10.06.2007 çanıllı av raporu

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında köroğlu tarafından paylaşıldı.

1. köroğlu

köroğlu ZAFER HASAN

Favori Kamış:
    270cm DAM Effzett Spin
    Favori Makine:
    Shımano Gatana
    En İyi Avı:
    Turna 5.350 kğ
    Cumartesi sabah saat 3.30 çanıllıya dogru yola koyulduk ekipte irfan abi oğlu ipek, teyzeoğlu ali abim ve ben vardım.saat 4.15 gibi çanıllıdaki avlak yerimize geldik saatin erken olmasına ramen birçok avcı arkadaşlar çoktan yerlerini almışlardı. neyse hazırlıgımızı yapıp mantarlı oltalarla gümüş balıgını takıp suya bıraktık.daha sonra tulumlarımızı giyip at çek yapmak için suya girdik .İlk balıgı ali abim aldı arkasından hemen ben çektim.bayagı büyüklerdi.dahan sonra irfan abinin mantarlı oltası suya gömüldü onu çekelim derken mantarlar peş peşe suya gömülmeye başladı.irfan abi onlarla ugraşırken ben ve ali abim atçek yapmaya devam ettik.ali abim kaşıgımı değiştirmemi söyledi.yeşil renkli üstü kırmısı sarı siyah desenli kaşıkları taktık.oltaları bütün gücümüzle ileriye doğru savurduk yavaş yavaş çekerken birden oltam şiddetle gerilmeye başladı .Balık okadar iriydiki makarayı çok zor sarabiliyordum.balık bana dorgu yaklaşmaya başladıgında heycan doruktaydı. Ali abim bagırdı. hasan sakın boşluk verme demeye kalmadan balık ters bir hamleyle iğneyi ağzından kustu inanamadım nasıl kaçırdığımı.ali abimin dediğine göre balık bayagı büyükmüştü makarayı sarmaya ugraştıgımdan( makinam balzar marka çok iyi bir makina olmasına ragmen kolu çok zor çeviriyordum. ) balıgın nasıl geldiğine bile bakmadım.daha sonra atçekle 4, mantarlıya 4 toplam 8 balık aldım .Ali abimde 9 balıl , İrfan abi ve ipekte 6 balık aldıktan sonra saat 2.00 avı sona erdirdik.Toplam 23 balıkla ( hepside 50 cm ve üzeri )geri döndük .herkeze ras gele.

Son düzenleme: 11 Haziran 2007
  2. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    tebrikler dostum güzel av olmuş eline sağlık ama resimleride koy görelim.slmlar

3. ertan_06

ertan_06

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    7 kg aynalı sazan, 68 cm turna
    Resimleri koyda görelim be usta şu balıkları yalnız PROTEUS ustanın dediği gibi sirkülere ve kurallara uyalım çünkü avlanmak için daha uzun yıllar var önümüzde

4. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Resimleri sabırsızlıkla bekliyoruz;)

5. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    Makina:Cormoran Super Match Kamış:Balzer Powertrip
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr
    Arkadaşlar sirküler konusunda ben hatalıyım eski sirkülere aklım girmiş..Çok özür dilerim..Mesajıda düzelteceğim...

6. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    tebrikler zafer abi güzel av olmuş. geçen sene çanıllıya gittiğimizde canlı yemle hiç alamamıştık at-çek yaparak ta 5 tane almıştık. galiba çanıllıya bir daha gideceğiz raporlar onu gösteriyor :)

7. köroğlu

köroğlu ZAFER HASAN

Favori Kamış:
    270cm DAM Effzett Spin
    Favori Makine:
    Shımano Gatana
    En İyi Avı:
    Turna 5.350 kğ
    Sevgili arkadaşlar malesef resim çekmedim ama önümüzdeki hafta güzel resimleri ve video görüntülerini yayınlayacagım. resim olmadıgı için herkezden özür dilerim. haftya cumartesini bekleyim

8. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Tebrikler güzel av olmuş ama bizleri resimlerden mahrum etmeyin ona göre hazırlıklı gidin bizim gibi gidemiyenler de onlarla avunsunlar.

9. ybingol

ybingol Yasin

Favori Kamış:
    alamadığım shımano bx 240 kamış
    En İyi Avı:
    balikavi.net dostluğu
    zafer abim su nasıldı bulanık falan mıydı bu hafta bizde gitmeyi düşünüyoruz da oyüzden

10. chiefali

chiefali

Favori Kamış:
    Shimano Alivio 3000R,, Grafit kamış
    En İyi Avı:
    1.2 kilo çipura (didim), 60cm turna (büyüz)
    baya güzel bi av olmuş bizede tebrik etmek düşer :)

11. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    desene sende bizim gibi resim zedesin :D en kısa zamanda kendimizi affettirmeliyiz ona göre bir dahaki sefere gerekirse yemekleri unutacağım ama fotoğraf makinesini asla :cool:

12. köroğlu

köroğlu ZAFER HASAN

Favori Kamış:
    270cm DAM Effzett Spin
    Favori Makine:
    Shımano Gatana
    En İyi Avı:
    Turna 5.350 kğ
    yasincigin su ve hava av yapmaya gayet müsaitti. su temiz ve durgundu,zaten rüzğar oldugunda balık çıkmıyor orda, birde avlak yerin çok önemli sabah at çek yapacaksan yeşil renkli kaşık kullan sonra bana teşşekkür edersin

13. köroğlu

köroğlu ZAFER HASAN

Favori Kamış:
    270cm DAM Effzett Spin
    Favori Makine:
    Shımano Gatana
    En İyi Avı:
    Turna 5.350 kğ
    YASİN oraya gideceksen sana bir tiyo daha;gittiysen bilirsin gölün ortasında bir yarım ada oluşmuş adanın sağ tarafına geç suyun ilerisinde otluk bir yer var mutlaka görürsün mantarlı olta atacaksan( oltanda canlı gümüş olacak tabiki ) otların henen önüne bırak. yok abi ben atçek yapacam diyorsan tulumu giy suyun içine gir gidebildigin kadar ilerle ( bu arada dikkat et suyun dibindeki kun birden batıyor.) sonra oltanı atabildiğin kadar suyun ilerisine at ve biraz hızlı sar yoksa kaşık takılır .Sana garanti veririn kesin balığı alırsın.:p

14. avtm

avtm

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rüyamdaki balık
    Çanıllı gibi metrekareye 10 kişi düşen bir yerde bu bereketli av! Sadece şansla olacak bir şey değil. Zafer Bey tebrik ederim. İnşaallah en kötü avlarımız böyle olur.

15. ybingol

ybingol Yasin

Favori Kamış:
    alamadığım shımano bx 240 kamış
    En İyi Avı:
    balikavi.net dostluğu
    abi sağol tüyoların için deneyecegim