16.11.2006 Finike Raporu Antalyalılar için

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında KaraKurt tarafından paylaşıldı.

1. KaraKurt

KaraKurt Fatih

Favori Kamış:
    Olta ve Sabırrrr
    En İyi Avı:
    Kötü av yok :)
    Arkadaşlar fotoğraf makinem olmadığı için resim koyamicam...Dün sabah saat 5 te finikede yaşayan dayımla beraber ve arkadaşlarıyla balığa gittik finike limanından dayımın arkadaşı mustafa abinin motorlu babadan kalma yadigar teknesiyle açıldık Taş Ocağı mevkisinde ilk oltaları suya salladık dibe iner inmez balıklar oltalara vurdu dayım atar atmaz 4 kancanın 4 nüde dolu oalrak izmaritle aldı bende hiç bişey yoktu Sahilkent tarafına doğru açıldığımızda oltaları tekrar salladık bu sefer her halde tam bir sürünün olduğu yere gelmişizki 8 tane mercan cektim burdan biraz daha bekledikten sonra ortalama 1.5 kilo civarında finikede ismi horoz balığıymış burda ney bilmiyorum onu çektim mübarek nasıl açıkmışsa 2 tane kancayı ağzından çıkardım işin garibi balık sudan cıktımı hoorr horrr diye ses çıkardı iyi balık var finikede oltaya yem olarak Karides (Yalıç kendimiz yakaladık gölden 1 gün önçeden tavuk kemiği attık göle kıyılarına sabah bir geldik bütün karidesler kemiğin üstünde) tavuk ğögsü ve mürekkep balığı çok iyi bir av oldu iyi bir ortam bulabilirsem bir pazar günü tekrar gitmeyi düşünüyorum 20 gün sonra palamut başlıcakmış finikede palamut başladığı zaman hiç boş kanca çekmiyolarmış Antalyadaki Herkese Duyurulur...!!!

2. arda

arda

Favori Kamış:
    el oltası/kamış 2.10 alba
    En İyi Avı:
    3kg çipura
    Fatih ellerinize sağlık fotoğraflar olmasada nasıl bi av olduğunu kafamızda canlandırabiliyoruz. Yeni avlarını yine burada bekliyoruz ona göre. Her daim şansınız bol olsun rasgele.

3. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
    Bu sesi çıkaran balık; yanılmıyorsam balon balığı .

4. KaraKurt

KaraKurt Fatih

Favori Kamış:
    Olta ve Sabırrrr
    En İyi Avı:
    Saol Abi aklımdayken söyliyim teknenin motoru 1969 model thomes kamyon motoru

5. güneyli

güneyli

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    70 cm Baraküda
    Sadece Antalyalılar için mi???:eek:
    Av için tebrikler Fatih..Ayrıca noktalama işaretlerine dikkat edersen daha anlaşılır olur yazın.;)

6. KaraKurt

KaraKurt Fatih

Favori Kamış:
    Olta ve Sabırrrr
    En İyi Avı:
    Yok abi balon balıgı değil balonda tuttuk denize attık geri bu balığı ben ilk defa gördüm kanatlı bibalık sırtında halı motifi gibi renkler var keşke fotoğraf makinam olsaydı

7. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
    Resim olmayınca , yanılabiliyoruz tabi :)
    Gerçi balon da öyle ses çıkarıyor ve o ses beni müthiş sinirlendiriyor :mad:
    hem de en az oltanın ucunda balonu gördüğüm zaman sinirlendiğim kadar.

8. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Büyük beyaz 70 cl, İstanbul Boğazı
    Bahsettiğin balık bu olabilir mi?
    Fazla bir bilgi vermemişsin ama kırlangıç ailesinin bu tarz sesler çıkartmasından ve bu balığa da o yöredeki dalışlarımda daha önce rastlamış olduğumdan bu kanıya vardım.

9. KaraKurt

KaraKurt Fatih

Favori Kamış:
    Olta ve Sabırrrr
    En İyi Avı:
    evet abi alttaki kırmızının açık renkli olanmıydı balık ama baya büyüktü finikede horoz balığı diyolar

10. naussika

naussika

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    3 kg.'a yakın bir Levrek
    Merhabalar,
    Ben Finikeliyim ama bu baliga hic horoz baligi diyen duymadim ama diyebilirler normaldir cünkü bu haftasonu Dülger Baligi tuttum, teknedekiler Peygamber baligi dediler, bu tip yöresel degisiklikler olabilir.Ama o bahsettigin baliktan da tuttum ve biz de Kırlangic baligi diyoruz Finikede...