11-12 Kasim Bursa Balik Resitali

Konu, 'Gerçekleştirilen Organizasyonlar' kısmında OKTAY_G_99 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. OKTAY_G_99

OKTAY_G_99

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    kofana 1.5 kg
    Değerli Arkadaşlar ;

Tecrubeliler Ve Amatörler Bu Hafta Sonu Için Sitedeki üyelerin Hembir Tanişma Ortami Hemde Güzel Bir Avla Buluşmamizi Süslemek Için Tüm önerilerinizi Bekleriz.

Rasgele...

2. OKTAY_G_99

OKTAY_G_99

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    kofana 1.5 kg
    Hoşbulduk

Namik Abi Sağ Olasin , Musaitsen Senide Bekleriz Bursaya

3. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..

Size ilk tavsiyem zeytinyağlı sarma, börek ve bolca kek yapacak birilerini davet etmenizdir:) ( aç kalma olasılığına karşı:D )..

Arkadaşlar, şaka bir yana dilerim harika geçer gününüz.. ve bol balık dilerim.
    Fotoğraf çekmeyi ve bizlerle paylaşmayı unutmayın.

4. hoşgeldin kardeşim. bursa dan sesler yükselmeye başladı bizim izmir hala toplanacak..:((

5. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    2 kamış 2 makina detaylara girmeyelim
    En İyi Avı:
    Kocaman kocaman istavritler
    Başlık çok şık ama Resital kelime anlamı bakımından olmamış. Önemli olan niyet diyip mevzuya dönelim.

Muhtemelen istikamet Mudanya yönünde bir kıyı olacak. Ben bu sefer kesin geliyorum (Çünkü Ömer abiye göre İlker'in haricindekilere bahane uydurmak yasak). haftasonu çok yakın olduğu için Cuma gününe kadar buluşma yeri ve saatini belirleyelim. Yanlış düşünmüyorsam bu organizasyon forumdaki ilk Bursa buluşması olacak.

Değerli amatör arkadaşlarla buluşmak için sabırsızlanıyorum.
    ve hatta geçen hafta çıkamadığım için de hala sızlanıyorum.

Haftasonu kimse benden bir hüner beklemesin, bu yapmayı düşündüğümüz avda tuttuğum ilk balık rekor olarak profilime kaydedilecektir. (daha öncekiler idmandı, sayılmazlar)

Öncelikle Bursa'dan katılanlar olmak üzere tüm forum üyeleri davetlimizdir.

6. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Mudanya'da tarihi Yaşayanlar Börekçisi var, 1925'ten beri balıkçıların aç kalma olasığına karşı muhteşem börekler yapıyor. Yolunuz Mudanya'ya düşerse uğramanız naçizane tavsiyemdir.

yani balık tutamadıktan sonra bir de kendi yaptığımız börekler ve keklerle ikinci bir hezimete uğramayalım, hazırı varken değil mi?

iyi dileklerin için teşekkürler Aylin.
    Allah'ım yüzümüz kara çıkartma yarabbim. ne diyecektim oltayı atarken?:confused: heh "attım ağzına, takılsın boğazına":rolleyes:

7. AVCIYILMAZ

AVCIYILMAZ Şaban YILMAZ

Favori Kamış:
    Lineaffe 420 10kilos
    Favori Makine:
    Shimano ultegra 4500-5500
    En İyi Avı:
    3 kg Levrek
    geçen yıl bu zamanlarda narlıda iyi karagöz çıkıyodu arkadaşlar tavsiye ederim. yem olarak deniz anası kullanılıyodu.

8. Bülent abi ,siz yer belirleyin biz gelelim valla
    bir pazar sabahı erkenden buluşalım ben tekneyi ayarlarım abi
    ister mordoganda isterseniz seferihisarda

9. Blade_of_Chaos

Blade_of_Chaos

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 4,5kg
    herkese selam

Selam arkadaşlar
    Ben siteye yeni katıldım ve arkadaşım Oktay'ın mailini gördüm. Hafta sonu birlikteyiz. ben aslen istanbulluyum. bu sebepten bu taraflarda nerde ne tutulur bilmiyorum. bilgili arkadaşlardan yardımlarınızı bekler, herkese av serüvenlerinde bol şans dilerim...

Rasgele...

10. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Pazar günü olabilir

Uydu görüntülerine bakılırsa Cuma - cumartesi yağış var:mad: . Pazar parçalı bulutlu görünüyor:rolleyes: , Pazartesi muhtemelen kar geliyor yine :eek:
    pazar günü gidelim derim.
    Bulutlar Kuzeyden kuzeyden geliyor yani soğuk rüzgarları yiyeceğiz suratımıza:eek: . bu hava değişikliği ( yağmur > PB > kar ) acaba denize nasıl etkiler:confused:

11. OKTAY_G_99

OKTAY_G_99

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    kofana 1.5 kg
    deniz durumu

Mudanya tarafından tekneden açılmak zor oluyor poyraz eksik olmuyor . tekne ile açılmak isterseniz gemlik tarafı daha korunaklı palamutlar eskisi kadar olmasada bizleri bekliyor .(tekne kirası motorlu saati 7.5 ytl kürekli 5 ytl).
    gemlik kıyıdan iskeleden sabrı olana denizanası da var karagözde
    kıyıdan her yer yaklaşık aynı bolca izmarit var (gemlik,mudanya,tirilye çoğu yerde durum aynı). pastada var börekte var herşey var.

12. afet

afet

:) 4.10.2006 organizasyonu tasarlandığı hafta pelitözü sazan programımız vardı o yüzden muhabbetine bile girmedim. bu hafta semtimizde doğalgaz çalışması yapılıyor evde tesisat işleri yapılacak eğer biterse (karar vereceğiniz yerde ) orada olmayı isterim. kısmet diyelim, herkese rastgelsin,:)

13. adrenalin

adrenalin

Favori Kamış:
    genelde olta bazen zıpkın
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 Kilo-Turna 4 Kilo
    Selam abiler ve arkadaşlar...

12.11.2006 tarihinde Mudanya Birinci iskeledeyim ölmez sağ kalırsam.Kar yağmur çamur dinleden ordayım.Tabiiki Allah izin verirse. Ben bu başlığı kaçırmışım o yüzden Sohbet bölümünde ' Bursa da Oturan arkadaşların dikkatine' adında bi konu açtım belkide modlar kaldıracaktır onu bilemem. Farketmedim bu konuyu o yüzden açmış bulundum kusuruma bakmayın. Dediğim gibi ben ordayım %99 gelen olursa tanışır iki laflarız.Beni tanımakta zorluk çekmezsiniz Mavi bir dağ çantası olacak sırtımda yada yanımda kepçe,olta felan ne varsa onunla taşırım hep :) Bir dağcı olarak hep yükseklerde takıldım artık deniz seviyesine ineyim dedim. Hadi kalın sağlıcakla...Büyüklerime Saygılar....

14. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    12/11/06 Pazar günü 07:30 - 08:30 gibi Mudanya iskelede buluşalım o zaman,

Tahmini orada olacak arkadaşlar Ali Abi (afet), Necati , şahsım (Kerem), Oktay. İlker ve Ömer abi ya nete girmiyolar birkaç gündür ya da konuları görmediler. Lütfen diğer arkadaşlar da ismini yazmadım diye alınmasın hafızam balık hafızasına döndü son zamanlarda.

Bu Bursa'dan bütün arkadaşlara açık davettir.

Necati, bu 1 . iskele dediğin gemilere yükleme yapılan yer mi, orası sivillere açık mı hala?

Son düzenleme: 10 Kasım 2006
  15. adrenalin

adrenalin

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Mudanya 1.iskele

Evet Orası Kerem Uzun bi süredir kapalıydı,açmışlardı bayramda büyük ihtimalle hala açıktır.Açık değilse bile yan tarafından olta atmaya uygun yerler var.

16. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Sen kaçta orada olursun, bende araba yok o yüzden en erken 7:30- 8:00 oradayım.

17. adrenalin

adrenalin

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Selam kerem

Sen nerde oturuyorsun... Bendede araba yok ama belki eniştemde gelecek onda araba var alırız senide.. Eğer eniştem gelirse sabah 06:00 gibi yola çıkarız biz. Gelmezse eğer ilk minübüsle ordayım

18. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Sana özelden bir mesaj gönderdimi okursan iyi olur Necati

19. adrenalin

adrenalin

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Tamamdır

Okudum ve cevap yazdım Kerem. Sağol..

20. Blade_of_Chaos

Blade_of_Chaos

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 4,5kg
    Arkadaşlar biz yarın Oktayla beraber sabah saat 06:00'da gemilkten tekne kiralayıp denizlere açılıyoruz. bi arkadaş daha bize eşlik edecek. o taraflarda olan varsa bizi kıyıyın açığındaki diğer teknelerin yanında bulabilirler.
    Her kimki palamutlara at-çek yapıyor, bilinki o biz değiliz ::):)
    gorusmek üzere...

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.