13. İstanbul balık avı organizasyonu - (Tekneden) yapıldı 23 Mart 2008

Konu, 'Gerçekleştirilen Organizasyonlar' kısmında barisozulu tarafından paylaşıldı.

1. ugur.coskun

ugur.coskun uğur coşkun

herkese merhaba biraz geç oldu ama ancak yazmaya fırsat bulabildim ilk başta organizasyonda emeği ğeçen herkese teşşekkür ederim yaşadığımız bazı aksiliklere rağmen güzel bir organizasyon oldu....
    benim bir sorum olacak. bilmediğim için soruyorum! acaba tekne boğazda değilde marmarada güzel bir avlak bulamazmıydı yoksa marmarada tekneyle gezinti amaçlı durulması yasakmı? birdahaki organizasyon insanların rahatça olta atabileceği akıntının olmadığı veya daha az olduğu bir yerdeolursabence daha güzel olur böyle bir olanak varsa ve beni bu konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim:eek:

2. simendifer

simendifer Sennur

Sevgili Uğur, tekneler boylarından ötürü boğaza çıkamıyorlar, çünkü sahil muhafaza hemen burunlarının dibinde bitiyor. O nedenle durabilecekleri en uygun yerde duruyorlar. Aslında gezinti olsa olur ama biz durmak zorunda kalıyoruz, o nedenle de izin vermiyorlar. Onlardan daha küçük 30-40 kişilik tekneler biraz daha rahatlar. Ancak onlardan kiralarsak sanırım istediğimiz yere gideriz. Ama bu kadar kalabalık olursak, o teknelerden de sanırım 3-4 tane kiralamak gerekecek. Bir dahaki tekne organizasyonu için bunu enine boyuna bir konuşuruz olmazsa, ona göre birlikte birşeylere karar verir yaparız.

3. KEYF&KEDER

KEYF&KEDER ORHAN AYDAR

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ÇARŞI EKİBİ.

birdahaki ne zaman:confused: :confused:

4. simendifer

simendifer Sennur

Dur yahu, daha geçen hafta yaptık. :p Bundan sonrakini kıyıdan yaparız, sonra bakarız tekne organizasyonuna yeniden. :)

5. KEYF&KEDER

KEYF&KEDER ORHAN AYDAR

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ÇARŞI EKİBİ.

nerde ve nezaman :D :D

oyun havaları eşliğindemi yapılacak:D :D

6. kurtuluş

kurtuluş kurtuluş

Favori Kamış:
    turna fresh surf carbon 4.20 250 atar kamış + okuma 5 bilyalı makine
    turgay abi www.guncelhaber.com sitesinde guncel bölümünde olacak ama yoğunluktan bende açamıyorum biraz uğraşman lazım

7. kurtuluş

kurtuluş kurtuluş

Favori Kamış:
    turna fresh surf carbon 4.20 250 atar kamış + okuma 5 bilyalı makine
    necmi abi nasılsın nerelerdesin yoksun ortalıklarda

8. ugur.coskun

ugur.coskun uğur coşkun

bilgilendirdiğiniz için teşekkürler bunları konuşmak için erken biliyorum ama org. çok büyük bir mebla tutmadı birdahaki sefere miktar biraz daha arttırılıp daha keyifli bir org yaşanabilir. birdahaki org. sabırsızlıkla bekliyorum
    :D :D

9. ALİRIZA DOLGUN

ALİRIZA DOLGUN ALİRIZA DOLGUN

Favori Kamış:
    telesutf stellpower3,90 D.A.M ve 560D.A.M.makına
    En İyi Avı:
    18.19cm cinekop
    admınımıze

ablacım kaset veya cd yı alabıldınmı kameraman arkadaslardan

10. Suatreis

Suatreis

Hiç sorun değil Uğur....:D :D

Organizasyon yemekli düzenlendiği zaman ister istemez rakkamda artışlar olacaktır. Kalabalık olmamız nedeni ile bu sefer yapmadık. Zira sabah 9 da mangalın yakılmaya başlanması gerekiyor. Ve malzemelerin tedariki ile taşınması mümkün olmuyor.

11. simendifer

simendifer Sennur

Suat görüşüyor arkadaşlarla, buluştukları zaman alacak. Ben de izlemedim daha. :)

12. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Hayallerim, aşkım ve çipuram.
    Hayır, tango :D :D

Arkadaşlar kıyı avı için tarihi ne zamana düşünüyoruz ya da düşünüyor muyuz?
    Kıyı avı için daha önceden Sennur'la bir iki yer hakkında araştırma yapmıştık. Zamanın yakınlığına göre bu yerlere gidip ön araştırma yapabilirim ama bunun için bana yaklaşık bir tarih vermeniz gerek. Malum, çok yoğunum çoook :(

Bu arada, geçen hafta balıkavı pankartlarımızdan biri ilk ayrılan teknede kalmıştı, onu aldım. Yani pankart bende bilginiz olsun :)

13. ALİRIZA DOLGUN

ALİRIZA DOLGUN ALİRIZA DOLGUN

Favori Kamış:
    telesutf stellpower3,90 D.A.M ve 560D.A.M.makına
    En İyi Avı:
    18.19cm cinekop
    kaset

tesekkurler ablacın ılgın ıcın

14. Suatreis

Suatreis

Diren, araştırma ve keşif için sağolsun başka arkadaşlarımızında teklifleri var. Sennur ile hemfikir olduk ve 1 temmuz sonrasında bir tarih olmasını düşündük, tabiki tüm arkadaşlarımızında fikirlerine istinaden bir tarih belirlenecek. Ancak durum şimdilik bundan ibaret.

Keşif olayına gelince, sağolsunlar bir çok dostumuz benimle irtibata geçti ve aynı öneride bulundu. Bunları uygun tarihlere yayarak program dahiline alacağız. Seninle ise keşif dışı kalan alternatif bölgelere gidebiliriz.

Yardımcı olmaya çırpınmaktasın, hepimiz farkındayız bunun için ayrıca teşekkür etmek isterim.:)

15. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Yani 1 temmuza kadar organizasyon yok mu? :rolleyes:

16. CoNTRoLLeR

CoNTRoLLeR Bekir K.

Favori Kamış:
    Linea Effe OYSTER CAST 4.20 mt. SURF kamış ve 60 lık 4 bilyeli noname makina.
    En İyi Avı:
    Balıkavı.net
    Ya evet yaaa 1 Temmuz a kadar şafak sayar gibi gün mü sayacaz 3 aydan fazla var daha :) biraz daha geç yapsaydıkda kısa dönem askerin biri tezkere alsaydı :D

17. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Bekir, sen bakma Suat'a ;) biz gerekirse korsan org düzenleriz :p

Kim bekler 1 temmuza kadar :rolleyes:

18. CoNTRoLLeR

CoNTRoLLeR Bekir K.

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Balıkavı.net
    Tabi canım hepsi resmi olacak diye birşey mi var :) Yapalım site yönetimini de çağırmayalım, yoksa çaparilerimiz kesiliyor :D:D

19. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Olmaz, çağıralım :eek: Bugüne kadar hep onlar uğraştı, biz hazıra konduk. ;) Bu kez biz düzenleyelim, onlar misafir olsun :)

20. CoNTRoLLeR

CoNTRoLLeR Bekir K.

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Balıkavı.net
    Banane işte onlar gelirse ben gelmiyorum çaparilerimi yolda bulmadım ben :D:D

Abi ne demek, gelmek için çağrı mı bekliyorsun sen :) Buyur gel ben misafir ederim seni ;)