16 haziran avım (zıpkın,1.650kg çupra)

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında serco tarafından paylaşıldı.

1. serco

serco

Favori Kamış:
    zıpkın
    En İyi Avı:
    levrek 4kg,2.5 kg çupra
    suda kaldığım 7 saatte ilk 4 saat sadece 1 sargoz vurabildim,çünki 1m ye kadar yaklaştırdığım en az 15 çuprayıda vuramadım!!!!
    bunda büyük payda midemin nedenini bilmediğim bir şekilde çok kötü bulanması,bütün konsantremi kaybettirmesi oldu..
    artık sinir olmuş ve kendime ve zıpkına ettiğim onca hakaretten sonra:D 1 sargozla arabaya binmek üzereydim ki aklıma yakınlardaki başka bir mera geldi ve elbiselerle atladım arabaya ,ve suya girdim ,planım yemekliğin çıkması için kefallere saldırmaktı,sonra 1 kefal vurdum da ,kefal daha büyük aslında kafasını ve karın kısmını bi kediye verdim:D..
    kefali vurduktan sonra aniden dipteki şişin yanına bir levrek gelip bakmaya başlayın ca anladım ki levrekler burda,hemen baskın avına geçip 2 levrek indirdim.bu arada burada 2 çupra kaçırdım :D :D
    ve son bomba ;
    derinlik 2m ,zemin yosun-kum son bir defa çupra için yattım ,ses çıkardım ,ve o koca kafayı gördüm, yavaş yavaş bana geldi,geldikçe büyüdü gelmesi 1 dk kadar sürdü ve vurdum ,makara yı son sürat açtı ve 2 dk sonra olduğu yerde kaldı ve aldım söndürdüm ,kaçan 15 den fazla çupranın yerini alırmı bilmem ama 1.650 kg geldi!!!!
    ama artık eminim ki dünya çupra kaçırma rekoru bende ,ama yeni zıpkınla 3. suya girişim alışacaz.....
    hatırlatayım gine balıklar herzamnki gibi 0-2 m de vurulmuştur :wink:
    [​IMG][/IMG]
    sağlıklı dalışlar ,rasgele :wink:

2. Onur GÜNER

Onur GÜNER

Favori Kamış:
    malzeme
    Ustaca... Tebrikler...

3. izzetbey

izzetbey

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3,5kg Mığrı -700gr Somon-145gr Barbun-380gr Kötek-400gr Çupra
    Nefesine sağlık,rızkını çıkarmışsın,tebrikler...

4. Tebrikler güzel av.
    benim sormak istediğim bir konu var.1 metreye kadar yaklaşan balıkları atış yapmadanmı kaçırdınız??

5. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Nefesine kuvvet,Masaallah. Detayli buram buram anlatim, super resimlerle suslu. Helal olsun. Ugrastigina deymis. Cupra bir harika. Soyle eline alip bir poz verseydin keske. Anladigim kadariyla sana da Onur gibi bir fotografci arkadas lazim. Mukemmel paylasimin icin tesekkur eder, daha nice avlara saglikla, sihatle ve tabiiki bol kismetle...Rastgele.

6. serco

serco

Favori Kamış:
    zıpkın
    En İyi Avı:
    levrek 4kg,2.5 kg çupra
    atış yaptım ,karavana oldu,dediğim gibi baya bi rahatsızlandım suda,çupra aniden yön değiştirir ,konsantrasyonumu yitirdiim den atışlar gerçek ten çok kötü oldu 2. merada baya toparlanarak girdim ve sonuç;)

7. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    tebrikler nefesinize sağlık:)

8. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    İyi av olmuş umarım bütün avların bir öncekinden daha iyi olur.

9. deePblue

deePblue na

tebrikler dostum ;)
    çok güzel balıklar...

10. Eğer denizde dalga var ise orta kulaktaki denge mekanizmasının duruma ayak uyduramamasından dolayı mide bulantısı,baş dönmesi hatta sudan çıktıktan sonra bile bir süre dengesizlik hissi yaşanması normaldir.zamanla geçecektir.
    Zıpkınla ve sığ su avlarında balık yakına geldikçe tedirginliği artar ve sizden gelen en küçük harekette hızla uzaklaşır.Bu durumda atışı zıpkın mesafesine girdiği ilk uygun pozisyonda yaparsanız ıska oranının düştüğünü görebilirsin.Balığı ilk gördüğünde zıpkınla takip yerine muhtemel güzergah ve derinliğini tahmin ederek zıpkını bu yönde tutman ve küçük oynamalarla nişangaha oturtarak atış yapmak verimi artırır;)

11. tommasi

tommasi evrim ertik

Favori Kamış:
    olta,Yengeç
    En İyi Avı:
    Çipura 3.2kg
    Gözünü sevdiğimin çuprası özlemişim valla :) Bekle 2 günüm kaldı ..ARtık gözümüz Şafak bekler

12. tiptirivsi

tiptirivsi

tebrikler kardeşim en kötü avın böyle olsun...

13. passion

passion

Favori Kamış:
    olta
    tebrik ederim....:) güzel cupra.....

14. mby.yigit

mby.yigit mustafa

Favori Kamış:
    shimano
    Favori Makine:
    remixon
    En İyi Avı:
    levrek 1kg
    tebrik ederim, yemeklik diye diye çuprayı gözünden vurmuşsun maşallah:)

15. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Tabak gibi Çupra :D :D Tebrikler güzel av olmuş:)