14. İstanbul Organizasyonu Mürefte

Konu, 'Gerçekleştirilen Organizasyonlar' kısmında 56561 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    Organizasyonumuzu orta şekerli bir katılımla tamamladık. Ancak iyi bir bölge olmasına karşın, yol sorunu nedeniyle avlağa saat 13:00 de varmamız ve yem çeşitliliğinin olmaması nedeniyle maalesef çok fazla balık yakalayamadık. İskelede ilk defa mırmırın midyeye geldiğine şahit oldum, oldukça da büyük bir mırmırdı. Bir önceki akşam Halil Abi(ACEMİBEN) iskeledeyken azman bir mırmır ve bir de iri kıyım levrek yakalanmış. Hatta yakalayan vatandaşın kamışı suya düşmüş zor çekmişler balığı. Biz ise ispari, iskorpit,lapin ve istavritle idare etmek zorunda kaldık. Malesef kurt temin etmede zorluk çekmemiz hiç iyi olmadı. Katılan herkese teşekkür ediyorum. Fotoğrafları en kısa zamanda ekleyeceğim...

2. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
  3. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
  4. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
  5. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
  6. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Deniz turnası 70 cm 900 gr.
    Arkadaşlar organizasyonlarda her zaman ne diyoruz ''Balık bahane Dostluk şahane'' :D:D Çok güzel görüntüler devamıda vardır eminim katılan ve emeği geçen herkese teşekkürler. Bu organizasyonların tadıda bir başka oluyor.;)

7. miccron

miccron Kerem

Favori Kamış:
    3 kancalı dip
    En İyi Avı:
    11.org.da ne tuttuysak o
    Tüm emeği geçenler sağolsunlar. Farklı bir pazar günüydü. Evet belki av verimsizdi ama, bu konuda kendi adıma çok da fazla hayal kırıklığına uğramış sayılmam. Güzel bir gün ve harika bir dönüş yoluydu. Manzara çok güzeldi gerçekten. En kısa zamanda o doğal güzelliklerle dolu yoldan tekrar geçeceğim.

Teşekkürler balıkavı.net..:)

8. claytron

claytron ALİ

Favori Kamış:
    albastar
    En İyi Avı:
    yayın 8 kilo
    Sabah nasıl kalktıgımı hatırlamıyorum balıktan yana kısmetimiz olmadı zamanın tersligi yolun uzun sürmesi ve tabiki alternatif yem olmaması kötü faktördü ama genede güzeldi farklı bir mekanda geçirdik pazar günümüzü ilk defa sizlerle tanıştım bir kaçtane resimde bende olması lazım onlarıda eklerim birazdan

9. seckint

seckint Seçkin

Favori Kamış:
    4.20 surf kamış
    Favori Makine:
    okuma synex
    En İyi Avı:
    3,5 kg Martı
    tebrikler böyle güzel bir organizasyon için
    manzara gerçekten çok güzelmiş :)

10. fakirbalıkçı

fakirbalıkçı Necmi Özgül

Favori Kamış:
    mitchell privilage
    Favori Makine:
    shekspire
    En İyi Avı:
    Çarşı dostluğu
    Arkadaşlar emeklerinize sağlık aranızda olamadığım için üzüntüm bir kat daha arttı İnşallah başka organizasyonlarda elele yüreklerinize sağlık

11. claytron

claytron ALİ

Favori Kamış:
    albastar
    En İyi Avı:
    yayın 8 kilo
    İşte günün en büyük istavriti :D[​IMG]

12. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    Maşallah iyiymiş hani :D

Ellerinize sağlık çok güzel bir gün geçirmişsiniz ,emeği geçenlerede sonsuz teşekkürler

13. simendifer

simendifer Sennur

Arkadaşlar, organizasyondan güzel kareler var ama açık konuşmak gerekirse benim çok içime sinen bir organizasyon olmadı bu defa. Kendi adıma kötü diyemem, keza bir gün öncesinden oradaydık ve daha fazla vakit geçirdim orada ama ertesi gün sizlerin çektiği o uzun yol ve yüzünüzdeki bitkinlik ifadesi beni çok üzdü. Daha önce İstanbul dışında bir organizasyon yapmamış olmamızın da getirdiği bir takım eksiklikler vardı. Mesela yolun bu kadar uzayacağı aklıma getirmediğim bir durumdu. Bizim hesaplarımıza göre saat 10,00 - 10,30 gibi orada olunacaktı ama saat 13.00'ü buldu oraya gelmeniz. Biz farklı bir yoldan gelmiştik ama sabah o yol kapatılmış, bunu da bilemezdik tabii. Örneğin yeme içme konusunda da herkes bir şeyler alır kendine ve hep birlikte yeriz diye düşünmüştüm kendi adıma ama uzun yoldan gelen ve çok acıkan arkadaşlarımız lokantada yemeyi uygun gördüler haklı olarak, pişirme ile vakit geçirmek istemediler. Bir şeyler alıp pişirmek isteyenler ile ise alelacele bir yemek yendi. Yemek olayı için en sona biz kaldık ve doğal olarak ilk yemek yiyenler balık tutmaya gitti, biz yemek için kaldık ve bir kopukluk yaşandı. Ardından çadırları ve ortalığı toplama işine girişildi ama o zaman kadar da gitme vakti gelmişti. İşte bu nedenlerle pek içime sinen bir organizasyon olmadı ama bu da sonuçta bir tecrübe. İlk İstanbul dışı organizasyonu bize nelerin olması gerektiğini göstermiş oldu. Dönüş yolu da ayrı bir sorun oldu zaten. Gerçi sanırım servis bizden önce varmıştır, çünkü otobanda yaşanan bir duraklama ile biz Selimpaşa çıkışından E-5'e daldık. Dalmaz olaydık, çıkamadık oradan. Kumburgaz'a kadar milim milim ilerleyerek gidip oradan yine otobana kaçtık ama eve vardığımızda da saat 2 olmuştu. Demek ki İstanbul dışı organizasyonlarda, toplu indirim istenip bir pansiyon falan ayarlayacağız ve bir gün önceden gidilip, ertesi gün de 1-2 gibi dönüş yoluna çıkılacak. Bu şekilde hem balık hem de birliktelik açısından daha keyifli olacaktır. Yaşanan her aksaklık ve sıkıntı için özür dileriz arkadaşlar, ama bizim de hesapladığımız şeyler değildi. Yine de bir şekilde birlikteydik, katılan ve katılamayan tüm arkadaşlarımıza teşekkürler.

Bu arada bizleri unutmayıp, kısa bir süre de olsa yanımıza uğrayan ve halimizi hatırımızı soran sevgili Sedat ağabey'e, telefonda neşeli sesi ile konuşan sevgili Ulvi ağabeye ve her ne kadar görüşemesek de, gönlü ile aramızda olduğunu düşündüğümüz sevgili Tuncay ağabeye de ayrıca teşekkürler.

14. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Yine de güzel bir günü, güzel bir doğada, hep birlikte geçirmek bile güzel :) İnşallah bir dahaki organizasyonda hep birlikte olma şansını yakalarım ;) "Balık bahane dostluk şahane" olsun yeter :)

15. kurtuluş

kurtuluş kurtuluş

Favori Kamış:
    turna fresh surf carbon 4.20 250 atar kamış + okuma 5 bilyalı makine
    Eveetttt.
    14.mürefte organizasyonu.
    isim başlığı altında güzel.sabah 6/30 da ümraniyeden hareket ettik ferhat arkadaşımız ve onun bir misafiri kadir ile beraber.Sonra bekir kardeşi
    mizi aldık yine değerli bir misafiri ile ordan kadıköy ve önder abi (öndergüdücüler) geldi kadıköyden başiktaşa geçtik sevgili diran abla ve fatiheryılmaz için ama fakat lakin ikiside uyuya kalmış ve uyandırdık fatih gelemeyeceğini söledi ve tekrar diren arayıp zincirlikuyudan alacağımızı söledi neyse sırasıyla onu aldık kerem(miccon )geldi derken istikamet şirinenler ordanda katılımcı arkadaşları alıp çıktık yolabu arada saat 9/15 gibi toplanma işi bitti git babam git gidiyoruz ama yollar bitmiyor uyusakda oynasakda oturup düşünsekde yollar gene bitmiyor.Neyse bu arada karşımıza çıkan bir tabela bizi çok sevindirdi MÜREFTE 15 Km dedikki bu 15 de biter sür kaptan sür.
    sonunda mürefte deyiz hende org.yapılacak limanda saat 13 de.
    bizi karşılayan suat abi ile sennur abla oldu balık durumunu sorduk ve aldığımız cevap tam bir hüsran şok şok şok balık yok hatta balık dan tık yok :(
    yemek için herkez bir yerde toplandı tabii sonra herkez dağıldı kimi köfteci ye kimi kokoreç ciye kimi markete kimi mangala derken bir kopukluk oldu aramızda kimini hiç görmedik kimini giderken gördük.bunlardan birileride isim vermiyorum onlar ii biliyorlar.sadece gelince gördük birde giderken gördük.
    ben bu kadar anlatıyorum ama en son şunu yazmak istiyorum .
    hayalllerim yıkıldı hayalimin 14.organizasyonu bu değildi.en azından balık yoksa bile bir yerde toplanıp sohbet etseydik gülüp oynasaydık kahkahalar atsaydık emin olun daha keyifli olurdu.benim üzüldüğüm konu şu aramıza yeni katılan arkadaşlar ve misafir ettiğimiz arkadaşlarımız vardı.en azından onlarla dahi sohbet muhabbet edilebilinirdi.ama olsun buda geçti.
    Birdahaki organizasyona belkiiiii:confused:
    ve katılan her arkadaşıma teşekkür ediyorum.sizlerle tanışmak gelcekten güzeldibekir ve arkadaşı.ferhat ve arkadaşı.önder abi diren abla.kerem kardeşim
    ali arkadaşım ve arkadaşları yücel usta teşekür ederim. sonuçta bu 14.organizasyonu biz yaptık biz bitirdik
    sevgiyle kalın

16. ayastafanos Balıkçısı

ayastafanos Balıkçısı İbrahim Şevki Karanlık

Favori Kamış:
    Kamış ve makina
    En İyi Avı:
    İskorpit(20cm)-sarıkanat(22cm)-gelincik(27cm)-zargana (52cm). istavrit,ispari,izmarit,kupes,kalamar.
    Biz bir gün önceden gitmiş olmamız nedeniyle, ispari, levrek avlayan insanlara şahit oldum. levrek avvlayan kişi gece 03.00 gibi levreğe kaşık çekiyordu ve 2 kiloluk bir tane aldığını söyledi. sabah 6.30 civarı ise bir kişi mırmır niyetine atıp ispari topluyordu.
    Şimdiiiiiiiiiiiiiii...
    Pazar günü gelen arkadaşların,öncelikle şirinevler de yarım saat beklemeleri ve bu zaman dilimi kadar istanbuldan geç çıkmaları,hemen Tekirdağ çıkışındaki Kumbağ tabelasını pas geçmeleri ve sonuçta bu çıkışı kaçırmaları,ikinci yol sapağında ise inşaat olması nedeniyle kumbağ üzerinden sahili takip ederek gelememeleri nedeniyle yolu ciddi bir sekilde uzatmış olmaları mürefteye intikali ciddi bir şekilde geciktirdi. gelinincede üç ayrı görüşün çıkması ( lokantada yemek, birşeyler alıp yemek ve ateşte pişecek şeyler nedehiyle mangallı yemek ) dağılmalara neden oldu. Bununla birlikte mürefte gibi küçük bir belde de ben bunu pek dağınıklık olarak görmüyorum guruplar adrası en fazla mesafe 100 metre tadardı ve birbirimizin bulunduğu yeri rahatça takip ediyorduk. karada olunması nedeniyle bu tür biraz ayrışmanın olmasını da doğal görüyorum.
    sonuçta son deniz org undada iki gemi vardı ve iki grup oluşmuştu. bana göre,çok mükemmel bir org olmasada kötü de değildi...

17. önder güdücüler

önder güdücüler önder güdücüler

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    39cm kofana
    Gerçi sanırım servis bizden önce varmıştır, çünkü otobanda yaşanan bir duraklama ile biz Selimpaşa çıkışından E-5'e daldık. Dalmaz olaydık, çıkamadık oradan. Kumburgaz'a kadar milim milim ilerleyerek gidip oradan yine otobana kaçtık ama eve vardığımızda da saat 2 olmuştu.

Serviste ulaşım saatleri şöyle oldu ilk olarak şirinevlerdeki yolcuları saat 00:10 gibi indirdi daha sonra diren ve kerem'i 00:30 da zincirlikuyuya bıraktık boğaz köprüsünü geçince ben iett otobüsüne geçtim servis benden sonra ümraniyeye geçip yaklaşık 01:00 civarlarında onları bırakmıştır ben ise saat 01:40'ta eve ulaştım tabi yolda herkesin eve ulaşıp yatağına girdiğni düşünüyordum fakat sizin durumunuz daha kötü olmuş. Yaklaşık 12 saatim yolda geçmiş bile olsa yinede pişman değilim yine olsun yine yaparım

18. ZEYNEL_59

ZEYNEL_59 zeynel

Favori Kamış:
    O gün ne gerekirse
    En İyi Avı:
    Kofana 58 cm. İstavrit 13 kg 2 kişi tebliğden önce
    14. İstanbul organizasyonu?

Bu başlık bu organizasyon için çok uygunmudur, ilk önce onu sormak istedim.

Başlık tan sonra değinmek istediğim konu, bir org. yapılır iken gideceğiniz bölge insanları ile irtibata geçilse daha iyi olmazmıydı?

Bu söylediklerim lütfen yanlış anlaşılmasın. Bu sadece sizlerin buralara gelip mutsuz dönüşünüzün bana verdiği üzüntüden kaynaklanıyor. Anladığım kadarı ile ilk giden araç Uçmakdere den ikinci servis Şarköy den Mürefte ye varmış. Bu org.tan daha önce haberimiz olmuş olsa idi, Tekirdağ lı site sakinleri olarak sizlerin bu org.ta daha mutlu olabilmeniz adına faydalı olabileceğimiz konular olurdu kanaatindeyim.

Yinede katılan herkezi canı gönülden kutlarım. Herkeze emeğinize sağlık diyorum.

19. simendifer

simendifer Sennur

Zeynel, başlık mecburen böyle olmak zorunda, ki İstanbul'daki arkadaşlar konuya baksınlar ve katılsınlar diye. Yoksa İstanbul organizasyonu olduğu anlaşılmaz. Aynı zamanda, sırf organizasyon başlığını gördüğü için siteye üye olup katılmak isteyenler de oluyor. Bu arada konu neredeyse Nisan ayından beri gündemde, hatta mahşerin üç balıkçısı ağabeylerimiz de katılacaktı ama olmadı. Sadece Sedat ağabey kısa bir süre uğrayabildi sağolsun. Biz yine de kişisel olarak kimseye bir şey sormadık, çünkü Yücel arkadaşımız daha önce Mürefte'ye gitmiş, zaten oraya da kendisinin önerisi ile gittik ama yolun bu kadar uzayacağını düşünmemiştik tabii ki. Yücel'in de yolun uzayacağını tahmin ettiğini sanmıyorum. Bu arada senin de dediğin gibi biz Uçmakdere üzerinden gittik Mürefte'ye. Ama servis bu girişten girmemiş (Bu arada ben kapanan yolun bu olduğunu sandım ama değilmiş bkz. parantezi kapadıktan sonraki cümle), daha ilerideki Kumbağ yolu da kapalı olduğundan Şarköy üzerinden gelmek zorunda kalmışlar. Dönüşte biz de o yoldan gittik ve orası hakikaten sıkıcı, virajlı, bitmek bilmeyen bir yol, o nedenle de arkadaşlarıma hak veriyorum. Ama Önder'in dediği gibi, gittik döndük, zorluklar yaşadık v.s. ama yine olsa yine giderim ben de. :eek:

20. ZEYNEL_59

ZEYNEL_59 zeynel

Favori Kamış:
    O gün ne gerekirse
    En İyi Avı:
    Kofana 58 cm. İstavrit 13 kg 2 kişi tebliğden önce
    Siz mutlu olduktan sonra benim için problem yok.

Ve ben sizin bu cevabınızdan organizasyonlarda sadece İstanbul luları düşünüyorsunuz gibi anladım. Ve bu açıklamanız bance talihsiz bir açıklama oldu. Üye olunsun diye org.mu? Yoksa ben bu yoğun dönemim de herşeyi ters mi anlıyorum?

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.