1 haftalık yağmurdan sonra nihayet hava açtı e tabi bende boş durmadım(resimli)

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında kansu tarafından paylaşıldı.

1. kansu

kansu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    vatos yaklaşık 2 kilo vardı.
    dün akşam 22:30da oltalarımı alıp sahile indim(b.çekmece)karides çıkardım ve avlanma alanıma doğru geçtim.tanıdık bikaçkişi gördüm baktım ki kovalarında istavrit ve izmarit varbiraz takılayım dedim 1-1.5 saat takıldım öyle bi izmarit ve varki okadar zamanda yemli şamandıralı takımla tek iğne 10-15 tane izmarit aldım.sonra avcılardan bi abim aradı ve çekmeceye geliyorum dedi.o geldikten sonra gürpınar stadının önüne gittik.oltalarımızı açtık ve rasgele attık.biz oltaları atar atmaz bi tekne geldi ve önümüze ağ çevirdi kıyıdan 25 mtreye.sonra bide kıyıya 5 mtreden balığı ağa sürünce orda artık bi işimiz kalmamıştı.nese ordan toplandık ve ÇATKAPI'nın önüne geldik(restaurant)yine oltalarımızı attık bu arada lüfere atıyoruz bi yandan da isztavrit ve izmarit çekiyoruz şamandıralarla.haydeee tekne yine önümüze çevirdi ağı hemde öğle bişey ki adam bütün kıyıya taa koyun içine kadar ağ attı ve çekti çekti bidaha attı.lüferden umudu kestik tabi bizde nabalım şamandıraya dvm dedik ve aşağıdaki balıkları yakaladım.
    NOT:BUNLAR SADECE BENİM YAKALADIKLARIM.

2. kansu yine döktürmüşsün ellerine sağlık rastgele :)

3. valla diyecek birşey yok..güzel izmaritler ortayada zargana yapmışsın..

4. Kansu tebrikler....
    Zargana bitti sırada lüfer var bakıyorumda...
    Hadi Rast gele

5. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan
    eline sağlık hocam inan güzel balıklar insanın soğulu deniz kenarında alası geliyor. :D

6. ergen

ergen

Kansu afiyet olsun!

Sahane bir av olmus. Gerisinin gelmesi temennisi ile

Rasgele

7. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    maşallah maşallah

8. belone belone

belone belone

Favori Kamış:
    shakespeare,lineaeffe
    En İyi Avı:
    ringa balığı-18 kg-helsingborg İsveç
    tebrikler...[​IMG][​IMG][​IMG]

9. borayto

borayto

acaba büyük cekmece taraflarına fılanmı tasınsam tebrikler kansu güzel bir av olmuş

10. kansu

kansu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    abilerim hepinize çok teşekkürler.ama ben kafaya koydum bu lüferi bu sene inşallah yapacak geçengün 3 tane sarıkanat aldılar gözümün önünde ama geçen sene hiç yoktu çekmecede.

11. DR_BLOoD

DR_BLOoD

balığı gözünde nvurmusun yine hadi yine iyisin tebrikler çooook güzel av olmuş

12. barakuda

barakuda

Favori Kamış:
    Makinalar:(D.A.M, SHIMANO,DAİWA, Abugarcıa.) Oltalar: Soprtex3.45, Fuji 4.10, Remexon 4.00,
    En İyi Avı:
    Barakuda 1986 Kızıldeniz

13. DR_BLOoD

DR_BLOoD

ben körüm hani resimler nerde :D :D :D gercektende resim görünmüyor arkadaşım...

14. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Satır arasında bir şey dikkatimi çekti. Kıyıdan 25 m. Ağ çevirme.. Bu bana gırgır gibi geldi. Sirkülerde şöyle bir madde var:

Bütün karasularımızda gırgır ağları ile 10 kulaç (18 m) derinlikten daha sığ sularda avcılık yapılması yasaktır. Ancak; Karadeniz’de; Kastamonu ili, Cide ilçesi Köpekkaya burnu ile Bulgaristan sınırı arasında kalan karasularımızda ve Marmara denizi’nde 1 Eylül–1 Aralık tarihleri arasında 6 kulaca (11 m), Akdeniz’de; Seyhan nehrinin denize döküldüğü yer ile Susanoğlu-Atakent arasında kalan karasularımızda 6 kulaca (11 m) kadar olan sularda gırgır ağları ile avcılık yapılması serbesttir.

Burada 11 m derinlik var mı? Buna bilhassa dikkat etmek gerekiyor. Basitçe, sanmıyorum 25 m mesafede 11 m derinlik olsun oralarda. Resmen yasak çiğneniyor. Bu durumlara karşı bilhassa uyanık olmak lazım. Eğer şüpheli bir durum olursa, hemen sahil güvenliği filan arayıp haber vermek iyi olur. Tamam, olsun 13 m çıksın. Önemli değil. En azından meydanın boş olmadığını anlarlar. Sahil güvenlik gelmezse, foruma yazın, mutlaka ilgilenecek biri çıkar..

Aman derim, bilhassa kıyıda bu hususa dikkat etmek önemli. Çünkü, böyle düşük derinlikte gırgır trolden farksız..

15. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    kansu iyi av olmuş, tebrikler.

16. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    tebrikler..harika av.

17. kansu

kansu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    serdar abi ağ atan gırgır değil balıkçı teknesiydi10 mt civarında.derinlikte taş çatlasa 5 mt yi geçmez yüzdüğümüz yerler.

18. ozgureren

ozgureren

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Tartmadım
    tebrikler.açıktada bu aralar izmarit çok bol.8-9 metre derinlikte(çekmecede)

19. Ronder

Ronder

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 kg civarında
    :)

Merhaba kutlarım gercekten iyi balık almısın yakında ben de oralar da olucam savunun balıklar ben geliyorum :)

20. kansu

kansu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar umarım sizde böle bereketli avlarla dönersiniz.