11.02.2007 Bodrum Salih adası

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında bluemarine tarafından paylaşıldı.

1. bluemarine

bluemarine

Favori Kamış:
    Sırtı
    En İyi Avı:
    Turna 3 kg,kalamar 1.2 kg
    Selam balık dostları,aslında dün yazacaktım ama başımdaki sallanmalar yeni geçti,ne sallanması diyorsunuz anlatayım.11/02/2007 pazar günü balığa gitmek üzere Ali,Olcay ve ben olmak üzere yaklaşık bir hafta öncesinden heyecanlı ama çok heyecanlı plan yapmıştık gideceğimiz yer de giden arkadaşlar bilir balık bolluğuyla ünlü Salih adası balık çiftliği etrafı.Bizim niyetimiz Olcayın bulduğu römork ile sandalı oraya taşıyıp avlanmaktı ama Alinin sürpriziyle o plan zevkle iptal oldu çünkü sevgili Ali arkadaşım (nasıl yalakalık ama tekne bulduya ) Torbadan bir tekne ayarlamış aman aman nasıl sevindik çocuklar gibi her şey yolunda gidiyordu valla ben terslik olacak gidemiycez diye açıkçası korkuyordum.Hafta içi yem ayarlamasına başladık ilk öncelik bizim için vazgeçilmez olan mamun ayarlamaktı hemen hafta sonu için üç patlak mamun siparişini verdik arkasından bir kilo ufak karides oda yetmedi balıkla kovaları doldurcaz ya bir iki tane kalamar,kalamarla karideste sorun yaşamadık ama canlı mamun gelmiyceğini öğrendik donmuş aldık tabi içimiz biraz buruk.Cumartesi Aliyle Torbaya tekneyi kontrol etmeye gittik bizde merak ediyoruz nasıl birşey bilmiyoruz,limanda isimlerden ararken çok uğraşmadan o bizi alıp balık yakalamamızı sağlıyacak,güzel bir gün geçirtecek altı metre boyunda 40 hp motor olan canavarı gördük.Hemen üstündeki brandayı açıp anahtarı takıp çalıştırmayı denedik 1 2 3 4 5 olmuyor,motor uzun zamandır çalışmıyordu yarım saat denedik yok sonradan öğrendik marşa basarken pompalamak gerekiyormuş neyse onuda hallettik artık sabah olacak ve biz çıkacağız beklemekten başka yapacak bi şey yok.Hava durumunu kontrol ettiğimde pazar günü için şiddetli lodos olacak diyordu,benim tahminime göre Torba lodostan çok poyraz alıyordu.Sabal 06:00 uyanış ilk önce Ali beni aldı sonra Olcayı aldık poğoça,ekmek alındı yola çıktık,hava rüzgarlı Bodrum direk lodosu alıyor torbanın almıycağını tahmin ediyorduk gerçektende Torbada çok fazla rüzgarı hissetmedik malzemeleri koyduk tekneyi çalıştırdık saat 07:00 gibi çıktık yola gideceğimiz yer yaklaşık 15-20 dakikalık yolu var.Biz açıldıkça rüzgarın şiddetini hissetmeye başladık benim lodos almaz diye tahminim orda denize düştü zaten arkadaşlarla bir daha benim tahmin etmeme konusunda anlaştık.Niyetimiz adanın ön tarafında çiftliklerin yanında demir atıp avlanmaktı ama o rüzgarla orda demir atıp durmanın imklanı yok adanın arkasına geçmeye karar verdik arkası daha sakin rüzgar almıyordu,demir atıp avlanmaya başladık 40-50 m derinlikte denedik pek vuruş alamadık o anda demirin sorun çıkartacağını anladık pek dibi tutmuyordu zaten idarelik koymuşlar limanda tonoza bağlıydı,biraz daha kıyıya yanaştık hemen vuruşlar gelmeye başladı 1 2 3 5 derken güzel karagözler almaya başladık arada kelpe de alıyorduk ama bizim hayalimiz çipura,mercandı onları yakalmakta biraz zordu çünkü istediğimiz yerde avlanamıyorduk bu arada rüzgar iyice şiddetini arttırmıştı gelirken kolaydı ama dönerken biraz zor olacaktı benim ve Ali için sorun yok biz gece kalırız ama Olcayın evde olma zorunluluğu var sabah erken kalkıp İzmire gidecek doktorla randevusu var da nasıl dönücez işte orası zor bizim gibi balık avlamaya gelen iki sandal daha var onlar dönmeye çalıştılar ama mümkün değil vazgeçtiler ben arkadaşı aradım hava durumuna bakması için o da pek iç açıcı şeyler söylemedi ertesi gün öğleye kadar şiddetli lodos gösteriyormuş ne yapalım derken hadi dedim hazırlanın gidiyoruz saat 5 olmuş biraz daha beklesek hava kararacak hiç dönemiyeceğiz şöyle söyliim 20 dakikalık yolu geçtik ama o dalgaları yemekten ıslanmadık yerim kalmadı tabi beyler kamarada keyif yaptılar diycem olmuycak çaktırmadılar ama bence çok korktular sağ salim Torba kıyısına geldik hemen levrek sırtıları çıktı limana kadar çektik ama tık yoktu eve geldim güzel bir duş aldım.Kendimi affettirmek için hanımı yemeğe çıkardım bir saatte yemekten döndük çünkü hem çok yorgunum hem de başım sallanıp duruyor geldim yattım.Eğer uzun yazıp sizleri sıktıysam affedin.

İkizler

Dönüş yolu

Sırılsıklam ıslanmış şekilde Torba kıyılarına ulaştık

Küçükler denize yaşayamıyacak olanlar mecburen burada

2. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    güzel av çıkartmışsınız ,tebrikler bizde Kuşadasında pazar günü fırtına ve dalgalarla epey uğraştık ama av sizinki gibi bereketli geçtide yorgunluğa değdi:D :D

3. ah aaah

:) güzel av zevkli.Tebrik ederim.Bende yakalardım.ama kıyıdan hemde yakından günde 25-30 tane ısparoz karagöz karışık...

4. hakseryi

hakseryi

Favori Kamış:
    olta
    süper av olmus

ellerinize sağlık

5. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    adnan abicim bakıyorumda turna yasağı başlayınca sende bizim gibi oltaya dönmüşsün ama iyi etmişsin çok bereketli bir av abi
    nasip olmadı gelemedik bodruma en kısa zamanda program yapıp gelecez abi o zaman sana yakalattıracağız inşallah mercanları fangrileri çipuraları hava güzel olsun izmarit olmasın yeter :)

amma sıktım ha :):) ahuhaa
    tamam tamam kesin avcı oldum artık ben :)

6. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Kutlarım hem avınız için hem de günün kahramanı olup dalgaları aştığınız için;)
    Bu arada anlatımdan kimsenin sıkılacağını sanmam çünkü bu güzel,heyecanlı anlatımlara ihtiyacımız ve özlemimiz var :)

7. tatlisoy

tatlisoy

Favori Kamış:
    Olta, Kamış, Rapala
    En İyi Avı:
    4 kilo Palamut, Birde bir zamanlar 2 kiloluk sazan
    Beyler süper bir av olmuş
    Karagözler ne güzel duruyor öyle. Tavası çok makbuldür.:)

8. bluemarine

bluemarine

Favori Kamış:
    Sırtı
    En İyi Avı:
    serdar tekneyide ayarladık artık 4-5 kişi rahat gideriz geldiğinde tutturursun artık fangrileri,mercanları

9. bluemarine

bluemarine

Favori Kamış:
    Sırtı
    En İyi Avı:
    e artık bi şekilde yiycez Savaş bey karagözler tava kelpeler çorba buyrun

10. bluemarine

bluemarine

Favori Kamış:
    Sırtı
    En İyi Avı:
    Teşekkürler,zor da olsa değişik bir gün oldu işin stresinden uzak önemli olan da bu sanırım kafa dağıtmak

11. bluemarine

bluemarine

Favori Kamış:
    Sırtı
    En İyi Avı:
    teşekkürler,yok canım o kadarda abartmayalım altı üstü 5-10 metrelik dalgalar:) :) :)

12. Matchbox

Matchbox

Adnan süper av olmuş...
    Ellerine sağlık, tebrikler.:)

13. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    5-10 metre :eek: bende bişey sanmıştım :p :p

14. mcelikkaya

mcelikkaya murat çelikkaya

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    arkadaki çalılar
    ne güzel anlatmışsınız elinize dilinize sağlık

15. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası

inşALLAH abi hele bi gelelim de

16. owti

owti

super av olmus tebrikler yaaa

17. yüce35

yüce35

balıksız geçen bu günlerde ilaç niyetine geldi valla.:)

18. bluemarine

bluemarine

Favori Kamış:
    Sırtı
    En İyi Avı:
    Teşekkürler Serkan her türlü zorluğa rağmen güzel bir gündü

19. bluemarine

bluemarine

Favori Kamış:
    Sırtı
    En İyi Avı:
    çok teşekkür ederim,eh işte elimden geldiği kadar anlatmaya çalıştım

20. bluemarine

bluemarine

Favori Kamış:
    Sırtı
    En İyi Avı:
    teşekkürler,avdan öte güzel ve değişik bir gündü,dalgalar falan:) :) :)