16 Ağustos 2006 Ereğli Liman Raporu

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında John Dory tarafından paylaşıldı.

1. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Büyük beyaz 70 cl, İstanbul Boğazı
    Akşam yemekten sonra evde sıcaktan bunalınca oltaları toplayıp liman içindeki mendireğe gittim. Hem mevsim itibariyle, hem de liman içindeki kirlenme dolayısıyla balık konusunda pek umutlu değildim, ama belki bir süpriz olur dedim. Olmadı:) Bir barbun ve 3-4 ufak kayabalığı tutabildim toplamda. Yem olarak midye ve teke kullandım, hoş, balık olmayınca kullanılan yemin ne olduğu da pek önem taşımıyor:) Yine de açık hava ve denizi solumak keyifliydi.

2. GÖKHAN

GÖKHAN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 55 cm istavrit 1.5 kilo
    ereğliye senede 2 kere giderim oltamı kaptığım gibi limana istavrit tutmak için soluğu orda alırım geçenlerde eşşek istavriti çıktığını boylarınında 20 25 cm arası olduğunu duydum ereğlide gerçekten böyle istavrit çıkıyormu çıkıyorsada hangi ayda ve nasıl bir takımla yakalayabiliriz

3. Matchbox

Matchbox

Renklerine bitiyorum şu barbunun.....:)

4. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Gökhan, aslına bakarsan benim de dün akşamki beklentim istavritti ama gördüm ki liman içinde - en azından şu sıralar- sonuç vermiyor. Eşek istavriti için sana tavsiyem tekneyle askeri plajın olduğu koyda yemli olta atman. Yem olarak da midye, teke ve istavritin kendi etini kullanabilirsin. Aynı zamanda yine bu aralar liman çıkışındaki yeşil şamandıranın çevresi eşek istavriti olmasa da iri istavrit ve zaman zaman da çinekop yapar.
    Tekneyle çıkma durumun yok ise de Kemer kayalıklarına ve eğer girebilirsen Çimento'ya gidebilirsin. Yalnız bu sıralar o taraflarda inanılmaz bir trakonya artışı var, hemen hemen her atışta geliyor, aman dikkat et.

5. GÖKHAN

GÖKHAN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lüfer ve palamutu iyi tutabileceğimiz zaman beni bilgilendirirsen hemen gelirim oraya müsait olursan bize bir öğret nasıl tutulacağını

6. GÖKHAN

GÖKHAN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 sene önce yaşlı bir teyzeyle tanıştım limanda o da iyi balıkçı lüfer o sene bol çıkmış gece askeriyenin orda çok tutmuşlar lamba altında öyle bir duyum alsam ne güzel olur

7. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Palamut için garanti veremem ama lüfer yavaş yavaş görünmeye başladı, ben de Eylül'ün sonuna kadar buradayım. Bu arada gelirsen kıyıdan lüferi deneriz.

8. GÖKHAN

GÖKHAN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    memnun olurum sizden haber bekliycem telefon numaramı özelden gönderiyorum şimdiden teşekkürler

9. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Lüferi biz de o şekilde tutuyoruz tekneyle. Zoka avı oldukça zevkli bir av ve çok da sürprizlere açık.(Bugüne kadar zokayla lüfer dışında yakaladığım balıklardan bazılarını örnek vermek gerekirse: kalkan, eşkina, gelincik, iskorpit, kayabalığı, iri mezgit, vatoz)
    Tekne için çıkarız demek isterdim ancak balık olunca tekne her zaman müsait olmayabiliyor, babam çok sık misafirleri ve arkadaşlarıyla da çıkıyor.Ondan dolayı tekne için garanti veremem ama gelirseniz kıyıdan elbette çıkarız.

Son düzenleme: 17 Ağustos 2006
  10. GÖKHAN

GÖKHAN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    bende sizi ankaraya beklerim turna avına yolunuz düşerse

11. inşallah bidahaki sefere kısmetin daha açık olur rastgele..

12. AKIN74

AKIN74

Emre kardeşim hoşgeldin, seni burada görmek gerçekten çok hoş, güzel zaman geçirmişsin, ilerleyen zamanlarda senden her zamanki gibi bol balıklı resimlerini ve su altı fotoğraf çalışmalarını bekliyoruz...:)

13. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    ustam barbun bayağı güzelmiş bidahaki sefere iyi av yapman dileği ile rastgelsin;) :)