15. İstanbul organizasyonu yapıldı (tekne)

Konu, 'Gerçekleştirilen Organizasyonlar' kısmında Atto tarafından paylaşıldı.

1. ozgurcan

ozgurcan Özgürcan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Çapari ile havada uçan martı ve tabii ki hemen serbest bırktık! (Gülmeyin, şahitlerim bile var)
    AVA GİDEN AVLANIR...

Arkadaşlar çok güzel bir organizasyon olmuş tüm emeği geçe arkadaşlara ve katılanlara teşekkürler... Şimdi ben niye katılamadım konusunda gelince...

Pazar sabahı uyandım hazırlıklarımı bir gece önceden tamamlamıştım. Malzemeleri arabaya yükledim, Beşiktaşa; buluşma noktasına doğru yola çıktım... Sahilden gidiyim hava güzel deniz havası soluya soluya giderim diye düşündüm ama ani bir karar değşikliği ile E-5'ten gitmeye karar verdim; şimdi kaza falan olur, dar sahil yolu tıkanır, en azından E-5'den gidersem alternatif yollar var vs vs vs diye düşünerek girdim E-5 tarafına. Tam Bakırköy'e giden köprüden Topkapı dönüşünden girdim, E-5 yan yola bağlanırken malesef sol taraftan gelen bir sarsıntıyla neolduğumu şaşırdım. İleri zekalı bir minibüs şöförü koskoca şeritte gitmek varken emliyet şeridinden gitmeyi tercih etmiş ve malesef ben sizinle ava gitmek için yola koyulmuşken bana bir güzel sol arkadan çarparak günümü mahfetmiş bulunmaktaydı. Siz tekneye binerkene, ben bu ileri zekalı geriyle hala kim haklı tartışması yapıyordum.

Bundan çıkartacağımız sonuç;
    1- Bir karar alırsanız asla vaz geçmeyin, uygulayın
    2- Ava giden avlanır lafı çok doğrudur; bakınız altta ava giderken avlanan ben... Hep balıklar avlanacak değilya...

Bu vesile ile günümü mahfeden ve heyecanla beklediğim organizasyu kaçırmama sebep olan şöför müsfettesini burdan kulaklarını çınlatarak anarken; emliyet şeridinin acil durumlarda kullanılması gerektiğini; burayı boşuna kullananların da bu şöförden farkı olmayan otoyol magandaları olduğunu belirtmekten mutluk duyarım.:mad:

Ayrıca gelicem diyip de gelemediğim için herkezden de özür dilerim...:(

2. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    kardeş sana geçmiş olsun allah daha kötülerinden sakınsın nasıl olsa organizasyonlar bitmez bir başkasına katılırsın üzülme

3. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Deniz turnası 70 cm 900 gr.
    Öncelikle tebrikler İstanbul gene mükemmel bir org. imza atmış emeği geçenlerin ve katılanların eline sağlık .Yalnız evet fotolar arada kaybolmuş ;) Özgürcan sanada geçmiş olsun arkadaşım cana gelmesin .

4. CoNTRoLLeR

CoNTRoLLeR Bekir K.

Favori Kamış:
    Linea Effe OYSTER CAST 4.20 mt. SURF kamış ve 60 lık 4 bilyeli noname makina.
    En İyi Avı:
    Balıkavı.net
    Değerli arkadaşlarım öncelikle herkese merhabalar.

Organizasyonumuzu planladık ve değerli üyelerimizin katılımıyla kazasız belasız gerçekleştirdik. Katılan herkese sonsuz teşekkürler. İlginç bir şekilde 60 kişi koca gün, 5-6 değişik avlak, her çeşidinden canlı cansız yem, her çeşit takım, taktik, teknik, dua, yakarış, isyan vs vs. hepsine rağmen balık konusunda bu kadar kısır bir gün geçireceğimizi hiç düşünmemiştim. :( İnanın normalde benim için balık tutamamak çok üzücü birşey değil, sonuçta kısmet işi der geçerim. Ama organizasyonu düzenleyen ben olunca balığın gelmemesi sanki benim suçummuş gibi hissettim ve o kadar insanın verdiği onca emeğe üzüldüm. Ama görüyorumki çoğu arkadaşım balık konusunda durumun vehametini unutmuş ve üstünde durmamış bile. Herkes zevk aldığını dile getirmiş onları okuyunca içime su serpildi. Ben yeni arkadaşlarla tanışmanın hazzını gerçekten hiç birşeye değişemem. Fırsat buldukça herkesle muhabbet etmeye çalıştım ve bundan büyük zevk aldım. Herkese tekrar teşekkür ediyor ve kendi düzenlediğim bir organizasyonla bu kadar değerli insanın bir araya gelmesinin sevincinide yaşıyorum. Bir dahaki organizasyonlarda görüşmek üzere. Saygılar, sevgiler

15. Balıkavı Organizasyonu Adalar Hatıramız

Son düzenleme: 16 Eylül 2008
  5. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    seninle sonra görüşeceğiz ben seni edirne orgunda yayına yem diye atmazmıyım:D :D :D

6. CoNTRoLLeR

CoNTRoLLeR Bekir K.

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Balıkavı.net
    Ordada sizlerle olmayı çok isterim canım abim, inşallah katılırımda ben gönüllü yem olmaya razıyım :p

7. saitcan

saitcan İSMAİL

Favori Kamış:
    el oltası
    En İyi Avı:
    850 gr mercan 700 gr çupra .
    yine çok güzel bir organizasyon düzenlemişsiniz tüm katılımcıları tebrik ederim.balık olmasada doslarla keyifli bir gün gecirmenin keyfine varmışsınız daha ne olsun.

8. ZiZiM

ZiZiM

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    0,00002 kg istavrit (:
    ben de sana bizi bir araya getirdiğin için teşekkür ederim abi. gerçekten mükemmel bir gündü balık gelseydi bu kadar sohbet etmeye zamanımız olmazdı belki de :) belki senin kafanı şişirdim sende kusura bakma:eek:

9. CoNTRoLLeR

CoNTRoLLeR Bekir K.

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Balıkavı.net
    Estafurullah abicim o ne demek yok öyle birşey ;) Naptın bakalım tekneden indikten sonra Beşiktaş balık yaptı mı?

10. miccron

miccron Kerem

Favori Kamış:
    3 kancalı dip
    En İyi Avı:
    11.org.da ne tuttuysak o
    Tüm emeği geçenlere ve katılımcı dostlara teşekkürler.

Her zaman balık olacak diye bir kaide yok. Bizler amatör balıkçılarız, profesyonel değilki..:)

Deniz havası depoladık bol bol. E bizim gibi iyot bağımlısı insanlara da bu yeter de artar bile. 1-2 de balık tutuldu teknede. Herkesin yüzü gülüyordu. Daha ne olsun..:)

Nicelerine inşallah.

11. ZiZiM

ZiZiM

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    0,00002 kg istavrit (:
    ben 2 tane izmarit aldım buna sevindim :D:D umut-cobin abilerin maşallahı vardı onlar 1 kiloya yakın balık aldılar sanırım bir tane de yavru iskorpit geldi oltalarına çıkarırken ißrahim abi geldi aklıma :D:D

12. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    bende organizazyonda dostlarla olmaktan çok çok mutlu oldum katılan katılmayan herkezin eline ayağına sağlık özgürcana da geçmiş olsun Allah beterinden saklasın kardeşim :)

13. miccron

miccron Kerem

Favori Kamış:
    3 kancalı dip
    En İyi Avı:
    11.org.da ne tuttuysak o
    Bunlar da benden olsun

14. Atto

Atto Atto

Favori Kamış:
    D.A.M Allround Tele Spin 240
    En İyi Avı:
    Levrek (800gr),Çupra (550gr)
    Bir ara makineye asıldım. Çek çek gelmiyor. Kesin kamyon tekerleği geliyor dedim.

Birde baktım ki birisinin çapari takımı :) Takım da öyle yakışıklı ki, fosforlu boncuklar balık sırtından güzel bir takım. Tam da şunu kesip çantaya atayım derken :p üst kattan bir ses geldi. Yücelusta çaparisin peşine düşmüş. Ne yapalım, paşa paşa ayıklayıp gerisi geriye suya bıraktık :)

Sadece çapari değil tabi, 2 honoz - 1 kırlangıç - 1 de sarı mezgit'i de geriye iade ettim. Yanlız mezgit iğneyi yuttuğundan, ameliyat sırasında hayata gözlerini yumdu. Gerçi o da şanslı bir martının nasibi olmuştur.

15. crazybluee

crazybluee ibrahim

Favori Kamış:
    Shakespeare
    En İyi Avı:
    12kg sazan
    Oruçlu olmamız ve balık yapamadıgından tekenın ust katında paso uyudugum ıcın ne gördum ne yedım:D:D dostlarlar la azda olsa uykudan uyandıkca vakıt gecırdım bu da guzeldı:D:D

16. nayman

nayman erhan

En İyi Avı:
    lüfer
    slm balık bahane sohbet sahane diye diye en sonunda orglarda elimizde kalan sohbet oldu yine bu kısmet nedir böyle 60 kadar olta bir sürü balık sevdalısı ama sevdalanılan balık yokk vardı bir gariplik hani yara için bile olmazmı merak ediyom aramızda birinden kaynaklanmasın :)) herallde cemü cümlemis besmeleyle başladık hayatımda hiç bukadar balık tutmamıştım bir ilk oldu katılan herkese teşekkürler kacıranlara üzülüyorum bu orgu :) birdahaki orglarda en az bukadar bereketli olur insallah :) ya yanımızda iki arkadaş getirdik tam madara oldum bumu diyorlar balık avı şaşkınlar ayrıca gelecem diyipte hakkatten de gecerli sebebi olmadan gelmeyenlere cemkiriyorum huzurlarınızda

17. thephoto_man

thephoto_man Mehmet Emin

Favori Kamış:
    okuma
    En İyi Avı:
    yosun bayağı vardı.3-5 kg
    Daha yeni başlamışken bu av tutkusuna mürefte sonra adalar belki ikiside kaderin bana bir cilvesi. Tek başarabildiğim geminin diğer tarfındaki insanların oltalarını yakalamak.(nasıl oldu ben bile anlamış değilim hala). Tek teselimde o insanların yüzündeki sıcak tebessümleri bu kadar yakından görebilmek. İyiki üye olmuşum bu forum ailesine ii ki orada olmuşum. Bekir sana sesleniyorum TEŞEKKÜRLER herşey için cnm ev arkadaşım. Atıf abi sana da teşekkür ederim beraber olta attığımız için. Bunlar herşey için bana Yeter...

18. ZiZiM

ZiZiM

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    0,00002 kg istavrit (:
    ßi kaç resim de benden

Organizatörümüz rapala boyarken :D

uğraşıyorum ama boşa :)

haha :D palamutlar çırpınıyor biz çekmeye üşeniyoz =)

Abim ve ben :)

İbrahim abi Ve bendeniz İbrahim abinin saçlar formunda ;)

Ve son oLarak Kız kuLesi

Son düzenleme: 18 Eylül 2008
  19. MandiBuLa

MandiBuLa SerKan

Favori Kamış:
    Balığı olta tutmaz
    En İyi Avı:
    Mığrı,uzunluğu 1 metre civarıydı.
    Katılamadığım için acayip üzüldüm ya..Çok güzel bi organizasyon olmuş.
    Balık yoktu diyenlere şunu söylemek isterim,hangimizin balık tutmaya giderkenki öncelikli amacı balık tutmaktır?Benim şahsen balığa giderkenki amaçlarım,denizi seyretmek,stresimi atmak,kafamı boşaltmak,muhabbet etmek,yiyip içmek ve son olarak da balık tutmaktır:) O ortam yeter ya balık olmasa nolur,Yeşilköylü İbrahim Abi'yle iki muhabbet etmek mi,5 kglik levrek yakalamak mı deseler,kesinlikle İbrahim abiyle muhabbet etmeyi tercih ederim:D (hmm levreğe 5 kglik mi demiştim ya:D)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 19 Eylül 2008
  20. ZiZiM

ZiZiM

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    0,00002 kg istavrit (:
    Serkan abi ilk amacı balık tutmak olanlar da vardı ama :)