14/01/2007 Karaburun raporu

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında POYRAZPINAR tarafından paylaşıldı.

1. sevgili mustafa kardeşim.
    yaptığın avı onca arkadaşım tebrik etmiş. ben dahil bir kaç arkadaşımda bazı konulara açıklık getirmeniz için sizden ricada bulunmuş. ama ne yazık ki hiç birimiz bir yanıt alamamışız. nerde paylaşım ?? umarım işlerinizin yoğunluğu sebebiyle cevap verememişsinizdir. yoksa yapılan avın bu site açısından hiç bir anlamı kalmayacak ve arşivde resim olarak kalacak. rastgelsin sevgiyle kalın.

2. noche35½

noche35½

Favori Kamış:
    Olta
    Sevgili Mustafa kardeşim,
    Ben de Bülent bey gibi avlanma şeklinizi sinaritleri nasıl çektiğinizi yani kısaca açtığınız konunuza sahip çıktığınızı ve sorulan sorulara cevap verdiğinizi umarak tekrar konunuzu tıkladım.Ama:( :( :( ..
    Sanırım müsait değilsiniz.Müsait olduğunuz bir ara da yakalanması belli bir emek ve beceri isteyen ve hatta avlanma zamanı olmayan(Bildiğim kadarıyla Mayıs-Ağustos ayında iyi av verirler) bir balığı nasıl yakaladığınızı detaylandırıp anlatırsanız çektiğiniz resimler çok daha fazla kıymetli olacaktır diye düşünüyorum..
    Rastgele...

3. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    mustafa tebrikler güzel av

4. deepbourne

deepbourne

Favori Kamış:
    Olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    Adabeyi 1,5 kg
    Mustafa,tebrikler çok iyi av olmuş.Şansın açık olsun rastgele:) ;)

5. POYRAZPINAR

POYRAZPINAR

Favori Kamış:
    OLTA,SIRTI
    En İyi Avı:
    2 KG SİNARİT
    çanakkalede iş seyahatindeyim dostlar dönünce yanıtlayacağım:(

6. Spider

Spider Mert Eren

Elinize kolunuza sağlık Mustafa..

Ayşeler de tadabilir :D :D

7. noche35½

noche35½

Favori Kamış:
    Olta
    Ok Kardeş,
    Hayırlı yolculuk,hayırlı işler...

8. POYRAZPINAR

POYRAZPINAR

Favori Kamış:
    OLTA,SIRTI
    En İyi Avı:
    2 KG SİNARİT
    Herkese merhaba sonunda evime ve güzel İzmire döndüm.....
    Hepiniz meraklanmışsınız ama ne yaparsınız iş güç, kopan rapalalara para lazım:)
    Öncelikle belirtmeliyim ki bu balığın zevkide eziyetide hiçbir balıkta yok(sadece akya hiç tutmadım diğerlerine sopayı atar:) )
    Sırtı için riski seveceksiniz hem çok kopuyor hemde eliniz boş dönme ihtimaliniz fazlaca çünkü az ve öz tutuyorsunuz; sabırlı+sabırlı+sabırlı olacaksınız 3 saat tık olmaz 30 dk da 3 aylık balığınızı tutarsınız düşünsenize 30 dk da 5 sinarit çektiğinizi yazarken bile heyecan veriyor:)
    Ve tabiiki kısmetiniz olacak yani hafiften paçadan bal akacak ama bence mutlaka ve MUTLAKA ay karanlık olacakGeçen hafta yazmıştım bu pazar(14/01) balık çok olacak gidin balığa diye (gerçi silinmiş); 7 yaşımdan beri tekne üzerindeyim ve son 3 yılın detaylı foto arşivini tutuyorum iyi avların hepsinde ay karanlık rastlantı değildir sanıyorum(Benden çok daha tecrübeli abilerimiz kızmamıştır umarım)

9. POYRAZPINAR

POYRAZPINAR

Favori Kamış:
    OLTA,SIRTI
    En İyi Avı:
    2 KG SİNARİT
    devamı da geliyor :)

10. POYRAZPINAR

POYRAZPINAR

Favori Kamış:
    OLTA,SIRTI
    En İyi Avı:
    2 KG SİNARİT
    Dedim ya bu iş kısmet diye bu balıklardan biri 2-3 mt de strıke-pro nun rapalanın F-11B ye çok benzeyen modeliyle tutuldu. 100 kere deneseniz 10 kez tutmaz ama tutuldu.Dönüş yolunda levrek için uğraşıyor sinarit yok diye düşünüyorduk Mehmet Pekmezci kardeşim buralarda levrek mevrek yok bu deniz suyu sıcaklıklarında da olmayacak gibi gözüküyor :( Gerçi olmaması daha iyi gibi ama:):) Mehmet Uysal dostumuzun dediği gibi sinarit zamanı değil ama bence olay yine su sıcaklıklarına bağlı levrekler gelmiyor sinaritler derin suya gitmiyor mevsimler karıştıkca bu artacak gibi kasım çupralarıyla mart barbunları kardeş olursa hiç şaşırmayın:(

11. POYRAZPINAR

POYRAZPINAR

Favori Kamış:
    OLTA,SIRTI
    En İyi Avı:
    2 KG SİNARİT
    Diğer balık MİNNOW tipi rapala ile 8-10 mt de tutuldu.İnanın renk önemli değil zaten rapalanın sitesine girerseniz sinarit için ürettikleri bi model yok(benim bildiğim kadarıyla). Sinaritinde sevdiği balıklar belli sokan(iskorpit), bıçak sapı,küçük kalamarlar, kopes yavruları ve hamsi tarzı balıklar buradan çıkan sonuç kırmızı,yeşil,kahve ve sarı tonlarında yapay yemler ben en az 3-4 farklı takımla balığa çıkıyorum ve çok fazla alan tarıyorum balık aldığım yerlerde bile çok durmuyorum.
    Gelelim bu amcaların mekanlarına Ege denizi ve sinarit; tencere ve kapak gibi alaçatı süzer otel civarı,karareis,sığacık, kuş adası,foça, çandarlı-şakran arası benim iyi sinarit yaptığını bildiğim yerler ama buralarda dibin göründü görünecek diye tabir edilen seviyerinde bıkıp usanmadan gidin gelin kıyıya baktığınızda kayalık dipe baktığınızda eriştelik yada kaya çatlakları yarıklar olsun, tabii bunlar benim nacizane tecrübelerim....
    KISMETİNİZ AÇIK
    AYINIZ KARANLIK
    SABRINIZ ÇOOOOK
    RAPALANIZ BOL OLSUN, Çünkü çok kopacak:)

NOT: İyi dilekleriniz ve ilginizden dolayı teşekkürler:) POYRAZ da ellerinizden öper:)
    Hadi size bi küçük tiyo daha bunu kimse yapmaz, rapalanıza alakaplan atlıyorsa rapalanız iş yapar:)CİDDİYİM:)
    Rastgele:)

12. POYRAZPINAR

POYRAZPINAR

Favori Kamış:
    OLTA,SIRTI
    En İyi Avı:
    2 KG SİNARİT
    teşekkürler cihangir abi, balıkları görünce gözler dört dönüyor:)
    bayılırsınız:)

13. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    sinarit için genellikle ilk bahar aylarında limon kufu ve turuncu rekli rapalalar kullanılıyor bu renkler sinarit iiçin en ideal renkler sinarit için ozel sırıtlar diyebiliriz sanırım

14. kennyg

kennyg

Favori Kamış:
    el oltası,kamış,sahte balık
    En İyi Avı:
    50 kg,benim hanım,balık burcundandır da kendisi
    Şu alakaplan nedir?:confused:

15. POYRAZPINAR

POYRAZPINAR

Favori Kamış:
    OLTA,SIRTI
    En İyi Avı:
    2 KG SİNARİT
    valla bizim orada balığın adı bu hani karışık renkli olur mor,mavi,sarı kalın çizgileri vardır

16. POYRAZPINAR

POYRAZPINAR

Favori Kamış:
    OLTA,SIRTI
    En İyi Avı:
    2 KG SİNARİT
    renk konusu karışık biraz değişiyor her yerde farklı renkler başarılı oluyor denemek gerekiyor:(

17. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    zaman zaman uskumru modeli sırıtlar ve mavi tonlarına da atladıgı oluyor ama ozellikle nisan ayında turuncu ve ona yakın tonlara atlıyor dediğiniz gibi farklı yerlerde farklı yakalama şekilleri oluyor

18. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Zaten geçen pazar bizzat test ettik. Değil levrek ısparoz bile yoktu.:) Ne varsa Körfez'de var Mustafa. Mırmır da olsa en azından illaki balık yakalıyorsun ki ben mırmır tutmaktan hiç de şikayetçi değilim.:)

19. noche35½

noche35½

Favori Kamış:
    Olta
    Mustafa Kardeş,
    Takıma ağırlık falan koymadan sadece gagası ile ne kadar dalarsa o şekilde çekiyorsun değilmi rapalayı..

20. Wolverine

Wolverine Berke

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 420
    Favori Makine:
    Shimano Beastmaster 7000 XTA
    En İyi Avı:
    Henüz avlamadığım
    Mustafa, alakaplan dediğin balık sanırım bizim Kerpe dediğimiz balık. Resimde renkleri her ne kadar alakasız olsada kahverengi mor ve sarı karışımıdır. Bizim resimlerden bulabildiğim bir kerpe resmi de bu. Gerçi gölgede çıımış renkler bozuk ama fikir verebilir Balık bu mu?

Son düzenleme: 19 Ocak 2007