10.02.2007 Zeytinburnu Tekne

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında REALGS tarafından paylaşıldı.

1. REALGS

REALGS

Favori Kamış:
    4 kamış+3 makina+örgü misina.Ah birde bol zamanım olsa
    En İyi Avı:
    Çocuklarım......
    Bugün EMRE GOKHAN VE BEN YESİLKOY EKIBI olarak tekrar Necmi abinin teknesi ile acıldık.av şimdi bitti.hasılat 10 kg üzerinde. detay ve fotolar akşama.

2. Hadi bakalım bekliyoruz..;)

3. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Tarih : 10.02.2007
    Saat : 08.00 - 15.30
    Mevsim : Yaz gibi.
    Yer : Zeytinburnu - Ataköy açıkları.
    Ekip : Necmi Reis, Birol (REALGS), Gökhan (realfb), Emre (amd_athlon)
    Takım : Beyaz iğne, beyaz tüylü çapari.
    Deniz : Mutedil Dalgalı , zaman zaman çarşaf.
    Rüzgar : Gayet sakin

Sabah saat 6.00 da kalktım Yavuz abi ile Yenikapı Denizotobüsünde buluşacaktık. Gece çok sıkıcı şeylerle uğraşmış, şarjıda bittiğinden haber verememiş. Sabah bir müddet bekledim, sonra bir terslik olduğunu düşünerek Zeytinburnuna döndüm. Sonradan haberi geldi ki acillerd ekoşturmuşlar sabaha kadar, kendilerin geçmiş olsun diliyorum. Önemi yok..

Barınağa döndüm, 10 dakika sonra ekip geldi. Gelir gelmez başladık açılmaya. Biraz gittikten sonra Birol abi, - Kaptan rolantiy al kahvaltı yaparak gidelim dedi. Kurduk sofrayı börekler, çörekler çaylar gırla.
    İlk avlağımıza vardık. Bir iki derken bir süre iyi balık aldık sonra kesti. Saat 11.30 gibi NEcmi Reisin uyarısıyla açığa diğer avlak bölgemize gittik. Burası daha verimli olta yere inmiyor neredeyse ve balıklar çok iri burada.

Bu aralar Gökhan abi biraz rahatsızlandı. Geçti kamaraya dinlenmeye koyuldu. Tabi o dinlendirken bizde boş durmadık haliyle. İyi balık aldık bir iki saat sonra yine çaylar ama bu sefer poğaçalar. :D

Oda ne deniz bir cüzdan :D
    Birol abi cüzdanın düştü aaabi.
    Paniğe mahal yok batmıyor nede olsa yüzüyor. Ee bende de o kadar par olsa bende batmam. Neyse necmi abi çalıştırdı motoru yaklaştık cüdana teknedeki kakıçla çektik cüzdanı. Sonra birol abi o kalaın cüdanındaki herşeyi çıkarıp güneşin altına silerek serdi. Gel vatandaş her türlü kredi kartı, kartvizit, kimlik bulunur :D

Bu arada gün boyu üzerimizdeki katları çıkardık en son t-shirtlerle kaldık ve Birol abi bir ara atlete kadar düşecekti neredeyse biz durdurduk. Hava inanılmaz güzeldi necmi abi temmuzda bile bundan kötü havalar oluyor dedi.

Sonra hava biraz döndü üstümüzü giyindil tabi, havanın dönmesiyle balık bir anda durdu yavaşladı. Sonra tekrar ufak ufak vermeye başladı. Deniz bizi içeri attıkça açığa çıktık ve balığı yeniden bulduk.

Gökhan abi biraz kendine gelmiş ve çıkmıştı oda birer ikişer bi şeyler çekti son dakikalarında.

100 metre ilerimize gelen dev tankerinde çapa atışı görülmeye değerdi.

Saat 15.30 gibi dönmeye karar verdik gökhan abi herhalde iyice rahatsızlandı ve zaten balıkta iyice kesmeye yüz tutumuştu baağı uğraştırıyordu.

Dönüş yolunda Necmi abi elinin ayarını konuşturdu balıkları neredeyse eşit birşekilde torbalara taksim etti. Sonrada tartıya koydu torbalar teraziden çıkmış gibi her biri 3 kilo geldi. Kendisine bizdekinden biraz daha az balık aldı.
    Toplama 11 kilo civarı balık aldık. Tam performans 4 kişi çalışsaydık 15 kiloyu rahat alırdık, çünkü balık nerdeyse hiç boşluk vermedi bugün.

Sonrası malum evlere dağılık.
    Teşekkürler herkese.

İşte bendeki Resimler.

Son düzenleme: 10 Şubat 2007
  4. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    En İyi Avı:

5. Hattusilis

Hattusilis

Favori Kamış:
    misina,iğne, kurşun ve bunların kombinasyonları
    En İyi Avı:
    çipura takribi 0.5 kg
    Antalyadan herkese selamlar,
    Fotoğrafları sabırsızlıkla beklerken tam da zamanında foruma girmişim, helal olsun balık bırakmamışsınız marmarada. Tebrikler...:D :D :D
    Hava yazdan kalma zaten böyle güzel bi havada balığa çıkmamak olmaz, bir dahaki sefere hepbirlikte nice güzel avlara.
    Bu arada bende boş durmadım sabah falezlerde yürürken bir abinin yardımıyla olta attım akdenize, birşey tutamadım ama balıkların oltaya vurmasını hissettim ya o yeter.
    :D

6. Tebrikler arkadaşlar güzel av olmuş Zeytinburnunda balık bırakmamışsınız..:)

7. yvvz

yvvz

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    denizdeki tüm püsür balıklar
    Birilerinin günü iyi geçmiş sevindim. Rekoru geliştirmişsiniz tebrikler .Bir sonraki seferde akşamdan gidip teknede yatarım artık

8. synax123

synax123

harikasınız yahu :) çaylar poğaçalar , sohbet , birde vermiş mubarek deniz balığı akşama keyfine doyum olmaz:) afiyet bal şeker olsun.resimlerde harika ama bu kadar mı be birader daha çok resim istiyoruz :)

9. oflu

oflu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çinekop,sarıkanat,lüfer,palamut
    bir zeytin burnu klasiği..tbrkler

10. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Büyük beyaz 70 cl, İstanbul Boğazı
    Güzel anlatım, güzel av... Bir aydan fazladır oltaya elim değmiyor, canım çekti valla.

11. REALGS

REALGS

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Çocuklarım......
    Daha bendede resim var ama ancak pazartesi işyerinden yükleyebilirim.hele bir resim varki bomba. tüm gerçekler ortaya çıkacak :D . bu arada insanın kendi yakaladığı balıklarda bir başka lezzetli oluyor yahu :D . haftaya malesef benzer rapor göremeyeceksiniz,zira ara verecegiz.kutay artık sizden yada başka arkadaşlardan benzer rapor görürüz insallah

12. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Yorumlar içi teşekkürler arkadaşlar.
    Bu deniz yine sersem etti beni. Eve geldim bişeyim yoktu 1 saat yatayım dedim yattı kalktım, berbatım. Kalkalı 2 saat oldu hala yeni kalkmış gibiyim. kadar denize çıktım hala evin içi tekne gibi sallanıyor.

Birol abi gerçekleri merakla bekliyorum.

13. REALGS

REALGS

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Çocuklarım......
    Eve gelir gelmez duş yaptım.uyudum sayılmaz.o yuzden iyiyim hala. sürpriz fotoyu biliyorsun,hani apartman balıkcılıgını resmettigim foto :D .geçen haftadan sonra, bugün cok daha iyiyim

14. pelikan25

pelikan25

En İyi Avı:
    palamut,sarıkanat,
    birol abi fotolar güzelde dikkatimi çeken nedense balık tutarken çekilmiş foto yok poşetlerde hazır yoksa balıkcıdan mı alınma onlar :)) şaka biyana gerçekten güzel av ve bol muhabbet olmuş tebrikler.

15. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    necmi abi hazırlıklı
    belliki gitmiş bayağı bir torba almış çift poşet yapınca torbaları hazı gibi görünüyor haklısın
    birol abide balıklı resimlerde olması lazım
    balık tutarken insanın resim çekesi pek gelmiyor genelde resimler gelip giderken yolda çekildi.

16. AKIN74

AKIN74

Hem bereketli hem de güzel bir gün olmuş, Tebrikler...:)

17. hamit569

hamit569

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 7 kg
    çok güzel bir gün geçirdikten sonra güzel bir av sonu yapmışsınız tebrik ederim muhabbetiniz daim olsun

18. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    emre ellerinize sağlık

19. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar.

20. CIneKoP

CIneKoP

Favori Kamış:
    MITCHELL Pro8000/ Lineaeffe 3,90/ + AlbaStar 3,5/ Daiwa GS9/ Misina Kurşun vs ;)
    En İyi Avı:
    Kofana(1990-1998) -Palamut(2006)-Martı(2003 o hala gözküyüzünde;))
    Tekrar tebikler:D

Dün aşiyana yolumuz düştü gitmişken balığada bakalım dedik veeee sonuç:eek:

size imrenmemek elde değil;)

Son düzenleme: 11 Şubat 2007