13 Mayıs İzmir .. Yer kırmızı Gök Beyaz...

Konu, 'Genel Konular' kısmında Canazor tarafından paylaşıldı.

1. Orada bulunan bulunamayıp destek veren tüm vatandaşlarımıza teşekkürler.
    Dünya basını şimdiye kadar yapılmış en büyük protestoların arasına koyuyor.
    Ne mutlu bize.:)

2. reef1905

reef1905 Akın

Favori Kamış:
    SHIMANO ALIVIO CX TELE SURF 4,20 MT 150 GR
    Favori Makine:
    SHIMANO EXAGE 6000 FA + E
    Selamlar ;

En anlamlı karelerden birisi, anlayana veya anlamak isteyene !!!

Saygılarımla.

3. :D :D :D :D

4. Dün bu şahane mitingi başından sonuna kadar tv den seyrettim.

Bir çok ilimizde elektrik kesintilerinin olduğu söyleniyordu.

Bu konuda bilgisi olan veya böyle bir durum yaşayan var mı acaba.

Manisa, Bursa, Afyon ve başka illerde söylendi. Doğrumudur ?

5. skymount

skymount Nuri ERTİK

Favori Kamış:
    Dam Spezipower 180
    Favori Makine:
    Abu Garcia 100U
    En İyi Avı:
    Yayın,35 kg.,Aras
    Eskişehirde de...
    Geçen de oldu...
    Bir de net de problemliydi bilmiyorum tesadüf olabilir o...

6. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Katılan herkese teşekkürler.Bu arada can abi ''arkadaş'' ın ismi Ezgi:D

7. evet Akın....

8. He valla unutmuşuz yazmayı:eek:

Güleç ,güzel , şirin kardeşimiz Ezgi'ye çok selamlar:)

Umarım en yakın Balık organizasyonunda yine birlikte oluruz;) :)

Bayrak sallaması kolay,bir de olta sallarken görelim O'nu:D :D :D

9. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    siteye üye olması konusunda ikna çalışmalarındayım,hele bir üye olsun,ava dünden razı olur o:D

10. Ava mı ? Balık Yemeğe mi ? razı olur :D :D :D

11. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Valla abi düne kadar herşey ihtimal dahilindeydi fakat Birsen adında bir büyüğümüz arkadaşın aklına girerek zannersem caydırdı:D :D

12. Kendilerini şahsen tanırım,sağlam balıkçıdır:cool: ;) :D

13. Lüfer

Lüfer Kerem

Favori Kamış:
    Lineaeffe all around carbon spiral 150-300g 3.50
    Favori Makine:
    Okuma impact im-65 machine high performance
    En İyi Avı:
    Lüfer
    helal olsun orada toplanan insanlara...

14. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    "arkadas"in bile adini yazdiniz da beni es gectiniz ya, ne diyeyim size:D:D:D

15. He valla doğru dedin ,kusurumuza bakma yahu:eek:

Telekom binasının önünde beklerken,karşı tarafta minik birini gördüm:p Acaba O mu değilmi dye dikkatlice bakınca,eneeeeeee birde ne göreyim ,o minik şahıs bizim sevgili Onur'umuz:) Hep beraber yanına gittik sarıldık hasret giderdik.Mensubu oldugu bir dernekle beraber gelmiş mitinge.Ayağınıza yüreğinize sağlık sevgili Onur;) :)
    Seni görmek güzeldi:)

16. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Gavur İzmir’in gururlu laikleri 15 Mayıs 2007

İzmir’deki Cumhuriyet Mitingi, dünya basınında büyük yankı buldu. Denize de yayılan gösteriyi renkli görüntüleri ile okuyucu ve izleyicilerine de aktaran yabancı medya, gösteri için "Halkın şimdiye kadar yaptığı en büyük güç gösterisi", "Gavur İzmir’in gururlu laikleri" şeklinde başlıklar kullandılar.

BOMBAYA YANIT

La Repubblica Gavur İzmir’in gururlu laikleri meydanlara sığmadı. 1.5 milyon Atatürkçü Erdoğan’a tepki gösterirken, sertçe, ’Türkiye hiçbir zaman İslam ülkesi olmayacak’ mesajı verdi.

Corriere della Sera Türkiye’de laiklerin hükümete isyanı bu kez İzmir’de yaşandı. 22 Temmuz’daki seçimler öncesi İslamcı Erdoğan’a karşı tepki giderek yoğunlaşıyor.

Il Giornale Yeni Türkiye, bombalara yanıtını verdi ve meydanlara inerek, Erdoğan’ın İslam akıntısına karşı çıkacağını bir kez daha ortaya koyarak dünyaya duyurdu.

RAI1 TV Tayyip Erdoğan’ın ılımlı İslamcı hükümetine karşı tepkiler giderek büyüyor. 1.5 Milyon Atatürk evladına İzmir meydanları dar gelirken, laiklik bir kez daha ülkeye damgasını vurdu.

1.5 MİLYON TÜRK

Times Türkiye’de, kökleri İslam’da olan hükümete karşı şimdiye kadar düzenlenen en büyük laik protestoya 1.5 milyon Türk katıldı.

Guardian İzmir’de yapılan gösteri, halkın şimdiye kadar yaptığı en büyük güç gösterisi oldu. 1 milyon Türk, İslamizasyon karşısında yürüdü.

Financial Times 1 milyon kişi, Türkiye’nin üçüncü büyük şehrinde biraraya gelerek etkili bir muhalefet gösterdi.

BBC En az 1 milyon kişi, hükümetin Türk laikliğini zedelemeye yönelik herhangi bir planına karşı İzmir’de gösteri yaptı.

İZMİR KALEYMİŞ

ABC 1 milyonu aşkın kişi, ılımlı İslamcı hükümetin topluma dini değerleri empoze etme korkusu üzerine laiklik kalesi İzmir’de gösteri yaptı.

El Pais Yüzbinlerce Türk, laik devlet için yürüdü. İnsanlar, ılımlı İslamcı hükümetin laiklik politikasını protesto amacıyla İzmir’de toplandı.

GEMİLER DOLDU

Washington Post Yüzbinlerce Türk, otoyolları boğarak, gemileri doldurarak İzmir’e geldi ve pro-İslamcı iktidar partisine karşı dev bir muhalefet gösterisi yaptı.

Le Figaro Laik kesimin yeni güç gösterisi. 1 milyonu aşkın gösterici, İslam’ın toplumdaki yerini güçlendirmek istemekle suçlanan hükümet ve partisini protesto amacıyla İzmir’de toplandı.

Rundschau İzmir’de 2 milyon insan, hükümete karşı protesto gösterisi yaptı.

Seçim derbisi

Ethnos Kemalistler, İzmir’e çıkartma yaptı. Türkiye’de seçim derbisi, Batılı Türkiye ile Anadolu’nun derinlikleri arasında olacak.

Elefteros Tipos Öfkenin ve kanın kırmızısı. Bornova’daki bombalı saldırı Kemalistlere uyarı mı, yoksa PKK ile bağlantılı bir terör eylemi mi olup olmadığına açık bir yanıt henüz verilmedi.

Ta Nea Erdoğan karşıtı insan denizi. İzmir kıpkırmızı kesildi, 1 milyonu aşkın laik Türk, Erdoğan hükümetine karşı miting yaptı. AKP’nin yüzde 40’lara ulaştığını gösteren anketler önem taşımıyor.

kaynak:Hürriyet

17. tugay sahın

tugay sahın

Favori Kamış:
    olta,mısına
    En İyi Avı:
    1 kg levrek
    gunaydın herkeze
    bombanın atıldıgı saatlerde bornovadaydım.oglumun ege unıversıtesındekı sınavı ıcın .olay ılk duyuldugunda ınsanların yuzunde bır endıse vardı ılk baslarda ama sonradan bu endıse yerını sagduguya bıraktı.sınavdakı velıler bu olay ızmırı ızmırlıyı yıldıramaz mıtınge daha guclu olarak gıdecegız,daha gur cıkacak sesımız demeye basladılar.bu cok sevındırıcı bır tepkı.herkez gıbı bızde pazar gunu mıtıngte yerımızı aldık.kordondakı kalabalık hele bayrakların dalgalanısı sevıncımızı dahada çogalttı.bır nefes olmak,tek seslı olmak helede dedelerımızın canını verdıgı bu vatan toprakları ıcın yaptıklarımız az bıle dusunuyorum.
    ızmır ın ızmırlının cıkan gur sesının laıklıge karsı durmaya calısan herkez tarafından cok ıyı duyulduguna ınanıyorum.
    saygılarımla

18. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka

Bu resimlerde (Pasion ) Engin arkadaşımızın objektifinden :)
    Teşekkürler Engin kardeşim .

19. Wolverine

Wolverine Berke

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 420
    Favori Makine:
    Shimano Beastmaster 7000 XTA
    En İyi Avı:
    Henüz avlamadığım
    Herkese merhaba,
    Arkadaşlar izninizle bende benim kamerama takılanları sizlerle paylaşmak istiyorum.

İzmir Göztepeden Sabah saat 10 civarı yola çıktık. Babamın arkadaşları ile sahilde buluştuktan sonra Konak yönüne doğru yürümeye başladık. Ama gördük ki yürümeyi seçenler yalnızca bizler değil mişiz. Hem spor hem görev bilinciyle insanlar sahile dökülmüşler. Yürüyüş sırasınca 35-40 kadar Çeşme-İzmir arası çalışan otobüs saydım hepsi full konak tarafına geçtiler. benden önce ve sonra geçen otobüslerle o taraflardan gelen insan sayısını siz düşünün. Bu arada belediye otobüsleri de bayraklarını asmışlar, Belediye şöförleri o gün için yaptırdıkları bayraklı şapkalarını takmışlardı. Sahilden yürüyen insanlar tıklım tıklım dolu otobüslerden yükselen marş seslerine bayraklarını kaldırarak karşılık verdiklerinde şöförler de kornaya basarak karşılık veriyorlardı. Hayatımda ilk defa korna seslerii bu kadar güzel geldi kulaklarıma Otobüsler dolu, duraklar dolu. Duraklarda herkesin ellerinde bayraklar otobüs bekliyorlar. Hatta bir arkadaşım şunu anlattı Hem güldüm hem gözlerim yaşardı dinlerken. Bir vatandaşımız bir bayrak hazırlamış ki 2 mt'ye yakın bir tutacağı var. Şöför demiş kardeş nasıl alıcaz onu baksana otobüse dolu? Arkadan bir ses kardeş uzat bakayım o bayrağı hooop elden ele bayrak içerde. Uğraşsan sokamazsın otobüse o dolulukta zaten almazlar. Müthiş birşey herkes kenetlenmiş.
    Bu birinci resimde konağa doğru az bir yolumuz kalmış. Karşıyaka vapurları full geliyorlar konağa ve bayraklardan insanlar görünmüyorlar.
    Vapurlar full dolu
    Vapurlar 2'şer 3'er geliyorlar karşıyaka tarafından ve boşalmak için sıra beklemek zorunda kalıyorlar. Bu resimde boşalan 3 gemi var bir tanesi arka tarafta. bekleyen de 2 gemi var. Bekleyenlerden biri diğerinin arkasında kalmış ama burnu görünüyor.
    Vapurdan inen insanlar. Marşlar söyleyerek geliyorlar ve bizlere el sallıyorlar dehşet bir görüntü ve duygu seli idi.
    Sahil tarafından gelenler karşıyaka tarafından gelenler ile birleşiyorlar ve Pasaport tarafına doğru bir sel gibi akıyorlardı.
    Bu resim yeni yapılan köprünün üzerinden.
    Bu resimde aynı yerden ama bu sefer kamera Kordonun başlangıcına doğru çevrilmiş durumda. Bilmeyen dostlarımız için söyleyelim Mitingin yapıldığı alana daha yaklaşık herhalde 1 km'den az fazla yol vardır. Ve bu noktaya geldik trafik tıkandı. Başladık yavaş yavaş ilerlemeye. Bu yolda sağ tarafınızda binaların altları hep bar, cafe, restorant tipi işyerleri ile doludur. En güzeli de neydi biliyor musunuz? Bütün barlar restoranlar kabinlerini dışarıya çıkartmışlar 10. yıl marşının mp3'ünü koymuşlar vermişler coşkuyu kolonlara sizin anlayacağınız. Çok güzeldi.
    Yavaş yavaş ilerleye ilerleye aralardan da sıyrıla sıyrıla Cumhuriyet meydanına geldik. Yaklaşık 500-600 mt kadar daha yolumuz var. İnsanların taşıdıkları pankartlar gerçekten çok yerinde ve ilginç mesajlar taşıyorlardı. Hatta bir tanesinde "Biz gavur değiliz, gavuru denize dökeriz" yazıyordu harika birşey.
    Son resimden sonra yaklaşık 200 mt. kadar ilerledik. Artık ilerlemek mümkün değil miting merkezine hala uzağız bu nedenle miting seslerini duyamıyoruz. Ama dev bir ekran uzaktan görünüyor ama ne oynattıklarını da seçemiyorsunuz. Deniz kenarına gidip tekneleri çekeyim dedim. Herhalde 100ün üzerinde tekne vardı.
    Sonra kameramı sağa çevirince gördüm ve yol boyunca olan kalabalığı da düşününce o an anladım kaç kişi olduğumuzu.

Son düzenleme: 16 Mayıs 2007
  20. Sevgili Berke

Mükemmel kareler yakalamışsın,sağolasın varolasın gözüm;) :)

Resimlere yazılara tekrar tekrar baktım inanılmaz keyif aldım,ve bu keyiflede doldurdum bardağımı başladım içmeye ( tabiki çay :D :D )

Sevgili Engin kardeşim sana da teşekkür ederim harikasın;) Göbeğin hariç:D ,Sen de benim gibi salmışsın göbüşçüğü:eek: :D :D