıştım :D beni karşılayan ve evini açan sıcak ikramda bulunan ve sandalınla beni balığa çıkartan ömer abime (activist)ve sevecen ali abime(komutan) oranın balıkları saygılı komutanım 7li cekiyor ben tekli kısa sürelide olsa gercekten güzeldi ve karada bizi bekleyen barış (mallaca) ve (ihtiyar balıkçı) ercüment kardeşlerimle tanışmak ve saat 4 gibi turgay abi ve ekibinin gelmesi onlarla kısa sürede olsa tanışma fırsatımın olması benim için yinede güzeldi gece saat 4'30 da beni arayan hal hatır soran tanışamadığım müjdat kardeşimede teşekkür ederim inşallah seneye hepinizi tanıma fırsatım olur ;) sanal dostlukların artık gercek dostluğa dönüşmesini sağlayan böyle buluşmaların tekrarlanması dileğiyle :)

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.