13. İstanbul balık avı organizasyonu - (Tekneden) yapıldı 23 Mart 2008

Konu, 'Gerçekleştirilen Organizasyonlar' kısmında barisozulu tarafından paylaşıldı.

1. dede

dede kema ldede

onur resimler çok güzel çıkmış eline sağlık tekrar görüşmek üzere hoşça kal

2. mder55

mder55 Eray

Favori Kamış:
    olta
    Organizasyona, emeği geçen herkese çok teşekkürler.
    Güzel günler sizlerin olsun.

3. ozgurcan

ozgurcan Özgürcan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Çapari ile havada uçan martı ve tabii ki hemen serbest bırktık! (Gülmeyin, şahitlerim bile var)
    Şu yazılan satırları okurken ağlamak istiyorum sayın seyirciler ağlamak istiyorum...:p
    Ben birdahaki organizasyondan 1 hafta önce kutu kutu antibiyotik içmezmiyim, her türlü ilaç, serum ne varsa almazmıyım bünyeye hasta olmamak için... Ağlamak istiyorum sayın seyirciler ağlamak...:eek:

4. rehbernet

rehbernet Gökhan Bayrak

Herkez çok eğlenmeiş.
    Nice org lara inşallah:)

5. hunter33

hunter33 mustafa

Favori Kamış:
    olta kamış-nadıren zıpgın
    En İyi Avı:
    palamut-lüfer-eşkına 3,250.kg.istanbul,dan balık organızasyonları ıcın haberleselım
    sevgılı sennur hanımefendı...
    organızasyonda beraber tum arkadaslarla olmakdan mutluluk duyduk.her ne kadar sızınle bızzat tanısamadıysakda ortalıkda vızır vızır dolasan kısının sız oldugunuzu anlamak zor olmadı :)
    sızınle ılk organızasyonum bu benım.(2006 yılı uyesı olmama ragmen)
    aslında tum katılımcılara ısımlerının yazılı oldugu yaka kartı hazırlanıp dagıtılsa guzel olmazmı?
    bu sayede herkes sıtedekı ısmıyle gorunce selamlasmak ıster ve tanısır.sızde kalabalık oldugundan herkese merhaba dıyemedınız.
    yenı katılımcılar her zaman cekıngen olurlar...bunların bu cekıngenlıklerını uzerlerınden atmalarına sızler yardımcı olacaksınız.
    nacızane benım fıkırlerım boyle:)
    haa bu arada tesekkur yazınızı okudum...kamera arkasında sureklı cekım yapan arkadas demıssınız :)
    bu benmıyım acaba :)
    bır dahakı organızasyonda daha saglam katılımcı bır organızasyonda gorusmek uzere dıyorum:)
    sevgıyle kalın.

6. blue ocean

blue ocean Halil

Favori Kamış:
    cobra420 sorf/cornoran black star 2.70
    Favori Makine:
    daiwa bg30/catana 30
    En İyi Avı:
    3 kg .balon
    Boğaz ve Balık

Herkese selamlar
    Boğazda balık tutmak herkese nasip olmaz org.için teşekkürler.Güzel vakit geçirdik.Birde benim fotoğrafım çıksaydı güzel olurdu ama ben nerdeydimki!!!:D

7. Suatreis

Suatreis

13. organizasyonumuz

Bende müsadeniz ile birşeyler yazmak istedim sonunda...

En başta organizasyon hazırlığı ve programlamasında hemde o sıralar muazzam bir iş meşgıliyeti içerisinde olan, buna rağmen yemek zamanını dahi bu projeye ayıran gerekli düzenlemelerde yardımcı olan Sennur'uma, organizasyona 2 gün kala sorumluluğu üstlenen (resmen emrivaki yaptım ya o ayrı konudur....) ve Çarşı Team ın elebaşı olarak gördüğüm Necmi Abimize ve tabiki Çarşı Team yani Kartal Yavrularına, taaaaaaa Ankaradan erinmeden üşenmeden diğer önceki organizasyonlarımızda da bizi yanlız bırakmayan Turgay ağabeyimize ve değerli misafirine, katılım gösteren ve isimleri saymakla bitmeyecek tüm amatör ruhlu balıkçılığa gönül vermiş arkadaşlarıma, ağabeylerime, ablalarıma, kardeşlerime teşekkürü borç bilirim. Kadir kaptan ayrı ....onunla ilgili foromuzda var...adamcağızı illallah ettirdim...sağ olsun var olsun...ben pek severim...sevilmeyecek adam değil..

duuuuuur daha çok sevşicez...garibim başına geleceklerden bi haber..:D

Her neyse...Dostlarımızla Beşiktaş ta buluşam üzere yola çıktım, kabataşta yüzümü güldüren bi ADAM a rastladım, İabrahim abi (ayastafanodbalıkçısı)..abi başka nick bulamadımı allah aşkına "iboabi" neyine yetmiyo, oldu olacak başına şemsipaşa da sesi bilmemne olanlarıda ekle...

Öyle işte bindik otobüse kabataş tan vardık mahale...bi allahın kulu yok...abi çay içelim dedim...çay yok büfede..kahve dedim, onuda fındıklı verdi şerbet gibi şekerli..neyse... tek tek gelmeye başladı dostlarımız. Elimdeki listeye işaret ve sayı koymaya kalktım..ciddi hata oldu..yahu hangi birine yetişim..gelen gelene..Diren Hanım geldi de sayımdan kurtardı beni sağolsun Ama asıl onu giderken görmeliydiniz..çingeneler gül satmaya yanaşmadı yahu bunlarda bizden diye...onu ayrı anlatırım

Saat 8:30 oldu, haydi dedim tekneye...hep beraber yollandık limana ama orada bir kaos yaşandı 2 tekne var kim hangisine biicek gibisinde...rastgele dağılım sağlandı, açıkçası onun planlaması yapıldı ama disiplini sağlamak için gerekenleri yapmaya içim vermedi...yahu kime diyeceksin sen şuna sen buan bineceksin diye, hepsi dostum yahu hangi birini kırabilirim..yapam onu işte..zaafımda odur:)

sonracığımıaaaaaa çıktık yola..vardık avlağımıza, kamışlar kutuldu takımlar açıldı kurşunlar boğaza kavuştu...pek bişey yok heyecanlanmayın..hatta tık yok...neden ki yaaaa olur burda balık ama demeye kalmadan su üstünde olanca sevimliliği ile diğer dostlarımız belirdi, onlar bu denizlerde olsunlar varsın biz balık tutamayalım. Yunus lar, ismi kadar güzel canlılarımız, kimi insandan daha dost olan hayvan demeye dilimin varmadığı denizdaşlarımız:)

Teknelerimizin boyutları itibari ile deniz yasalarına ve kurallarına bağlı olarak boğaziçinde dilediğimiz yere gitme ve bekleme imkanımız olmadığı malumunuzdur. Gemi trafiği olan alanlara giremeyiz. Netice itibarı altımızda bizi yüszdüren pancar motorlu bir sandal değil. Dostlarımızın şikayetleri oldu sürekli haraket halindeydik bu nedenle takımlar dolaştı diye, ama hak verin ey dostlar boğazın ortasındayız akıntı var..

Öğlen saatlerinde tekneleri bordolamak niyetindeydik, ancak diğer tekne ile olan telefon irtibatımızda herkesin halinden memnun olduğu ve balık çıkmaya başladığı haberi ile bunu gecikmeye bıraktık, Bu arada TGRT Haber den muhabir arkadaşların kıyıda bizi beklediğini öğrendik. O sabah Özgürcan kardeşimiz söylemişti ancak katılım saatlerini bilemiyorduk. Hemen kıyııya vardık Selamet 2 ile arkadaşları aldık teknemize oturduk çayımızı içtik sohbetimizi ettik, organizasyonum dışında ekolojik faaliyetler ve daha sizlere süpriz olucak bir çok konuda hemfikire vardık. Muhabir arkadaşımız Celal Camun ve adını ezberleyemediğim kameraman arkadaşımıza hiç üşenmeden yanımıza geldikleri ve ilgilendikleri için teşekkür ederim:) Ben aklımda isim tutamam bide sitede nick meselesi var, yanlış hitapta bulunursan kusuruma bakmayın

Sonracığımaaaaa....çekim yapıldı, röportajlar gerşekleştirildi, balıklar tutuldu sohbetler edildi...misafirlerimiz işine gücüne devam etmek üzere tekrar kıyıya bırakıldı...

Arkasından yine takımlar karıştı, yeni çapariler bağlandı, yemli olta kullnıcam diyenin ve sabahın köründe galatadan yem aldıranın eline olta almadığı görüldü :D Ama Talat abiye hayranlığımı gizleyemem o nasıl bir irde o nasıl bir azimdir yahu..Ağabeyizin dolanmayan, karışmayan takımı kalmadı, olta beden misinası sebepsz yere gözümün önünde koptu gene offff ya demedi komple takım hazırladı suya daldı...hemde kaç kere...acemi değil bu adam..sen ben eline su dökemeyiz..ne yatı ne etti gene avlanamadı adam akıllı ve bana "nasip kısmet" kelimelerinin ağırlığını, farkına varmadan öğretti

Gelelim Yücel e....yok babam yok gelmeyelim...:D Seher yeli çık dağlara, güneş topla benim için kardeşim:)

Sona efendiiiim, şöyle oldu böyle oldu kendimizi üsküdarda el sallarken bulduk...garip bir hüzün garip bir ayrılış...aniden..selamlaşamadan...ne yazıkki tekne kıyıda fazla bekleyemiyor...öyle anlaşmamız ...söz söz dür..sonucuna katlanmak lazımdır..

Zamanım oldukça detayları anlatmaya devam edeceğim..şimdilik beni mazur görüp sevgi ve sağlık ile kalınız...:)

8. Suatreis

Suatreis

Halil abi allah iyiliğini versin, hiç güleceğim yoktu....sen nerdesin abi..sakın haber bülteninde olmaysın....ohooo oooo... abi sana yetişemeyiz biz ama...bi stabil ol hele...:D :D :D

9. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Deniz turnası 70 cm 900 gr.
    Tebrikler İstanbul güzel eğlenmiş darısı bu hafta bizim başımıza artık ;) Bu güzel günü yaşayan şanslı dostların hepsine selam olsun umarım beklediğinizin ötesinde bir gün yaşamışsınızdır.:)

10. CoNTRoLLeR

CoNTRoLLeR Bekir K.

Favori Kamış:
    Linea Effe OYSTER CAST 4.20 mt. SURF kamış ve 60 lık 4 bilyeli noname makina.
    En İyi Avı:
    Balıkavı.net
    Çok güzeldi Aşkın abi darısı sizin başınıza ;)

11. CoNTRoLLeR

CoNTRoLLeR Bekir K.

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Balıkavı.net

12. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    13.cü Org.'a katılan önca yönetimdeki arkadaşlarıma sonrada Sayın müsafirlerimize sonsuz sevgi ve saygılarımla :)

Değerli arkadaşlarım,resimlerden ve yazılanlardan anlaşıldığı üzere fefkaladeninde fefkinde :D bir gün yaşamışsınız sizleri tebrik ederim.:)

Allah bunun gibi daha nice org.'larda bir arada olmayı nasip etsin cümlemize,Amiiiinn :)

Gerçekleştirilmiş bu org.'a katılan katılmak isteyipte katılamayan(benim gibi) :( kerkese kendi adıma teşekkürlerimi sunarım.

İyiki varsınız,iyiki yapmşsınız bu org.'u :)

Daha nicelerinde birlikte olmak dileğimle,
    Sevgi ve saygılarımla,
    Allaha emanet olun.

13. CoNTRoLLeR

CoNTRoLLeR Bekir K.

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Balıkavı.net

14. CoNTRoLLeR

CoNTRoLLeR Bekir K.

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Balıkavı.net

15. CoNTRoLLeR

CoNTRoLLeR Bekir K.

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Balıkavı.net

Fotoğraflar benimle birlikte gelen misafirlerimin makineleriyle çekildiği için bizim ekip ağırlık olmuş :)

16. lathander

lathander Levend Turgay

Favori Kamış:
    silikonlu çaparinin hastasıyım
    En İyi Avı:
    bi sürü istarvit
    acaba şu TGRT 'deki haber videosunu siteye koyabilcekmiyiz ? gören aradı bizide :D merak ettik :p

Bu arada Aycan abi bizi dönüşte sefaköye kadar bıraktığın için çok teşekkür :D
    biz yolda yürüyemioduk sallanmaktan sen nasıl kullandın arabayı :eek:

bide faruk arkdaş bizim için çektiğin fotoları nasıl alırım :) şenay başımın etini yiyor nerde fotolarımız diye.

17. simendifer

simendifer Sennur

Beni de arayan oldu ama ben de izleyemeyenlerdenim. :D Perşembe günü ya da hafta sonu haberci arkadaşlarla görüşeceğiz zaten, görüştüğümüzde CD'yi de getirecekler. O zaman siteye ekleriz. ;)

Bu arada Levend, sen o gün sallanmışsın yine iyi. Ben bu sabah bile sallanıyordum hala. :p Daha yeni yeni kurtuldum sallanmaktan. :)

18. akaya08

akaya08 Aycan

ne demek arkadaşım ama inan arabayı kullanırken bende çok zorlandım eve gelir gelmez uyudum ayakta sürekli sallanıyordum çünkü.

19. lathander

lathander Levend Turgay

Favori Kamış:
    silikonlu çaparinin hastasıyım
    En İyi Avı:
    bi sürü istarvit
    bendende bir kaç resim, geriye kalan tüm çektiğimiz resimlerde ben ve şenay var :p

20. simendifer

simendifer Sennur

O zaman video çekimleri için size de teşekkür ederim. Diğer teknedeki arkadaşlarla tanışamadım malesef. Daha önce de yazdığım gibi, sizin tekneye geçtiğimizde de tek tek tanışmak gibi bir durum söz konusu olamadı. Yaka kartına gelince, aslında daha önce yapıyorduk ve bu defa da yapacaktık ama telaştan unutuldu. Laf olsun diye yazmıyorum, hakikaten telaştan unutuldu. Yaka kartlarını Suat yapıyor ama bu defa pek çok şey onun üzerine yıkıldığı için unuttu ve ben de (şimdi sayamayacağım pek çok şeyle uğraştığımdan. :() çok yoğun olduğum ve kafam bir milyon olduğundan hatırlatmayı unuttum. :( Bir dahakine yaka kartları hazır olacak ama merak etmeyin. Diğer bir organizasyonda el sıkışarak ve biraz da sohbet ederek tanışma imkanı doğacağını düşünüyorum. Çünkü sonraki organizasyonu kıyıda planlıyorum. Ama tercihim, daha önce de yazdığım gibi, şehir merkezinden biraz uzakta, otobüsle gideceğimiz bir yerde organizasyon yapmak. Hem koca sahil bizim olur, hem herkes rahat rahat tanışma ve konuşma fırsatı bulur, hem de rahat olta atılır. 1 Temmuz tarihinden sonra da, tatlı su balıkları için yasak kalkacağından, bir tatlı su organizasyonu yapalım istiyorum. Çünkü İstanbul'da fazla tatlı su avcısı yok. Hem tatlı su avcısı arkadaşlar için de bir organizasyon yapmış oluruz. Tabii sadece bu değil, biz de onların taktiklerinden çalarız azıcık. :p