15 yaşındayım ve bir kaç sorum var yardım lütfe

Konu, 'Zıpkınla Balık Avcılığı' kısmında efe456efe tarafından paylaşıldı.

1. efe456efe

efe456efe

En İyi Avı:
    lüfer
    öncelikle herkese merhaba! ben 15 yaşındayım ve zıpkıncılığı çok seviyorum henüz hiç dalmadım ama televizyonlardan ve videolardan gördüğüm kadarıyla çok zevkli ver güzel.bende amötörde olsa zevkine zıpkınla balık avlamak istiyorum bakırköyde oturuyorum bu tür kursları nereden nasıl alıcam yapabilirmiyim bunları öğrenmek istiyorum ?? şimdiden teşekkürler

2. Hoş geldin arkadaşım,

Öncelikle tanışma bölümünden bir başlık açarak kendinizi tanıtıcı girişinizi yapın ki forumdaki arkadaşlarımız size hoş geldin diyerek sizi tanıyabilsinler.

Lütfen, isim,yaş ve bulunduğunuz ili imza ayarlarınızda belirtiniz.

İmza ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz.

3. Efe merhaba, önce moderatörümüzün sözünü dinleyip imza ayarlarını hallediver :)
    Bu arada dalış için pek çok kurs var, genellikle fiyatları da yakın seviyelerdedir.
    Sana herhangi bir kurs adını vermem doğru olmaz, reklama girer. Ancak sen konuştuğun kursları ve aldığın fiyatları bana özel mesaj olarak gönderirsen ben de sana hem rakamları hem de bildiğim kadarıyla hocaları itibarıyla bir değerlendirme yapmaya çalışırım.

Siteye hoş geldin bu arada, zıpkınla balık avcılığı bölümünde hoşuna gidecek şeyler bulabilirsin :)

Sevgiyle kal

4. efe456efe

efe456efe

En İyi Avı:
    lüfer
    peki ben ne kadar zamanda öğrenebilirim dalış yapmayı ?

5. fedon

fedon

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kaçan balık büyük olur derler :)
    arkadaşım hoşgeldin bence önce Hamdi abinin (MODERATÖR) sözünü dinlesen ;):D:D

6. morrigan

morrigan

Favori Kamış:
    olta,çapari,kaşık,rapala,silikonlu yem vsvs..
    En İyi Avı:
    zargana-levrek-uskumru bide kaya balığı:)
    Bence reklama girmez ulas .Ben de öğrenmek isterim nerelerde var kurslar fiyatalrı neler, hangileri iyidir size göre..Sonuçta bunalr sadece yorum ve benim gibi öğrenmek isteyenler de olabilir.Sonuçta tekne kiraladığımız zaman kaptanın adını ya da tekne adını nerden kiraladığımızı ve fiyatını yazıyoruz , aynı şey değil mi?
    Ama tabiki son kararı moderatorlar verir...

7. serhatcenk

serhatcenk

Kızıltoprak ta var bir yer Boatshow'da gördük arkadaşımın arkadaşıtmış, zorla yazdı beni... 1 ay sonrada aradı hadi başlıyoruz, akşama gel diye... Bende nooluyoruz fiyat falan konuşmadık dedim... Heee fiyat kolay ya 300ytl cik yeter dedi...

8. morrigan

morrigan

Favori Kamış:
    olta,çapari,kaşık,rapala,silikonlu yem vsvs..
    En İyi Avı:
    zargana-levrek-uskumru bide kaya balığı:)
    Nasıl bir eğitimdiki? 1 seferlik değil heralde:confused:
    300 ne ya..ben o parayla 1 sene balık yerim ya:D

9. serhatcenk

serhatcenk

Ne bilim 4-5 teorik eğitim bir haftasonuda Saros gezisi...;)

10. Onur GÜNER

Onur GÜNER

Favori Kamış:
    malzeme
    Kısa sürede verilen bilgiler aynı süre içinde yokolmaya mahkumdur...

İlk önce iyi bir serbest dalıcı olman gerekli. Bunun için çabalamalı. Ben 4 5 yıldır bu sporla ilgileniyorum ve kendimi kocaman bir sıfır olarak görüyorum. Aceleye getirilmemesi gereken bir süreç bu. Ben bu spora başladığımda ne internet, ne dergi ne de etrafımda zıpkınla ilgilene birileri vardı. Bu sporda aslolan suyla iç içe olmak. Bakın denizle demiyorum. Deniz kenarında yaşamış ama onun içinde ne olduğunu bilmeyen milyonlarca insan var ülkemizde. Yaptığın her dalış sana birşeyler katıcaktır. Balık vurmaya değil onları tanımaya ve davranışlarını çözmeye çalış. Yaşın çok genç. Zamanın bol. Sakın acele etme. Gördüğün fotolar ve zıpkınla vurulan balıklar seni sakın ama sakın gaza getirmesin. O balıklar uzun zaman içinde oluşan ürünler.Bunları bir abi nasiatı olarak algıla. Bu spor çok tehlikeli. Eğitim olayını desteklemiyorum. Ticari bir olay sadece. Sualtında balığın nasıl vurulacağını öğretecek bir insan tanımıyorum. Orada kendinle başbaşa olacaksın. Bazı şeyleri kendin keşfetmen kendin geliştirmen ve sonuca ulaşman sana kemikleşmiş bir sualtı disiplini sağlayacaktır. Bunları gözardı etme. Malzeme ve başlangıç için yapılacak tavsiyeleri zaten burdan bulabilirsin. Kurslarında yaptığı budur zaten. Üstünede dünyanın parasını verirsin. Ben elimden geldiği kadar kısıtlı bilgimi her platformda paylaşıyorum. Sanada yardım ederim. Ama şunu hiç unutma. Balık zamanla vurulur. Sabırla vurulur. Öyle üç beş günde verilecek bir kurs sana hiçbirşey kazandırmaz. Kenini dinle ve acele etme...
    Sevgiler...

11. Köksal KUBAL

Köksal KUBAL

Favori Kamış:
    Olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    5 kg levrek
    Kurs hikaye..........

Öncelikle Onur arkadaşımın söylediği herşeye yürekten katılıyorum. Sevgili kardeşim 15 yaş çok genç bir yaş. Zıpkınla balık avlamak için zannediyorum ki hiçbir kurs sana ders vermez. Verse bile sana ne kadar yararı olur o da tartışılır. Kaldı ki 1-2 haftalık kursun sana veye diğer insanlara verebileceği şey ne olabilir??????? Ama alacağı oldukça iyi bir ücret. Benim sana tavsiyem şudur. Kapı kapı kurs verecek bir ticarethane aramaktansa, Onur kardeş gibi konusunda deneyimli, sabırlı ve azimli bir ağabey, arkadaş bul. Onunla dalış yap. Daha çok ve daha doğru şeyler öğrenirsin sanıyorum.

12. ibrunal

ibrunal

Favori Kamış:
    zıpkın
    En İyi Avı:
    12 kg mığrı
    deneyimli bir abi yeterli bence

benim kanaatim de kursun pek faydalı olmayacağıdır.eğer tüplü dalış yapacaksan;evet kursa git derim ancak,zıpkınla serbest dalış konusunda ben kursu gereksiz görüyorum.ben 7 yaşında babamın yanında başlamıştım dalmaya.sırf onu izlemek bile yetti bana.avlanmaya gideceğin zaman tanıdığın deneyimli birinden sana eşlik etmesini iste ve o gün avı bırak ve onu izle.ayrıca en iyi kurs denizin kendisidir zamanla bunu daha iyi anlayacaksın.
    başarılı,mutlu ve sağlıklı dalışlar;bereketli avlar.

13. kskkörfez35/5kost

kskkörfez35/5kost

Favori Kamış:
    zıpkın,olta
    En İyi Avı:
    levrek3 kilo ahtapot 3 ve altı
    onur abimin dediklerine içtenlikle katılıyorum bende kurs alıcam ama tüplü dalış için zevkli bir su altı macerası için hatta bucalı bir abimizden de bilgi aldım ama beni bu sevdaya başlatan eniştem dir saygılarımı sunuyorum ona 14 yaşımda ilk zıpkınımı alıp eyitimlere başlamıştık abilerimiz doğru söylüyor hiç bir kurs balık vurmanın tekniklerini göstermez eniştem de aynısını söylemişti bana o da 3 yıldız dalğıç ama iş zıpkına gelince sadece tek sen varsın eyitmenler yok onların veridikleri çoğu eyitim tüplü dalış için diyor ama biraz faydası olabilir ben başıyıcam inşallah enyakın zmn da ama eniştem olmasa idi zıpkınla suyun içinde dolaşan bir kişi olarak kalırdım bence ama daha bilmediyim çok şey var genede dikkatli ol derim arkadaşım nerdeyse aynı yaştayız ama ben daha yeni eni suya alıştım gibi bişi 3 sendir eyitim almama ragmen eniştemden çok zevkli ama bir o kadarda tehlikeli) yanlış bilgiler verdiysem özür dilerim şimdiden

14. cagriccc

cagriccc

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    akya 6kg
    onur abi bigün gelsek ziyaretine beraber dalsak bizde senden bişeyler kapsak.
    gerçi komik duruma düşeriz yanında ama :)

15. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    aramıza hoşgeldin bakalım

16. gürkan1977

gürkan1977

Favori Kamış:
    olta zıpkın
    En İyi Avı:
    10 kilo üzeri mıgrı
    kursa vereceğin paraya bir okadar daha ekleyip gerekli tüm malzemeyi alabilirsin.onur arkadaş çok haklı.kurs sana bişey katmaz.herşeyi zamanla kendi kendine öğreneceksin.