13. İstanbul balık avı organizasyonu - (Tekneden) yapıldı 23 Mart 2008

Konu, 'Gerçekleştirilen Organizasyonlar' kısmında barisozulu tarafından paylaşıldı.

1. lathander

lathander Levend Turgay

Favori Kamış:
    silikonlu çaparinin hastasıyım
    En İyi Avı:
    bi sürü istarvit
    Sonraki organizasyonlar için bir bilgi benden;
    büyükçekmece gölünde sular yükseldi haberiniz ola :D
    hani kuraklıktan sonra hala bişi çıkıyormudur onu uzmanlar bilir ama tatlı su organizasyonu için iyi olabilir. Gerekirse ben bir bölgeyi kolaçan edip sorup soruştururum zamanı geldiğinde.

boğazda yine org. olcak derseniz ben yine varım şimdiden ;) ama az bekleyin araba servisten çıksın zor oluyor gelmek. :rolleyes:

2. kurtuluş

kurtuluş kurtuluş

Favori Kamış:
    turna fresh surf carbon 4.20 250 atar kamış + okuma 5 bilyalı makine
    ekledim abi .sende ele istersen kurtulusgunc@hotmail.com.
    merak etme bu mesaj kendini yok etmez rahat ol abim benim:D

3. ALİRIZA DOLGUN

ALİRIZA DOLGUN ALİRIZA DOLGUN

Favori Kamış:
    telesutf stellpower3,90 D.A.M ve 560D.A.M.makına
    En İyi Avı:
    18.19cm cinekop
    haksız elestırı

keyfe keder abeye sonuna kadar katılıyorum.

4. CoNTRoLLeR

CoNTRoLLeR Bekir K.

Favori Kamış:
    Linea Effe OYSTER CAST 4.20 mt. SURF kamış ve 60 lık 4 bilyeli noname makina.
    En İyi Avı:
    Balıkavı.net
    Öncelikle ismail arkadaşın sıkıntılarını anlayabiliyorum amma velakin bunu burda dile getiriş tarzının hoş olmadığınıda belirtmeden edemiyorum. Benim üye olduğumdan beri katıldığım 4. organizasyondu bu. Pazar günü ben ve 6 arkadaşım toplam 7 kişi katıldık. Herşey çok güzeldi bizim için arkadaşlarım siteden değildi ama hepsi teker teker herkese teşekkür etmemi istediler, zira çok hoşlarına gitti.

Şimdi gelelim memnuniyetsizlik mevzusuna;

Bir bebek acıktığında ağlamaya başlar ve annesi niye ağladığını tahmin eder ve bebişin karnını doyurur :) Yani ağlamayan çocuğa meme vermezler demişlerya bu konuya cuk oturuyor bu söz kanımca. Biz sabah üsküdardan büyük tekneye bindik ve arkadaşlarım direk teknenin arkasına doğru yürüdüler bende mecburen onların arkasından devam ettim. Üsküdardan beşiktaşa gidene kadar teknenin arkasından çıkan eksoz dumanı bizi o kısa mesafede rahatsız etmişti. Sonra beşiktaşa geçtik ve diğer teknede yer olduğunu dileyenin oraya geçebileceğini söylediler. Tabi bende tereddüt etmeden arkadaşlarımla birllikte geçtim. Sebebi %50 o eksoz dumanı kokusuydu %50 de yerin dar, arka tarafında kalabalık olmasıydı. Teknelerin ordan oraya sürekli hareket etmesine kimse sesini çıkaramaz. İsmail kardeşim Siz zaten yerinizden rahatsız olduğunuz için teknenin sürekli yer değiştirmesi sizi dahada rahatsız etmiş. Ama bunu sonradan değil, dönüşte değil, ya da kalkıp burada herkesin okuyabileceği şekilde değil, teknede rahatsız olduğunuz anda ya birilerine söyleyerek yada yerinizi değiştirme girişiminde bulunarak halletmeliydiniz. Yani sözün özü bu paragrafın ilk cümlesinde yazdığım gibi derdini söylemeyen derman bulamaz. Organizasyon olana kadar sitedeki arkadaşlıkların ne kadar yakın olduğunu takip etmişsinizdir. Yani kimse size bizim yanımızda yer yok demezdi herkes 30 cm kayar, siz ve arkadaşlarınıza yer açmaya çalışırdı. Bunu denemeden göremeyeceğinize göre sakın olurmu öyle şey kimse yer vermezdi gibi cevaplar yazmayınız. Umarım bir dahaki seferede katılırsınızda bende size tekne içinde bizzat kılavuzluk yaparım ve sizi her konuda memnun etmek için elimden geleni yaparım :). Bunu yapmak zorunda değilim ama bu sitede kimse birşeyi yapmak zorunda olduğu için yapmıyor zaten. İçinden geldiği için yapıyor. Selamlar :)

Son düzenleme: 25 Mart 2008
  5. seckint

seckint Seçkin

Favori Kamış:
    4.20 surf kamış
    Favori Makine:
    okuma synex
    En İyi Avı:
    3,5 kg Martı
    oku oku bitmedi valla
    neyse ben bişi yazmıyım yannız balikci nin farlar hala bozuk hayrına bi far alalım ona :D:D
    anlayan anladı :D:D

6. seckint

seckint Seçkin

Favori Kamış:
    4.20 surf kamış
    Favori Makine:
    okuma synex
    En İyi Avı:
    3,5 kg Martı
    resmim ne ka güzel

7. golden58

golden58 faruk

leven naber bilader resimleri ben mail olarak atıyım sana istersen mail ver bana şenaya selamlar

8. golden58

golden58 faruk

9. aticay

aticay Atilla Salih TUNCAY

Sayın Murat Kardeşim
    İsmail kardeşime yaklaşımınız için si,zlere teşekkür ediyorum.Bazı üye arkadaşlarımın yaklaşımlarından ise son derece rahatsız oldum. Özgürce eleştiri yapamayacakmıyız yapalımki yönetici arkadaşlarımızında bizler için ne ler yaptıklarınıda öğrenelim ve teşekkürlerimiz daha samimi olsun.Ne kadar emek verdiklerini Sennur hanımın acıklamalarından öğrendim.
    Bu organizasyonun bir gayeside tanışmak vekaynaşmaksa zamanımıİsmail kardeşimi teknede tanıdım: Denize sevdalı,cevreye duyarlı,espirili bir genç yazısındaki dizeleri kötü bir amaç için yazdığınıda zannetmiyorum.kucaklayıcı olmayı sitenin en yaşlı üyesi olmak sıfatıyla üye arkadaşlarımdan rica ediyorum.
    Benimde eleştirilerim var:
    a_ Eski üyeler beraberdiler balık tutarkende, halay çekerdende.
    b_Üst üste olta atıldı zamanımı olta ayıklamakla geçirdim(rica etmeme rağmen israrla üzerimizden atıldı az kaldı............? Aynı oltayı altı defa açtım sonu açmadım kestim)
    c_Motorun devamlı hareketine mana veremedim(demekki üst kattakiler yönetmiş.
    d_Bizim teknede yöneticinin kim oldugunu bulamadım(para toplanırken tahmin ettim)
    e_İki defa İhtiyaç molası bir defa neden kıyıya yanaştık(her üye teknede ne kadar kalacagını biliyordur zannederim)
    ÖNERİM:
    Her teknede iki adet (balık tutmadan) üyelerle ilgilenecek,üyeleri kaynaştıracak yönetimin kurallarını uygulayacak tekne komiserinin bulunması rahatlık sağlıyacaktır.(kurayla seçilebilir)

Bizlere bu organizasyonu sağlayan kardeşlerime teşekkürüde borç bilirim.
    Enyakın zamanda karada ve denizde eşim ve ben kabul buyurursanız hazırız
    Saygılarımızla.

10. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    bu organizasyonda emeği geçen herkese taşekkürlerimi sunarım güzel bir gün geçirdim. ve inşalah kısmet olursa bi organizasyona daha canı gönülden katılmayı isterim yeterki durumlar müsait olsun. beni tanıyan taımayan herkese sevgilerimi ve saygılarımı sunarım. tüm balıkavı.net ailesine selamlar...:)

11. balikci

balikci

Mustafa sanada selamlar :) uzun zaman oldu, nerelerdesin :)

Organizasyona katıldığını bilmiyordum, daha doğrusu listede yoktu sanırım.. ama beyendiğine çok sevindim, bundan sonrakilerde mutlaka bekliyoruz... yolun düşerse izmirede bekleriz her zaman.

12. balikci

balikci

Sevgili Atilla ağabey,

Asıl ben teşekkür ederim, organizasyonumuza katıldığınız için, dostluğunuzla güçlendirdiğiniz için... tüm site dostlarına en derin saygılarımı sunarım. Bundan sonraki organizasyonlarımızın planlamaları için bu önerileri dikkate alacağımızdan emin olabilirsiniz.

13. balikci

balikci

:D :D :D nihayet düşünen biri çıktı :D ilk bahar geldi diyorum, yaz geldi diyorum.. farlar bozuk diyorum... :)

14. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Ellere, kollara, oltalara, her şeyden önemlisi verilen emeklere sağlık arkadaşlar.

Burada her zaman öncelik; insana, muhabbete, dostluğa verilmiştir. Balık ve balıkçılık bizler ve bizler gibi olanlar için her zaman bu saydığım önceliklerin bir aracıdır. Bu doğrultuda, bu organizasyona katılan ve emek veren her arkadaşıma teşekkürlerimi sunarım.

15. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Abi
    Tekneden inen bendim.
    Nedenine gelince teknede herkesinde bildiği gibi,
    Aracımı park ettiğim yerden acil kaldırmam istendi.Yoksa parka çektirecekleri telefonla bildirildi.
    İndiğim yerden taksiyle üsküdara gidip tekrar aynı taksiyle dönüş yaptım.
    Eksiklikler olabilir fakat organizasyon samimi olmak gerekirse mükemmeldi.

16. simendifer

simendifer Sennur

Atilla bey, kabul buyurmak ne demek, elbette her zaman bekleriz. İyisiyle kötüsüyle daha çok organizasyonumuz olacak. Beğenilecek ya da beğenilmeyecek ama bir şekilde bir arada olacağız. Yazdıklarınız konusunda da haklı olabilirsiniz ama ben de bu konuda bir şeyler söylemek istiyorum. Örneğin ilk maddede eski üyeler bir aradaydı demişsiniz. Ben sizin tekneye saat 16.00 da geçtim öncelikle. Belirtilen sorunlar iletildi ise bile ancak o saatte haberim olmuş demektir anlayacağınız. Bundan 1 saat sonrasında da dönüşe geçildi zaten. Üst üste olta atıldı evet ama bu sorunu herkes yaşadı, çünkü kalabalıktık. Ben bu sebeple olta dahi atmadım, çünkü yemli atmak istiyordum. Ama olta atan pek çok arkadaşımın oltasını açtım ve bundan en ufak rahatsızlık duymadım. Diğer tekneye geçtiğimde, toplu fotoğraf alalım dedim, kimse kılını kıpırdatmadı. Fotoğraf çekelim dememin üzerinden yarım saat geçtiğinde hala toplanılmamıştı. En sonunda dayanamayıp, bulunduğum yerdeki arkadaşlara toplanın fotoğraf çekeceğiz dedim. 10-15 kişi fotoğraf için bir araya gelince diğer arkadaşlar da toplanmaya başladı. Ve hala herkes toplanmamıştı, orada bas bas bağırdım fotoğraf çekeceğiz hadi gelin diye, buna rağmen gelmeyenler oldu. Halay çekerken de aynı sorunu yaşadık, davet beklemek olmaz, herkes araya girmeliydi. Buna rağmen, baktık biz halay çekip duruyoruz kimse katılmıyor, öyle durmayın hadi hepbirlikte dedik, hatta bazı arkadaşları zorladık, katıldılar ama hemen dağıldılar. Şimdi hal böyleyken, ben kimseyi zorla kolundan tutup da gel arkadaşım illa da kaynaşacaksın diyemem, bu biraz da içten gelmeli. İlk İstanbul organizasyonunda site üyesi 5 kişi vardı, misafirlerimiz 6 kişiydi. Yani toplamda 11 kişiydik ama inanılmaz bir kaynaşma vardı, herkes muhabbet etmek tanışmak için can atıyordu, tüm gün tuttuğumuz 1 lapin 1 vatozdu ve biz o balıklarla övündük durduk. Çünkü günümüz harika geçmişti arkadaşlık anlamında. Bundan sonraki organizasyonlar da aynı şekilde geçti. Hafta sonunda ise, ben aynı canayakınlığı göremedim çok açık söylüyorum. Onca insanı tek tek kolundan çekemem, gel kaynaş diyemem, isteyenler zaten bunu başardılar. Örneğin Aycan'ın eşini hiç tanımıyorum ilk kez orada gördüm. Ama Karadeniz horonu başladığında hemen halay başı oldu, üstelik de hamileydi ve ben yöresel oynadığı için onun oynadığı oyunu bilmediğim halde halaya girdim ve onun ayaklarını takip ederek oyunu öğrendim, devam ettim. Çünkü onun içinden geliyordu, benim de öyle. Keza Gökhan'ın kız arkadaşı da öyle, ki Gökhan aşağıda balık tutuyordu bu arada (bu arada çok şeker bir arkadaştı, çok sevdim.). Alper elimi sıktı, öyle güzel gülümsedi ki tanışırken, çok mutlu oldum, çok canayakındı, bunu hissettirdi. İsteyen herkes de bunu yapabilirdi, ki davet ettiğimiz halde katılınmadı. Teknenin neden sıkça hareket ettiğini zaten arkadaşlarımız defalarca yazmışlar, o nedenle ona değinmeyeceğim, Turgay ağabey de kıyıya yanaşmanın nedenini söylemiş.

Teknede yönetici olduğunu para toplarken anladım demişsiniz. Evet Necmi ağabey bizi kırmadı, teknede sen olur musun ağabey dediğimizde bunu kabul etti ama neticede Necmi ağabey de, bu sitenin bir üyesi. Benim nickimin altında admin yazsa bile, ben de bu sitenin bir üyesiyim. Biz de aynı ücreti ödüyor, aynı şekilde yemek yiyor ve üzerine de emek harcıyor ve bunu severek yapıyoruz. Bundaki tek amaç insanları bir araya getirebilmek. Bunu yaparken de ilk düşünülen, bu insanları bir araya getiriyoruz ama güvenliklerini de sağlamalıyız meselesi oluyor. Biz de oraya arkadaşlarımızla bir arada olmaya, onlarla sohbet etmeye, güzel vakit geçirmeye gidiyoruz. Tek tek kimsenin başında durmak için orada bulunmuyoruz. Siz kendi oltanızın karışmasından yakındınız, ben olta atmadığım halde arkadaşlarımın oltalarını çözmekle uğraştım, hem de bütün gün ve hiçbir mecburiyetim yokken ama hiç rahatsızlık duymadım. Gerçekten de severek yaptım, çözme esnasında gülüştük ettik, gırgır yaptık, birbirimizle dalga geçtik. Olta çözmek gibi bir dertten bile keyif çıkardık. Her teknede tekne komiseri olsun demişsiniz, oraya her arkadaşımız gibi aynı şartlarla gelen kimin üzerine bu görev yıkılır, kim gönüllü olur bilemiyorum. Netice de onlar da olta atmak ve arkadaşlarıyla keyifli bir gün geçirmek isteyeceklerdir. Ekstra para ödeyerek adam tutarız belki, ücreti de yine kişi sayısına bölerek paylaşırız, onlar da olta üstüne olta atanların ellerine vurur. :) Aklıma başka bir şey gelmedi. :) Turgay ağabeyin dediği gibi, eksiklikler olabilir, ama yine de benim için güzel bir gündü. Bir araya gelindiğinde, ben ya da emek sarfeden diğer arkadaşlarımızın da bu sitenin bir üyesi ve aynı amaçla orada bulunduklarını unutmamak gerek diye düşünüyorum. Ama söylediğinizi değerlendireceğim, en azından deneriz ve denemedik demeyiz. Ben her zaman büyük sözü dinlerim. :)

17. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    bence bu organizazyon üst düzey davet değilde her zamanki balık avı imiş gibi düşünmek lazım tabiki tek farkı dostlarla olmak :)ve biraz daha kalabalık olmak benim beklentilerim bu yönde ve herkezin beklentisi bu yönde olması gerek diye düşünüyorum bu lüks bir davet değilde her zamanki bir balık avı olan bir gün yani günahı sevabı ile güzel oluyor tabiki beklentileri az olan insanlar için dostluk iki sohpet insanlarla tanışmak olarak bakılması gerekiyor bence bundan fazlasını ben şahsen bunları bekliyorum bir organizazyonda gerisi fasa fiso benim için:D:D

18. onurjordan

onurjordan onur

Favori Kamış:
    Şeytan oltası ...
    Sennur hanım a , Diren hanım a, Suat abiye , Necmi Abiye ve daha emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Babam ve ben güzel bir hafta sonu geçirdik...

Bir dahakini sabırsızlıkla bekliyorum güzel bir kara oragnizasyonu ;)

19. kurtuluş

kurtuluş kurtuluş

Favori Kamış:
    turna fresh surf carbon 4.20 250 atar kamış + okuma 5 bilyalı makine
    slm.Abi nedir bu eleştiri yağmuru anlayamadım gitti .yok şöle olmuş yok böle olmuş ya arkadaşlar abilerim ablalarım kardeşlerim öle yada böle demeye gerek yok . insanlar kendi çıkar amaçlarımı gözetmeden bizler için bir şeyler yapmaya çalışıyorlar ve çalıştılarda .tmm eksik yanları olabilir ama bunu bu kadar dillendirmeye gerek yokki bence .oldu bitti işde.en azından kibarlık gereği bazı şeyleri göz arda edebiliriz.ne olmuş yani tekne hareket ettiyse ne olmuş yani 2 defa karaya geçtiysek.bunlar önemli değil önemli olan orada yapılan etkinlik ve yapılan hoş muhabbetler yani bence önemli olan buydu.bence biz eleştiriden çok motivasyon peşinde olmamız lazım çünki bu siteye yeni katılan arkadaşlarımız var ve olacak böle şeyleri ileriye yönelik düşünmek lazım.bu arada unutmayınki hayatda herşey 4/4 lük değil .Sevgili turgay abimin dediği gibi ( ne yaparsan yap memnun olmazlar )işte biz bu tür insanlardan olmayalım ve hayatda en ufak şeylerden hoşnut kalalım iyisi ile kötüsü ile ve her zaman sölicem organizasyon için herkeze teşekkür ederim

20. fakirbalıkçı

fakirbalıkçı Necmi Özgül

Favori Kamış:
    mitchell privilage
    Favori Makine:
    shekspire
    En İyi Avı:
    Çarşı dostluğu
    iki gündür takip edemiyordum yeni girdim
    ismail kardeşim.. Ben bir Org düzenliyeceğim de organize et bizde katılalım neşe ile eğlenelim her davete icabet ederiz..!
    aşağıda yaşananlardan çok geçte olsa haberim oldu fakat kaptan ile sürekli teknedeki arıza yı gidermek için çaba harcadığımızdan pek herkezi dolaşamadım buda benim ayıbımdır herkezden özür dilerim en azından arkadaşlarımızı sık sık ziyaret edip hal ve hatır sorabilirdim
    ben keyif aldım dostlar ile beraberdim yeni canlar tanıdım..
    Sizleri Seviyorum Arkadaşlar