11. İstanbul balıkavı organizasyonu (Tekneden) Yapıldı :) 23 Aralık 2007

Konu, 'Gerçekleştirilen Organizasyonlar' kısmında onurjordan tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. güroloflu

güroloflu Gürol Ofluoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg lık kofana
    Kareleri yakalamıştır ama eve gidene kadar kaçırmadıysa.:D :D
    Organizasyonlara hep sen balık götürecek değilsin ya,bu seferde onlar sana balık getirmiş çokmu.:D

2. miccron

miccron Kerem

Favori Kamış:
    3 kancalı dip
    En İyi Avı:
    11.org.da ne tuttuysak o
    Erken acıkanları boş çevirmedi reis:eek:
    Nasılsa yemek boldu:rolleyes:
    Akşam herkesin yüzü en az benimki kadar gülüyordu:D

Ömrümüzden bir gün daha akıp gitti ama 11. organizasyonumuzdan dostluk,
    sevgi ve neşe bu küçük karelerle bize hatıra kaldı.

Herkese tekrar teşekkürler.

3. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

:D :D :D :D

4. güroloflu

güroloflu Gürol Ofluoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg lık kofana
    Kerem kardeşim resimler için sanada teşekkür ederim,çok güzel kareler yakalamışsın,ayrıca hanımınıda balığa alıştırman ,ilerde balığa gitmek istediğinde olabilecek problemleri ortadan kaldırmış gibi görünüyor.:D

5. güroloflu

güroloflu Gürol Ofluoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg lık kofana

Bu arada Suat kardeşimde tavukla karışık tekiride götürüyor,eline sağlık ve afiyet olsun.:D

6. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    Gerçekten güzel bir gün olmuş tüm katılan arkadaşları tebrik ediyorum

7. miccron

miccron Kerem

Favori Kamış:
    3 kancalı dip
    En İyi Avı:
    11.org.da ne tuttuysak o
    Rica ederim Gürol Bey.
    Galiba 12.ye hanım benden önce koşacak:p
    İnşallah kısmet olur da sizlerle de bir organizasyonda buluşuruz.

8. güroloflu

güroloflu Gürol Ofluoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg lık kofana
    Dileklerin için teşekkür ederim,bende gelmeye kesin kararlıydım ama sağlık nedenlerimden dolayı gelemedim,telefonla katılan arkadaşlara selamımı ilettim.Umarım böyle güzel bir organizasyonda beraber oluruz.

9. crazybluee

crazybluee ibrahim

Favori Kamış:
    Shakespeare
    En İyi Avı:
    12kg sazan
    gürol abi umutluyum ben :D

10. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Hayallerim, aşkım ve çipuram.
    11. İstanbul Balıkavı Organizasyonu Raporu

Yer: Paşabahçe-Çubuklu önleri
    Hava Sıcaklığı: 11 °C
    Rüzgar: 8 km/s (doğudan-gündoğusu)
    Su sıcaklığı: 10 °C
    Derinlik: 70-85 m
    Takımlar: istavrit çaparisi, izmarit ve çinakop takımları (farklı bedenler ve takımlar kullanıldığı için misina kalınlıkları değişmektedir)

Balıkavı.net ailesinin 50 civarı balıkçısı ve ailemizin minik üyeleri ile gerçekleşen bu güzel organizasyonumuz yaklaşık bir saat gecikmeli olarak saat 10:00’a doğru başladı. Teknede çay için demlik olmadığından önce Beykoz’a yanaşıp diğer tekneden demlik alındı. Bu sırada eksik malzemesi olan arkadaşlarımız da alışveriş yapmak üzere tekneden ayrıldı ve az daha geri dönemiyorlardı. Hepimizin bir ağızdan “Kaptan yavaş, karada yolcu var” diye bağırması üzerine iskeleye yeniden yanaşıldı ve balıkçı sayımızdan fire vermemiz engellendi.

Beykoz’a doğru giderken yanımızdan giden küçük bir teknedeki kişilerin “Sennur! Sennur!” diye seslenmesi üzerine hepimiz teknenin sancak tarafına koştuk. Talat ağabeyimiz ve eski dostlarımız da bizimle aynı günde, aynı saatte ava gidiyorlardı. Selamlaştık, hal hatır sorup ayrı avlak yerlerimize doğru yollarımıza devam ettik.

Bu hoş karşılaşmanın ve çay için demliğin alınmasının ardından avlak yerine ulaşmamız yaklaşık yarım sürdü ve takımlar istavrite uygun çapariler olarak genelde 5’li, 10’lu ve 20’li (Turgay ağabeyinki kaçlıydı anımsayamadığım için 20’li dedim) hazırlandı. Avlak yerine ulaşılana kadar çayımız demlendi, herkesin getirdiği yiyecekler açık büfe şeklinde hazırlandı. Görüntünün muhteşemliğini anlatmaya uygun düşecek sözcük bulamıyorum, en tok kişiyi bile acıktıracak kadar güzeldi diyebilirim. Masanın hazır olmasının ardından mangal başımız Suat, görev yerine intikal ederek ustalığını konuşturmaya başladı. Bir yandan avlar yapılıyor, öte yandan derin sohbetlerin temelleri atılıyordu.

İlk avlaktan, istavritlerin git gide küçülmesi ve bir süre sonra kesmesi üzerine ayrıldık. İkinci avlak yerine hareket etmemizden yararlanarak bu sırada toplu halde öğle yemeğimizi yedik. Yemeğe başlamadan Koral arkadaşımız yemek duamızı okudu: “Yöneticilerimize hamdolsun, Balıkavı.net’imiz var olsun”. Forum yöneticilerini temsilen adminimiz Sennur’un “Afiyet olsun” demesinin ardından yemeğimize başladık.

İkinci avlak yerimiz Çubuklu önleriydi ve tüm günümüzü burada geçirdik. Avlakta demirlediğimiz andan başlayarak güzel ve iri istavritler alındı. Akıntı nedeniyle teknemiz karaya doğru sürüklendiği için yaklaşık her yarım saatte bir takımları toplayıp açığa çıkmamız gerekse de avdaki verim gün boyu yüzümüzü güldürdü. Hatta İbrahim arkadaşımızınkini kocaman bir tırsi ile (hiç o kadar büyüğünü görmemiştim, Koral bile önce onu lüfer zannetti :D) fazladan güldürdü. Bu arada akıntı ile sürüklenen yalnızca tekne değildi. 150 gram kurşunların ağırlığı buraya yetmeyince herkes ağırlık artırmak, artıramayanlar ise karışan oltalarını açmak zorunda kaldı :) (Aman dikkat! Paşabahçe-Çubuklu arasına 150 gram kurşun yetmiyor en az 200-250 grama hazırlıklı olun ;) )

Ağırlıkların artırılması sırasında ve sonrasında da o kadar güzel bir paylaşım ortamı vardı ki anlatamam. Herkes birbiriyle malzemelerini ve bilgisini paylaşıyor, kimin çaparisinin uçunda kimin kurşunu bağlı belli olmadan oltalar değiş tokuş ediliyordu. Makinelerde yaşanan aksaklıklar elbirliği ile onarılıyor karışan oltalar bile imece usulüyle ve yüzlerde gülümsemeyle açılıyordu. Eminim şu anda herkesin takım çantasındaki kimi malzemeler başka arkadaşların çantasındadır ve kendi çantalarında da başka arkadaşlardan malzemeler vardır.

İstavritte doyan arkadaşlarımız takım değiştirerek izmarite ve çinakopa olta atsalar da deniz bize “benden bu kadar” dedi. Biz de buna da şükür dedik. Gün boyu güneş bizi yalnız bırakmadı, boğazın tüm güzelliğini bize ışıklarıyla sundu, hatta giderken arkasında harika bir dolunay bıraktı. Gün batımının güzelliğini anlatmak gerçekten güç bir yanda tepelerin ve binaların arkasından bize veda eden kızıla çalan bir portakalı andıran güneş, tam karşısında, yani batıda, aynı büyüklükte doğan bembeyaz bir ay…

Akşam suyunda da bir süre kısmetimizi aradıktan sonra saat 17:00’i biraz geçe dönüş hazırlıklarımıza başladık. Herkesin yüzünde verimli geçen bir avın yorgunluğu ama günün güzelliğinin bıraktığı mutluluk vardı. Hava iyiden iyiye serinlemiş de olsa, içimizi eski dostluklara eklenen yeni dostluklar ısıtıyordu.

Orada olan ve organizasyonun güzelliğine güzellik katan, emeklerini ve dayanışmalarını esirgemeyen tüm avdaşlarıma teşekkür ederim. İyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıdım. :)

11. alihandaghan

alihandaghan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Aynalı sazan 3550 gram
    Çok güzel ve keyifli bir organizasyon oldu.Emeği geçen herkese teşekkürler.Gelmeyenler, gelemeyenler çok şey kaçırdılar.

12. avcısuat

avcısuat

Favori Kamış:
    İTALYAN 4.30 3 PARÇALI KAMIŞ
    En İyi Avı:
    TURNA 4,5 KG 7,2KG AYNALI SAZAN
    tebrikler org.süper olmuş

13. alihandaghan

alihandaghan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Aynalı sazan 3550 gram
    Ayrıca fotoğrağlar için Onuru tebrik etmek lazım.

14. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    11

Fotolar için teşekkür ederim, eşin de senin gibi veteran avcı çıktı, bu arada ekliyeyim çok şirin bir çift olmuşsunuz, Allah bir yastıkta kocatsın, nice organizasyonlarda görüşmek dileğiyle...

15. serdargoller

serdargoller serdar

Favori Kamış:
    olta sırtı
    En İyi Avı:
    baraküda 6.5kg
    İnsanı imrendiriyosunuz nasılda canım çekti:( şimdi istanbulda olmak vardı neyse haziranda temelli ordayım.organizasyona katılan herkesi tebrik ediyorum çok güzel birgüngeçirdiğiniz belli:rolleyes:

16. ahmetcem

ahmetcem Cem

Favori Kamış:
    el,parmak,diş :)
    En İyi Avı:
    Ben ne yakalamıştım ya ?
    Tüm ekibe tebrikler ve onur kardeşimede bunca emeği için ayrıetten tebrikler esen kalın ;)

Soru : Kaç ton istavrit yakalandı ?

17. sodda

sodda

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    15 tane orta boy istavrit ;)
    Ahhhh ah!

Arkadaşlar, org. katılan herkesi canı gönülden kutluyorum. Ben de aranızda olmak isterdim, kısmet bir daha ki sefere artık...
    Bu arada Koral'dan hala ses yok. Fotoğraflar yalan oldu galiba:D

18. fakirbalıkçı

fakirbalıkçı Necmi Özgül

Favori Kamış:
    mitchell privilage
    Favori Makine:
    shekspire
    En İyi Avı:
    Çarşı dostluğu
    Tahmini 80 kg İle 100 kg Arası Diye düşünüyorum Turgay Agabey net verileri Verir :)

19. seckinacar

seckinacar

Favori Kamış:
    surf kamış,cormoran big ben 6000 pi makina
    Olcay Abi senide Murat Abiyide göremedim keşke gelseydinizde yeşilköydeki boş beklemelerimizin acısını çıkarsaydık :)

20. crazybluee

crazybluee ibrahim

Favori Kamış:
    Shakespeare
    En İyi Avı:
    12kg sazan
    yakınımızdaki ufak tekne ağla yakalamaya calısıyordu lakın turgay abımızı gecmesı mumkun değildi:D

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.