11 Mart Pazar Güzelçamlı/Millipark Organizasyonu

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında sgntch tarafından paylaşıldı.

1. mzfozt

mzfozt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    balık kaçtıkça büyür
    sitedeki evli üyeler'e bakacak olursak (bazı üyeler hariç ) izin sıkıntısı var ortada. evlenmesem mi acaba :D :D

2. sgntch

sgntch

Evlen abi bu dünyanın filozoflara ihtiyacı var.

Yalnız kimse bana erdemcigim gece şurada avlanırsan iyi olur demiyor!

Geceyi yatarak geçirmek istemiyorum :)

3. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    merhaba,gece tek başınıza avlanmayı genede tavsiye etmiyorum size ama illaki gidicem diyorsanız Yalcın abilerle irtibata geçin sanırım onlar sevgi plajının oradaki kayalıklardan avlanacaklar ama sabah kalamaki milli parkına geçecekseniz güzelçamlı limanıda iş yapar gece ordan avlanıp sabahda milli parka geçebilirsiniz arası 5 dakika,geçen hafta ava çıkmamış olsaydım kesinlikle size katılırdım ama bir dahaki sefere beraberiz:) [​IMG]

4. sgntch

sgntch

Teşekkür ederim. Şu an 1 partnerim var o yüzden geceden gelmeyi düşünüyorum. Bahsi geçen sevgi plajı kayalıklarında yazın defalarca avlandım. Çok verimli bir bölge degil. Zaten genelde limanın en çok balık yapan tarafını ağ ile çevreliyorlar. Ayrıca çok yakına araba park edemiyorsunuz. Gece bolca yılanbalığı oluyor. Küçük balıkta yazın çoktu şimdi ne durumdadır bilemiyorum. Kefaller liman içinde cirit atıyor. Kolay kolay liman içerisindende balık alınmıyor. Su sirkülasyonu iyi değil pis kokuyor biraz.

Milliparkın açılış saati tam olarak kaçtır?

Teşekkürler.

5. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    siz o zaman güzelçamlı tarafına geçin bence orası açığa atarsanız av yapar gece hemde kalamaki milli parkına çok yakın,kayaların üzerinden hem liman içine hemde dışına atabilirsiniz

6. mzfozt

mzfozt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    balık kaçtıkça büyür
    bugün akşamdan itibaren ufukkula ben ve yalçın abi (çipuracı) o bölgede olacağız biz erdem arkadaş. iletişime geçebilirsek ( ki şu an şartlar uygun iletişim için :) ) orada görüşüp iyi bir mera bulabiliriz ben o bölgeyi bilmiyorum yalçın abi iyi biliyor kılavuzumuz yalçın abi. kendisi şu an ada da bizi bekliyor:)

7. sgntch

sgntch

Cumartesi akşamüstü işyerinden arkadaşım Ali abi ile birlikte yola çıktık. Aydın'dan yemlerimizi (mamun+kırmızı kurt) aldık. Güzelçamlı limanına gittik. İlk oltayı 9 sularında denize bıraktık. 2 Saatlik bir süre boyunca herhangi bir vurma olmayınca canımız sıkıldı ve toplanıp mırmır avı için başka bir bölgeye gectik. Orada attığım 2 olta kumluk suda takıldı kaldı. Sonra denize ışık tutnca gördümki kıyıdan hemen 10-15 metre öteye 100metre uzunlugunda ağ germişler. Neyse topladık takımları 50-60 metre kaydık tekrar attık. 2-3 güçlü vuruş oldu ancak çekemedim. Sonra en azından yarın için biraz dinlenmek amacıyla arabaya yatmaya gittim. Sabah 6 da millipark kapısının önündeydik ancak içeri almadılar tabi. 7 gibi girebildik. Direk karasu koyuna gittik su tertemiz,hava çok güzel sahilde bizden başka kimse yok. Ama ne hikmettir 2-3 küçük balıktan başka balık vurmadı.Bu arada burada ilk kez gördüğüm bir balık tuttum. Vücut yapısı mırmır'a benziyor ancak sırtının üst tarafında 2 adet diklemesine uzanan kesik siyah çizgi mevcut. Yüzgeç ve kuyruğunun uç kısımları morumsu sırtı siyah göbeği kahverengi bir balık. Neyse oradada mekan değiştirip sahilin orta kısımlarına gittik. 2-3 saatte orada hüsran yaşadıktan sonra tekrar takımları ağa taktırdıgım yere gittik. Ağ toplanmıştı öğleden sonra 2-3 orta boy mırmırla günü kapattık. Heralde bu haftanın balıkavı loserı ben olsam gerek :)

Muzaffer abileri aramaya fırsatım olmadı. Onların hikayesini merakla bekliyorum.

8. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    erdem hocam muzaffer buraya raporu yazacaktır ama biz de milliparktan hiç verim alamadık,sadece bir tane mırmır aldık başka da bişey yoktu.Merak etme tek kaybeden sen değilsin:)

9. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Arkadaşlar yanlız bir konu var ki bu dizede hiç bahsedilmemiş.
    geçen sene bahse konu Millipark(davutlar/dilek yarımadası) dahilinde görevliler balık avına izin vermiyorlardı. tabii mevsim yaz ve görevliler iş başında idi..ve de millipark sınırları içinde her türlü avcılıga yasak demişti..(kapıdaki görevli)
    bilmem sizde sorun çıktımı?

10. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Davutlarda görevli bir jandarma astsubay da dediğiniz gibi her türlü avın yasak olduğunu söyledi ama bu görev dışı bir sohbetteydi.Anladığımız kadarıyla yazın herşey yasaklanıyor fakat kışın olta avcılığına birşey demiyorlar.Hatta parkda görev yapan jandarmalar balkçılarla sohbet ediyor.

11. sgntch

sgntch

Evet durum arkadaşın dediği gibi kışın balıkçılarda olmasa milli parka giren olmayacak. Hatta ben milliparkın önüne bile ağ gerilmiş olabileceğinden şüphe ettim bir ara. Paso balıkçı tekneleri geçiyor kıyıdan.

12. mzfozt

mzfozt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    balık kaçtıkça büyür
    erdem merhaba. hafta sonu görüşemedik kısmet artık başka zamana diyelim. evet başka bir başlıkta hafta sonu hikayesini elimden geldiğince aktardım. melesef balık yok ortada. 3 gün içinde kuşadasının değişik bölgelerinde avl yaptık tekne de dahil olmak üzere aldığımız balık çok azdı.

bilinçsiz avlanmanın payı mutlaka payı vardır bunda....
    saygılarımla

13. sisisiva

sisisiva Semra

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    mercan,450 gr
    Kazıklı ya da Kusadası

Mehmet Bey,

Size dun de mesaj atmistim.Kazıklı dan tekneyle mi aciliyorsunuz. Aciliyorsaniz nasil bir tekne,bakımlı mı?. Biz Aydindan bay bayan olarak 6-7 kisi olarak her zaman tekne ile balik avina haziriz. Ancak bay-bayan olarak katilacagimiz bir tekneyle cikmak istiyoruz. Bize bu konuda yardimci olursaniz seviniriz. Arzu ederseniz siz de bizimle gelirsiniz. Son kez kazikliya gittigimizde iri mercanlar ve cupra yakaladik. Cok verimliydi hava da muhtesemdi.Sanirim kasim-aralik gibiydi.

Onerilerini bekliyorum.

Tesekkurler,