13. İstanbul balık avı organizasyonu - (Tekneden) yapıldı 23 Mart 2008

Konu, 'Gerçekleştirilen Organizasyonlar' kısmında barisozulu tarafından paylaşıldı.

1. onurjordan

onurjordan onur

Favori Kamış:
    Şeytan oltası ...

2. Nightwalker

Nightwalker Kagan

Sahane bir gun gecirmissiniz guzelim Istanbul'da... Hepinize ayri ayri, tek tek tebrikler....

3. KEYF&KEDER

KEYF&KEDER ORHAN AYDAR

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ÇARŞI EKİBİ.
    Arkadaşlar elinize sağlık çok güzel kareler yakalamışsınız sankim biraz eksik var gibime geliyor hani horonlar zeybek misket halay reimlerini göremedim

genede elinize emeğinize sağlık

4. akaya08

akaya08 Aycan

5. akaya08

akaya08 Aycan

6. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    Maşallah Maşallah , allah nazarlardan saklasın , kem gözlerden korusun ,rekor bu , balikavi.net ailesi gerçekten çok büyük :)

7. simendifer

simendifer Sennur

23 Mart 2008 İstanbul 13. organizasyonu - (Tekneden)

Tekrar merhaba arkadaşlar,

İşlerim yoğun olduğu için, ancak şimdi yazma fırsatı bulabiliyorum. Dün gerçekleştirdiğimiz bu güzel organizasyondan biraz bahsedeyim. Ama öncelikle, teşekkürleri yazmak istiyorum.

Büyük teknedeki sorumluluğu bizi kırmadan üzerine alan sevgili Nemci ağabey ve sevgili İbrahim ağabey, Fotoğraf çekme işini her zamanki gibi başarı ile gerçekleştiren sevgili Onur ve sevgili Ahmet (Terziakın), video çekimleri yapan sevgili Bekir, sevgili Aycan ve yüzü videonun arkasında kaldığı için kim olduğunu hala bilmediğim ama usanmadan bıkmadan video çeken sevgili arkadaşım (bu arkadaşlarımızın dışında fotoğraf ve video çeken, ancak benim bilmediğim diğer arkadaşlarımıza da ayrıca teşekkür ederim.), TGRT haber ekibinden arkadaşlarının daha önceden bizim bile haberimiz yokken (organizasyon öncesinde öğrendik tabii ki. Habersiz gelmediler yani.) organizasyonu haber yapmalarını sağlayan sevgili Özgürcan, her zamanki gibi yanımda olan, organizasyon için her türlü ilk yardım ve güvenlik yapılandırmasını organize eden, pankart ve malzemeler için ayarlama yapan, iletişim sorununu çözen sevgili Suat, her zamanki gibi plastik malzeme teminini sağlayan sevgili Diren, litrelerce su, kg.larca çay ve şeker temininde yardımcı olan ve bu yükü üzerimizden alan sevgili kaptanımız Kadir kaptan ve organizasyona katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Şimdi günü biraz anlatsam fena olmayacak sanırım. Öncelikle, sabah Üsküdar’a vardığımda ciddi bir kalabalıkla karşılaştım. Daha önceki organizasyonlarda böyle bir kalabalıkla karşılanmadığım için, biraz şaşırdım dersem yalan olmaz. Kalabalık olacağımızı biliyordum ama insan gözleriyle görünce daha bir farklı hissediyor. Neyse efendim, fazla oyalanmadan teknemizin kalkacağı yere yürüdük ve teknemiz de hemen geldi zaten. Tekneye binmemizin ardından Beşiktaş’a geçtik ve diğer tekne de geldi. Oradaki teknelere bölünme aşamasından sonra, açılarak her zamanki yerimiz olan Çubuklu tarafında demir aldık. İşte her şey ondan sonra başladı. Balık yoktu ve herkesin de oltası birbirine karışıyordu. Ben çapari atmadığım gibi, yemli atma hayalimi de ne yazık ki gerçekleştiremedim. Bu arada diğer tekneye bardak v.s. bırakmayı unutmuşuz, bir ara yanaşıp tekneden tekneye nasıl plastik bardak ve kaşık fırlatılır bunu gösterdik arkadaşlara. Bu arada yunuslar da peşimizi bırakmadılar. Her ne kadar balıkları kaçırsalar da, onları izlemek de ayrı bir keyifti. Gün boyunca diğer teknede neler oldu bitti tabi o kadarını bilmiyorum ama bizim teknemiz neşeli ve de bol olta karışan bir tekne olarak tarihe geçti sanırım. Olta atmasam da bol bol karışan olta çözdüm. Bir ara diğer teknenin “acil yanaşma limanı” olarak belirttiğimiz Paşabahçe iskelesine yanaştığını fark ettik Suat’la. Tabi biraz telaşlandık birine bir şey oldu diye. Meğer Turgay ağabey için yanaşmışlar. Turgay ağabeyin arabası güme gidiyordu neredeyse. :)

Herkes tek tük balık alırken (aslın gün sonunda pek de öyle tek tük olmadığı anlaşıldı.) ve de oltalar karışır ederken habercilerimiz geldi ve yaklaşık 1 saatlik görüşmemizin sonunda bizden ayrıldılar. Sonrasında yine balık avı devam ederek, öğleden sonrayı bulduk ve iki tekneyi birbirine yanaştırdık. Biz küçük teknedekiler, büyük tekneye geçtik ve orada horon, roman havası, Ankara havası, üç ayak, damat oyunları oynadık ve epey eğlendik. Ondan sonra da dönüşe geçerek evlerimize dağıldık zaten.

Katılan tüm arkadaşlarıma tekrar teşekkür ederken, kesin geleceğini belirten ancak organizasyona katılmayan (önceden gelemeyeceğini bildiren arkadaşlarımız hariç. Hasta olan, eşi rahatsızlanan ya da göreve çağırılan arkadaşlarımız da oldu çünkü.) arkadaşlarımıza da teessüf ederim. Çünkü, diğer arkadaşlarımız kendileri için ayarladıkları ücretten daha fazlasını ödemek zorunda kaldılar. Her zamanki gibi, yine üzücü olan buydu. Yine de harika bir gündü ve bunun için tüm arkadaşlarımıza tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

Not : Kalabalıktan ve ayrı teknelerde bulunmaktan ötürü, tüm arkadaşlarımızla tanışma fırsatı bulamadığım için çok üzgünüm. Ama zaman içinde, ama küçük balık avlama günleri ama organizasyonlar olsun, bir şekilde tanışıp sohbet edeceğimize eminim. Yeniden bir araya gelinceye dek, siteden görüşmeye devam… :)

Son düzenleme: 24 Mart 2008
  8. alperalp4

alperalp4 Alper Alptekin

Favori Kamış:
    Lıneaeffe S-Curve 4.20,Lıneaeffe S-Curve 4.50,Lıneaffe DAGON 60,Okuma ERAZER 360,Teben TN 500 Makine

evet haklısın Ahmet kardeş.Nerde var böyle bir aile???:) ;)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 24 Mart 2008
  9. akaya08

akaya08 Aycan

10. KEYF&KEDER

KEYF&KEDER ORHAN AYDAR

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ÇARŞI EKİBİ.

çok güzel olmuş elinize sağlık:)

11. balikci

balikci

Sevgili dostlar, fotoğrafların bir çoğunu ilk sayfaya ekledik, bundan sonrakileri aynı şekilde bu başlık altına postalamaya devam ederiz :) konu biraz kilitli kaldı bu yüzden özür dileriz.

12. ALİRIZA DOLGUN

ALİRIZA DOLGUN ALİRIZA DOLGUN

Favori Kamış:
    telesutf stellpower3,90 D.A.M ve 560D.A.M.makına
    En İyi Avı:
    18.19cm cinekop
    balıkavı net.sit yön.tesekkür

balıkavı yonetımı ve bu organızasyonda emegı gecen butun arkadaslara canıgönülden ben ve benımle katılan arkadaslarım adına tesekkur ederım.gezi esnasında yapılan organızasyondan yakından ilgılenen sıte yonetıcılerı sennur hanım suat beye kendı vakıtlerınden ayırıp butun uye arkadaslarla ilgilenmeleri organızasyonun guzel hos ve sıcak bır ortamda gecmesını aynı sekılde bıtmesını sagladıkları ıcın ayrıyeten tesekkuru bır borc bılıp saygı ve hurmetlerımı belırtmek ısterım.

13. simendifer

simendifer Sennur

Ali Rıza bey, aramızda olduğunuz için biz size teşekkür ederiz. Dilerim yine görüşme imkanımız olur. :) Pek balık yoktu gerçi ama yine de güzel bir gündü. Daha da güzel günlerimiz olur inşallah hepbirlikte. :)

14. ALİRIZA DOLGUN

ALİRIZA DOLGUN ALİRIZA DOLGUN

Favori Kamış:
    telesutf stellpower3,90 D.A.M ve 560D.A.M.makına
    En İyi Avı:
    18.19cm cinekop
    13. balıkavı organızasyonu

ben tesekkur ederım.sygılar suat beye selamlar

15. CoNTRoLLeR

CoNTRoLLeR Bekir K.

Favori Kamış:
    Linea Effe OYSTER CAST 4.20 mt. SURF kamış ve 60 lık 4 bilyeli noname makina.
    En İyi Avı:
    Balıkavı.net
    Gayet güzel olmuş elinize sağlık :) bende çekmiştim arkadaşımın makinesiyle, kısmetse yarın yükleyecem..

16. CoNTRoLLeR

CoNTRoLLeR Bekir K.

Favori Kamış:
    Linea Effe OYSTER CAST 4.20 mt. SURF kamış ve 60 lık 4 bilyeli noname makina.
    En İyi Avı:
    Balıkavı.net
    ibrahim kardeşim inşallah bir dahaki sefere birllikte oluruz, aklıma geldin şöyle baktım etrafıma ama göremedim seni. gönüller bir olsun her zaman buluşur görüşürüz ;)

17. simendifer

simendifer Sennur

Konu içinde de cevaplamıştım ama yeniden cevaplayayım. Asıl biz size teşekkür ederiz aramızda olduğunuz için. :) Aslında bizim özellikle yapmış olduğumuz bir şey yok, sizlerin neşesi ile organizasyonlar ancak bir şeye benziyor. Daha güzel günlerde de birlikte olmayı dilerim. :)

18. Suatreis

Suatreis

Değerli Aycan dostum, video için teşekkürler. O günün keyif ve eğlencesini yansıtır düzeyin de üzerinde olmuş...emeklerine sağlık.:)

Son düzenleme: 24 Mart 2008
  19. dede

dede kema ldede

inşallah tekrar görüşürüz herşey çok güzeldi bir sonraki organizasyonda tekrar karşılaşırız inşallah hoşça kal

20. simendifer

simendifer Sennur

İbrahim üzülmene gerek yok, telefonda tanıştık zaten seninle. :) Hem ne yapalım, iş her zaman daha önemli. Daha çok kez bir araya geliriz ve birinde sen de mutlaka aramızda olursun merak etme. Gelebilseydin çok sevinirdik, ben de seninle yüzyüze görüşmeyi isterdim elbette ama kısmet değilmiş ne yapalım, bir dahakine inşallah. :)