115'e Kadar Sayabildim...

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında derya__kuzusu tarafından paylaşıldı.

1. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda

orkinos balık ciftliği ben cocuklugumdan beri ıldırdan avlanırım cok iyi bilirim avlakları ondan sordum

2. çeşmeli

çeşmeli Süleyman

Favori Kamış:
    dip oltası,sırti
    En İyi Avı:
    sinarit 11 kg,akya 32 kg
    aramıza hoş geldin.bundan sonraki avlarında rast gelsin.

3. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    eyvallah kardeşim.

4. granyoz

granyoz

Favori Kamış:
    Olta-mızrak
    En İyi Avı:
    Hayalim Kiloluk Çipura
    Hoşgeldin. Sonraki seferlere daha keyifli balık avlayabilmeniz ve avlayabilmemiz için geleceğimizi düşünerek avlanalım. Bir seferde yüzlerce balık yakalamak değişik duygular yaşatır ama gelecek için balıksız geçecek avların sebebi olabilir.
    Bizler burada güzel şeyleri paylaşmak için toplandık. Yazılanları asla yanlış anlamayın.
    Tekrar aramıza hoşgeldiniz. Sizleri aramızda görmekten mutluyuz.

5. derya__kuzusu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yok artık hatamızı anladık.aranızda olmaktan mutluyum.
    iyi paylaşımlar tekrardan

6. lojistik45

lojistik45

Favori Kamış:
    Olta,Zoka,Kamış,Çıkrık
    En İyi Avı:
    Sinarit, Levrek,Çipura
    Herşeye rağmen yinede aramıza hoşgeldiniz, İyi paylaşımlar dilerim.:)Sitemizde gezdikçe ve takip ettikçe bu konuları ve sorularınıza cevap bulabileceksiniz, siz sorun biz yardımcı olmaya çalışırız.:)

7. lojistik45

lojistik45

Favori Kamış:
    Olta,Zoka,Kamış,Çıkrık
    En İyi Avı:
    Sinarit, Levrek,Çipura
    Arkadaşlar, aramıza yeni katılan amatör balıkçı arkadaşlarımıza yardımcı olmak için elimizden geleniz yapmamız lazım, bildiklerimizi paylaşmamız, yalnış'a yalnış doğruya doğru dememiz lazım, Seviç'lere ortak olmamız lazım, gülümseyin arkadaşlar.:)

8. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    abi seni kırmam mümkün değil :):):):)

9. lojistik45

lojistik45

Favori Kamış:
    Olta,Zoka,Kamış,Çıkrık
    En İyi Avı:
    Sinarit, Levrek,Çipura
    Siteye yeni katılan arkadaşlar ilk hevesle bazı avlarını anlatıyorlar, işte burada bizlerinde bu ardaşları bilinçlendirmemiz gerekir diye düşünüyor.:)

10. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    dogru bizde yanlış demedik ama yanlışıda uyarmassak burası insanların bilinçsizce yaptıgı avları sergiledigi bir forum haline gelir daha bir kaç hafta önce serçe parmak kadar kıraçaların resmi vardı burada

11. eh, mevsim bitiyor, 455 tane birden balık can sıktı galiba :)
    nazar etmeyelim :)
    Bilinçli avcılık ve yaklaşım konusunda avcı perdeciye katılırken Erdem kardeşimi de tepkisinin şeklini yöntemini eleştirsem de tepki göstermesini haklı buluyorum. Neticede neredeyse elimizde mezura ile ava cıkıyorken sirkülerin bu kadar açık bir şekilde ihlal edilmesi onu kızdırmış.
    Ama ruhta amatörlük var, av da çoksa duru durağı olmuyor, inanın bilseydi bunun bir kural ile bağlanmış olduğunu yazmayacaktı...
    Örnek mi?
    Hemen vereyim... Kasm Kalkanı başlığında anlattığım kalkanı vurup çıktıktan sonra kalkandan heveslenen arkadaşlarım suya girdiler. Çıktıklarında biri iri ikisi ufak 3 kalkan vardı birinde, diğerinde de 2 pisi, 2 de büyük dil...
    Benim "birden fazla kalkan alamazsın, yasaktır, bir daha görürsem o elbiseni paralarım" dememe aldırmayıp bir de siteye, benim kalkana "rakip" olarak eklemeye kalktılar... Sonuç, siteden üyelikleri iptal edilmiş, kendilerine moderatörlerimiz sirküleri çakmış mail yoluyla...
    şimdimi? ellerinde mezurayla dalıyorlar :)

12. afet

afet

Amaca ulaşılmış işte, daha neyi tartışıyoruz ki, tabiiki sirküler adına ikaz edilecek, ama yok ben tebrik edicem diyen'de buyursun etsin, nasıl olsa onuda ikaz ederiz, ;)

13. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Ohhh.. Neyse.. Mutlu sona ulaşıldı sonunda...:)
    Öyleyse ben de bu durumda küçük bir hatırlatma ile büyük bir yaramıza merhem olmaya çalışayım...

Bizlerin, hatta bütün Türk Milleti'nin müşterek hatası ne biliyormusunuz?
    Okumamak.. Evet.. Biz maalesef okumuyoruz arkadaşlar... Trene, otobüse bineriz 5 saat yol gideriz, bir kitap edinip okumak yerine öyyyle camdan yolu seyrederiz..:)

Bakıyorum genelde pek çok arkadaşım üye olup foruma ilk mesajlarını yazdıklarında " Forumunuzu uzun süre inceledim ve karşılaştığım bu güzel arkadaşlık ortamı....vs..vs " girişi ile başlıyorlar....
    Ama bakıyorsunuz imza ayarı yok.. Haydi bir süre ikazlar, vs.. Neyse yapılıyor.. Yada sirkülere aykırı bir yazı... Bu kez daha ciddi ikaz yazıları, karşılıklı tartışmalr..vs..vs..
    Yahu kardeşim.. Uzun süre inceledim demişsin.. Nesini inceledin Allah aşkına... Tanışalım bölümünü okudun mu? Yok.. Sirküleri bulup okudun mu? Yok.. Arşivden şimdiye kadar açılan konulara baktın mı? Hepsine bakamadım..
    Eeee.. ne yaptın inceledin de forumu.. Resimlerine mi baktın sadece?

Evet.. Bizim sorunumuz buradan yani okuma alışkanlığımızın olmamasından kaynaklanıyor... Boşuna birbirimizle tartışmayalım...Bunu açık yüreklilikle söyleyelim.. Ve birbirimizi, arkadaşımızı, eşimizi dostumuzu ve en önemlisi çocuklarımızı okumaya teşvik edelim....
    Saygılarımla...
    ( Yazdıklarım tamamen genel amaçlıdır, sakın yanlış anlaşılmasın..:) )

14. afet

afet

yanlış anlaşılacak birşey yokki abi, daha iyi nasıl anlatılabilir,:)

15. reha

reha

Favori Kamış:
    DAM 160 ATP, MUSTAD 1522 NO:6,MUHABBET
    En İyi Avı:
    1.5 kg. levrek
    Ellerinize Sağlik, Katliam Yapmişiniz...

16. bekarbey

bekarbey

Favori Kamış:
    Olta:)
    En İyi Avı:
    Aşkına Eşkina, Lüfer

ne yani namık abi 115 taneside 39 gr olamaz heralde. matematikte espri yoktur tamam ama mantıklı düşünmek ve resimleride kontrol etmek lazım hepsinin 39 gr olmadığını anlamak için:D

müjdat abi seni tebrik ediyorum lakin fazla ufak olanları bıraksaydın keşke. neyse bilinçli olarak yaptığını sanmıyorum eminim bundan sonraki avlarında daha dikkatli olacaksın.

17. derya__kuzusu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    ulaş kardeşim öncelikle merhaba ve teşekkür ederim dün bu siteye girene kadar sirkülerden falan haberim yoktu.on yıldır balığa çıkarım tekne ve kıyıdan hep duyduğum ,şöyle balık yakaladık böyle balık yakaladık,oldu.biliyorumki bunların bir çoğu avcı yalanı bende ilk defa bukadar çok balık yakalayınca,haliyle çok mutlu oldum ve bunu ispatıyla herkesle paylaşmak istamiştim.nerden bilebilirdim bunun idamlık suç olduğunu:) ama neyseki özümüzde bilinçli bireyler olarak konuyu hallettik.şimdi buradan çok daha güzel şeyler öğrenicemden eminim.dostluk ve paylaşımlar benim için önemlidir.sana ayrıyetten teşekkür ederim.bu arada senin aracılığınla bana kızmak için daği olsa msj atanlara teşekkürler.

18. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    müjdat abicim ulaşın anlatmaya çalıştıgı farklı birza dün sen yokken bazı niyeti belli olmayan arkadaşlar kapanmış bir konuyu ateşlemeye çalıştılar mesajları modlar silmiş gerçi ama son kısım burda olmayan kısım proveke kokuyordu

19. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    şuandada derya kuzusu konusunda devam ediyorlar eylemlerine

20. derya__kuzusu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    eyvallah yanlış bunun neresinde haklısın burda ukalalık,megolamanlık yapmicam aynen dediğin gibi daldım siteye.uyarılarınız için teşekkürler.saglık ve sevgiyle kal.