15-20 kg balığa hangi uygun fiyatlı çıkrık??

Konu, 'Makineler' kısmında yiv tarafından paylaşıldı.

 1. yiv

  yiv Kivanc Bekar

  Mesajlar:
  289
  Şehir:
  Izmir
  Favori Kamış:
  Olta, zipkin
  En İyi Avı:
  Turna 5,15kg
  15-20 kg balık ile(akya) mücadele edebilecek, balığı uygun şekilde çekebilecek fiyatı en fazla 400 tl civarı olacak şekilde hangi çıkrığı önerirsiniz??
   
 2. karayel

  karayel Yakup ERDEM

  Yaş:
  56
  Mesajlar:
  2.068
  Şehir:
  Sinop
  Favori Kamış:
  şeytan otası
  En İyi Avı:
  kaya balığı (1.5 gram) :)
  Acizane düşüncem; big game balık avına yönelme aşamasının ekipmanlar hakkında kendi kendine karar verme aşamasına eş değer olduğudur.

  Genelde çapari, keteze ve basit sırtı avcılarının yaygın olduğu bu ve benzeri forumlarda, seyrek olarak foruma giren bir kaç arkadaşın dışında doğru bilgiye ulaşmak tesadüfidir.

  Özellikle donanımların tanıtım bilgilerine bakılarak big game takımı düzmek kamışın, misinanın ya da çıkrığın patlamasıyla sonuçlanır.

  Kişisel tavsiyem, doğrudan belirli markaların uluslararası sitelerinde çıkrık kategorilerine bakarak iş görecek bir kaç tane çıkrık seçmeniz ve sonra bunlardan fiyat/performans, bulunabilirlik/erişebilirlik, test sonuçları ve uluslar arası forumlarda bu ekipmanla yakalanmış balık bilgilerine bakarark karar vermenizdir.

  Penn, Shimano, Daiwa, Okuma, Abu Garcia ve Depthmaster markalarında "Trolling Reel" olarak ararsanız istediğiniz özellikte pek çok çıkrık bilgisine ulaşabilirsiniz.

  Bu konuda Cabela's geniş olanak sunar, ürün altında mutlaka yorumlar vardır ve size fikir edinmede kolaylık sağlar.
   
  Son düzenleme: 27 Temmuz 2009
 3. oltacı_

  oltacı_

  Mesajlar:
  365
  Çıkrık hakkında yeterli bilgim olmasada, çevreden eşten, dosttan aldığım izlenim ve şu anda Amerikada anlanan ve çektiği balıkların ortalaması 20,25 kilo olan dostumun kullandıkları belki fikir verir diye yazmak isterim..

  Çıkrıkta genel olarak Penn çok iyi ama 15,20 kilo mevzu olduğunda çok daha keyif verecek makina ise

  Penn:

  yada

  Penn

  bu iki makinanında büyük kalibre olanlarını dikkate incele derim, Dolar kuru düşük ve kısıkta bunun ithalatçısıdır.