13/01/2007 Dalgalarla Boğuşma!

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında siyahca tarafından paylaşıldı.

1. Sitedeki arkadaşların tüm uyarılarına rağmen, meteorolojideki tüm fırtına bekleniyor ikazına rağmen.....

sabah ümit abi (poyrazbey) ve özenç abi (özenç) beni evden almaya geldiler.Hava gece bütün yağmur yükünü atmış görünüyordu.Saat : 6:30 da yola çıktık.Bucaya uğrayıp mehmet abi (moment) yide aldıktan sonra doğru balçovaya gittik.Kahvaltı ve kaptanla buluşmadan sonra (tabi bütün yol boyunca hepimiz havayı gözlemliyoruz.parça parça açılmaya başlıyordu.) doğru mezata gittik.Taze sardalye ve yemciden bol sülünez aldık ve teknenin olduğu limana vardık.Özenç abi ile ben tekne mazotu ve bizim mazotları (tekirr) tedarik ettikten sonra sonunda 8-9 metrelik yarı açık yarı kapalı teknemiz ile çeşmealtındaki adalara doğru yola çıktık.

İlk çıkışımızda hava güzeldi.Rüzgar yoktu.Ancak daha sonra biz kıyıdan açıldıkça kuzular gözükmeye başladı açıklarda (açıklardaki beyaz dalga bitimleri) kaptan isterseniz adaların arasına sığınırız ama yine sallantı olur oltayı hissedemezsiniz dedi.Dalgalar gittikçe büyüyordu.tekne Bir aşağı bir yukarı ilerliyordu.sonra geriye dönüp liman açıklarından deneme yapmaya karar verdik ve döndük.2 ayrı yerde çapa atmaya çalıştık.Özenç abi bu arada miçoluk yaptı.:)

Çapa dibi tutmadı.Ve sonuç olarak koca koca dalgalarla biraz haşır neşir olduktan sonra geri döndük.Moraller bozuk.Rakılar açılmamış.

Çeşmealtı kıyı denemesi yapalım dedik ve arabalarla çeşmealtına gittik.ama ordada hiç bişey yoktu.

Moraller bozuk öğlen saat 13:00 gibi döndük....

2. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    En azından bir araya gelmişsiniz, hiç üzülmeyin ve moral bozmayın bence. Balık amaç ama inanın ben sizin yaptığınız kadarını yapabilsem, Allah derim.. Ankara da yeltenemezsiniz bile :) Alt yapı yok zira:)

3. ah be abla

Ankarayı iyi bilirim.:)

Ağustosta geldim ordan askerden:)Kızılayda hava kuvvetlerindeydm.

4. ozan

ozan Ozan

Akın hava tahminlerini dikkate almalısınız bence risk almamaya özen gösterelim
    sevenleri ağlatmayalım

5. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Akın gerek Onur abi gerekse Cihangir abi ve diğer arkadaşlar seni uyarmışlardı diye hatırlıyorum.
    Keşke bir gün daha bekleseydiniz,bak ertesi gün herkes balıktaydı ve boş dönmediler çok şükür :)
    Hava koşullarından pek anlamam ama az risk bol keyif derim ben ;)

6. Muratın Takası

Muratın Takası

Favori Kamış:
    oltam
    En İyi Avı:
    Gelse :)
    Geçmiş olsun Allah korumuş valla :(

7. Akın özellikle sana Mutlunun söylediğini iyi biliyorum bende söylemiştim.. Hva bozuk diyee...

Eh Bundan sonra biraz daha dinlersin sözümüzü :)

Körü körüne bir işi yapmaktansa Dermiş atalaramız?